X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne trójmiasto łączy się:)
Odpowiedz

trójmiasto łączy się:)

Oceń ten wątek:
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 8 września 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też rodziłam w Gdyni dwa razy i polecam. Co do Wejherowa - siłą by mnie tam nie zaciągnęli ;-)

    ataeb lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • ulalula Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 8 września 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak sobie poczytałam, poczytałam, przeraziłam się i zdecydowałam, że rodzić chcę w rodzinnym mieście 400 km od Trójmiasta, ale w prywatniej klinice :( :(
    Szkoda, że w Trójmieście nie ma takiej możliwości.
    Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć dlatego na wszelki wypadek zapoznam się z Zaspą. Może znacie jakiegoś dobrego lekarza pracującego tam?

    3jgxugpjwn8on9lt.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 9 września 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też okropnie żałuję, że nie ma tu żadnej prywatnej porodówki. Albo chociaż możliwości wynajęcia położnej. Zaspa nie jest najgorsza, coraz więcej młodych położnych tam pracuje więc serio idzie ku lepszemu. Jest kilka położnych, których trzeba unikać, nawet mam nazwisko jednej, którą trzeba wystawić za drzwi bo poród potrafi zmienić w koszmar.
    Z lekarzy, którzy są dobrzy to na pewno Sławomir Matkowski, Magdalena Szemryk, u nich byłam i sama mogę powiedzieć jak wygląda opieka. Dobre opinie słyszałam o Adamie Szulcu, jednak z usług nie korzystałam więc znam tylko relację z drugiej ręki

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • ulalula Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 10 września 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację :) na pewno do któregoś z Panów lub Pani zawitam, żeby przygotować się na każdą ewentualność. Chociaż jakiegoś lekarza dobrze poznać i położne na szkole rodzenia.

    W ogóle dla mnie to jest jakaś abstrakcja, iść rodzić w obcym miejscu, wśród obcych ludzi, którzy mają Cię totalnie w du***. A jeszcze te historie o braku miejsc w szpitalach. Ostatnio czytałam na stronie kliniki, w której chciałabym rodzić opinię, kobiety z Gdańska, że w momencie kiedy pojawiły się komplikacje w 36tc i musiała jak najszybciej znaleźć się w szpitalu, to był taki problem ze znalezieniem miejsca w Trójmiejskich szpitalach, że zdecydowała się na natychmiastową podróż do Białegostoku, co prawdopodobnie uratowało życie jej maleństwu. Kapcie spadają normalnie.

    3jgxugpjwn8on9lt.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 11 września 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, trójmiejskie porodówki nie są przygotowane na to co się ostatnio dzieje. Porodów jest za dużo, miejsc i personelu stanowczo za mało. Z pierwszej ręki mam informację, że na Zaspie do czerwca przyjęto więcej porodów niż powinno być przyjętych w ciągu całego roku. Rodzą kobiety z wyżu lat '80 i '90.
    Sama byłam świadkiem jak kobieta z poważnym nadciśnieniem czekała od 9:00 na łóżko na oddziale, ja wychodziłam z IP o 17 a ona dalej siedziała na ławce i mówili jej, że "jeszcze chwilę to potrwa".
    Prawda jest taka, że Zaspa i Kliniczna mają oblężenie nie tylko dlatego, że jest dużo chętnych, żeby tam rodzić, ale też dlatego, że wszystkie najtrudniejsze przypadki z całego województwa tam trafiają (skrajne wcześniaki, ciąże poważnie powikłane, wady wrodzone) bo oba szpitale mają III stopień referencyjności.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 11 września 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać :) termin nam na 6 lutego, ciąże prowadzę u doktora Matkowskiego i planuje rodzic na Zaspie, choć z tego go piszecie wynika ze wcale nie tak łatwo rodzic tam gdzie się chce.

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 11 września 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jestem z Sopotu. Zamierzam rodzić w Wojewódzkim lub w Redłowie (wciąż się waham, a termin jutro).
    Mnie też niepokoi oblężenie porodówek... :/

    ............................................................................
    Już wybrałam: Wojewódzki (naczytawszy się na str. 28. o Redłowie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2017, 22:01

    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 11 września 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha na 28 stronie ja pisałam :D Po tamtym porodzie rodziłam raz jeszcze, również w Redłowie ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 11 września 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo ja też u Matkowskiego tylko termin mam 2 miesiące wcześniej :-) Wątpię, żeby odesłali jak przyjedziesz po odejściu wód albo ze skurczami co 3 minuty :-) Poza tym, jeśli Cię odsyłają to zgodnie z prawem mają obowiązek skierować do szpitala, w którym będzie na Ciebie czekało miejsce.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 19 listopada 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzą plotki, że swissmed ma otworzyć od stycznia prywatna porodówkę. Słyszała coś któraś na ten temat? Jakoś jazda do łodzi czy Szczecina mi się nie uśmiecha ;/

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 19 listopada 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie odnośnie Redłowa? Czy naprawdę jest tam aż tak źle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 17:00

    <3Wbwmp2.png <3
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 19 listopada 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam dwa razy w Redłowie - w 2015 i 2017 i nie uważam, żeby było tam źle. Wiadomo, to nie wczasy ale ja wspominam miło. Mimo tego, że po ostatnim porodzie cały pobyt spędziłam na sali pooperacyjnej (8 osobowej) bo na położnictwie miejsca nie było to i tak było ok. Jedzenie tylko wstrętne :P

    agii81 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 19 listopada 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 ja się tam właśnie wybieram niedługo i tak czytam i może niepotrzebnie ;) A powiedz mi, czy rzeczy wypisane na stronie do szpitala wystarczą, czy trzeba mieć coś więcej? Torbe mam spakowaną, ale nie wiem czy wszystko ;)

    A i jak jest z odwiedzinami? Wiem,że jest sala odwiedzin a dzieciątko jest za szybą tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 18:03

    <3Wbwmp2.png <3
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam to co na stronie plus sztućce i kubek ;-) Ogólnie to zabieraj dla siebie i dziecko wszystko bo tam tylko podkłady poporodowe dostaniesz :D Mi to akurat pasowało bo wolałam mieć swoje wszystko.

    Co do odwiedzin to na położnictwie faktycznie dziecko zostaje za szybką a Ty możesz wyjść na fotele ale to było jak rodziłam w 2015 roku, w tym się tam nie dostałam i byłam na dole ciągle a tak jak tylko byłam na chodzie po cc to razem z dzieckiem wychodziłam do męża i syna i nie musiałam dziecka zostawiać nigdzie, więc miało to swoje plusy też, że nie przenieśli mnie na górę ;-) A na górze nawet przy poprzednim porodzie mąż za tą nieszczęsną szybkę mógł na chwilę wejść i potrzymać dziecko - położne nie robiły z tego problemu chyba, że robił się tłum.

    Dobrze będzie, nie stresuj się ;-) Ja też czytałam wiele złych opinii o Redłowie i początkowo nie chciałam tam rodzić a poszłam i nawet potem wróciłam raz jeszcze :D

    agii81 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Mania1085 Autorytet
    Postów: 380 143

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Trójmiasto,

    ja też wybieram się do Redłowa rodzić. termin mam na początek stycznia. Też ubolewam nad brakiem prywatnej porodówki. Martwi mnie brak znieczulenia w Redłowie. Ale chce tam rodzić, bo tam pracuje mój lekarz i będę się czuć bezpieczniej

    w5wqvut1rkxwljzl.png
  • Mania1085 Autorytet
    Postów: 380 143

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest z Radłowem taki plus, że po remoncie naprawdę nieźle to wszystko wygląda

    w5wqvut1rkxwljzl.png
  • Mania1085 Autorytet
    Postów: 380 143

    Wysłany: 19 listopada 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawokado wrote:
    Dziewczyny chodzą plotki, że swissmed ma otworzyć od stycznia prywatna porodówkę. Słyszała coś któraś na ten temat? Jakoś jazda do łodzi czy Szczecina mi się nie uśmiecha ;/
    od stycznia to się nie załapię. Ale szczerze nic nie słyszałam, żeby znów coś tam było.

    w5wqvut1rkxwljzl.png
  • Tinnera Autorytet
    Postów: 382 189

    Wysłany: 19 listopada 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,ja rodziłam w Wejherowie i teraz w 2018 też mam zamiar ale nie pokoją mnie wasze opinie ze coś tam się zmieniło :(



    "Troszkę Nas Jest.."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziła któraś niedawno na Zaspie? Jakieś opinie :)?

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na Zaspie ostatnio trochę remontowali i z tego co słyszałam porodówka ma coraz lepsze opinie. Plus jest mega oddział dla noworodków z problemami.
    Ja bym chciała rodzić na Zaspie chociaż moja ginekolog tam nie pracuje. mam nadzieje ze jakoś to będzie... Bardzo mi zależy żeby rodzić w Gdańsku ale kto wie co to będzie :(

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
‹‹ 31 32 33 34 35
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ