X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trójmiejskie ciężarówki 2019
Odpowiedz

Trójmiejskie ciężarówki 2019

Oceń ten wątek:
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ceny tych koszul mnie przerażają, niby widziałam za 20zl takie byle jakie, ale nie jestem do nich przekonana. Myślałam o tej jednorazowce i dwóch takich lepszych na potem. Robię tą wyprawkę pomału i już sama się gubię, każdy mówi co innego. Też myślę o tym, że od razu po porodzie położą mi małego na klatce piersiowej, więc ta jednorazowka wydaje się spoko opcją.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Dziewczyny, orientujecie się może czy w gdańskich szpitalach dają te jednorazowe koszule do porodu? Chce w takiej rodzic i zastanawiam się czy zaopatrzyć się samemu czy jest szansa, że dadzą mi sami
    Przed operacją dostałam taką koszule ale nie jednorazową a taka bawełniana .Sięgała ona do brzucha .Nie wyobrażam sobie,żeby w tym rodzić.Nawet jak kupisz taka z allegro to będzie plastikowa i będziesz się w tym czuła jak w reklamówce.Myślę ,że jeśli nie chcesz inwestować to lepiej kupić taką zwykłą rynkową.Bo zależy w jakim czasie porodu trafisz do szpitala .A przebierasz się na izbie przyjęć .W wojewódzkim i na starej klinicznej w tym wdzianku wychodzisz na korytarz i czekasz na aż położna zaprowadzi Cię na oddział czy ma sale .A na tym korytarzu jest mnóstwo ludzi czekających na przyjęcie ,ich rodziny.Jednak wolę żeby moja koszula zasłaniała tyłek .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Przed operacją dostałam taką koszule ale nie jednorazową a taka bawełniana .Sięgała ona do brzucha .Nie wyobrażam sobie,żeby w tym rodzić.Nawet jak kupisz taka z allegro to będzie plastikowa i będziesz się w tym czuła jak w reklamówce.Myślę ,że jeśli nie chcesz inwestować to lepiej kupić taką zwykłą rynkową.Bo zależy w jakim czasie porodu trafisz do szpitala .A przebierasz się na izbie przyjęć .W wojewódzkim i na starej klinicznej w tym wdzianku wychodzisz na korytarz i czekasz na aż położna zaprowadzi Cię na oddział czy ma sale .A na tym korytarzu jest mnóstwo ludzi czekających na przyjęcie ,ich rodziny.Jednak wolę żeby moja koszula zasłaniała tyłek .

    Okej,dziękuję :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam jak pierwszy raz trafiłam do Wojewódzkiego to był dla.mnie szok że ja stoję w koszulce nocnej a tam sobie ludzie siedzą na ławce i czekają.Od tego czasu mam fobię na punkcie koszul do szpitala :-)Im dłuższa i więcej zasłaniająca tym lepiej ;-)Chociaż nie ma co fortuny wydawać bo to tylko koszula nocna .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Ja pamiętam jak pierwszy raz trafiłam do Wojewódzkiego to był dla.mnie szok że ja stoję w koszulce nocnej a tam sobie ludzie siedzą na ławce i czekają.Od tego czasu mam fobię na punkcie koszul do szpitala :-)Im dłuższa i więcej zasłaniająca tym lepiej ;-)Chociaż nie ma co fortuny wydawać bo to tylko koszula nocna .

    A nie można ubrać się w szlafrok?

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Zaspie też nie dają i ogólnie te jednorazowe położna na szkole rodzenia bardzo odradzała. Ja miałam taką zwykłą na ramiączkach żeby łatwo było ją zsunąć, także polecam. No i po wypraniu wyglada jak nowa, mogę rodzić jeszcze raz ;-)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    A nie można ubrać się w szlafrok?
    Nie no pewnie że szlafrok ubierasz.Ale te szlafroki są też krotkie.;-)Serio ja mam jakąś traumę.Przed zabiegiem szukałam cienkiego długiego szlaforka i było ciężko.Bo w szpitalu panuje egipska temperatura a te cienkie szlafroki sięgają do ok kolana.Ja jestem akurat wysoka i mi wszytsko się podciąga.Ale ogólnie jak trafisz do szpitala z rozpoczęta akcja porodowa to szybko przebierasz się w koszule ,biorą Cię do lekarza na badanie na izbie i szybka jazda na salę porodowa.Mi koleżanki polecały koszule odpiane od góry do dołu,że niby przy kanguroeaniu jest wygodnie.Ale nie mam doświadczenia.Moze koleżanki,które rodzily się wypowiedzą.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Nie no pewnie że szlafrok ubierasz.Ale te szlafroki są też krotkie.;-)Serio ja mam jakąś traumę.Przed zabiegiem szukałam cienkiego długiego szlaforka i było ciężko.Bo w szpitalu panuje egipska temperatura a te cienkie szlafroki sięgają do ok kolana.Ja jestem akurat wysoka i mi wszytsko się podciąga.Ale ogólnie jak trafisz do szpitala z rozpoczęta akcja porodowa to szybko przebierasz się w koszule ,biorą Cię do lekarza na badanie na izbie i szybka jazda na salę porodowa.Mi koleżanki polecały koszule odpiane od góry do dołu,że niby przy kanguroeaniu jest wygodnie.Ale nie mam doświadczenia.Moze koleżanki,które rodzily się wypowiedzą.


    Aaa rozumiem. Ja jestem niska, więc na mnie wszystko jest długie, to też inaczej. Wymyśliłam taka bawelniana z dłuższym, sznurowanym rozpieciem na klatce piersiowej. Poproszę mamę, żeby mi ją uszyla i będę mieć pewność, że się nie rozejdzie jak ją mocno zwiążę.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka wrote:
    Na Zaspie też nie dają i ogólnie te jednorazowe położna na szkole rodzenia bardzo odradzała. Ja miałam taką zwykłą na ramiączkach żeby łatwo było ją zsunąć, także polecam. No i po wypraniu wyglada jak nowa, mogę rodzić jeszcze raz ;-)

    Na ramiączkach też spoko opcja, ale strasznie bym się w niej czuła. Nigdy nie lubiłam swoich rąk, a teraz jak przytylam, to już w ogóle :(

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Troszkę mnie nie było ale teraz witam się z dwoma kreskami :) W końcu! :) 14.01 pierwsza wizyta :) Widzę że wątek się troszkę rozkręcil:) Fajnie ze jest nas więcej :)
    Ktoś wie jak sytuacja na klinicznej?

    Kasionek jak u Ciebie?

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliniczna 15 sie przenosi.U mnie spoko.Jutro mam wizyte i mam nadzieje ze tylko pozytywne informacje.Gratuluje ciazy i zycze samych pomyslnych wizyt i inforamcji.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja daj znać jak dzisiejszych badaniach. Trzymam kciuki.

    Inesja lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a orientujecie się może co spakować do torby do szpitala?
    W internecie jest mnóstwo list i każda inna :)
    Ja jestem w 30 tc i niedługo czas się pakować, planuje rodzić w uck.

  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Dziewczyny, a orientujecie się może co spakować do torby do szpitala?
    W internecie jest mnóstwo list i każda inna :)
    Ja jestem w 30 tc i niedługo czas się pakować, planuje rodzić w uck.
    Na stronie uck masz listę i w sumie ja biorę to co jest tam napisane. No tyle że biorę klapki ogólnie ale nie kapcie i klapki. Nie ma co pakować dużo rzeczy bo przecież codzinie ktoś nas odwiedza to nabierzaco będzie przynosić.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Na stronie uck masz listę i w sumie ja biorę to co jest tam napisane. No tyle że biorę klapki ogólnie ale nie kapcie i klapki. Nie ma co pakować dużo rzeczy bo przecież codzinie ktoś nas odwiedza to nabierzaco będzie przynosić.
    Dosyć biedna ta lista. Nie ma nic o podkładach poporodowych, rożku dla dziecka, a wszędzie piszą żeby to brać. Niektórzy mówią też o własnych sztućcach, wolałabym takie rzeczy wcześniej wiedzieć żeby nie musieć jeść palcami ;)

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Dosyć biedna ta lista. Nie ma nic o podkładach poporodowych, rożku dla dziecka, a wszędzie piszą żeby to brać. Niektórzy mówią też o własnych sztućcach, wolałabym takie rzeczy wcześniej wiedzieć żeby nie musieć jeść palcami ;)
    Tam jest rożek albo kocyk. Sztućce na pewno bo jak byłam na operacji nie wzięłam i nie mieli plastikowych. Podkłady poporodowe i takie na łóżko też oczywiście. Ale to też było na ich liście.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Tam jest rożek albo kocyk. Sztućce na pewno bo jak byłam na operacji nie wzięłam i nie mieli plastikowych. Podkłady poporodowe i takie na łóżko też oczywiście. Ale to też było na ich liście.
    a wrzuciła byś linka? Ja jakaś ślepa kura jestem, bo znalazłam tylko taka biedna listę ze strony kliniki położnictwa

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://uck.pl/dla-pacjentow/informator-pacjenta/porody.html proszę bardzo. Wg mnie to takie minimum.

    Jvm lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    http://uck.pl/dla-pacjentow/informator-pacjenta/porody.html proszę bardzo. Wg mnie to takie minimum.
    Dzięki wielkie!

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ