X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wady letalne
Odpowiedz

Wady letalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 23 października 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich,
    szukałam ale nie znalazłam na forum wątku poruszającego ciężki temat wad letalnych płodu (bardzo nie lubię tej nazwy).
    Wady letalne nie muszą wiazać się bezpośrednio z wyrokiem śmierci dla dziecka. U nas niestety właśnie tak było. Zdarzyło się to 10 miesięcy temu. Uważam ze rodzice których dotyka ten problem powinni się wspierać.
    W 5 miesiącu ciąży u mojego Leosia odkryto obustronną agenezję nerek. W prawdzie nie od razu było wiadomo że nie ma obu nereczek, dlatego też spędziłam w szpitalu wiele dni. Przeszliśmy z maleństwem trzy amnioinfuzje, mieliśmy wiele konsultacji z różnymi lekarzami, przeszliśmy nawet badanie rezonansem magnetycznym i zawsze wynik był ten sam. Zdrowych nerek brak ale jest cień cienia szansy ponieważ widać "coś" w miejscu lewej nereczki. Walczyliśmy więc. To co przechodziliśmy to temat na bardzo długą opowieść w której przeplatały się skrajne emocje- od szczęścia przez wzruszenie aż po rozpacz rozrywającą serce. I tak w styczniu urodził się mały LEOŚ. Był pięknym dużym jak na moment rozwoju chłopcem. Był z nami niestety tylko cztery godziny które spędził z moim mężem. Ja niestety musiałam leżeć na oddzielnej sali po zabiegu cesarskiego cięcia. Leoś odszedł jeszcze tego samego dnia i teraz gdy zbliża się jego święto- dzień wszystkich świętych dotarło do mnie że nie miałam możliwości rozmowy z kimś kto też to przechodził, a wiem że takie wsparcie może się przydać każdemu. Jestem w stanie juz teraz odpowiedzieć na wszystkie pytania które mogą się wiązać z ciążą, walką, nadzieją i porodem a także pogrzebem. Teraz staramy się o rodzeństwo dla naszego Aniołka. Wiemy że nasz synek gdzieś tam na nas czeka :)

    frutka. lubi tę wiadomość

    oar89jcggibdab41.png
  • Mayolin Ekspertka
    Postów: 171 145

    Wysłany: 24 października 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byłam w takiej sytuacji, ale z całego serca Ci życzę, aby udało Ci się spełnić marzenie o macierzyństwie.

    Duzaa lubi tę wiadomość

    f2w3flw16652lysf.png
  • malinka26 Koleżanka
    Postów: 44 8

    Wysłany: 12 marca 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj byłam w takiej sytuacji jak ty mój Tymuś dał nam 18godzin swojego życia miał inna wadę od twojego Leosia ale nie to jest ważne w tym momencie mnie również ciężko było mówić bo każdy mówił że rozumie, a tak na prawdę nikt nie wiedział co czuje i przeżywam. Jestem w kolejnej ciąży która nas zaskoczyła(nie chciałam już podejmować się kolejnej ciąży że strachu o powtórkę) jestem w 13 tyg zaraz zaczną się badania a ja już strasznie się boję jest to straszne uczucie zamiast radości z ciąży jest jedna wielka obawa czy tym razem będzie dobrze czy będzie tak samo w tym tygodniu będziemy wykonywać badanie Maternit genome aby zbadać wszystkie geny dzidziusia i mam nadzieję cieszyć się dalej spokojnie ta ciąża. Pozdrawiam cie gdybyś jeszcze tu zajrzała możemy pogadać wiem, że w takim przypadku jak nasz mam które straciły swoje dzieci jest ważna rozmowa z kimś kto na prawdę może to zrozumieć.

    Duzaa lubi tę wiadomość

    malinka26
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 12 marca 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo Wam współczuję. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić co przeżyłyście i co czujecie. Sama nie byłam w takiej sytuacji. Co prawda walczyłam o każdy dzień w brzuchu dla swojego syna ale u nas mimo wcześniactwa wszystko skończyło się dobrze. Ze swojej strony trzymam kciuki aby te ciążę które macie teraz były bez problemów a dzieciaczki urodziły się śliczne i zdrowe :)

    Duzaa lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka26 wrote:
    Witaj byłam w takiej sytuacji jak ty mój Tymuś dał nam 18godzin swojego życia miał inna wadę od twojego Leosia ale nie to jest ważne w tym momencie mnie również ciężko było mówić bo każdy mówił że rozumie, a tak na prawdę nikt nie wiedział co czuje i przeżywam. Jestem w kolejnej ciąży która nas zaskoczyła(nie chciałam już podejmować się kolejnej ciąży że strachu o powtórkę) jestem w 13 tyg zaraz zaczną się badania a ja już strasznie się boję jest to straszne uczucie zamiast radości z ciąży jest jedna wielka obawa czy tym razem będzie dobrze czy będzie tak samo w tym tygodniu będziemy wykonywać badanie Maternit genome aby zbadać wszystkie geny dzidziusia i mam nadzieję cieszyć się dalej spokojnie ta ciąża. Pozdrawiam cie gdybyś jeszcze tu zajrzała możemy pogadać wiem, że w takim przypadku jak nasz mam które straciły swoje dzieci jest ważna rozmowa z kimś kto na prawdę może to zrozumieć.
    Witaj przykro mi że też Cię to spotkało ale gratuluję kolejnej ciąży! Teraz trzeba się tylko cieszyć ja starałam się nie myśleć o możliwości powtórki na początku a teraz już wiem że wszystko jest ok przynajmniej na razie i tego też Tobie życzę! Mamy już małych opiekunów tam na górze.ktorzy nie dadzą rodzeństwu krzywdy zrobić ;)

    oar89jcggibdab41.png
  • malinka26 Koleżanka
    Postów: 44 8

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak masz rację mamy swoich opiekunów którzy nie pozwolą zrobić krzywdy wykonaliśmy badania i wiemy że będzie to zdrowa córeczka, mimo wszystko jakieś obawy jeszcze pozostają i strach czy wszystko jednak będzie dobrze ale mamy nadzieję bo wiemy że nasz aniołek jest blisko nas

    Duzaa lubi tę wiadomość

    malinka26
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 18 maja 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie potrafię sobie nawet wyobrazić co przeżylyście. Mam nadzieję, i mocno trzymam kciuki za to żeby Wasze drugie dzieciaczki były pełne zdrowia i przynioslywam podwójne szczęście.

    Duzaa Twój Leos urodził się w urodziny mojego synka, tym bardziej czuje poruszenie.

    To nie powinno spotkać żadnych rodziców i żadnego malucha. Trzymam za Was mocno kciuki.

    Duzaa lubi tę wiadomość

    n9b5huo.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dziękujemy za słowa wsparcia. Fakt nikogo nie powinno to spotkać bo większego bólu nie ma. Jednak teraz mamy kogoś kto nad nami czuwa. Nad nami i nad swoim braciszkiem który już niedługo przyjdzie na świat :)
    Zawsze już będziemy tęsknić za Leosiem

    oar89jcggibdab41.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ