X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Szczęśliwy cykl- co robiłyście inaczej?
Odpowiedz

Szczęśliwy cykl- co robiłyście inaczej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 razy zaszłam w ciążę i nigdy wtedy, kiedy się starałam, obserwowałam wykresy...
    Za każdym razem zaszłam wtedy, kiedy już się poddałam i porzuciłam starania, witaminy, testy i zaczęłam żyć szczęśliwie sama ze sobą i bez dziecka. Kiedy porzuciłam posiadanie dziecka jako cel, a zaczęłam rozwijać swoje pasje i cieszyć się życiem.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Lagostina Ekspertka
    Postów: 138 99

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz szczęśliwy cykl był określony przez lekarza (po monitoringach) jako bezowulacyjny, ale jednocześnie był to cykl, gdy obydwoje lykalismy dużo suplementów, naprawdę spore dawki różnych witamin, by przygotować organizmy na kolejny cykl (u nas problem była mała ilość, jakość i ruchliwość nitek). Cieszyliśmy się sobą, często kochalismy - bez zwracania uwagi, czy to 10,czy 14, czy jeszcze inny dzień cyklu... Nie martwilismy się, czy to nie pogorszy nasienia, bo za często itd. Nie było to tak, że wyluzowalismy, tak się wg mnie nie da, nie wyłączy się myślenia i nadziei, ale mieliśmy świadomość, że cykl bez jajka, taki dla nas, na jak najlepsze przygotowanie się do kolejnego cyklu, by był szczęśliwy. A jak widać los napisał jednak inny scenariusz dla mas. ;)

    XyZ
  • Milenka~11 Autorytet
    Postów: 632 449

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas pomogła mi dieta przeciwzapalna , żurawina i furagina, miałam alergię skórną i odstawiłam wszystko o mogło mieć pleśń, miałam też infekcję po basenie, więc jadłam żurawinki, potem wypiłam sól emską tuż przed świętami, bo jakieś brzuchowe problemy a potem 2 tyg. przerwy bo my w gościach a potem goście u nas;-) na takim głodzie, to się musiało skończyć dzieckiem;-)

    dqpri09k6uedld97.png
  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po siedmiu miesiącach starań wyjechaliśmy na wakacje- totalny luzzzz, drinki, kąpiele słoneczne, zero telefonów i udało się. Niestety ciąża skończyła się w 9 tygodniu. Odczekalismy trzy miesiące (tak zalecała gin po zabiegu), i kolejny wyjazd na wakacje i co? Udało się :)
    Moja recepta- zwolnić (oboje dużo pracowaliśmy).

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestałam monitorować cykl i zażywać leki na wyrównanie owulacji.. Mimo, że wmawiałam sobie, że wrzucę na luz to i tak gdzieś z tyłu głowy była myśl, że może tym razem się uda.. ALE wtedy było inaczej, wzięliśmy z mężem urlop i przez tydzień prawie z łóżka nie wychodziliśmy i na prawdę cieszyliśmy się sobą xD
    A wcześniej porządnie przygotowaliśmy organizmy do wyprodukowania mocnych komórek, przez odpowiednią suplementację. Nie analizowałam tego nigdy, dopiero teraz ten wpis zwrócił moją uwagę i zaczęłam się zastanawiać jak to wszystko się potoczyło ;-)

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    postanowiłam że i ja się tu dopiszę ;) będzie krótko :D u mnie u nas zadziałało chyba to że całkowicie zrezygnowałam z ciąży i zaczęłam układać życie już bez kolejnego dziecka. Skupiłam się wyłącznie na tym co w życiu już mam i na sobie. Na tym co mi do szczęścia potrzeba oprócz kolejnego członka rodziny, bo uwierzyłam że już nigdy w ciążę nie zajdę i stało się :O to była prawdziwa wpadka i to takie zaskoczenie tym bardziej że miesiąc wcześniej lekarz nie dawał mi szansę na ciąże a mówił o dłuższym leczeniu.
    Uważam, że nasze silne pragnienie bycia w ciąży blokuje nas najbardziej. Z perspektywy czasu wiem, że nie można żyć od @ do owulki i testu tylko trzeba żyć codziennością i dla tych których mamy tu i teraz a jak ma być ciąża to będzie. I wcale tak nie jest, że teraz kiedy brzuchol pod nosem to łatwo mi się mówi bo pamiętam kiedy ja żyłam w tym błędnym i obłędnym kole starniowym zamiast się zatrzymać, odetchnąć i żyć dalej bez ciśnienia na ciążę ;)

    Staraczkom życzę aby jak najszybciej udało się "odpuścić" tylko psychicznie a dalej działać i cieszyć się z partnerem sobą i wspólnymi chwilami :)

    II tłustych kreseczek w Nowym 2018 Roku :D

    JaKa lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • malinka201666 Autorytet
    Postów: 414 286

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wyjechałam z mężem i synem na wakacje i było mi dobrze bez mierzenia tempki,jak wróciliśmy to dostałam @ i z lenistwa też nie mierzylam tempki tylko obserwowałam śluz i się udało :)

    iv09epokg488jyph.png
    200910232070.png
    20090704640114.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LenaAnna wrote:
    Kochane!
    Zabłądziłam do Was z tej mniej szcżęśliwej, rózowej strony (choć tu na fiolecie już kiedyś spędziłam najszczęśliwsze 3 tygodnie mojego życia... :().
    Chciałam żebyście opowiedziały o swoim szczęśliwym cyklu- co robiłyście inaczej? Co Waszym zdaniem pomogło zaskoczyć? Zioła, robienie świecy po stosunku, urlop, wino, cokolwiek ;)
    Powspominajcie, opowiedzcie!

    U nas były dwie ciąże obie w 1 cs.
    Tyle, że my lubimy się "przytulać" i to dużo :)

    Codziennie, czasem dwa razy dziennie. Nom. To tyle ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie najwyraźniej pomogła dieta low carb i unikanie wysokiego ig w jedzeniu. Zastosowałam ją bo lekarka stwierdziła PCO. byłam na niej 3 miesiąc i bach :D
    A był to czas bardzo intensywny w pracy, 2 miesiące po awansie i zarazem ostatni przed planowanym powrotem do tabletek anty, bo dosyć już mieliśmy niepowodzeń w staraniach, a w planach sporo innych inwestycji.
    Wyjazdy, szkolenia, zero czasu i ochoty na <3, a będzie dzidzia.
    Jak tak z mężem przeanalizowaliśmy, to w ciągu 6 tygodni jak trwał ten udany cykl, aż wstyd się przyznać ale były tylko 2 <3.
    To naprawdę cud :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 14:11

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapowiedziałam narzeczonemu, że do końca roku 2017 muszę zajść w ciążę. Jak nie zrobi mi dziecka to go rzucę, miał tylko 3 miesiące. W grudniu się udało (pierwszy cykl z duphastonem) :D

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u mnie pomogło:

    *stwierdziłam, że już mi się nie uda i odpuściłam, pomyślałam co ma być to będzie
    *zaczęliśmy stosować lubrykant sprzyjający płodności (z apteki)
    *zaczęłam brać Euthyrox 25 mg na obniżenie TSH, miałam 2,8, nie jest to niedoczynność, ale przy staraniu się trzeba mieć ponoć w przedziale 1-2
    *suplementacja: witamina D, jod, kwas foliowy
    *monitoring cyklu, byłam na USG aby zobaczyć kiedy może pęknąć pęcherzyk oraz robiłam testy owulacyjne. dzięki temu wiedziałam że owulacja mi się przesunęła i miałam ją dość późno w cyklu, w dni teoretycznie niepłodne

    Mimo że ostatni post jest z kilku lat wcześniej to chciałam napisać, a nuż komuś się przyda. Ja dużo czytałam różnych starych wątków :)

  • Nath Ekspertka
    Postów: 162 65

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dieta i mniej stresu, wyspianie sie

  • Hermiona5 Autorytet
    Postów: 408 311

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szczęśliwym cyklu:
    -zmiana pracy
    -pierwsze pomiary temperatury
    -pierwsze testy owulacyjne
    -mio-inozytol z Solgara
    -aktywność fizyczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2022, 14:07

    age.png

    👶 02.03.2023 💖 2600g bobasa 10/10pkt • 9cs 🍀 • 29.06 ⏸ • 24.10 345g • 02.11 480g • 30.11 750g • 19.12 1175g • 25.01 2050g • 15.02 2400g
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 282 202

    Wysłany: 17 października 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my w tamtym cyklu użyliśmy pierwszy raz żelu Conceive Plus (wyczytałam na ovufriend, że pomaga), więc może to to. Ogólnie po odstawieniu tabletek anty miałam problem z suchością, a plemniczki potrzebują płodnego śluzu do przetrwania, stad pomysł na żel.

    age.png

    preg.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ