X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne USG z pełnym pęcherzem..
Odpowiedz

USG z pełnym pęcherzem..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie moje drogie:)
    otóż borykam się z pewnym pytaniem. Mam skierowanie na USG (prawdopodobnie w szpitalu) i nie wiem jakim cudem w recepcji oznajmili mi że na USG ginekologiczne mam przyjść z pełnym pęcherzem...W sumie to moje pierwsze USG i sama do końca nie wiem co mam robić... Jeśli któraś coś wie, zapraszam:)

  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na USG na tak wczesnym etapie idziesz z pustym pęcherzem, lekarz nawet każe iść do toalety przed przystąpieniem do badania, żeby lepiej zobaczyć zarodek... Przynajmniej tak jest w moim szpitalu i z takimi wypowiedziami się spotykam. O pełnym pęcherzu prawdę mówiąc nie słyszałam, chyba że do badania przed brzuch, ale to za wcześnie. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, bo sama jestem ciekawa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2014, 22:29

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z pełnym pecherzem to nie przypadkiem na badanie usg przez brzuch? tak mi sie wydaje... a przez brzuch to na takim etapie mogą nic nie zobaczyc...

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, z pełnym pęcherzem wykonuje się USG przez powłoki brzuszne, ponieważ podnosi macicę, a do dopochwowego trzeba opróżnić pęcherz. Ja miałam pierwsze USG przez brzuch wykonywane w 10 tygodniu, więc nie wiem skąd u Ciebie takie dziwne zalecenie.

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madeinloove skoro tak Ci powiedzieli to tak zrób. Tam gdzie będziesz mieć robione usg będzie na pewno łazienka w razie czego, a przed badaniem jeszcze raz zapytaj.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ