X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Suplementy w ciąży - warto? Jakie?
Odpowiedz

Suplementy w ciąży - warto? Jakie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, takie pytanie. Bo zdania są generalnie podzielone i już sama nie wiem co i jak? Warto brać suple w ciąży czy może wystarczy zdrowa dieta? Wiadomo, że kwas foliowy tak czy inaczej trzeba ale co z cala reszta? Jakimis dha, witaminami i innymi? Bralyscie? Bierzecie? Osobno, w suplemencie?

    mari-anna, alexania, MISqA lubią tę wiadomość

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam jestem zdania ze w ciazy nie tylko trzeba sie zdrowo odzywiac ale tez dostarczac sobie odpowiednich witamin i mineralow. Zakladam, że nie jesz tyle swiezych ryb zeby miec wystarczajaca dawke dha chociazby

    mari-anna, MISqA, kupiszka, TheForfie lubią tę wiadomość

  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witamina D (bo tej każdy ma za mało w naszym klimacie) i jod

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • Amore2016 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przede wszystkim zdrowa dieta, bo suplementy wiadomo są gorzej przyswajalne. Jeżeli nie jesz ryb, to może warto sięgnąć po dobrej jakości tran. Wszelkie suplementy powinno się konsultować z lekarzem. Mój gin. twierdzi, że przez sztuczne witaminy rodzą się duże dzieci i dlatego jest ich przeciwnikiem.

  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 ginekologów z którymi rozmawiałam jest za, jeden stwierdził, że będzie się wzorował na badaniach ,jeśli będą ok, to witamin nie będzie.
    Jako że nie przepadam za rybami i odpycha mnie teraz od mięsa, to uzupełniam sobie witaminy i minerały suplementem Femibion Plus

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 16:41

    TheForfie lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • mari-anna Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy to oczywisćie podtawa i to jeszcze przed ciążą. Cała reszta to już kwestia umowna. Co komu potrzeba. Oczywiście warto jakieś suplementy brać w trosce o zdrowie dziecka, ale mamy mają z tym różnie

    alexania, MISqA, kupiszka lubią tę wiadomość

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja znam takie kobiety, którym wystarczył kwas foliowy, ale sama akurat wspomagałam się prenatalem duo, żeby mieć i odpowiednią dawkę dha i witamin i żelaza. Miał też chyba jod i cholinę z tego co pamiętam

    MISqA, kupiszka, TheForfie lubią tę wiadomość

  • MISqA Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorsze jest to że zły wybór matki dobija się potem na zdrowiu dziecka. Nie zapominajmy że to okres, który zaważa na rozwoju maluszka i warto o niego dodatkowo zadbać

    alexania, kupiszka, TheForfie lubią tę wiadomość

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiscie ze tak, dlatego wcale nie popieram tego zeby z suplementow rezygnowac. To nie sa jakies wielkie koszty a mozna jednak znczanie pomoc i sobie i dzidziusiowi. Mozecie sobie np. zobaczyc jak wazna jest chociazby cholina http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/cholina-dla-kobiet-w-ciazy-czym-jest,199547.html. Sama nawet o tym nie wiedziałam

    MISqA, kupiszka, TheForfie lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam taki preparat MamaDha. Jedna tabletka dziennie na noc.

  • MISqA Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 6 maja 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexania, o tej cholinie też nie słyszałam ale obejrzałam filmik więc jestem bogatsza o nową wiedzę :)

    kachna62, ale ten preparat to samo dha, tak? Brałaś coś jeszcze poza tym? Dha to już coś ale chyba jednak za mało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2016, 16:13

    alexania, kupiszka lubią tę wiadomość

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 9 maja 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a znacie w ogole jakies suplementy oprocz prenatalu ktore zawieraja choline? Przejrzalam internet i w sumie nic nie znalazlam. Szkoda troche ze producenci tych wszystkich multiwitamin dla kobiet o to nie dbaja

    kupiszka lubi tę wiadomość

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 12 maja 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że rozwinęła się tu całkiem fajna dyskusja i że jednak większość z was jest za tym żeby te suplementy brać. Te preparaty multi rzeczywiście wydają się najsensowniejsze. Przynajmniej nie trzeba łykać kilku tabletek na raz i ma się wszystko w jednym

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 15 maja 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że warto brać dodatkowo: żelazo, jod, kwas foliowy, magnez, wit D i kwas DHA.

    Ja odżywiałam się bardzo zdrowo przed ciążą i raz na pół roku robiłam badania, które zawsze wychodziły mi dobrze i pomimo, że w ciąży starałam się jeść jeszcze lepiej to dzidzia tak wysysała ze mnie wszystkie wiataminy i minerały, że wyniki bardzo szybko mi się pogorszyły. Dopiero przy zdrowej diecie plus witaminy wszystko jest OK.

    Ja biorę Pregna Plus, Pregna DHA, MagneB6- Pregne wybrałam dlatego, że są niewielkie tabletki, a ja kapsułki nigdy w życiu nie połkne. Magneb6 gryze i popijam :)

    TheForfie lubi tę wiadomość

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Anna26 Przyjaciółka
    Postów: 73 45

    Wysłany: 15 maja 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również Pregna Plus, chciałam zmienić na falvit,ale lekarz stwierdził że Pregna zawiera to co najwaźniejsze w ciąży, że wszystkie witaminy nie ma po co brać + magnez Asmag ( czysty bez Wit. B ) resztę witamin staram się dostarczać żywnością Pregna plus zażywam od 5 tyg. ciąży i wyniki zawsze miałam ok i jestem zadowolona:)

    TheForfie lubi tę wiadomość

    w57vs65gx51rsw3w.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 18 maja 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dodatkowo pregna DHA bo w pregnie plus jest za mało DHA. Od drugiego trymestru zalecana jest dawka 500-600 a w zwykłej Pregnie jest tylko 20.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 16:47

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • TheForfie Ekspertka
    Postów: 164 434

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa oprocz zwyklych suplementow bierzesz jeszcze pregna DHA czy tylko to? Bo ja od poczatku ciazy biore pregna plus i lekarze mowili ze to dobrze, ostatnio dostalam recepte na zelazo i nie wiem czy teraz nie bd musiala kupic magnezu bo mnie lapie skurcze lydek czasami, zobaczymy o lekarz powie.

    ug37e6ydmras9566.png
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, oprócz zwykłych sumpelementów biorę dodatkowo kwas DHA z firmy Pregna - 2 kapsułki dziennie bo minimalne dziennie zapotrzebowanie takiej ilości wymaga.
    Żelazo na receptę też biorę od ok 13 tc bo pomimo zdrowego odżywiania i brania suplementów spadło mi szybko, ale chyba dzięki temu na dzień dzisiejszy jest w normie, a jestem w 3 trymestrze gdzie żelazo spada najczęściej i najszybciej bo teraz dziecko wysysa z nas najwięcej tego pierwiastka :)

    Magnez brałam jakiś czas, na początku ciąży bo często czułam bóle miesiączkowe, a później skurcze brzucha. Jak przeszło to odstawiłam.


    Aaaa, no i jeszcze jedna ważna rzecz. Na opakowaniach suplementów napisane jest zapotrzebowanie na witaminy w ciagu doby. Trzeba pamietać, że jest to MINIMALNE zapotrzebiwanie, bardziej nazwałabym to zapotrzebowanie potrzebne do naszego przeżycia dlatego nie ma co sie bać przedawkowania. To na prawdę nie jest takie proste ... :/

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Platanowa Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 5 października 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie ciąża to z jednej strony szok a z drugiej totalna zmiana nawyków. Muszę bardziej uważać na to co jem bo zwykle jadałam na mieście i przyznam, że mdłości zmusiły mnie też na przestawienie się na lepsze jedzenie :D Codziennie staram się spacerować chociaż małą godzinkę, lepiej mi się wtedy śpi no i hartuje się :D O suplementach też nie zapomniałam bo jestem zdania, że samym jedzeniem nie wpłyniemy odpowiednio na nasz organizm. Ja biorę pregne plus, tam jest kwas foliowy i kwasy DHA czyli to co potrzebne jest w naszym stanie :)

  • dikarska Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 19 października 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexania wrote:
    a znacie w ogole jakies suplementy oprocz prenatalu ktore zawieraja choline? Przejrzalam internet i w sumie nic nie znalazlam. Szkoda troche ze producenci tych wszystkich multiwitamin dla kobiet o to nie dbaja

    Cholinę chyba rzeczywiście ma tylko prenatal. Też jej nigdzie indziej nie znalazłam a to w sumie dość dziwne bo czytam że jest bardzo ważna w rozwoju mózgu dziecka chociażby

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ