X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wakacje w ciąży
Odpowiedz

Wakacje w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Chciałabym poruszyć temat wakacji/urlopu w I i II trymestrze ciąży (bo w III to już jednak ryzyko? )

    Macie jakieś doświadczenie w podróżowaniu samolotem w ciąży ?

    Może byłyście albo planujecie lecieć w jakieś ciepłe kraje ? Jeśli tak to jakie ?

    Jak wygląda kwestia ze szczepionkami w ciąży np do Tajlandii czy inne egzotyczne kierunki ?

    Podzielcie się swoją wiedzą na ten temat ;)


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 06:54

    Finezja19 lubi tę wiadomość

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 1 lutego 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze byłam w Chorwacji na tygodniowym rejsie żaglówką, ale nie lecieliśmy tylko na miejsce jechaliśmy autem. Moja gin wyraziła zgodę, kazała wyrobić kartę EKUZ, podczas jazdy robić częste przerwy, żeby za długo nie siedzieć w jednej pozycji. Co do szczepień itp. to się nie wypowiem, bo Chorwacja to jednak nie żadne tropiki :P
    Wakacje były super i jak widać młodej nie zaszkodziły :)
    Na pewno musisz się skonsultować ze swoim lekarzem, ale jeśli ciąża przebiega prawidłowo to raczej wakacje tylko Ci pomogą a nie zaszkodzą. Zresztą warto na początku ciąży wybrać się na urlop, bo potem w III trymestrze podróże są już bardzo męczące i raczej nie należą do przyjemności, więc korzystaj póki możesz :)

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 1 lutego 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będąc w ciąży leciałam w każdym trymestrze (ostatni na samym początku III trymestru za poWoleniem lekarza).
    Co prawda był to zawsze krótki lot 1,5h ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w grudniu byliśmy samolotem na Gran Canarii, był to 7 - 8 tc. Pani doktor nie widziała żadnych przeciwwskazań. Wszystko było ok. Jedynie co mnie męczył to mdłości. W tej ciąży planujemy jeszcze jeden wypad, marzec lub kwiecień (jestem już w II trymestrze). Raczej też postawimy na Europę, ewentualnie Turcję. Wcześniej był pomysł aby polecieć do Azji np. Filipiny lub Wietnam (większość szczepień i tak mam, jedynie nie zdążyłam doszczepiać się na dur brzuszny) ale szukając informacji w necie pojawił się inny problem, zika i denga. Przy dłuższych lotach moja gin zleciłaby zastrzyki z heparyną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 12:34

    Finezja19 lubi tę wiadomość

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej całą dotychczasową dokumentację wraz z wynikami badań, uważam że w razie wu zagraniczni lekarze powinni wszystko odczytać z polskich dokumentów (oznaczenia badań itp)
    Jeśli szukalibyście parkingu przy lotnisku, to zdecydowanie bardziej opłaca się parkować na parkingach prywatnych:
    https://parkingi.pl/pl/parking_przy_lotnisku_warszawa_modlin.html
    Na stronce można porównać sobie ceny parkingów w Modlinie ale i w innych miejscowościach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2023, 14:53

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ