X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Usg-czy ma sens??
Odpowiedz

Usg-czy ma sens??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w piatek 20.12 zrobilam test ciążowy. Wyszedł pozytywnie. Ostatnia miesiączka 23.11,cykle co 28 dni. Chciałabym pojsc jutro na usg, czy lekarz jutro cos zobaczy? Chociażby sam pecherzyk? Jestem po ciazy pozamacicznej :(

  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej bez sensu, lekarz nawet nie będzie w stanie stwierdzić czy ciąża nie jest pozamaciczna na tym etapie, wstrzymaj się chociaż tydzień jeszcze ;)

    A robiłaś bete czy sikany test ?


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Limonka91 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test sikany, pobolewa mnie podbrzusze, piersi mam takie pelne o mdłości poranne. Mam juz jedno dziecko, córeczkę 5 letnia ale przyznam ze juz nie pamietam, jak liczymy tygodnie ciąży? Skoro miesiączka byla 23.11, jedne kalkulatory pokazuja 4 tyd i 2 dzien, a inne 5 tydzień. Czytalam ze jest jakas szansa ze bedzie widać pęcherzyk. Ehh sama juz nie wiem..

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta musi wynosić od 1000-1500, żeby był chociaż pęcherzyk ciążowy.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka91 wrote:
    Test sikany, pobolewa mnie podbrzusze, piersi mam takie pelne o mdłości poranne. Mam juz jedno dziecko, córeczkę 5 letnia ale przyznam ze juz nie pamietam, jak liczymy tygodnie ciąży? Skoro miesiączka byla 23.11, jedne kalkulatory pokazuja 4 tyd i 2 dzien, a inne 5 tydzień. Czytalam ze jest jakas szansa ze bedzie widać pęcherzyk. Ehh sama juz nie wiem..

    Liczysz od 1dc czyli dziś wychodzi jakieś 4+1 jeśli dobrze liczę. Raczej nie ma szans żeby na tym etapie coś zobaczyć...No ale z uwagi na tą wcześniejszą ciążę pozamaciczną to ja bym chyba poszła do lekarza.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poszła jutro rano i zrobiła bete w diagnostyce, jeśli wyjdzie powyżej 1500 to idź do lekarza.
    Akurat są święta i ciężko Ci będzie powtórzyć tą betę, ale warto mieć przed wizytą u lekarza


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • Finezja19 Autorytet
    Postów: 1245 1000

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 2 poronieniach i teraz jak poszłam do lekarza to też wcześnie bo 4+5 (ale to ze względu na to, że musiałam szybko zacząć zażywać leki) i nie było nic widać, nawet pęcherzyka, a dokładnie tydzień później 5+4 poszłam znowu i już był zarodek z serduszkiem ;) ale ja już miałam bete ponad 26 tyś wtedy, zresztą mam w opisie wszystko.

    A na jakim etapie Ci wykryli ciąże pozamaciczną ?


    🎂26.06.2020 - 3660g 54cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka91 wrote:
    Test sikany, pobolewa mnie podbrzusze, piersi mam takie pelne o mdłości poranne. Mam juz jedno dziecko, córeczkę 5 letnia ale przyznam ze juz nie pamietam, jak liczymy tygodnie ciąży? Skoro miesiączka byla 23.11, jedne kalkulatory pokazuja 4 tyd i 2 dzien, a inne 5 tydzień. Czytalam ze jest jakas szansa ze bedzie widać pęcherzyk. Ehh sama juz nie wiem..

    Ja miesiaczka 22.11 i dziś mam 1 wizytę. Zdaje sobie sprawę że może nie być nic widać ale idę dla świętego spokoju na święta poza tym to 1 ciąża i trochę panikuje.
    Ja mam 3 aplikacje ciążowe i każda mi inaczej pokazuje te tygodnie :) ale dziś chyba mam 4t3d

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja19 wrote:
    Ja jestem 2 poronieniach i teraz jak poszłam do lekarza to też wcześnie bo 4+5 (ale to ze względu na to, że musiałam szybko zacząć zażywać leki) i nie było nic widać, nawet pęcherzyka, a dokładnie tydzień później 5+4 poszłam znowu i już był zarodek z serduszkiem ;) ale ja już miałam bete ponad 26 tyś wtedy, zresztą mam w opisie wszystko.

    A na jakim etapie Ci wykryli ciąże pozamaciczną ?

    Wykryli szybko pozamaciczna,w 5 tygodniu.

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    Ja miesiaczka 22.11 i dziś mam 1 wizytę. Zdaje sobie sprawę że może nie być nic widać ale idę dla świętego spokoju na święta poza tym to 1 ciąża i trochę panikuje.
    Ja mam 3 aplikacje ciążowe i każda mi inaczej pokazuje te tygodnie :) ale dziś chyba mam 4t3d



    Ooo to praktycznie równo 🙂
    Tez dzis mam wizytę, i mysle podobnie jak Ty 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    Ooo to praktycznie równo 🙂
    Tez dzis mam wizytę, i mysle podobnie jak Ty 🙂

    A badalas betę? Bo ja badalam od 16.12. Bo wtedy mi już test wyszedł. Mam dobry przyrost ale te wartości jakieś niskie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 08:25

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    A badalas betę? Bo ja badalam od 16.12. Bo wtedy mi już test wyszedł. Mam dobry przyrost ale te wartości jakieś niskie.


    Wiesz co w ogole nie badalam, chcialam tak ba spokojnie, w poprzedniej ektopowej musiałam badac codziennie, czy spada po metotreksacie i teraz jakos nie chcialam w ogole. Grunt ze beta nie stoi w miejscu i nie spada

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieję że tym razem będzie wszystko u Ciebie dobrze :) daj znać po wizycie :)

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    To mam nadzieję że tym razem będzie wszystko u Ciebie dobrze :) daj znać po wizycie :)

    I u Ciebie! Tez dzis idziesz tak? Wizyte mam na 12:20 także dam znac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    I u Ciebie! Tez dzis idziesz tak? Wizyte mam na 12:20 także dam znac.

    Ja 18.10 Dopeiro :/

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po wizycie. Nic nie widział oprocz powiekszonej macicy i duzego cialka. Zoltego. Kazal przyjsc za tydzien..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    Juz po wizycie. Nic nie widział oprocz powiekszonej macicy i duzego cialka. Zoltego. Kazal przyjsc za tydzien..

    Może faktycznie jeszcze za wcześnie. Zobaczymy co mi powie..
    Ile minęło od poprzedniej ciąży u ciebie?

    Limonka28 lubi tę wiadomość

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 miesięcy. Powiedzial ze przy dacie ostatniej miesiaczki, beta nie ma jeszcze takich wartości ktore moglyby wskazywać na pecherzyk w macicy. Ze nie ma takiej możliwości,musze byc cierpliwa,a to nie jest latwe. Pocieszam sie tym ze w ciazy pozamacicznej nie mialam zadnych objawow, teraz piersi mam identyczne jak w ciazy z córcia. I brzuch mnie pobolewa, co potwierdzil lekarz ze jest bardzo czeste na tym poziomie ciazy. Ehh jestem dobrej myśli a przynajmniej sie staram.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 13:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka28 wrote:
    6 miesięcy. Powiedzial ze przy dacie ostatniej miesiaczki, beta nie ma jeszcze takich wartości ktore moglyby wskazywać na pecherzyk w macicy. Ze nie ma takiej możliwości,musze byc cierpliwa,a to nie jest latwe. Pocieszam sie tym ze w ciazy pozamacicznej nie mialam zadnych objawow, teraz piersi mam identyczne jak w ciazy z córcia. I brzuch mnie pobolewa, co potwierdzil lekarz ze jest bardzo czeste na tym poziomie ciazy. Ehh jestem dobrej myśli a przynajmniej sie staram.

    A czy po tamtej ciąży lekarz mówił że beta musi spaść całkiem do 0? Robiłaś jakieś badania dodatkowe? Pytam bo koleżanka była w podobnej sytuacji i teraz stara się o kolejne.
    Hmm ja nie mam bólu piersi :/ jedyne co to w dole brzucha czasem taki Skurcz jak by na okres..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2019, 13:38

  • Limonka28 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam leczona metotreksatem. Beta spadala po 1 dawce. Pozniej ja kontrolowalam co jakis czas. Mnie piersi twz nid bola tylko sa jakby wieksze, a w tamtej ciazy ektopowej nie moglam ich dotknac

    ewa.katarzyna lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ