BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > teoria ramziego
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 1 lipca 2017, 15:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam mamusie! Czy slyszałyscie o teori ramziego? mianowicie chodzi o to, że ze zdjęcia pierwszego usg - 6-7 tydzień odczytuje sie płeć dziecka w zaleznośći po której stronie względem macicy polozony jest zarodek. Jezeli po prawo - chlopiec a po lewo dziewczynka. Co o tym myslicie? A moze którejś z was się ta metoda sprawdziła? pozdrawiam;)

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 2 lipca 2017, 19:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w praw na dole.

Magdalena

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 2 lipca 2017, 19:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w prawo na dole.

Magdalena

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 3 lipca 2017, 14:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Magduśka napisała:
Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w prawo na dole.
U mnie na prawo na górze w dwudrożnej macicy. Wychodzi chłopiec. Podobno przy sprzyjających dopochwowym jest tak samo. Dopiero przez powłoki brzuszne jakoś się odbija. Ale zobaczymy;) mam już jednego chłopca i bardzo chciałam dziewczynkę ale ObacYmu;) na kiedy masz termin?

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 3 lipca 2017, 14:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Są różne źródła. Niektórzy podają że 97 procent a niektórzy że 50.

Paula.
Autorytet
1190

Wysłany: 3 lipca 2017, 14:40
Cytuj | (1) | Zgłoś
to by chyba wyszło ze będzie chłopak :) o ile dobrze ogarniam strony na usg :D

akacjowa lubi tę wiadomość

Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
9wZYp2.png
Aniołki: 02.2015 & 06.2016

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 3 lipca 2017, 15:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mam termin ok 11 lutego ale to się jeszcze zobaczy:)

Magdalena

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 3 lipca 2017, 15:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ale chciałabym dziewczynke.

Magdalena

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 3 lipca 2017, 15:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wpisujac w Google teoria ramziego i następnie wybrałam grafikę, pokazuje fotki USG z kolorowymi oznaczeniami wokół dziecka i tam prawa stroną góra i dół to dziewczyna, lewa góra i dół chłopak. Chyba, że źle to interpretuje. Nawet nie słyszała nigdy wcześniej o tej teorii. Ciekawe. Zapytam lekarza, bo idę 13 lipca na wizytę jak jest z odbiciem lustrzanym odnośnie USG dopochwowego.

Magdalena

Laurka
Autorytet
1270

Wysłany: 3 lipca 2017, 15:39
Cytuj | (1) | Zgłoś
HA HA HA!

https://mamaginekolog.pl/najbardziej-niewiarygodna-teoria-rozpoznawania-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/

Reni lubi tę wiadomość

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 3 lipca 2017, 17:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak tak bardzo dziwnie w tej grafice google. Ja zapytałam lekarza swojego to mówi że mam po prawej stronie na górze. Ale znalazłam też kilka dziewczyn gdzie ta teoria się nie sprawdziła;)

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 3 lipca 2017, 17:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Laurka napisała:
HA HA HA!

https://mamaginekolog.pl/najbardziej-niewiarygodna-teoria-rozpoznawania-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/
A masz może zdjęcie pierwsze z USG 5.6 lub 7 tydzień? Bo widzę że u ciebie córka;) po której stronie była jak patrzysz na zdjęcie?;)

Laurka
Autorytet
1270

Wysłany: 3 lipca 2017, 17:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
patipati89 napisała:
A masz może zdjęcie pierwsze z USG 5.6 lub 7 tydzień? Bo widzę że u ciebie córka;) po której stronie była jak patrzysz na zdjęcie?;)

Nie mam takiego zdjecia.

chcebardzobycmama
Autorytet
317

Wysłany: 3 lipca 2017, 19:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie wiem ile w tym prawdy ale u mnie dzidzia w 7tyg byla po prawej stronie ,teraz jestem w 26tyg i wyszedl na 80% chlopak :)

grudzień2015 mama aniołka (*)
październik2017 mama Oskarka <3

oar8skjou77gkdir.png

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 3 lipca 2017, 22:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie w pierwszej ciąży też po prawo i jest chłopiec;) przypadek?;) Komuś może to się nie sprawdziło?;)

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 4 lipca 2017, 11:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ale mówisz o prawej stronie z punktu osoby obserwatora, czy po prawej , czyli faktycznej stronie macicy?

Magdalena

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 4 lipca 2017, 15:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Przy USG transwaginalnym czytasz to tak jak masz obraz lub zdjęcie. Prawo to prawo. Lewo to lewo. Dopiero jak USG robione przez powłoki brzuszne to jakiś to się odbija i jest na odwrót. Na Facebooku jest grupa teoria ramzuego rozpoznawanie płci od 6 tygodnia i tam dziewczyny pomagają ocenić.

patipati89
Debiutantka
0

Wysłany: 4 lipca 2017, 15:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Paula. napisała:
to by chyba wyszło ze będzie chłopak :) o ile dobrze ogarniam strony na usg :D
Tu ciebie Paula na profilowym masz zdjęcie z którego tygodnia?

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 4 lipca 2017, 19:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Więc wychodzi na to, że u mnie te chłopak, a miałam taką nadzieję na dziewczynkę.Trudno.

Magdalena

Magduśka
Koleżanka
16

Wysłany: 6 lipca 2017, 10:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mama ginekolog na swoim zdjeciu USG ma kosmowka umiejscowiona po lewej stronie patrząc na zdjęcie. Opisuje, że mieści się ona po prawej, więc obraz jest odwrocony, a ze jest to USG we wczesnej ciazy to zapewne wykonane dopochwowo.

Magdalena

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)