BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > suplementacja żelaza od 1 trymestru
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

bonnie1234
Autorytet
Postów: 526
153

Wysłany: 21 lutego 2019, 20:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny,
dzień po transferze zrobiłam sobie pomiar żelaza we krwi. Wynik był poniżej normy (wyszła wartość 5 przy normach od 9 do 30,4). Przez ponad półtorej tygodnia przyjmowałam Ascofer 3x2 tabletki dziennie i poziom wzrósł do 29,9 (przy normie 30,4). Już odstawiłam żelazo, ale przeczytałam teraz gdzieś, że nie powinno się brać żelaza w pierwszych tygodniach ciąży, bo po pierwsze dziecko nie potrzebuje na tym etapie tyle żelaza, a po drugie żelazo ma duży potencjał oksydacyjny (czy coś takiego), co może prowadzić do wad rozwojowych płodu. Dlatego wiele ciążowych preparatów zawiera żelazo w zestawach dopiero na drugi trymestr.

Czy któraś zażywała z Was żelazo od początku ciąży i nie zaszkodziło to dziecku? Szukam jakiegoś pocieszenia, bo niestety czasu nie odwrócę, a zajść w ciąże udało się dopiero po 4 transferze in vitro, więc już bardzo dużo przeszłam i czuję ciągle niepokój. Teraz jestem w 5 dc, więc wszystko się może jeszcze zdarzyć, ale ja sobie wiercę dziurę w głowie, że mogłam tylko zaszkodzić tym żelazem :( Proszę o wsparcie.

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 lutego 2019, 21:02


[konto usunięte]

Wysłany: 25 lutego 2019, 08:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
A czemu żelazo ma zaszkodzić dziecku??

Skoro miałaś taki niedobór to ciężko żeby po kilku tabletkach nagle miałaś mega nadmiar który miałby jakoś zaszkodzić dziecku. Żelazo az tak dobrze sie nie przyswaja. Zresztą dziecko dostaje to co potrzebuje i nie dostanie niczego w nadmiarze.

Brałam juz podczas starań (bo niedobor utrudnia zajście, tak samo jak niedobór d3) i brałam całą ciąże duże dawki zelaza. Mam 3 zdrowych dzieci :P

P.S Pierwsze słyszę żeby żelazo wpływalo na wady płodu. Lekarz ci tak powiedział? :O

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 lutego 2019, 08:30


Monnn
Autorytet
Postów: 304
477

Wysłany: 26 lutego 2019, 14:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Żelazo biorę prawie non stop; brałam przed ciąża, cała ciąże i po ciąży również. Tak jak koleżanka wyżej napisała, dziecko pobierze tyle ile mu potrzeba.
Bez obaw :)

3jgxrjjg0j7kai9n.png

km5svcqg922e3x1k.png


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)