X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne suplementacja żelaza od 1 trymestru
Odpowiedz

suplementacja żelaza od 1 trymestru

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    dzień po transferze zrobiłam sobie pomiar żelaza we krwi. Wynik był poniżej normy (wyszła wartość 5 przy normach od 9 do 30,4). Przez ponad półtorej tygodnia przyjmowałam Ascofer 3x2 tabletki dziennie i poziom wzrósł do 29,9 (przy normie 30,4). Już odstawiłam żelazo, ale przeczytałam teraz gdzieś, że nie powinno się brać żelaza w pierwszych tygodniach ciąży, bo po pierwsze dziecko nie potrzebuje na tym etapie tyle żelaza, a po drugie żelazo ma duży potencjał oksydacyjny (czy coś takiego), co może prowadzić do wad rozwojowych płodu. Dlatego wiele ciążowych preparatów zawiera żelazo w zestawach dopiero na drugi trymestr.

    Czy któraś zażywała z Was żelazo od początku ciąży i nie zaszkodziło to dziecku? Szukam jakiegoś pocieszenia, bo niestety czasu nie odwrócę, a zajść w ciąże udało się dopiero po 4 transferze in vitro, więc już bardzo dużo przeszłam i czuję ciągle niepokój. Teraz jestem w 5 dc, więc wszystko się może jeszcze zdarzyć, ale ja sobie wiercę dziurę w głowie, że mogłam tylko zaszkodzić tym żelazem :( Proszę o wsparcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 21:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu żelazo ma zaszkodzić dziecku??

    Skoro miałaś taki niedobór to ciężko żeby po kilku tabletkach nagle miałaś mega nadmiar który miałby jakoś zaszkodzić dziecku. Żelazo az tak dobrze sie nie przyswaja. Zresztą dziecko dostaje to co potrzebuje i nie dostanie niczego w nadmiarze.

    Brałam juz podczas starań (bo niedobor utrudnia zajście, tak samo jak niedobór d3) i brałam całą ciąże duże dawki zelaza. Mam 3 zdrowych dzieci :P

    P.S Pierwsze słyszę żeby żelazo wpływalo na wady płodu. Lekarz ci tak powiedział? :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 08:30

  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 26 lutego 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelazo biorę prawie non stop; brałam przed ciąża, cała ciąże i po ciąży również. Tak jak koleżanka wyżej napisała, dziecko pobierze tyle ile mu potrzeba.
    Bez obaw :)

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ