X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Torbiele ciążowe - kto miał z tym problem
Odpowiedz

Torbiele ciążowe - kto miał z tym problem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do wszystkich, których dotknęły torbiele we wczesnej ciąży jak i później.

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w bardzo wczesnej ciąży, 5 tydzień. Z uwagi na skurcze w podbrzuszu i kłucie, czasem umiejscowione z prawej strony udałam się do ginekologa. Jak subtelnie określiła pani dr podczas usg "mam torbiel na jajniku większą od macicy - średnica 4 cm". Jestem drobnej postury, więc ponoć mogę czuć takie dolegliwości przez cała ciąże. Mam zgłosić się za tydzień, żeby zobaczyć czy torbiel się powiększa. Jeśli tak, ponoć może czekać mnie operacja... Nie usłyszałam nic, czy może się to samo wchłonąć, czy brać jakieś leki. Mówiłam, że mam pracę, która wymaga wysiłku i takie bóle uniemożliwiają mi wykonywanie prawie wszystkich czynności, bo przy wysiłku to się nasila. Zero reakcji. Mam się męczyć do następnego tygodnia i zapłacić ponownie 150 zł, żeby stwierdziła czy jest jakaś różnica. Od przyszłego tygodnia mam urlop, wyjeżdżam, chciałam dostać skierowania na badania krwi, żeby wiedzieć czy wszystko jest w normie, bo 2 tyg mnie nie będzie. Oczywiście pominęła temat. Interesowało ją tylko gdzie pracuję i gdzie jadę na urlop :/ chcę iść do innego lekarza, żeby się skonsultować bo tak być nie może. Proszę wszystkie, które miały podobny problem, żeby opisały swoją sytuację. Może będę wiedziała o co pytać i na co zwracać uwagę.

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to tylko ciałko żółte takiej wielkości. Lekarze często określają to mianem torbieli. Ja miałam podobnie i się wchłonęło. Spokojnie

    Martini lubi tę wiadomość

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • mada_lena Autorytet
    Postów: 1501 2230

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martini przejdź sie do innego lekarza. Ja w tym temacie niewiele moge Ci pomoc, natomiast dawno temu bylam u lekarza, ktory twierdził, ze mam torbiel na jajniku a to była najzwyczajniej w świecie owulacja:) trzymam kciuki!

    Martini lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1nmh8d1pb.png
  • Magda2013 Autorytet
    Postów: 1722 2864

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martini :) tez mialam torbiel na lewym jajniku na poczatku ciazy. W mniej wiecej 4 tyg.gdy wyszedl mi test pozytywny udalam sie do lekarza w celu potwierdzenia ciazy to okazalo sie ze na lewym jajniku mam torbiel o srednicy 37mm. Tydzien pozniej czyli ok.5t5d torbiel miala juz 41 mm. Po 2 tyg.gdy znowu poszlam na wizyte torbiel miala zaledwie 28mm-czyli sie zmniejszyla :) A po miesiacu juz jej nie bylo. Nie martw sie na zapas,mysle ze u Ciebie bedzie tak samo :)

    Martini lubi tę wiadomość

    mjvydf9hx78lq90r.png
    822_20150427_223558.png
  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy :) już umówiłam się do innego lekarza, nawet przez telefon powiedział, żebym brała folik, magnez i no spe aż do poniedziałkowej wizyty. Od tamtej baby nic się nie dowiedziałam, tylko mnie nastraszyła. Teraz przynajmniej wiem, że to nie musi być nic strasznego. Muszę przetrwać jeszcze tydzień i na urlopie ochłonę :)

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam torbiel na jajniku i się wchłonęła :) więc głowa do góry :)

  • agu Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U mnie na pierwszym USG (półtpra tygodnia temu) okazało się, że mam cyste/torbiel na prawym jajniku wielkości 6cm. Lekarka od USG powiedziała, że to na pewno się wchłonie, więc nie będzie problemu. Po konsultacji z moim lekarzem ustaliliśmy, że dobrzeby było monitorować sytuacje, bo te rozmiary sa dosc spore - u mnie w tamtym czasie porównywalny z rozmiarem macicy. No, więc umówiłam się na kolejne USG (na przyszlą srode), akurat w recepcji siedziała własnie ta sama lekarka, która robiła mi USG. No i jej powiedziałam, że to w sprawie tej cysty. Popatrzyła na mnie jak na kompletną idiotkę, jeszcze raz mi powtórzyła, że przecież to się wchlonie i umówiła mi wizytę. Szczerze powiedziawszy, po jej reakcji poczułam się jakoś lepiej :P. No, ale dopiero w srode okaze sie co i jak. Rozmawiałam o tym problemie z koleżanka, która jest teraz w drugiej ciazy i mowila, ze w pierwszej tez miala torbiel, ktora bardzo szybko sie wchlonela (do 24 tygodnia juz jej nie bylo). Szczerze mowiac gdyby nie to USG to nawet bym o tym nie widziala, bo nic mnie nie boli.

    Martini lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam 2 torbiele na jajniku. Jedna 7cm, druga 5,5cm. 1,5 miesiąca leżenia, leki na podtrzymanie i zmniejszyły sie do 2,5cm czyli są już teraz tylko pęcherzykami "zdechłymi", obecnie od jakiegoś miesiąca nie zmniejszają się już, ale 2,5cm to maleństwo i nie ma się czym przejmować. Po porodzie powinny zniknąć.

  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj idę do drugiego lekarza, zobaczymy czy coś się zmieniło. Mi niestety ta torbiel czasem dokucza, nie mogę leżeć na brzuchu i musi gdzieś naciskać bo kłuje to w stronę pachwiny, to w stronę jelit. 2 torbiele to nie przelewki, dobrze, że u Ciebie Kiara już wszystko w porządku.
    Teraz najważniejsze, żeby z Bąbelkiem było wszystko w porządku :) ja już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć coś na usg :)

    monika_85 lubi tę wiadomość

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, wróciłam. Lekarz zrobił na mnie ogromne wrażenie, wszystko wytłumaczył jak należy. Okazało się, że mam tyłozgięcie macicy. Żaden lekarz wcześniej mi tego nie powiedział. Ponoć to nasila bóle, może powodować bolesne miesiączki i bóle przy stosunku. Torbiel typowo ciążowa, nie powiększyła się przez ten tydzień. Ponoć może sama pęknąć albo się wchłonąć. Hormony też mają wpływ na odczuwanie skurczy. Dostałam luteinę pod językowo, mam łykać magnez cały czas i brać witaminki :) Bąbelek jest na swoim miejscu i już jestem po stokroć spokojniejsza :) dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam!

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martini to trzymam kciuki żeby dalej było ok :)
    nie tez torbiele bolały i to porządnie, miałam do tego mocno wydęty brzuch przez to.
    Tak,tyłozgięcie powoduje takie objawy :)

  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 1 lipca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, jak nie urok to ... :) tylko chodzenie z rozpiętymi spodniami nie jest zbyt eleganckie, ale co tam ;) przynajmniej tak nie uciska. Teraz mam zamiar wypoczywać, odstresować się i mieć wszystko w nosie. Zanurzę się w lekturze o ciąży i będę czekać na kolejne usg :)

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • agu Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 2 lipca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Zdaje sie, ze moja cysta jak na razie sie wchlania, bo z 60mm zrobilo sie 42mm, tak wiec jestem dobrej mysli :)

    Martini, kiedy masz kolejne USG?

    Kiara lubi tę wiadomość

  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 3 lipca 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to gratulacje, pewnie, że się wchłania :)
    ja na kolejne usg idę 21 lipca, za niecałe 3 tyg. Wyjeżdżamy do rodziny także zleci szybko :) czeka nas jeszcze przeprawa z poinformowaniem najbliższych o ciąży. Jakoś nie mamy fajnego pomysłu ;)

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • agu Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 3 lipca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno wszystko bedzie dobrze :). Ponoc takie torbiele/cysty ciazowe to normalna sprawa i czesto wchlaniaja sie zanim ktos zwroci na nie uwage.

    Co do tego informowania to ja naleze do bardzo sceptycznych i jak na razie wie moj maz i dwie przyjaciolki (jedna dopiero co urodzina, a druga w ciazy w podobnym okresie). No i w 8 - 9 tygodniu musielismy powiedziec tesciom, bo bardzo zle sie czulam i doszlismy do wniosku, ze oszczedzimy im domyslow i zgadywanek. Lada chwila zaczynam 13 tydzien wiec w sumie wchodze juz powoli w drugi trymestr, ale powiem Ci, ze nie chce nikomu mowic przed wynikami przeziernosci karkowej w poniedzialek. Bardzo nie chcialabym stawiac rodzicow w sytuacji takiej, ze jednego dnia maja wnuka, a nastepnego juz nie. Dlatego wszystkim planujemy powiedziec po powrocie z wakacji za miesiac. To bedzie taki 19 tydzien wg miesiaczki, a pewnie 21 wg USG. Wtedy chcialam tez powiedziec w pracy ;).

  • Magda2013 Autorytet
    Postów: 1722 2864

    Wysłany: 3 lipca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martini czyli jest dobrze :) Co do tylozgiecia mi tez kiedys jeden gin.powiedzial ze mam tylozgiecie a inny powiedzial ze nie mam. Powiedzial ze to zalezy jak macica sie ulozy podczas badania.

    mjvydf9hx78lq90r.png
    822_20150427_223558.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest taka sytuacja,że byłam u gina-faceta,który stwierdził,że mam torbiel krwotoczną ciałka żółtego na lewym jajniku-nie zmierzył-mówił,że powinna się wchłonąć i mam się nie martwić.
    Poszłam do innej gin-babki,która mówi,że to ciałko żółte...
    Poszłam znów do pierwszego gina-faceta,który tym razem mocno mnie nastraszył,bo powiedział,że jak się nie wchłonie,to operacja,że jak pęknie,to będzie bolał brzuch i do szpitala...Jestem cała nerwowa przez to wszystko,na drugiej wizycie ją zmierzył-5cm/5,5cm.Szkoda,że za pierwszym razem jej nie zmierzył...choć moim zdaniem jest większa,niż ostatnio...
    Jeden mówi,że ciałko żólte i jest spoko,a drugi mnie straszy torbielą...no masakra!!!!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ