X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trójmiejskie ciężarówki 2019
Odpowiedz

Trójmiejskie ciężarówki 2019

Oceń ten wątek:
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja, poradzisz sobie, nie ma się czego bać! :) Przynajmniej facet zobaczy Cię już piękną, świeżą i pachnącą. :D Masz tu jakąś rodzinę?

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa wrote:
    Inesja, poradzisz sobie, nie ma się czego bać! :) Przynajmniej facet zobaczy Cię już piękną, świeżą i pachnącą. :D Masz tu jakąś rodzinę?

    Hahaha masz racje ;p Mam, jestem z Gdańska, więc mam tu wszystkich. Po prostu przy porodzie będę mieć 21 lat, jak naczytalam się o różnych sytuacjach na porodowce młodych dziewczyn, to zaczęłam się bać :( no ale mam nadzieję, że nie będzie źle.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa wrote:
    Przewertowałam już kilka tematów o gdańskich porodówkach i Wojewódzki ma nie najgorsze opinie tylko podobno bardzo naciskają na poród naturalny, czasami nie respektując wskazań - ile w tym prawdy, to nie wiem. ;) Właśnie planuję rodzić na Zaspie, bo ma tam 10 minut z domu. Słyszałam, że mają dobrą opiekę. A jak to jest z planem porodu? Gdzieś czytałam, że w niektórych szpitalach istnieje możliwość, żeby podjechać wcześniej, zobaczyć oddział i otrzymać wtedy od pielęgniarki wydruk z planem do wypełnienia. Jestem jeszcze totalnie zielona. :)

    Z tym planem porodu to w ogóle ciekawa sprawa...jak chodziłam na szkołe rodzenia (tą prowadzoną w szpitalu na zaspie) to mówili żeby się nie wygłupiać z takimi rzeczami bo poród to nie koncert życzeń :/ więc oczywiście nic nie brałam ze sobą a przy porodzie położna do mnie czy mam plan porodu...i zdurniałam. Ostatecznie wypytała mnie o najwazniejsze kwestie i coś tam w komputerze zapisywała, także lepiej mieć:)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Ja już też po porodzie, ale tak jak Veruka, przy przyjęciu położna na zaspie wypytywała mnie o plan porodu i była bardzo zdziwiona, że go nie miałam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam kilka pytań: jak jest na Zaspie ? Podobno nie ma kąpania? Jak opieka ? Jak lekarze i położne? Jak odwiedziny? A kwestia ewentualnego cc? Co należy spakować do torby a co jest na miejscu ?
    Którą szkole rodzenia wybrać i kiedy się zapisać ?

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Dziewczyny, mam kilka pytań: jak jest na Zaspie ? Podobno nie ma kąpania? Jak opieka ? Jak lekarze i położne? Jak odwiedziny? A kwestia ewentualnego cc? Co należy spakować do torby a co jest na miejscu ?
    Którą szkole rodzenia wybrać i kiedy się zapisać ?
    W kwietniu jak rodziłam było dobrze (jak na okoliczność i fakt, że to szpital), dzieci faktycznie nie kąpali ale gdybys bardzo. Uciska to myśle że nie byłoby problemu. Jeżeli chodzi o opiekę lekarzy i położnych to byłam zadowolona. Chciałam żeby przebadali Małej serduszko bo w ciąży wyszły jakieś dziwne szmery na USG i nie było problemu. Położne były lepsze i gorsze w zależności od zmiany/sytuacji/humoru/fazy księżyca - nie wiadomo :-) odwiedziny są tylko w pokoju odwiedzin (osobna sala) ale dla mnie to akurat plus bo do dziewczyny która leazala ze mną na okrągło przylazili rodzice, tesciowie, chłopak, siostra i koleżanki wiec chyba bym zwariowała...
    Co do samego „wyposażenia” warto wziąć sztućce i kubek bo nie mają:-) no i wszystko dla dziecka. Tam na miejscu były tylko podkłady i sól fizjologiczna ale pewnie jak czegoś zapomnisz to Cię położne sspomogą:). Co do co to nie co to nie miałam wiec nie pomogę.
    Do szkoły rodzenia chodziłam tej przy szpitalu, zaczęłam ok 24 tc.Ogólnie byłam zadowolona ale później pare rzeczy mi się rozjechało z tym co tam mówiły (np. właśnie kwestia tego planu porodu).

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje :) właśnie dalej nie wiem który szpital, mam jednego lekarza z zaspy i drugiego z uck... a ciekawe co z miejscami będzie

  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a tak z innej beczki :P Za tydzień jadę z mężem w odwiedziny do kuzyna, któremu urodziła się córeczka (teraz ma już 6 miesięcy). Do tej pory nie miałam okazji nabrać doświadczenia w takich wizytach, bo wśród znajomych i w rodzinie nie mam malutkich dzieci, więc pytanie: CO KUPIĆ? :D Jaki prezent dla Małej i jaki dla rodziców? Bo zakładam, że wypada pomyśleć o jakimś drobiazgu również dla Nich. :)

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat jestem anty mycie dziecka po porodzie. Pierwsze dziecko 5 lat temu umyli mi dzień po porodzie.. Było to traumatyczne i dla mnie i dla niej. Pielęgniarka wzięła ją do małego zlewu pod kran i w ogóle nie była delikatna. A mała cały czas płakała. Przy młodszej nawet nie proponowali (zaspa) a ja napewno bym się nie zgodziła. Wykąpaliśmy małą w 3 dobie jej życia w domu. Wanienka.. W ciszy. A podobno ten śluz co pokrywa ciałko też jest zdrowo jeżeli przez chociaż 1 dzień pozostanie nie naruszony.

    Amarylisa, takie dziecko już siedzi albo uczy się siadać i interesuje się powoli zabawkami i ząbkuje. Także gryzak albo grzechotka? Albo książeczka do kąpieli zmieniająca kolor :) tylko nie pluszaki

    smeg lubi tę wiadomość

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa moja córcia akurat jest w podobnym wieku, i tak jak Aniluap pisze - tylko nie pluszaki! My mamy tego od cholery a nikomu to nie jest potrzebne bo dziecko się tym nie bawi. U nas fajnie się sprawdza gryzak ośmiornica, o taki:
    https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/300267/s/mombella-osmiornica-gryzak/
    Z tej serii podobni dość fajny jest też grzybek i ślimak ale tych nie mamy.
    A w temacie prezentu dla rodziców to nie pomogę - my nic od nikogo nie dostaliśmy ;-)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, fajna ta ośmiorniczka! Dzięki za pomysły. :) Zastanowię się nad gryzakiem albo okryciem kąpielowym + książeczką do kąpieli. :)

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Dziewczyny, a slyszalyscie jakieś opinie o wojewódzkim szpitalu? Mam tam najbliżej, a porodu boję się najbardziej, bo będę sama, ojca dziecka nie będzie wtedy w kraju :(
    Hey ja tam często bywalam i koleznaki rodzily wg mnie spoko.Lekarze mili i nigdy nie odsylają .

    Inesja lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do kąpania to oni się pytają z tego co wiem teraz w każdym szpitalu czy sobie życzysz ,żeby dziecko wykąpać.Tylko po CC słyszałam że muszą od razu wykąpać.Ja nastawiam się na kliniczną ale mają ja orzenosić w marcu .Więc akurat wtedy kiedy u mnie będzie gorący czas.I trochę się boję,że na będzie już nowy szpital ,nie będę mogła tam trafić i w ogóle mam koszmary

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woooooow ale super ze powstała taka grupa :) Życzę wszystkim zdrowej i spokojnej ciąży :)
    Jak już mi się uda zajść w upragnioną ciążę to chętnie posłucham waszych rad, do jakiego szpitala się udać :)
    Trzymajcie się :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    A co do kąpania to oni się pytają z tego co wiem teraz w każdym szpitalu czy sobie życzysz ,żeby dziecko wykąpać.Tylko po CC słyszałam że muszą od razu wykąpać.Ja nastawiam się na kliniczną ale mają ja orzenosić w marcu .Więc akurat wtedy kiedy u mnie będzie gorący czas.I trochę się boję,że na będzie już nowy szpital ,nie będę mogła tam trafić i w ogóle mam koszmary
    Jak w marcu ? Miało być do końca roku :(
    ja mam tp na pocz maja ...

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Jak w marcu ? Miało być do końca roku :(
    ja mam tp na pocz maja ...
    No ja co wizytę tam słyszę inny termin.Wiec mam nadzieję ,że jeszcze się opóźni i zdążę spokojnie swoje urodzić na starych smieciach.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Woooooow ale super ze powstała taka grupa :) Życzę wszystkim zdrowej i spokojnej ciąży :)
    Jak już mi się uda zajść w upragnioną ciążę to chętnie posłucham waszych rad, do jakiego szpitala się udać :)
    Trzymajcie się :)
    Narazie tu cicho dosyć.Takze mam nadzieję ,że szybko do nas dołączysz .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek ja również mam taką nadzieję :)
    Już nie mogę się doczekać kiedy w końcu te dwie kreski zobaczę ;)

    Ja po poronieniu trafiłam do klinicznej i byłam bardzo zadowolona z opieki, dlatego stwierdziłam że wybiorę tamto miejsce mimo że z Gdyni jestem na poród w przyszłości. a widzę że dziewczyny też się nastawiaxie na to miejsce więc opowowiecie jak tam jest :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dobrego słyszałam o klinicznej:) gdyby nie to że zaspę mam zdecydowanie bliżej to pewnie tam bym jechała. Wiadomo że to kwestia indywidualna ale poza lekarzami jedzenie podobno mają baaardzo dobre :-))))

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka wrote:
    Dużo dobrego słyszałam o klinicznej:) gdyby nie to że zaspę mam zdecydowanie bliżej to pewnie tam bym jechała. Wiadomo że to kwestia indywidualna ale poza lekarzami jedzenie podobno mają baaardzo dobre :-))))
    No moge porównać jedzenie z Wojewódzkiego i Klinicznej to wygrywa ta druga.Ale nie żeby było jakieś mega dobre.W wojewódzkim lekarze te byli dla.mnie mili,polozne też .Dla mnie nie ma różnicy pod tym względem.Ale mój lekarz jest z klinicznej i jakby to mnie przekonuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 17:43

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ