X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Uznanie nienarodzonego dziecka
Odpowiedz

Uznanie nienarodzonego dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytanie do par żyjących na kocią łapę ;) w Polsce mamy tak, że jak masz dziecko i męża, to czy to prawda czy nie, dziecię to z góry uznawane jest za syna lub córkę małżonka i koniec. Podobnie, jeśli się kobiecina rozwiedzie, ale od rozwodu z prawowitym nie minęło jeszcze 300 dni. Za to jeśli minęło więcej (u mnie np. 9 lat) i/lub żyjesz w wolnym związku, z nazwanym romantycznie przez prawo konkubentem, to dziecko oficjalnie jest twoje i tego, który się przyzna ;) z leksza upokarzajaca procedura, którą każda z nas musi z facetem przejść przed lub zaraz po (przy rejestracji) narodzeniu dziecka. My postanowiliśmy przejść przez to jeszcze "przed". Jutro mamy w tej sprawie spotkanie z samym przenajswietszym kierownikiem USC.
    Stąd moje pytanie. Czy któraś z Was to przechodziła? Jak wyglądała taka procedura?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chiang Mai pisała o tym w pamiętniku.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Aga89 Autorytet
    Postów: 976 1594

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa jak to wygląda.

    [*] 11.04.2014 [*] 28.08.2014 - Moje małe Aniołeczki
    13.08.2015 8:40 - Natalka <3 3500g 55cm <3

    3jgxskjohz999gbw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Makcza

    Marysia ma to juz za sobą i opisała to w pamiętniku tak z deka lecz radzę szybko sie z nią kontaktować bo jutro ma cc :)

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, jak jutro ma termin to nie będę jej zawracać głowy takimi pierdoletami ;)
    Najwyżej jutro sama napiszę z pierwszej ręki jak było ;)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle ze ona jest na tyle fajna osoba ze opisze ci wszystko ;) nawet dziś ;)

  • Chiang Mai Autorytet
    Postów: 264 418

    Wysłany: 31 marca 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziesz tam, dajesz dowody i kartę ciąży (dopłacasz 5zł) lub zaświadczenie od lekarza, że jesteś w ciąży. Podajesz nazwisko dziecka. Piszą akt uznania. Sprawdzasz dane. Przychodzi kierownik, odczytuje oficjalnie, podpisujesz i koniec.

    FeliceGatto, Kiara lubią tę wiadomość

    3i49cwa1t57en9fi.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po :)

    Mieliśmy dowody i zaświadczenie o ciąży od lekarza ginekologa. Dodatkowo, w moim przypadku, potrzebne było orzeczenie sądu o rozwodzie i podpisanie oświadczenia, że rzeczywiście się rozwiodlam i od tamtej pory nie zawarłam innego związku małżeńskiego. Potem z-ca kierownika USC zapytała każdego z nas, czy Przemek rzeczywiście jest biologicznym ojcem (biologiczny ojciec uznaje dziecko a partner, który nie jest ojcem ale chce je z tobą wychować przysposabia dziecko). Muszę powiedzieć, że atmosfera była naprawdę fajna i sympatyczna. Potwierdzilismy, że Przemek jest biologicznym ojcem i dostaliśmy dokument uznania nienarodzonego dziecka, z którym po porodzie Przemek pójdzie zarejestrować malutką (ja nie będę potrzebna). Ogólnie potrzebna i dobra procedura :) Polecam ;)

    Jus1985, Lavendula lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuje zabrac z soba do szpitala i jak przyjdzie Urzędnik pytac o imie i ogolne dane rodziców dziecka to muto wręcz i juz w szpitalu bedzie odnotowane jako dziecko partnera :)

    bontbhr.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa ma rację - ja zachowałam swoje nazwisko i w związku z tym biorę do szpitala ksero aktu ślubu. Inaczej z automatu nadadzą dziecku moje nazwisko, a potem trzeba będzie w USC zmieniać. A tak od razu wpisują dziecku nazwisko ojca czyli męża (o ile tak zapisane w akcie zawarcia małżeństwa) i nie trzeba będzie zmieniać w akcie urodzenia.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cenna rada, dziękuję :)
    Gdyby wpisali małej moje nazwisko, to Przemek chyba by się załamał. Nadal mam nazwisko eks męża (nie zmieniłam po rozwodzie ze względu na pierworodnego).

    Jus1985 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a mogłybyście napisać o co chodzi z tymi dowodami? Co trzeba im wręczyć?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara, chodzi o dowody osobiste partnerów :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Cenna rada, dziękuję :)
    Gdyby wpisali małej moje nazwisko, to Przemek chyba by się załamał. Nadal mam nazwisko eks męża (nie zmieniłam po rozwodzie ze względu na pierworodnego).
    Jestem w tej samej sytuacji. Po rozwodzie zostałam przy nazwisku męża ze względu na dzieci. Teraz też wybieramy się do USC żeby mały po urodzeniu nosił od razu nazwisko swojego biologicznego ojca, a nie mojego byłego męża.

    Dobrze, że istnieje taka możliwość.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evas, w jakim wieku masz dzieci? Myślałas o tym, co z nazwiskiem gdybyście kiedyś wzięli ślub? Mój syn ma prawie 14 lat i wiem, że miałby żal o zmianę nazwiska, przy którym i ja bym chętnie została (tym bardziej, że tylko on w domu nazywalby się wtedy inaczej, a tak jest równowaga), ale z kolei mój partner, kiedy o tym rozmawialiśmy, dowiedział się, że tak chciałabym zrobić, strasznie się oburzyl (chyba głównie dlatego, że to nie jest moje panieńskie nazwisko tylko po eks). Głupia i trudna sytuacja.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicegatto-to weź zostaw nazwisko po eks i przyjmij nowego partnera wtedy masz dwuczłonowe ;-) i problem z głowy ;-) żona brata tak ma ;-) po eks ze względu na córke i po moim bracie ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się, że u nas w grę wejdzie tylko albo albo. Albo zostaje jak jest bez ślubu, albo zmieniam całkowicie po ślubie. Wiesz, jak facet mądry, to nie ma problemu, a jak najezony na eks męża, to nie ma polsrodkow. Ech....

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice - dziękuję. hahahaha myślałam, że jakieś dowody na to, że on jest ojcem :D :D


    dziewczyny, a mniej więcej od którego tygodnia można/powinno się pójść z tym do USC? I czy trzeba się jakoś umawiać na termin czy tak wbić?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 6 maja 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, no takich dowodów nie wymagają :P Pytają tylko, czy jest biologicznym ojcem, bo jak tak, to uznaje dziecko a jak nie, to przysposabia. Tak czy siak zostaje jego prawnym opiekunem :)

    Ja byłam w 25tc i poszliśmy tak szybko dlatego, że kilka dni później kończył się Przemkowi dowód, w międzyczasie będzie się przemeldowywal (notabene do dziś dowodu nie wymienił) i nie chciałam czekać, aż się wreszcie za to weźmie, bo do tej pory to mogłabym urodzić :P
    Na wszelki wypadek zadzwoń do USC i zapytaj, kiedy możecie przyjść. Czasem umawiasz się na konkretną godzinę, a czasem tylko na dany dzień, bo musi być wtedy dostępny kierownik albo zastępca kierownika USC, gdyż tylko oni są wladni przyjąć takie oświadczenie i podpisać stosowny dokument :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Felice :)
    muszę zadzwonić, ale to jeszcze chwila czasu. :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ