X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne VBAC 👍/👎❓
Odpowiedz

VBAC 👍/👎❓

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu mamy po udanym VBAC i zechcą się podzielić swoją historią? Lub mamy, które tak jak ja zastanawiają się nad próbą porodu SN po CC? Zapraszam Was do rozmowy :) Dajcie znać, ile czasu minęło/minie od CC do porodu/próby porodu SN, czy się udało i czy, mając za sobą takie doświadczenie zdecydowałabyście się mimo wszystko na VBAC czy raczej brały w ciemno CC.
    Krótko o mnie. W lutym 2021 urodziłam synka. Poród rozpoczął się naturalnie, ale z uwagi na zły zapis KTG i zagrażająca zamartwicę, skończył się szczęśliwie cięciem. Obecnie jestem w 12 tc, termin kolejnego porodu przypada na 17 miesięcy po przebytej CC. Zawsze chciałam urodzić naturalnie więc od samego początku obecnej ciąży krąży mi po głowie myśl o VBAC, stąd jestem ciekawa Waszych doświadczeń :)

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam udany VBAC. 3 lata po CC. Dwoch lekarzy prowadzacych nie bylo przychylnych. Pierwsza tak po prostu, drugi uwazal, ze mam za cienka blizne. Zmienilam pod koniec ciazy lekarza na ówczesnego ordynatora porodowki i on nie widział problemu. Oplacilam polozna w szpitalu, zeby mnie wspierala w tym i jakos sie udalo. W szpitalu lekarze nie robili problemu na szczescie. Wrecz w druga strone, bo w pewnym momencie okazalo sie, ze przydaloby sie wesprzec porod oksytocyna i nie udalo sie od razu namowic lekarza, ktory akurat mial dyzur. Juz nie pamietam czy w koncu sie zgodzil, czy polozna poszla do innego, ale w koncu dostalam i ostatecznie urodzilam po dlugich mekach ;-) na moja korzysc dzialalo to, ze dziecko bylo drobne - 3250 g. Lekarka, ktora odbierała porod kilka razy o to pytala i widzialam, ze ja to uspokaja. Ogolnie ja jestem teraz w trzeciej ciazy i moim zyczeniem by bylo, zebym znowu urodzila SN. Natomiast zdecydowanie nie jest to porod dla kazdej 😅 SN potrafi dac w kość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna, a z jakiego powodu, jeśli oczywiście mogę spytać, miałaś cc? Gdyby nie to, że u mnie pojawiły się komplikacje w trakcie porodu, to pewnie nawet bym się nie zastanawiała i szykowała do SN, a tak zawsze z tyłu głowy siedzi jednak pytanie, a co jeśli znowu pójdzie coś nie tak? I nie skończy się happy endem jak ostatnio. Z jednej strony mam świadomość, jakie korzyści niesie ze sobą poród SN, a z drugiej chciałabym przede wszystkim żeby maluszek przyszedł bezpiecznie na świat. Stąd moje dylematy. Co Ciebie skłoniło do decyzji o VBAC?

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:
    antonna, a z jakiego powodu, jeśli oczywiście mogę spytać, miałaś cc? Gdyby nie to, że u mnie pojawiły się komplikacje w trakcie porodu, to pewnie nawet bym się nie zastanawiała i szykowała do SN, a tak zawsze z tyłu głowy siedzi jednak pytanie, a co jeśli znowu pójdzie coś nie tak? I nie skończy się happy endem jak ostatnio. Z jednej strony mam świadomość, jakie korzyści niesie ze sobą poród SN, a z drugiej chciałabym przede wszystkim żeby maluszek przyszedł bezpiecznie na świat. Stąd moje dylematy. Co Ciebie skłoniło do decyzji o VBAC?

    Moje CC bylo niepotrzebne. Za szybko pojechalam do szpitala. Tam lekarka przyczepila sie byleby sie przyczepic. KTG mialam caly dzien i tetno dziecka byla dobre, to mi wmawiala, ze czasem za wysokie (160-170) a jak mowilam, ze sie wtedy duzo ruszala to mowila, ze to nie ma znaczenia. Przyczepila sie, ze plamie, a plamienie bylo od skracajacej sie szyjki. Nie mialam jeszcze rozwarcia nawet i po 12 h na sali przedporodowej "zmusila" mnie do CC. W teorii moglam odmowic, ale pojawialy sie teksty, ze biore na siebie zycie dziecka, ze jak sie cos stanie to bedzie to moja wina. A ja nie bylam wtedy przygotowana psychicznie na taka sytuacje i sie zgodzilam. Plakalam 3 h, tfu wyłam, ze bede miec CC, bo czułam, że nie ma wskazań, ale nie mam jak sie z tego wykręcić. W kartw wpisala tez "podejrzenie dystocji szyjki" co oznacz, ze szyjka nie jest zdolna do rozwierania sie. I to tez jest nieprawda, bo przecież urodzilam pozniej SN. Takze u mnie to bylo takie CC, zeby sie mnoe pozbyc, bo za długo bym rodzila (i to prawda, bo drugie dziecko rodzilam 4 dni). Mialam duzy zal o to co wydarzylo sie w szpitalu i dlatego bardzo chcialam urodzic SN. Chcialam sprobowac, zeby ktos dal mi szanse. W przypadku problemow nie odmowilabym oczywiscie CC.

    Nie umiem Ci doradzic co powinnas zrobic. Wg rekomendacji kobieta po CC powinna probowac SN, chyba, ze sa przeciwskazania. Nie wiem czy wiesz, ale podczas porodu SN po CC kobieta ma caly czas podpiete KTG, wiec tetno dziecka jest monitorowane bez przerwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2021, 10:14

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna, współczuję Ci takich przeżyć i cieszę się, że za drugim razem Ci się udało. Nie wiedziałam o tym KTG, to by mnie na pewno uspokoiło. Oczywiście nie oczekuję podpowiedzi, co mam zrobić, chce jedynie poczytać jak to w praktyce wygląda. Ostateczną decyzję i tak podejmę pod koniec ciąży z moim prowadzącym.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KTG jest podlaczone,zeby szybko wykryc gdyby cos zaczelo sie niedobrego dziac z blizna podczas porodu. Wtedy na wykresie prawdopodobnie bedzie coś widac. Porod po CC odbywa sie tez przy obecnosci lekarza. Tzn lekarz odbiera porod, a nie polozna. Masz tez ograniczona mozliwosc dostania oksytocyny (zwieksza ryzyko pekniecia blizny) i niestety, ja sie z tym spotkalam, anestezjolodzy odmawiali mi ZZO, ze wzgledu na stan po CC (chociaz w teorii nie ma przeciwwskazan). To z takich roznic, o ktorych pamietam ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2021, 11:56

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Daisy_87 Ekspertka
    Postów: 248 142

    Wysłany: 1 lutego 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podbijam temat vbacu. Jeżeli na forum są dziewczyny które przeszły poród naturalny po cc, albo tak jak ja, obecnie mają otwarta taka opcje, to proszę odezwijcie się. Często z forum i wymiany informacji człowiek wie więcej niż z internetu, a ja chciałabym poczekać zanim w nim pogrzebie, bo wiadomo różnie bywa z tym😬

    w4sqrjjgdooeimz6.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 12 marca 2022, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chętnie poznałabym historię udanych vbac. Znajomej teraz 9 lat po cc lekarz nie pozwolił na próbę że blizna za cienka. U mnie jeszcze wcześnie, ale przeraża mnie wizja kolejnego cc bo poprzednią bardzo źle zniosłam.


    202206271756.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ