X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ubezpieczenie zdrowotne
Odpowiedz

Ubezpieczenie zdrowotne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno przyjechałam z zagranicy do Polski i okazało się że jestem w ciąży. Chcę się ubezpieczyć w PUP i moje pytanie jest takie czy jeśli pójdę się zarejestrować to czy od razu pytać się czy wydadzą mi książeczkę ubezpieczeniową? Czy pytać się o to jak już pójdę się podpisywać?

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zarejestrowaniu się w UP od razu będziesz ubezpieczona. Żadnej książeczki nie wydają, wystarczy Twój dowód osobisty.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli będę potrzebowała kontaktu w przychodni lub w szpitalu i będę musiała pokazać książeczkę ubezpieczeniową? Długo mnie w Polsce nie było i nie znam się na przepisach.

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urząd Pracy nie wydaje już żadnych zaświadczeń, wystarczy Twój PESEL. Pokazujesz dowód w każdej przychodni i to wystarcza. Teraz jest eWUŚ.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo za pomoc. Pozdrawiam

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sprawy, pozdrawiam również.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mogę to dołączę swoje pytanie. Czy jeśli teraz bym zaczęła opłacać ubezpieczenie zdrowotne do ZUS to czy po opłaceniu przez jakiś okres czasu mogę liczyć na pieniądze ze zwolnienia?

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • Magdalenna Autorytet
    Postów: 265 298

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolbusia wydaje mi się, że w ogóle nie ma problemu. W Polsce kobiety ciężarne i będące w połogu mają zapewnioną darmową opiekę zdrowotną, niezależnie od stanu ubezpieczenia zdrowotnego.

    Co do książeczki ubezpieczeniowej - już nie jest potrzebna. Obecnie funkcjonuje system EWUŚ, wystarczy dowód osobisty z nr. PESEL i przychodnia sama sprawdza stan ubezpieczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2014, 23:16

    ug37gu1r7v7qaicj.png
    f2w3rjjgmnulgd8d.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenna wrote:
    Kolbusia wydaje mi się, że w ogóle nie ma problemu. W Polsce kobiety ciężarne i będące w połogu mają zapewnioną darmową opiekę zdrowotną, niezależnie od stanu ubezpieczenia zdrowotnego.

    Spróbuj w praktyce tego skorzystać, to zobaczysz, co Ci powie szpital ;) Ubezpieczenie jest wymagane pomimo ciąży i połogu. To samo u dzieci, które teoretycznie wg ustawy również nie potrzebują ubezpieczenia do 18 roku życia.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że jest ustawa która chroni ciężarne. Ale właśnie w praktyce jest inaczej. Lepiej dmuchać na zimne i się ubezpieczyć.

    Galanea lubi tę wiadomość

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sara_nar wrote:
    Jeśli mogę to dołączę swoje pytanie. Czy jeśli teraz bym zaczęła opłacać ubezpieczenie zdrowotne do ZUS to czy po opłaceniu przez jakiś okres czasu mogę liczyć na pieniądze ze zwolnienia?

    Ubezpieczenie zdrowotne nie ma nic wspolnego z wyplacaniem chorobowego. Jesli nigdzie nie pracujesz i musisz oplacac sobie sama zdrowotne to oznacza tyle ze mozesz chodzic do lekarza na NFZ. W praktyce nikt tego nie robi, bo zawsze np maz moze Cie zglosic do swojego ubezpieczenia zdrotowtnego bez zadnych oplat.

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kolbusia wrote:
    Niedawno przyjechałam z zagranicy do Polski i okazało się że jestem w ciąży. Chcę się ubezpieczyć w PUP i moje pytanie jest takie czy jeśli pójdę się zarejestrować to czy od razu pytać się czy wydadzą mi książeczkę ubezpieczeniową? Czy pytać się o to jak już pójdę się podpisywać?

    Dostaniesz od PUP zgloszenie do ZUS, ktore nazywa sie ZUA. Chyba nie wydaja od reki, ale pozniej dosylaja poczta. Jakbys miala problem z przychodnia z EWUŚ to wtedy pokazujesz to ZUA.

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem dobrze jest miec ubezpieczenie zdrowotne państwowe ale i przydaje się ubezpieczenie zdrowotne prywatne. Dzięki temu mozna liczyć na darmowe wizyty u lekarzy, darmowe badania... W ciązy trzeba liczyć się z wysokim kosztami takich usł€g (szczególnie w dobie ostatnich podwyżek cen usług lekarskich), tak więc będzie to duża oszczędność.
    Ubezpieczenia dobrze jest kupować pakietem. Będzie taniej jeśli w jednym towarzystwie macie ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie mieszkania czy ubezpieczenie samochodu. Niezłe warunki ma Compensa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2022, 08:10

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ