X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne urlop w ciąży
Odpowiedz

urlop w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 20 maja 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zaczełam zastanawiać się jak spędzić tegoroczny urlop. Mam termin na 1 grudnia więc okres wakacyjny przypada mi na 5-6 miesiąc. Coś czuje że jak nie teraz to dopiero najwcześniej za 2 lata.
    Czy macie jakieś plany wakacyjne w ciąży np polskie morze a może za granica?

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • liri Ekspertka
    Postów: 231 76

    Wysłany: 20 maja 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie wybieram na woodstock:) bede w 4/5 miesiac...tyle ze na toicampa:)i kamperem a nie pod namiot:)

    nzjdqqmz34ngw9w2.png
    2r8rj44j0o8ff6yi.png
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 20 maja 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się nad wyjazdem nad morze. Tylko kilku godzinna podróż nad Bałtyk (ode mnie to tak będzie 7godz. samochodem -pociągiem dłużej)i niepewna pogoda czy może wyrwać ostatni raz jeszcze gdzieś w cieplejsze trochę miejsce.
    Zastanawiałam się nad Bułgarią gdzie lot trwa ok 1,5 godziny a pogoda gwarantowana ale nie jakaś masakra typu Egipt.
    Mam wiele obaw wiem że jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza to można jechać, ale ciekawa jestem waszych planów :)

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • iśka Ekspertka
    Postów: 197 238

    Wysłany: 20 maja 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My uwielbiamy nasze Polskie morze i jedziemy jak co roku. Świnoujście lub Pogorzelica. Pozdrawiam

    iv093e5eynq4wz4z.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 20 maja 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rok temu poszalelismy na urlopie, bo wiedzielismy, ze w tym roku zadne cieple kraje nam sie nie udadza (rodze w sierpniu).
    Jak najdluzej do porodu planujemy robic krotkie wycieczki jednodniowe zwiedzajac miasta, ktore maja cos do zaoferowania, a nie sa dalej niz 150km od nas (mieszkamy w Niemczech, a w sumie jakos mało było czasu cos pozwiedzac, wiec wykorzystujemy teraz moje swietne samopoczucie i zwiedzamy).
    Dodatkowo planujemy jedna wycieczke na weekend do Paryza, Amsterdamu albo innego miasta, zeby cos pozwiedzac.

    No, a na nastepny urlop nad cieplym morzem wybieramy sie dopiero za rok :) Moja kolezanka latała samolotem z 2 miesiecznym dzieckiem, ale moim zdaniem to troche za wszesnie.

  • energytrip Ekspertka
    Postów: 245 272

    Wysłany: 20 maja 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey, ja lece w ta sobate do Grecji na dwa tygodnie. Mieszkam w Londynie wiec ode mnie lot trwa okolo 4 godziny. Na miejscu wyporzyczamy samochod i jedziemy tam gdzie oczy poniosa. Pytalam lekarza, pytalam poloznej, powiedzieli mi, ze moge smialo jechac. Przypomnieli mi jeszcze tylko o podstawowach zasadach i tyle. Na wyjezdzie bede w 12 i 13 tygodniu.

    f2wlcbxmiucyp84t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mamy z mężem ten sam problem hihi bo ciepłe kraje zdecydowanie odpadają, jakoś tez chyba nie miałabym ochoty le iść gdzieś w ciepłe kraje i męczyć sie z goracem, złym samopoczuciem... Dwóch tygodni urlopu nie będę brała bo szkoda, a na tydzien chciałabym pojechać albo nad morze - mieszkam w Szczecinie, albo w góry - no to juz jest spory kawałek. Na 70% urlop będziemy mieli pod koniec lipca, więc juz będę w 16 tygodniu.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 26 maja 2013, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16 tydzien to jeszcze nie tak zle :) Ja wspominam to jako najpiekniejszy okres ciazy - brzuch jeszcze malutki i ten slynny przyplyw energi z 2. trymestru :) Nic tylko urlopowac :)

  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 27 maja 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się prawie decydowałam ale mam w rodzinie też dziewczynę w ciąży i ona odradza długą jazdę samochodem, już sama nie wiem. Generalnie radzi żeby dać sobie spokój z jakimikolwiek wyjazdami. Dziewcze jest w 7 miesiącu i nie wyściubiła nosa za miasto. Nie wiem, mam wrażenie że to już paranoja takie kiszenie się ciągłe w domu ale wychodzi na to że jak mi się marzą wyjazdy to nie dbam o swoje dziecko. :(

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 maja 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziol wrote:
    Już się prawie decydowałam ale mam w rodzinie też dziewczynę w ciąży i ona odradza długą jazdę samochodem, już sama nie wiem. Generalnie radzi żeby dać sobie spokój z jakimikolwiek wyjazdami. Dziewcze jest w 7 miesiącu i nie wyściubiła nosa za miasto. Nie wiem, mam wrażenie że to już paranoja takie kiszenie się ciągłe w domu ale wychodzi na to że jak mi się marzą wyjazdy to nie dbam o swoje dziecko. :(

    andziol przestan patrzec na to co inni gadaja bo osiwiejesz :P

    Ja robie to co ja uwazam za sluszne :) My z mezem co 6-8 tyg jezdzimy do PL do rodziny ponad 550km w samochodzie jestm okolo 5 godzin w miedzy czasie robimy jeszcze przerwy zebym nogi wyprostowala i jest git ;)
    Teraz jestem w 6-miesiacu i wlasnie wrocilam z PL i nie mialam zadnych problemow ;)beziemy musieli jechac jeszcze conajmniej raz przed porodem i jakos sie nie boje ;) a na urlop z mezusiem tez bym sie wybrala jak by bala okazja.
    A wiec jedz dopuki mozesz ;) i jestescie jeszcze w dwojke ;)

    DzejKej lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 28 maja 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jedynie odradzałabym podróż pociągiem, podobno nie jest zbyt bezpieczna dla ciężarówek:) To ciągłe trzepanie na pewno nie służy szczególnie młodej ciąży.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 28 maja 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym odradzala podroze w 1 trymestrze, w 3 balabym sie , bo to juz blisko porodu itp ale 2 trymestr to jak najbardziej mozna gdzies pojechc.Ja na przyklad bylam zmuszona 2 razy leciec samolotem w 1 trymestrze i tak bardzo sie tego obawialam ale wszystko bylo ok.w 2 trymestrze tez wybralam sie w dluga podroz i troche dokuczaly mi plecy podczas siedzenia ,a teraz w 3 to sie nigdzie nie ruszam poza miasto, bo mi sie nie chce, mam szkole rodzenia itp.Dla mnie caly 2 trymestr to tak jakbym w ciazy nie byla ,wiec warto chyba wtedy gdzies wyjechac.pozdrawiam

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 28 maja 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jesli nie ma przeciwwskazan to jechac na urlop, wypoczac. ja lecialam do polski w 12 tyg ciazy, wracalam w 14. w 28 tygodniu lecielismy na wakacje do bulgarii, powrot 29 tyd. polapalam promieni, polezalam na plazy, (oczywiscie nie plackiem), pokapalam w morzu, pospacerowalam, naladowalam baterie. ogolnie cala ciaze czuje sie bardzo dobrze. lekarz absolutnie niczego mi nie zabronil, wrecz zachecil dla lepszego samopoczucia. a wspomne jeszcze, ze sama przewlekle choruje. tym bardziej nie sluchajcie innych.

    lprkcwa1k6b8086c.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ