X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne teoria ramziego
Odpowiedz

teoria ramziego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 1 lipca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamusie! Czy slyszałyscie o teori ramziego? mianowicie chodzi o to, że ze zdjęcia pierwszego usg - 6-7 tydzień odczytuje sie płeć dziecka w zaleznośći po której stronie względem macicy polozony jest zarodek. Jezeli po prawo - chlopiec a po lewo dziewczynka. Co o tym myslicie? A moze którejś z was się ta metoda sprawdziła? pozdrawiam;)

  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w praw na dole.

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w prawo na dole.

    Magdalena
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduśka wrote:
    Zainteresowałam się tym tematem. Ciekawa jestem tylko jak jest ze stroną odbicia na USG.Moje maleństwo było usytuowane na USG patrzac po mojej stronie w prawo na dole.
    U mnie na prawo na górze w dwudrożnej macicy. Wychodzi chłopiec. Podobno przy sprzyjających dopochwowym jest tak samo. Dopiero przez powłoki brzuszne jakoś się odbija. Ale zobaczymy;) mam już jednego chłopca i bardzo chciałam dziewczynkę ale ObacYmu;) na kiedy masz termin?

  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są różne źródła. Niektórzy podają że 97 procent a niektórzy że 50.

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to by chyba wyszło ze będzie chłopak :) o ile dobrze ogarniam strony na usg :D

    akacjowa lubi tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam termin ok 11 lutego ale to się jeszcze zobaczy:)

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale chciałabym dziewczynke.

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpisujac w Google teoria ramziego i następnie wybrałam grafikę, pokazuje fotki USG z kolorowymi oznaczeniami wokół dziecka i tam prawa stroną góra i dół to dziewczyna, lewa góra i dół chłopak. Chyba, że źle to interpretuje. Nawet nie słyszała nigdy wcześniej o tej teorii. Ciekawe. Zapytam lekarza, bo idę 13 lipca na wizytę jak jest z odbiciem lustrzanym odnośnie USG dopochwowego.

    Magdalena
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HA HA HA!

    https://mamaginekolog.pl/najbardziej-niewiarygodna-teoria-rozpoznawania-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/

    Reni, polkosia lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak bardzo dziwnie w tej grafice google. Ja zapytałam lekarza swojego to mówi że mam po prawej stronie na górze. Ale znalazłam też kilka dziewczyn gdzie ta teoria się nie sprawdziła;)

  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    HA HA HA!

    https://mamaginekolog.pl/najbardziej-niewiarygodna-teoria-rozpoznawania-plci-we-wczesnej-ciazy-o-jakiej-slyszalam/
    A masz może zdjęcie pierwsze z USG 5.6 lub 7 tydzień? Bo widzę że u ciebie córka;) po której stronie była jak patrzysz na zdjęcie?;)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patipati89 wrote:
    A masz może zdjęcie pierwsze z USG 5.6 lub 7 tydzień? Bo widzę że u ciebie córka;) po której stronie była jak patrzysz na zdjęcie?;)

    Nie mam takiego zdjecia.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 lipca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem ile w tym prawdy ale u mnie dzidzia w 7tyg byla po prawej stronie ,teraz jestem w 26tyg i wyszedl na 80% chlopak :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 3 lipca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszej ciąży też po prawo i jest chłopiec;) przypadek?;) Komuś może to się nie sprawdziło?;)

  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 4 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mówisz o prawej stronie z punktu osoby obserwatora, czy po prawej , czyli faktycznej stronie macicy?

    Magdalena
  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy USG transwaginalnym czytasz to tak jak masz obraz lub zdjęcie. Prawo to prawo. Lewo to lewo. Dopiero jak USG robione przez powłoki brzuszne to jakiś to się odbija i jest na odwrót. Na Facebooku jest grupa teoria ramzuego rozpoznawanie płci od 6 tygodnia i tam dziewczyny pomagają ocenić.

  • patipati89 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula. wrote:
    to by chyba wyszło ze będzie chłopak :) o ile dobrze ogarniam strony na usg :D
    Tu ciebie Paula na profilowym masz zdjęcie z którego tygodnia?

  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 4 lipca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc wychodzi na to, że u mnie te chłopak, a miałam taką nadzieję na dziewczynkę.Trudno.

    Magdalena
  • Magduśka Koleżanka
    Postów: 74 16

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama ginekolog na swoim zdjeciu USG ma kosmowka umiejscowiona po lewej stronie patrząc na zdjęcie. Opisuje, że mieści się ona po prawej, więc obraz jest odwrocony, a ze jest to USG we wczesnej ciazy to zapewne wykonane dopochwowo.

    Magdalena
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ