X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne USG 3D
Odpowiedz

USG 3D

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 20 maja 2013, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam w nowym temacie.
    Zastanawiam się nad zrobieniem usg w 3D. Czy któraś z Was robiła to badanie?
    Szukam opinii na necie i są bardzo różne od zachwytu do stwierdzeń, że 3d "robi dziurę w głowie dziecka" cokolwiek to oznacza???
    Jestem teraz w Polsce i tutaj taki skan jest o wiele tańszy, więc się zastanawiam czy warto to zrobić, czy może to tylko chwyt marketingowy, żeby od rodziców wyciągnąć trochę kasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2013, 10:08

    Q82doi09kub0318v3.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 20 maja 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my zdecydowalismy sie nie isc na to usg, w UK cena to od £90 w góre, nie ma sie gwarancji, ze dziecko pokaze buzke, tymbardziej, ze oni polecaja tu je robic po 30tc (?!) gdzie coraz mniej miejsca ma dzidzia, a zaplacic trzeba tak czy siak, jak sie nie pokaze, to nie mozna wrocic pozniej, bo wtedy drugi raz sie placi :/

    Fajna pamiatka, ale ja wole miec niespodzianke jak Mój Maluch bedzie wygladac i do kogo podobny :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • asia__u Ekspertka
    Postów: 221 294

    Wysłany: 20 maja 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja chodze do gina prywatnie w polsce i na kazdej wizycie na chwilke pokazuje nam mala w 4d. Duzo zalezy od tego jak mala jest ulozona. Czasem nie widac nic, a czasem sa super "widoki":-). Mozna popatrzec jak malenka ziewa czy usmiecha sie. Dodatkowo mamy filmik z takiego badania tylko ze akurat zosia zaslaniala sie raczka:-) ale pamiatka jest!

    km5s8ribrn17y8ix.png
    2nn33e3kt9e0m3f8.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 maja 2013, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja pani ginekolog tez posiada usg 4D i pokazuje nam dzieciaczka- super sprawa.wydrukowala mi nawet 2 fotki- jedna z sama twarzyczka- widac wszystko swietnie, i druga tez z twarzyczka jak ziewa - nie prosilam ja o to, sama mi dala i to byla mila niespodzianka.
    Teraz mam to zdjecie w albumie i lezy na stoliku i co jakis czas patrze na twarzyczke malego :-)

    Suzy Lee, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 21 maja 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne jest USG 3d tylko nasz synuś nie chce sie pokazywac, odwraca sie za każdym razem i mamy widoki zamazane ;(

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy trzeba zrobić to usg 3D tylko raz, w połowie ciąży?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tego badania nie trzeba robic, jest to raczej dobra wola rodzicow, jesli chca poogladac maluszka - ja gdyby moja pani ginekolog nie miala tego sprzetu raczej bym sie nie decydowala na nagrywanie plytek itp - ale to juz sprawa indywidualna .

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie pani ginekolog pokazala duzo na usg 4D w 26 tyg ciazy - ssma wyzla z taka propozycja- pozniej podobno dzidzia jest juz duzo i nie widac dobrze.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 21 maja 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już wczoraj lekarz pokazał maluszka podczas normalnego usg i przełączył na 3 d, super widok, ale póki co jeszcze to mała fasolka przypominająca pomału ludzika:-)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 21 maja 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    Mnie już wczoraj lekarz pokazał maluszka podczas normalnego usg i przełączył na 3 d, super widok, ale póki co jeszcze to mała fasolka przypominająca pomału ludzika:-)

    Nina, niech Ci pokaze w 26 tyg, super twarzyczke widac - jak pokazuje fotki rodzinie i znajomym, ktorzy nie maja z ciaza doczynienia to sa pod wrazeniem, ze takie rzeczy mozna obecnie zobaczyc :-)

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • kasia2626 Znajoma
    Postów: 20 13

    Wysłany: 18 lipca 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem badanie usg 3d prenatalne powinna zrobic kazda kobieta w ciazy... w ten sposob widzimy czy dziecko ma jakies wady... a warto tez wspomniec ze teraz jesli dzidzius ma jakas wade lekarze robia nawet operacje w łonie matki...

    Kasia
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 24 lipca 2013, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mówimy o usg 3d czy 4d?
    http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_ciaza_galeria.html?galg_id=2741&ph_center_01_page_no=3

    Energytryp u nas jak idziesz prywatnie na usg idziecie sie nie pokaże to umawiają ciebie na kolejna wizytę bez dodatkowych opłat.

    I tez tu sie przyłącze ze to usg jest tylko dodatkowe imię trzeba go robić. Ja nie idę bo u nas wlasnie kosztuje to miedzi 90£ a 120£.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 24 lipca 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest spora różnica między 3d a 4d. Ja miałam tylko 3D - mam prywatny pakiet medyczny z firmy, a za 4D musiałabym osobno zapłacić, dlatego nie szalałam. Ja na 3D nic nie widzę, filmik z połówkowego też jest dla mnie nieczytelny, więc jesli Wam zależy na super pamiątce, gdzie dokładnie widać dzieciaczka to decydujcie się na 4D.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • Lilla My Autorytet
    Postów: 1312 1404

    Wysłany: 17 czerwca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat - dla mam z Łodzi i okolic:

    w ten weekend (20.-21.06.) w Porcie Łódź będzie można zrobić darmowe USG 3D/4D. Więcej informacji: http://www.portlodz.pl/pl-pl/news-and-events/szczesliwe-macierzynstwo

    Synek <3
    atdc2n0ax1cd3lcr.png
    Cel: 2015 przynajmniej w dwupaku! :)
  • milexica Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie USG 3D nie jest potrzebne, żeby lekarz mógł sprawdzić czy z dzieckiem wszystko ok. Ale ja zdecydowałam się umówić wizytę u dr. Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie. Dużo słyszałam o tym, że USG 3D to super przeżycie dla rodziców i to mnie skłoniło. Poza tym, nie ukrywajmy - ewentualne problemy też łatwiej zobaczyć na nowocześniejszym sprzęcie.

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest potrzebne, niemniej nie oznacza to, ze nie mozna tego badania zrobić. Sama zachęcałabym do wykonania badania bo jest to naprawdę ciekawe i piękne doświadczenie. Szczególnie, ze nagranie z badania mozna nagrać na płytkę i potem mieć dla siebie wspaniałą pamiątkę :)

    My zdecydowaliśmy się na nagranie naszego maluszka i absolutnie tego nie żałujemy. Badanie jest bezpieczne, nie ma żądnych efektów ubocznych.
    https://markemed.com.pl/badanie-usg-na-czym-polega/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2020, 14:17

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ