X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne torbiel ciałka żółtego :(
Odpowiedz

torbiel ciałka żółtego :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc..moze któraś z Was tez to miała,a mianowicie krwotoczną torbiel ciałka żółtego..?
    Bylam u ginekologa,który stwierdził,ze to wlasnie taka torbiel.,ale ze nie ma powidow do zmartwien,bo takie torbiele pojawiaja sie przy ciazy...nie zmierzyl jej wtedy,poszłam do innej lekarki,ktora powiedziała,ze to ciałko żółte,potem wróciłam do tego pierwszego gina i strasznie mnie wtedy wystraszyl,bo powiedzial,ze moze się nie wchłonie,ze moze trzeba będzie usunąć,moze pęknąć i jak będzie bolał mnie brzuch,to natychmiast do szpitala :(
    Jestem załamana,bo boje się,ze stracę moje malenstwo:(
    Torbiel jest duza,bo ma 5cm na 6cm :(
    Tylko najgorsze,ze od jednego lekarza usłyszałam,ze to ciałko żółte i ze wszystko jest w porządku,a od drugiego usłyszałam,ze nie jest dobrze,bo to torbiel ciałka żółtego wypełniona krwia:(
    Proszę dziewczyny pomóżcie jesli miałyście cos takiego...

  • Małgorzatka Autorytet
    Postów: 1245 1705

    Wysłany: 7 marca 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze pierwszy raz to słyszę znaczy moje ciałko żółte w jajniku też zrobiła się torbiel z tego ale na szczęście nie rośnie . A Ty masz w jajniku czy jamie macicy? Generalnie poszłabym jeszcze raz do innego lekarza i poprosiła o konkretną wiadomość co to jest czym grozi itd . Bo nie powiem duża ta torbiel .
    EDIT przede wszystkim nie myśl o żadnej stracie . Nic takiego nie nastąpi i koniec wiem że nie łatwo ale postaraj się :-* trzymam kciuki i walcz o konkrety u lekarza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 14:27

    "Ręce , które kołyszą kołyskę rządzą światem"
    oar83e3krqgkccev.png
    "Każdy ma chwile że się po cichu modli..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbiel jest W lewym jajniku.Nie wiem czy rośnie,bo on zmierzyl dopiero na drugiej wizycie,ale skoro jest tak duza,to ...urosla...
    Wlasnie mysle,żeby isc do jeszcze jednego,jednak w ciagu dwóch tygodni bylam trzy razy na usg i boje się,bo to tez szkodliwe...Do tamtego mam wrócić 26marca,wiec nie wiem czy czekać,czy isc jeszcze gdzie indziej...
    Ten mi najpierw gadal,ze takie wychodzą w ciazy i same sie wchłaniają,ale możliwe,ze będzie trzeba usunąć i w ogóle to nic takiego,a na nast.wizycie tak mnie nastraszył,ze nie moge przestac o tym myslec:(
    O siebie sie nie martwię..tylko o maluszka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży pozamacicznej to mialam lekarz mowil ze z wynikow histo wynika torbiel cialka zoltego zwijalam sie z bolu a z nog scielo w sekunde

  • Małgorzatka Autorytet
    Postów: 1245 1705

    Wysłany: 7 marca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Torbiel jest W lewym jajniku.Nie wiem czy rośnie,bo on zmierzyl dopiero na drugiej wizycie,ale skoro jest tak duza,to ...urosla...
    Wlasnie mysle,żeby isc do jeszcze jednego,jednak w ciagu dwóch tygodni bylam trzy razy na usg i boje się,bo to tez szkodliwe...Do tamtego mam wrócić 26marca,wiec nie wiem czy czekać,czy isc jeszcze gdzie indziej...
    Ten mi najpierw gadal,ze takie wychodzą w ciazy i same sie wchłaniają,ale możliwe,ze będzie trzeba usunąć i w ogóle to nic takiego,a na nast.wizycie tak mnie nastraszył,ze nie moge przestac o tym myslec:(
    O siebie sie nie martwię..tylko o maluszka...
    Wiesz co generalnie torbiel w jajniku nie jest tak groźna jak krwiak w macicy musi być pod kontrola czy nie rośnie . Jeżeli miałaś usg i ciąża jest dobrze umiejscowiona to na pewno nie ma to nic wspólnego z ciąża pozamaciczną więc tutaj nie ma co . Natomiast musisz sprawdzać czy torbiel rośnie jeśli nie jest naprawdę dobrze . I tutaj miał rację bo torbiele się wchłaniają w bardzo częstych przypadkach lub są kontrolowane do samego porodu . mnie doktorek tak nastraszył na ciążę pozamaciczną że. Myślałam że go zabije i chodziłam na usg raz w tyg a jest wszystko okej . Skonsultuj się z lekarzem i odpoczywaj . Wiem co przeżywasz bo to samo miałam na początku :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 15:44

    "Ręce , które kołyszą kołyskę rządzą światem"
    oar83e3krqgkccev.png
    "Każdy ma chwile że się po cichu modli..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Malgorzatka.
    Czyli isc do trzeciego ginekologa i powiedziec mu o wszystkim?czy czekać do 26?
    A ciaza pozamaciczna na szczęście to nie jest:)
    Z dzidziulkiem wszystko jak do tej pory idealnie...
    Tylko zastanawia mnie dlaczego drugi lekarz powiedzial,ze to ciałko żółte ...

  • Małgorzatka Autorytet
    Postów: 1245 1705

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Dziękuję Malgorzatka.
    Czyli isc do trzeciego ginekologa i powiedziec mu o wszystkim?czy czekać do 26?
    A ciaza pozamaciczna na szczęście to nie jest:)
    Z dzidziulkiem wszystko jak do tej pory idealnie...
    Tylko zastanawia mnie dlaczego drugi lekarz powiedzial,ze to ciałko żółte ...
    No właśnie dlatego bym skonsultowała to z trzecim , powiedziała o obawach i jak Cię nastraszył lekarz . tam gdzie była owulacja robi się ciałko żółte które powinno zaniknąć gdzieś do początku 2 trymestru i czasem jest tak że z tego robi się torbiel która rośnie lub nie ale to nie znaczy że skończy się to źle (np pęknięciem) to trzeba mieć pod kontrola i sprawdzać czy rośnie i jeśli tak w jakim tempie . Bardzo rzadko kobiety poddawane są usunięciu w trakcie ciąży to są skrajne przypadki kiedy jest duże niebezpieczeństwo pęknięcia . U Ciebie torbiel jest dość duża ale tylko konsultacja z normalnym lekarzem a nie takim straszycielem da Ci odpowiedz co robić . Jeśli bardzo się stresujesz idź wcześniej jeśli wiesz że dasz rade To poczekaj :-* super że z dzidzia wszystko dobrze :-*

    "Ręce , które kołyszą kołyskę rządzą światem"
    oar83e3krqgkccev.png
    "Każdy ma chwile że się po cichu modli..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc...
    Pewnie i bym wytrzymała,ale za bardzo się boję,wiec chyba pojde,choc tak samo boje się ,ze praktycznie co tydzień jak nie częściej robię usg:(
    Jestem na zwolnieniu od tamtego lekarza i najchętniej,to bym go zmieniła,ale znowu głupio powiedziec innemu o tym i czy ten inny mi przedłuży...
    A pójdę..powiem cala prawdę,ze tamten tak mnie wystraszył i tyle...
    Boje się strasznie..boje się,bo ledwo co miałam ciaze biochemiczną i bardzo to przeżyłam,a teraz znowu cos,co nie pozwala mi sie cieszyć ciążą :(

  • Małgorzatka Autorytet
    Postów: 1245 1705

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc...
    Pewnie i bym wytrzymała,ale za bardzo się boję,wiec chyba pojde,choc tak samo boje się ,ze praktycznie co tydzień jak nie częściej robię usg:(
    Jestem na zwolnieniu od tamtego lekarza i najchętniej,to bym go zmieniła,ale znowu głupio powiedziec innemu o tym i czy ten inny mi przedłuży...
    A pójdę..powiem cala prawdę,ze tamten tak mnie wystraszył i tyle...
    Boje się strasznie..boje się,bo ledwo co miałam ciaze biochemiczną i bardzo to przeżyłam,a teraz znowu cos,co nie pozwala mi sie cieszyć ciążą :(
    nie ma za co . Myślę że usg nie zaszkodzi czasem tak się dzieje że trzeba nie tylko dla maluszka ale też dla bezpieczeństwa mamy :-) powiedz jak bardzo się boisz itd no musi Ci ktoś wytłumaczyć co dokładnie się dzieje i tyle . Odpoczywaj nie dźwigaj będzie dobrze , musi być i dawaj znać jak sytuacja u Was . Ja trzymam kciuki żeby się ułożyło :-*

    "Ręce , które kołyszą kołyskę rządzą światem"
    oar83e3krqgkccev.png
    "Każdy ma chwile że się po cichu modli..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście dam znac:) Zapisalam sie na wtorek.Odpoczywam caly czas..bardzo na siebie uważam..i Ty uważaj na siebie i jeszcze raz dziękuję,ze zainteresowalas sie moim problemem.

    Małgorzatka lubi tę wiadomość

  • Małgorzatka Autorytet
    Postów: 1245 1705

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Oczywiście dam znac:) Zapisalam sie na wtorek.Odpoczywam caly czas..bardzo na siebie uważam..i Ty uważaj na siebie i jeszcze raz dziękuję,ze zainteresowalas sie moim problemem.
    Dziękuję :-) jeszcze raz nie ma za co :-*

    "Ręce , które kołyszą kołyskę rządzą światem"
    oar83e3krqgkccev.png
    "Każdy ma chwile że się po cichu modli..."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam wczoraj u kolejnego ginekologa,który potwierdził,ze jest to torbiel ciałka żółtego wypełniona krwią,która juz się z resztą troche wylewa...:( Lekarz powiedzial,ze dzidziusiowi nie zagraża,jednak jakos w to nie wierzę..chociaż jest daleko od maluszka...
    Przeciez jak to się wyleje..jak pęknie..to jest koniec...
    Mowil,ze jak co,to wyleje sie do otrzewnej..jak będzie bolał brzuch,to do szpitala...:(
    Strasznie się boje...

  • Viviana Autorytet
    Postów: 1393 2032

    Wysłany: 12 marca 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja tak miałam w ciązy, tzn z pecherzyka z którego wyskoczyła moja mała zrobiła się torbiel. Jedyny minus tego to taki, że to ciałko gorzej pracuje i trzeba brać progesteron, ja miałam 2 cm. Niestety w ciązy mi się to nie wchłonęło i mam teraz po porodzie z tym problem, ale w ciązy nie bolało mnie ani nic się nie działo. To robi sie bardzo często, wiem, że sa dziewczyny które miały takie rozmiary tej torbieli jak Ty i wszystko dobrze się skończyło.

    relgkrhm1ojs0ctn.png
  • Małgorzatka Autorytet
    Postów: 1245 1705

    Wysłany: 12 marca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Bylam wczoraj u kolejnego ginekologa,który potwierdził,ze jest to torbiel ciałka żółtego wypełniona krwią,która juz się z resztą troche wylewa...:( Lekarz powiedzial,ze dzidziusiowi nie zagraża,jednak jakos w to nie wierzę..chociaż jest daleko od maluszka...
    Przeciez jak to się wyleje..jak pęknie..to jest koniec...
    Mowil,ze jak co,to wyleje sie do otrzewnej..jak będzie bolał brzuch,to do szpitala...:(
    Strasznie się boje...
    Hej szkoda że tak się potwierdziło ... Musisz teraz uważnie się obserwować . Myślę że lekarz wie co mówi i maleństwu nie grozi . Natomiast siebie też miej na szczególnej uwadze ... Uważaj i odpoczywaj dużo :* *

    "Ręce , które kołyszą kołyskę rządzą światem"
    oar83e3krqgkccev.png
    "Każdy ma chwile że się po cichu modli..."
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 30 marca 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dodi, jak Twoja torbiel?
    Ja dziś byłam u gina i też mi wykrył. Mówi, że to lutealna i mam się nie przejmować, powinna się wchłonąć.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ