X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Uznanie nienarodzonego dziecka
Odpowiedz

Uznanie nienarodzonego dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytanie do par żyjących na kocią łapę ;) w Polsce mamy tak, że jak masz dziecko i męża, to czy to prawda czy nie, dziecię to z góry uznawane jest za syna lub córkę małżonka i koniec. Podobnie, jeśli się kobiecina rozwiedzie, ale od rozwodu z prawowitym nie minęło jeszcze 300 dni. Za to jeśli minęło więcej (u mnie np. 9 lat) i/lub żyjesz w wolnym związku, z nazwanym romantycznie przez prawo konkubentem, to dziecko oficjalnie jest twoje i tego, który się przyzna ;) z leksza upokarzajaca procedura, którą każda z nas musi z facetem przejść przed lub zaraz po (przy rejestracji) narodzeniu dziecka. My postanowiliśmy przejść przez to jeszcze "przed". Jutro mamy w tej sprawie spotkanie z samym przenajswietszym kierownikiem USC.
    Stąd moje pytanie. Czy któraś z Was to przechodziła? Jak wyglądała taka procedura?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chiang Mai pisała o tym w pamiętniku.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Aga89 Autorytet
    Postów: 976 1594

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa jak to wygląda.

    [*] 11.04.2014 [*] 28.08.2014 - Moje małe Aniołeczki
    13.08.2015 8:40 - Natalka <3 3500g 55cm <3

    3jgxskjohz999gbw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Makcza

    Marysia ma to juz za sobą i opisała to w pamiętniku tak z deka lecz radzę szybko sie z nią kontaktować bo jutro ma cc :)

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, jak jutro ma termin to nie będę jej zawracać głowy takimi pierdoletami ;)
    Najwyżej jutro sama napiszę z pierwszej ręki jak było ;)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle ze ona jest na tyle fajna osoba ze opisze ci wszystko ;) nawet dziś ;)

  • Chiang Mai Autorytet
    Postów: 264 418

    Wysłany: 31 marca 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziesz tam, dajesz dowody i kartę ciąży (dopłacasz 5zł) lub zaświadczenie od lekarza, że jesteś w ciąży. Podajesz nazwisko dziecka. Piszą akt uznania. Sprawdzasz dane. Przychodzi kierownik, odczytuje oficjalnie, podpisujesz i koniec.

    FeliceGatto, Kiara lubią tę wiadomość

    3i49cwa1t57en9fi.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po :)

    Mieliśmy dowody i zaświadczenie o ciąży od lekarza ginekologa. Dodatkowo, w moim przypadku, potrzebne było orzeczenie sądu o rozwodzie i podpisanie oświadczenia, że rzeczywiście się rozwiodlam i od tamtej pory nie zawarłam innego związku małżeńskiego. Potem z-ca kierownika USC zapytała każdego z nas, czy Przemek rzeczywiście jest biologicznym ojcem (biologiczny ojciec uznaje dziecko a partner, który nie jest ojcem ale chce je z tobą wychować przysposabia dziecko). Muszę powiedzieć, że atmosfera była naprawdę fajna i sympatyczna. Potwierdzilismy, że Przemek jest biologicznym ojcem i dostaliśmy dokument uznania nienarodzonego dziecka, z którym po porodzie Przemek pójdzie zarejestrować malutką (ja nie będę potrzebna). Ogólnie potrzebna i dobra procedura :) Polecam ;)

    Jus1985, Lavendula lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuje zabrac z soba do szpitala i jak przyjdzie Urzędnik pytac o imie i ogolne dane rodziców dziecka to muto wręcz i juz w szpitalu bedzie odnotowane jako dziecko partnera :)

    bontbhr.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa ma rację - ja zachowałam swoje nazwisko i w związku z tym biorę do szpitala ksero aktu ślubu. Inaczej z automatu nadadzą dziecku moje nazwisko, a potem trzeba będzie w USC zmieniać. A tak od razu wpisują dziecku nazwisko ojca czyli męża (o ile tak zapisane w akcie zawarcia małżeństwa) i nie trzeba będzie zmieniać w akcie urodzenia.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cenna rada, dziękuję :)
    Gdyby wpisali małej moje nazwisko, to Przemek chyba by się załamał. Nadal mam nazwisko eks męża (nie zmieniłam po rozwodzie ze względu na pierworodnego).

    Jus1985 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a mogłybyście napisać o co chodzi z tymi dowodami? Co trzeba im wręczyć?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara, chodzi o dowody osobiste partnerów :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Cenna rada, dziękuję :)
    Gdyby wpisali małej moje nazwisko, to Przemek chyba by się załamał. Nadal mam nazwisko eks męża (nie zmieniłam po rozwodzie ze względu na pierworodnego).
    Jestem w tej samej sytuacji. Po rozwodzie zostałam przy nazwisku męża ze względu na dzieci. Teraz też wybieramy się do USC żeby mały po urodzeniu nosił od razu nazwisko swojego biologicznego ojca, a nie mojego byłego męża.

    Dobrze, że istnieje taka możliwość.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    9bsp388.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evas, w jakim wieku masz dzieci? Myślałas o tym, co z nazwiskiem gdybyście kiedyś wzięli ślub? Mój syn ma prawie 14 lat i wiem, że miałby żal o zmianę nazwiska, przy którym i ja bym chętnie została (tym bardziej, że tylko on w domu nazywalby się wtedy inaczej, a tak jest równowaga), ale z kolei mój partner, kiedy o tym rozmawialiśmy, dowiedział się, że tak chciałabym zrobić, strasznie się oburzyl (chyba głównie dlatego, że to nie jest moje panieńskie nazwisko tylko po eks). Głupia i trudna sytuacja.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicegatto-to weź zostaw nazwisko po eks i przyjmij nowego partnera wtedy masz dwuczłonowe ;-) i problem z głowy ;-) żona brata tak ma ;-) po eks ze względu na córke i po moim bracie ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się, że u nas w grę wejdzie tylko albo albo. Albo zostaje jak jest bez ślubu, albo zmieniam całkowicie po ślubie. Wiesz, jak facet mądry, to nie ma problemu, a jak najezony na eks męża, to nie ma polsrodkow. Ech....

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice - dziękuję. hahahaha myślałam, że jakieś dowody na to, że on jest ojcem :D :D


    dziewczyny, a mniej więcej od którego tygodnia można/powinno się pójść z tym do USC? I czy trzeba się jakoś umawiać na termin czy tak wbić?

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 6 maja 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, no takich dowodów nie wymagają :P Pytają tylko, czy jest biologicznym ojcem, bo jak tak, to uznaje dziecko a jak nie, to przysposabia. Tak czy siak zostaje jego prawnym opiekunem :)

    Ja byłam w 25tc i poszliśmy tak szybko dlatego, że kilka dni później kończył się Przemkowi dowód, w międzyczasie będzie się przemeldowywal (notabene do dziś dowodu nie wymienił) i nie chciałam czekać, aż się wreszcie za to weźmie, bo do tej pory to mogłabym urodzić :P
    Na wszelki wypadek zadzwoń do USC i zapytaj, kiedy możecie przyjść. Czasem umawiasz się na konkretną godzinę, a czasem tylko na dany dzień, bo musi być wtedy dostępny kierownik albo zastępca kierownika USC, gdyż tylko oni są wladni przyjąć takie oświadczenie i podpisać stosowny dokument :)

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Felice :)
    muszę zadzwonić, ale to jeszcze chwila czasu. :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ