X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trzecia cesarka !
Odpowiedz

Trzecia cesarka !

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 30 sierpnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu mamy które czekają na trzecie cesarskie cięcie ?

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 31 sierpnia 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po czterech cięciach 😉
    Więcej dzieci nie planuje 🤭

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Atyde Autorytet
    Postów: 2393 1416

    Wysłany: 31 sierpnia 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam trzy cięcia cesarskie z powodu zbyt wąskiej miednicy.
    Pierwszą i drugą cesarke w sumie wogole nie odczułam, po paru godzinach już biegałam. Jednak trzecia dała mi w kość :) odstępy po cc 1.5 roku czyli bardzo małe, z blizna nic się nie działo i do końca było ok (a tryb życia w ciąży prowadziłam bardzo aktywny)

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    Nasza kochana córeczka Jagódka
    20.02.2018r. - 01.03.2018r.

    27.06. 2018r. - ciąża pozamaciczna

    Zostałam mamą!
    Oliwia 🥰 27.09.2019r.

    Zosia 🥰 17.05.2021r.
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 5 września 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Jestem po czterech cięciach 😉
    Więcej dzieci nie planuje 🤭

    Jak przeszłaś trzecia i czwarta cesarkę ? Podczas ciąży nic się z blizna nie działo ? 🤔😊

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 5 września 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atyde wrote:
    Ja miałam trzy cięcia cesarskie z powodu zbyt wąskiej miednicy.
    Pierwszą i drugą cesarke w sumie wogole nie odczułam, po paru godzinach już biegałam. Jednak trzecia dała mi w kość :) odstępy po cc 1.5 roku czyli bardzo małe, z blizna nic się nie działo i do końca było ok (a tryb życia w ciąży prowadziłam bardzo aktywny)
    Ja właśnie pierwsza przeszłam tragicznie , 1.5 msc dochodziłam do siebie , tragedia 😂 druga za to rewelacja , jakbym żadnej operacji nie miała , teraz czeka mnie trzecie cesarka i zastanawiam się jak to będzie i czy blizna nie będzie mi doskwierać 😊

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 6 września 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdą następną cesarkę przechodziłam lepiej choć w każdej było "coś "
    Najmniej mile wspominam pierwszą i przede wszystkim pionizację, ale zaraz pojawiły się innego rodzaju "problemy "I na nich się skupiłam (padło podejrzenie wady serca u córki które sie potwierdziło w zwiazku z czym od razu po opuszczeniu szpitala bylismy w rozjazdach). Funkcjonowałam od początku jakby operacji nie było bo musialam
    Przy drugiej cesarce "poległam " przy znieczuleniu. To moja wina. Nakręciłam się znieczuleniem i mialam te wszystkie objawy paniki ale anestezjolog swietny facet i dalismy radę. Ja mam nerwice lękowa więc to nie wynikalo z samego cc a igly
    Po tych cesarkach pionizacja po 24h
    Z 3. obiecalam sobie ze się nie dam nerwicy i wszystko przebiegło super. Dodam że na mnie świetnie działała pyralgina i o nią tylko prosiłam. Tu Pionizację po 12h.
    Za czwartym razem już się więcej bałam. Byłam takim fenomenem na oddziale 🤭 problem był taki ze musialm już rodzic w innym szpitalu z racji zamkniecia porodowki u nas w mini mieście. No i ordynator się na mnie uparł więc też ekipa była inna. Ale poszło świetnie. Lekarze swoje pod nosem gadali (żeby już w ciążę nie zachodzić)Ale przeżyłam, dobrze przeszłam, Pionizację po jakichś 8h(?) . Był jakiś dziwny problem z kłuciem przy obojczyku. Niby nic a bolało bardziej niż brzuch. Przy każdym wydechu 🤔 chyba po znieczuleniu...Ale dali lek przeciwbolowy i już 3 min pozniej siedzialam gotową do pionizacji (sama przed pionizacja już siadałam na łóżku stopniowo
    U nas w szpitalach po pionizacji wyciągają cewnik i pod prysznic. Dziecko z matką od razu po cc bez przerwy
    Chcialabym jeszcze mieć dzieci ale nie mam odwagi i temat zamkniety
    Ciaze przechodziłam super choć były obciazone
    Najgorsze było tylko oczekiwanie na jakiekolwiek wnioski po kazdorazowym badaniu dzieci
    Taka moja krótka historia od grudnia 2014

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 6 września 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Każdą następną cesarkę przechodziłam lepiej choć w każdej było "coś "
    Najmniej mile wspominam pierwszą i przede wszystkim pionizację, ale zaraz pojawiły się innego rodzaju "problemy "I na nich się skupiłam (padło podejrzenie wady serca u córki które sie potwierdziło w zwiazku z czym od razu po opuszczeniu szpitala bylismy w rozjazdach). Funkcjonowałam od początku jakby operacji nie było bo musialam
    Przy drugiej cesarce "poległam " przy znieczuleniu. To moja wina. Nakręciłam się znieczuleniem i mialam te wszystkie objawy paniki ale anestezjolog swietny facet i dalismy radę. Ja mam nerwice lękowa więc to nie wynikalo z samego cc a igly
    Po tych cesarkach pionizacja po 24h
    Z 3. obiecalam sobie ze się nie dam nerwicy i wszystko przebiegło super. Dodam że na mnie świetnie działała pyralgina i o nią tylko prosiłam. Tu Pionizację po 12h.
    Za czwartym razem już się więcej bałam. Byłam takim fenomenem na oddziale 🤭 problem był taki ze musialm już rodzic w innym szpitalu z racji zamkniecia porodowki u nas w mini mieście. No i ordynator się na mnie uparł więc też ekipa była inna. Ale poszło świetnie. Lekarze swoje pod nosem gadali (żeby już w ciążę nie zachodzić)Ale przeżyłam, dobrze przeszłam, Pionizację po jakichś 8h(?) . Był jakiś dziwny problem z kłuciem przy obojczyku. Niby nic a bolało bardziej niż brzuch. Przy każdym wydechu 🤔 chyba po znieczuleniu...Ale dali lek przeciwbolowy i już 3 min pozniej siedzialam gotową do pionizacji (sama przed pionizacja już siadałam na łóżku stopniowo
    U nas w szpitalach po pionizacji wyciągają cewnik i pod prysznic. Dziecko z matką od razu po cc bez przerwy
    Chcialabym jeszcze mieć dzieci ale nie mam odwagi i temat zamkniety
    Ciaze przechodziłam super choć były obciazone
    Najgorsze było tylko oczekiwanie na jakiekolwiek wnioski po kazdorazowym badaniu dzieci
    Taka moja krótka historia od grudnia 2014

    Ja pierwsze cięcie miałam w PL , wstałam po 24 h bo wcześniej nie można było i wydaje mi się ze dlatego tak ciężko mi było dojść do siebie , drugie cięcie miałam w
    Irlandii , a tutaj można wstawać jak tylko zejdzie znieczulenie wiec zaczęłam wstawać jakoś po 4.5-5 h i to było najlepsze rozwiązanie , miałam jeszcze cewnik wiec z nim chodziłam , później mi wyciągnęli , dziecko miałam tez od razu przy sobie . W Irlandii w ogóle nie szyja rany z zewnątrz tylko naklejają takie plastry i to tez jest super bo szwy nie ciągną 😊 martwię się jak przejdę 3 cc ale myśle ze będzie ok ..

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 6 września 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pewna że będzie OK
    Dużo siedzi w głowie. Sama się o tym przekonałam i moge inne przekonywać. Docenilam wczesniejsze pionizacje. Poznałam siebie pod względem bólu i w tej kwestii myślałam o sobie. Miałam 4 cięcia planowe i nie przyszło mi do głowy że "żałuję " biegu sytuacji. Przyznaję że jakoś nie odczulam dyskomfortu szwów (choć za pierwszym razem mialam też zewnętrzne szwy samorozpuszczalne). 2x stosowalam wewnetrzny żel hyallobarier(nie wiem czy skuteczny ale to była taka inwestycja dla mnie). Byłam swojego czasu fenomenem dla lekarzy ale i inne pacjentki nie mogły uwierzyć że jestem po cięciu i to entym. Choć za pierwszym razem życzliwa pacjentka burknela pod nosem ale do mnie "ja bym nie dala się pokroic " I to wtedy pomyślałam sobie O niestety!jestem silna i wam wszystkim pokaże 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2021, 11:58

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 6 września 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsza cesarkę nie wspominam dobrze , niestety do dzisiaj pamietam ten bol .. coś okropnego , natomiast po drugiej w ogóle nie czułam się jakbym była operowana , wiec mam nadzieje ze i trzecia taka będzie . W Irlandii ludzie raczej tak głupio nie komentują i całe szczęście , są bardziej wyrozumiali i życzliwi . Ja już raczej czwartej cesarki mieć nie będę bo się bym chyba bała ale to w sumie dużo zależy od blizny w środku 😊

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • Hatka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 28 października 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po pierwszym, ale będę mieć drugie :)

  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 11 września 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Odswiezam temat.

    Pytanko jaka przerwa po cc?
    Jestem po drugim cc, pierwsze mialam w 2018, drugie teraz w lutym 2023 i chcialabym teraz w pazdzierniku rozpoczac starania 7 msc po cc tak zeby porod byl kolo lipca i dalej czyli 1,5 roku minimum roznicy miedzy dziecmi.

    Ktoras bylas w podobnej sytuacji? Jak przebiegala ciaza? Ryzyki z blizna jakies jest bo zalecaja minimum rok przerwy.

    No i jak tam dzieci z taka roznica?

    event.png
    eve
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ