X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trójmiejskie ciężarówki 2019
Odpowiedz

Trójmiejskie ciężarówki 2019

Oceń ten wątek:
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! W tym temacie chciałabym zrzeszyć dziewczyny z Trójmiasta w celu wymiany doświadczeń, opinii, ploteczek o lokalnych wydarzeniach, a w przyszłości może wspólnej kawy, zakupów lub spaceru. :) Mieszkam w Gdańsku, termin mam na 02.06.2019r. To będzie moje pierwsze dziecko i na razie namiętnie chłonę wszystkie informacje o ciąży i macierzyństwie. ;)

    Inesja, Kasionek lubią tę wiadomość

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dołączam się! Też mieszkam w Gdańsku :) TP 12.04.2019, pierwsze dziecko :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo :) tp 05/05. Gda. Pierwsza ciąża :)

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Szkoda że tak późno się grupa utworzyła bo ja też jestem z Gdańska ale swoje maleństwo już urodziłam w kwietniu tego roku:) powodzenia dziewczyny!

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Mia21 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też Gdańsk, ale termin za 23 dni :) Powodzenia! :)

    m3sxskjocy1o0f5x.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny .Też Gdańsk termin na 1 kwietnia .Także chętnie dołączę .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, super, że tyle nas tu jest! :) Wygląda na to, że jak na razie będę ostatnia :D Dziewczyny, zastanawia mnie trochę sprawa badań, które odbywa się w okresie ciąży. Na przełomie 6/7 tygodnia dowiedziałam się, że będę mamą. Od tej pory co dwa tygodnie mam wizyty kontrolne, usg, ale nie dostałam skierowania na żadne badania - morfologię, hormony, nic. Poza permanentnym zmęczeniem czuję się bardzo dobrze, ale i tak męczy mnie pytanie czy nie powinnam mimo wszystko sprawdzić stanu rzeczy. Jak to wygląda u Was? I druga sprawa: czy robiłyście/planujecie badania prenatalne?

    smeg lubi tę wiadomość

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia21, gdzie planujesz rodzić? :)

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po prenatalnych - na NFZ (wiek). Robiłam w invicta. Usg i pappa- niskie ryzyko. Zrobiłam też test nipt- niskie ryzyko i chłopiec. Badania robię co 2 tyg -tarczyca - morfo i mocz raz w msc. Zrobiłam cała wirusologie, grupa, cukier, wymazy itp. Sporo tego ale trzeba zrobić. Lekarz prowadzący Ci wszystko zleci.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka wrote:
    Hej! Szkoda że tak późno się grupa utworzyła bo ja też jestem z Gdańska ale swoje maleństwo już urodziłam w kwietniu tego roku:) powodzenia dziewczyny!
    Ja tak samo Gda, ale myślę, że chyba też możemy dołączyć?

    Veruka lubi tę wiadomość

  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa wrote:
    O, super, że tyle nas tu jest! :) Wygląda na to, że jak na razie będę ostatnia :D Dziewczyny, zastanawia mnie trochę sprawa badań, które odbywa się w okresie ciąży. Na przełomie 6/7 tygodnia dowiedziałam się, że będę mamą. Od tej pory co dwa tygodnie mam wizyty kontrolne, usg, ale nie dostałam skierowania na żadne badania - morfologię, hormony, nic. Poza permanentnym zmęczeniem czuję się bardzo dobrze, ale i tak męczy mnie pytanie czy nie powinnam mimo wszystko sprawdzić stanu rzeczy. Jak to wygląda u Was? I druga sprawa: czy robiłyście/planujecie badania prenatalne?

    Ja robiłam w Invicta. Wyszły bardzo dobrze, ale z racji tego, że w luxmedzie lekarz NT zmierzył totalnie z kosmosu, powtarzalam prenatalne u dr. Gawla :) polowkowe robię też w invicta :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777, czyli myślisz, że nie muszę się martwić i "upominać" o badania, z moim prowadzącym wszystko gra i skieruje mnie w odpowiednim czasie? :P Kurcze, zaraz 11 tydzień, a nic poza USG. :(

    Widzę, że chyba dobrze zrobiłam decydując się na Invictę. :) 20 listopada mam prenatalne u dr Beaty Brzóski. Rzeczywiście jest szansa poznać wtedy płeć dzieciaczka? Oczywiście zakładając, że korzystnie się ułoży? :)

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa jest poznać - może być widać ;) co do badań to musi Ci dać skierowanie na morfo, mocz, wirusologie itp - w sumie już powinnaś to zrobić (11 tydz). Upomnij się o to... ale czy to dobry lekarz (położnik?)? Ewentualnie idź do drugiego. Ja chodzę prv do lux med i na NFZ :) dr Brzóska/ jest świetna ! Nie było miejsc do niej na NFZ :) ja już umawiam połówkowe ...
    A które szpitale ? Ja albo zaspa albo uck ... moi lekarze tam pracują, ale nie mam pojęcia gdzie będzie miejsce ?

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam w invicta na Prenatalnych i polowkowych. Doktor w 12 tyg mówiła że prawdopodobnie dziewczynka i w 20 tyg potwierdziła :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystkie badania miałam robione w 7tc jak biło już serduszko.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap wrote:
    Ja tak samo Gda, ale myślę, że chyba też możemy dołączyć?
    No chyba nas nie wyrzucą!:-)
    Co do badań to ja też robiłam w Invicie i jestem zadowolona! Tylko opóźnienia zawsze kosmiczne :/ ciąże prowadził mi dr Gniadek ale u Brzóski też raz byłam - fajna konkretna kobieta:) badania zaczęłam robić jak już biło serduszko, później raz w miesiącu, na pod koniec ciąży co dwa tygodnie.
    A rodziłam na Zaspie i w zasadzie też nie było źle.

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też rodziłam na Zaspie i byłam na tym nowym oddziale i wspominam super. Jedna wada, że nie chcieli wpuścić męża w jego urodziny, jak leżałam 2 dzień po porodzie. A dodam, że na sali leżałam sama :) ja badania prenatalne miałam w Gdyni Pro Femina - doktor Piotr Chmielewski, cierpliwy, miły i dokładny.

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zaspa w ogóle nie uznaje odwiedzin na salach...ma to swoje dobre i złe strony:) ale ogólnie na warunki nie narzekałam, chociaż nie mam porównania:-)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a slyszalyscie jakieś opinie o wojewódzkim szpitalu? Mam tam najbliżej, a porodu boję się najbardziej, bo będę sama, ojca dziecka nie będzie wtedy w kraju :(

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przewertowałam już kilka tematów o gdańskich porodówkach i Wojewódzki ma nie najgorsze opinie tylko podobno bardzo naciskają na poród naturalny, czasami nie respektując wskazań - ile w tym prawdy, to nie wiem. ;) Właśnie planuję rodzić na Zaspie, bo ma tam 10 minut z domu. Słyszałam, że mają dobrą opiekę. A jak to jest z planem porodu? Gdzieś czytałam, że w niektórych szpitalach istnieje możliwość, żeby podjechać wcześniej, zobaczyć oddział i otrzymać wtedy od pielęgniarki wydruk z planem do wypełnienia. Jestem jeszcze totalnie zielona. :)

    Inesja lubi tę wiadomość

    02.06.2019r. - czekamy! <3
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ