BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Wakacje w ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Finezja19
Przyjaciółka
50

Wysłany: 30 stycznia, 21:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej Dziewczyny!

Chciałabym poruszyć temat wakacji/urlopu w I i II trymestrze ciąży (bo w III to już jednak ryzyko? )

Macie jakieś doświadczenie w podróżowaniu samolotem w ciąży ?

Może byłyście albo planujecie lecieć w jakieś ciepłe kraje ? Jeśli tak to jakie ?

Jak wygląda kwestia ze szczepionkami w ciąży np do Tajlandii czy inne egzotyczne kierunki ?

Podzielcie się swoją wiedzą na ten temat ;)

28.10.18 - poronienie - puste jajeczko
13.02.19 - puste jajeczko

sunshine03
Autorytet
2307

Wysłany: 30 stycznia, 22:06
Cytuj | (1) | Zgłoś
Co do latania samolotem, lekarz prowadzący musi wyrazić zgodę.

Kraje egzotyczne w pewnym zakresie odpadają, bo szczepienia oprócz grypy i krztuśca w ciąży raczej nie są wskazane. Poza tym inna flora bakteryjna, ryzyko zatrucia, itd., więc lepiej sobie egzotyczne wyprawy odpuścić chyba, że to jakiś typowo hotelowy pobyt ;)

Osobiście jeśli wszystko się powiedzie z ciążą dalej, planuję na spokojnie wakacje nad polskim morzem. Jakoś to przeżyję, chociaż bardzo lubię podróżować, zwiedzać nowe miejsca. Pojeździmy później już z bobasem :)

W poprzedniej ciąży leciałam samolotem w 9 tygodniu na wakacje, lekarz pozwolił i to był tydzień, którym ciąża obumarła. Być może to nie miało żadnego wplywu, bo i tak by się to wydarzyło, a być może miało, nigdy się tego nie dowiem, ale w tej ciąży nie będę ryzykować.

Natomiast nie chcę nikogo straszyć, bo mnóstwo kobiet lata w ciąży w tym wiele blogerek i celebrytek i wszystko jest w porządku :)

Mamaginekolog też pisała nie raz, że w zdrowej ciąży można latać. :)

Finezja19 lubi tę wiadomość

8p3ougpjv8ie3uat.png
PAI-1 hetero
2018 - 11tc - poronienie zatrzymane :(

ckaivfxmcmsbuhrq.png

calineczka88
Autorytet
135

Wysłany: 1 lutego, 16:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja w I trymestrze byłam w Chorwacji na tygodniowym rejsie żaglówką, ale nie lecieliśmy tylko na miejsce jechaliśmy autem. Moja gin wyraziła zgodę, kazała wyrobić kartę EKUZ, podczas jazdy robić częste przerwy, żeby za długo nie siedzieć w jednej pozycji. Co do szczepień itp. to się nie wypowiem, bo Chorwacja to jednak nie żadne tropiki :P
Wakacje były super i jak widać młodej nie zaszkodziły :)
Na pewno musisz się skonsultować ze swoim lekarzem, ale jeśli ciąża przebiega prawidłowo to raczej wakacje tylko Ci pomogą a nie zaszkodzą. Zresztą warto na początku ciąży wybrać się na urlop, bo potem w III trymestrze podróże są już bardzo męczące i raczej nie należą do przyjemności, więc korzystaj póki możesz :)

30 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
lgpm6ba.png

Dariah
Autorytet
2114

Wysłany: 1 lutego, 18:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja będąc w ciąży leciałam w każdym trymestrze (ostatni na samym początku III trymestru za poWoleniem lekarza).
Co prawda był to zawsze krótki lot 1,5h ;)

klz9k6nlx891fege.png
09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡

Teoś? ;)
3jgxyx8djnwis59v.png

Jolcia1985
Autorytet
281

Wysłany: 6 lutego, 12:32
Cytuj | (1) | Zgłoś
Hej, w grudniu byliśmy samolotem na Gran Canarii, był to 7 - 8 tc. Pani doktor nie widziała żadnych przeciwwskazań. Wszystko było ok. Jedynie co mnie męczył to mdłości. W tej ciąży planujemy jeszcze jeden wypad, marzec lub kwiecień (jestem już w II trymestrze). Raczej też postawimy na Europę, ewentualnie Turcję. Wcześniej był pomysł aby polecieć do Azji np. Filipiny lub Wietnam (większość szczepień i tak mam, jedynie nie zdążyłam doszczepiać się na dur brzuszny) ale szukając informacji w necie pojawił się inny problem, zika i denga. Przy dłuższych lotach moja gin zleciłaby zastrzyki z heparyną.

Wiadomość wyedytowana przez autora 6 lutego, 12:34

Finezja19 lubi tę wiadomość

1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
05.11.2016 Antoś ❤
20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
10.11.2018 jest ❤️😃 bracik

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)