X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trójmiejskie ciężarówki 2019
Odpowiedz

Trójmiejskie ciężarówki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap- accepted ;)
    Marimiko witaj i gratulacje :) !
    Veruka- ha ha- dokladnie - zawsze może wylecieć ;) albo oberwać czymś ;) ha ha .... ach ci nasi panowie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 21:01

  • Margha23855 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kosztuje takie wynajęcie położnej na zaspie. Zastanawiam się nad testem Serenity w Invicie bo test Pappa wylicza tylko prawdopodobieństwo. Co sądzicie?

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margha, ja bym się zastanowiła dopiero jak z PAPPa wyjdzie duże prawdopodobieństwo. To jednsk spory koszt. Poza tym wszystkie nieinwazyjne metody wyliczają prawdopodobieństwo, mniej lub bardziej dokładnie. 100% pewności da Ci tylko amniopunkcja, która jednak stwarza pewne ryzyko poronienia.

    Co do wynajęcia położnej, to słyszałam coś o 1000 zł, ale nie mam pewności.

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Dołączam do was :) Jestem z Gdyni, no w sumie z Pogórza-okolice Szperka (może któraś mieszka w okolicy i miałaby ochote czasem wyjść na spacer?)

    Obecnie leci mi 6tc (wstepnie termin na 06.08.2019), pierwsza wizyta u ginka za 2 tyg a już nie mogę się doczekać :)

    Ja właśnie zastanawiam się nad dwiema szkołami rodzenia:

    1. "Super Mama" na Obłużu refundowaną z NFZ. Tylko długo te zajęcia są bo aż 10tyg. 2 razy w tygodniu zajęcia w godzinach późnopopołudniowych (zaczynają się od 18-19) wtorek-wykład i czwartek-gimnastyka. Płaci się wpisowe 25zł za siebie i jak chcesz żeby partner chodził to +75zł (łącznie 100zł to nie źle). I położną środowiskową dostaje się od nich (nie wiem czy można wybrać z kilku jakie mają czy jakąś konkretną- pewnie ta druga opcja z uwagi na rejon... bo maja wiele placówek w 3city). Z tą położną to uważam, że jest to ułatwienie bo na pierwszym spotkaniu wypełniasz deklaracje i masz już z głowy całe to załatwianie. Opinie są różne (jak zawsze i we wszystkim)czytałam że nie bardzo omawiają CC, nacisk na poród SN.

    2. "Zostań Mamą w Redłowie". Odpłatna 400zł (nie są to straszne koszty). spotkania przez 4 tyg, 2 razy w tygodniu ale godziny trochę słabe bo od 16 (wliczając korki to mżemy mieć problem żeby zdążyć, ). Jedynie co za tym bardzo mocno przemawia to to że poznajesz personel (położne i lekarzy) i zwiedzasz oddział połozniczy (poródówka itd). Bardzo mało opini w necie na temat tej szkoły.

    Chciałabym rodzić w Redłowie (opinie też skrajne już czytałam, super albo beznadzieja). Wiec mam teraz dylemat, którą szkołę wybrać. Z drugiej strony nie każda kobieta zapoznaje się ze szpitalem, w którym będzie rodziła (właściwie chyba mało tak robi). Gdzieś wyczytałam, że można udać się wcześniej do danego szpitala i się zapoznać z danym oddziałem...

    smeg lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam test nipt / Panorama pełny panel ... mimo, że pappa i usg wyszły dobrze- ze względu na mój wiek. Wynik jest tak samo wiarygodny jak amnio/ opinia 4 lekarzy gin. Niestety wad rozwojowych nie wychwyci ani nipt ani amnio - tylko genetyczne.
    Teraz czekają mnie połówkowe i jestem przerażona.

  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do szkoły rodzenia na NFZ i też jest aż 9 tygodni w tym co 2 zajęcia gimnastyka. Ta gimnastyka na tragicznym poziomie, chyba dziadki w sanatorium intensywniej ćwiczą.
    Merytorycznie jest ok, też kładą nacisk na sn, ale dużo jest przydatnych informacji na. pielęgnacji, spraw urzędowych do załatwienia po urodzeniu itp.
    A położna która to prowadzi pozwala się przygotować na to co nas czeka w szpitalu - nie głaszcze po głowach i często nad opieprza :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Ja chodzę do szkoły rodzenia na NFZ i też jest aż 9 tygodni w tym co 2 zajęcia gimnastyka. Ta gimnastyka na tragicznym poziomie, chyba dziadki w sanatorium intensywniej ćwiczą.
    Merytorycznie jest ok, też kładą nacisk na sn, ale dużo jest przydatnych informacji na. pielęgnacji, spraw urzędowych do załatwienia po urodzeniu itp.
    A położna która to prowadzi pozwala się przygotować na to co nas czeka w szpitalu - nie głaszcze po głowach i często nad opieprza :)
    Która to szkoła ?

  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Która to szkoła ?
    Pulsmedic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 15:26

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do gimnastyki, polecam bardzo zajęcia FemFit na AWF w Gdańsku :) trochę aerobiku, trochę siłowych, duży nacisk na ćwiczenia mięśni dna miednicy. W pierwszej ciąży chodziłam tylko przez ostatnie dwa miesiące, a i tak dużo mi dało. Teraz chce wcześniej, jeszcze nie wiem kiedy pójdę na zwolnienie. Muszę sprawdzić, czy można od 1. czy od 2. trymestru. Polecam też jogę w ciąży (ja chodziłam do Joga Park we Wrzeszczu) - można od 2. trymestru.

    W szkole rodzenia nie chodziłam na zajęcia „gimnastyczne” (u nas to się nazywało relaksacja), odkąd się dowiedziałam że są w tej samej mikroskopijnej sali, co wykłady, na podłodze z terakoty. W mojej szkole rodzenia na początku były tylko wykłady raz w tygodniu, dopiero w ostatnich tygodniach ciąży ta relaksacja i inne zajęcia dodatkowe (życie seksualne po porodzie, baby blues, pierwsza pomoc dla noworodków, chustonoszenie, masaż shantala, costam jeszcze). Miało to swoje zalety, bo pod koniec ciąży ma się więcej czasu, ale na niektóre nie zdążyłam pójść, bo urodziłam trochę przed terminem :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 21:37

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabianka to dla mnie trochę za daleko, ale jogę park obczaje.
    Ja chodzę teraz do Calypso na morenie i do zdrofitu na suchaninie na zajęcia ciążowe i też są super. Naprawdę bez porównania z tymi w szkole rodzenia.

    smeg lubi tę wiadomość

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny ? Wątek trochę ucichł.Jak tam wasze maluszki ? ;-)

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś pierwsza wizyta zaliczona. Fasolka jest i ma się dobrze- 0,67cm, serducho biło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2018, 18:03

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem przed połówkowymi i stresik ;)
    Szkoły dalej nie wybrałam :(

  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odliczam do 14 stycznia do ostatnich prenatalnych, bo jeżeli plamka na sercu nie zniknie, będę mieć zaklepane miejsce na Klinicznej do porodu. Jednak moja ciąża nie będzie taka kolorowa; powiększona nerka i straszny ból :( synek mocno ją okopuje, a siły ma bardzo dużo.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Ja odliczam do 14 stycznia do ostatnich prenatalnych, bo jeżeli plamka na sercu nie zniknie, będę mieć zaklepane miejsce na Klinicznej do porodu. Jednak moja ciąża nie będzie taka kolorowa; powiększona nerka i straszny ból :( synek mocno ją okopuje, a siły ma bardzo dużo.
    inseja będzie wszytsko dobrze , mi wrożyli wszytsko co najgorsze a dzisiaj sam lekarz mówił że nie spodziewał się że u mnie będzie tak dobrze .Dzisiaj byłam na klinicznej.Przenosza się w styczniu.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    inseja będzie wszytsko dobrze , mi wrożyli wszytsko co najgorsze a dzisiaj sam lekarz mówił że nie spodziewał się że u mnie będzie tak dobrze .Dzisiaj byłam na klinicznej.Przenosza się w styczniu.

    Ojciec dziecka też urodził się z wadą serca, która z czasem się wchlonela, ale mimo wszystko trzeba obserwować, póki co staram się nie panikowac. Słyszałam właśnie, że się przenoszą do CMN i zastanawiam się jak to będzie. No ale oby było dobrze :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze .Niech sprawdzają ,niech badają byle nic nie znaleźli.A prenatalne robisz u dobrego lekarza ??? Bo wiesz sama na sobie wiem jak bywa z nimi.I jak mogą nastraszyć .W nowym miejscu będzie tragedia z dojazdem i parkingiem .Ale tak ma być wiecej miejsc więc i dostępność lepsza.Ja ogólnie cieszę się że poradnie już przenoszą ,bo teraz jest tam tak ciasno.W korytarzu nie ma nawet gdzie stać a gabinet to tragedia.Rozbieram się przy biurku lekarza i widzę co on pisze w komputerze .Mało komfortowe.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oba prenatalne robilam u różnych lekarzy w różnych miejscach, bo najpierw NT było na granicy, teraz ta plamka na sercu, wolałam skonsultować to z różnymi lekarzami. Prowadzący powiedzial, ze jak do 30tc plama nie zniknie to pomoże mi się umówić do prof. Preisa. Nie bylam tam nigdy, ale z tego co piszesz, to faktycznie lepiej, że się przenoszą.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, orientujecie się może czy w gdańskich szpitalach dają te jednorazowe koszule do porodu? Chce w takiej rodzic i zastanawiam się czy zaopatrzyć się samemu czy jest szansa, że dadzą mi sami

    f2wl20mmurgifll8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie - dobre pytanie - można kupić na Allegro taką koszule i chyba kupie - tylko czy to sie nie porwie za szybko :D ? Może lepiej kupić tanią jakaś do porodu i wywalić (widziałam z wycięciem nawet na znieczulenie).

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ