X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne suplementacja przed ciążą
Odpowiedz

suplementacja przed ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • keroina Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 lipca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Zapewne piszę w złym miejscu, wiem, że to forum dla kobiet, które już są w ciąży ale szukam doświadczonych mam, które są w planowanych ciążach. Otóż zdecydowaliśmy się razem z mężem na naszą pierwszą ciążę. Czy powinniśmy zadbać o jakąś suplementację przed rozpoczęciem starań? Jak tak to na co zwrócić uwagę i jak długo to praktykować? Bardzo przepraszam jeśli w złym miejscu piszę.
    Dzięki, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 30 lipca 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy ;) przez cały okres starań i przynajmniej pierwszy trymestr :) a właściwie to można go brać cały czas póki jesteśmy w wieku rozrodczym :p tak na prawdę skonsultuj się z ginekologiem odnośnie starań, porozmawiaj z nim o podstawowych badaniach i o suplementacji właśnie ;) od takiej konsultacji najlepiej zacząć świadome planowanie ciąży :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy i zdrowa dieta :)

    Dariah lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy, wit d i k2, żelazo (jeśli masz za malo najlepiej zbadaj poziom) i kwasy omega zwlaszcza dha. Można tez cynk na poprawe nasienia i jajeczka oraz q10 i inozytol. I dużo luzu :P

  • Shamrock Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 lipca 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy najważniejszy :D witamina D, B6 :) dlatego warto zaopatrzyć się w suplementy które dadzą nam gwarancję na to, że organizm przyjmie witaminy wystarczająco. Poza tym dużo ruchu, dobrze zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce, odstawienie na bok używek.

  • keroina Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zimowa stokrotka wrote:
    Kwas foliowy ;) przez cały okres starań i przynajmniej pierwszy trymestr :) a właściwie to można go brać cały czas póki jesteśmy w wieku rozrodczym :p tak na prawdę skonsultuj się z ginekologiem odnośnie starań, porozmawiaj z nim o podstawowych badaniach i o suplementacji właśnie ;) od takiej konsultacji najlepiej zacząć świadome planowanie ciąży :)
    tak też zrobiłam jeśli chodzi o lekarza. Natomiast nie jestem pewna czy polecił mi dobre suplementy... Kupiłam je, są dość tanie ale jestem jakaś podejrzliwa jeśli widzę u lekarza notesy i reklamy z logiem firmy, którą mi poleca... Pewnie przesadzam. Co Ty brałaś? Mi polecił pregna start
    malami91 wrote:
    Kwas foliowy i zdrowa dieta :)
    możesz rozwinąć zdrową dietę? Bo wiele osób mówi o tym, żeby jeść duże ilości szpinaku ale szpinak to szczawian więc podchodzę do tego z dużym dystansem...
    Lavendova wrote:
    Kwas foliowy, wit d i k2, żelazo (jeśli masz za malo najlepiej zbadaj poziom) i kwasy omega zwlaszcza dha. Można tez cynk na poprawe nasienia i jajeczka oraz q10 i inozytol. I dużo luzu :P
    dha powinnam brać już w czasie starań? A nie w 1 trymestrze?
    Shamrock wrote:
    Kwas foliowy najważniejszy :D witamina D, B6 :) dlatego warto zaopatrzyć się w suplementy które dadzą nam gwarancję na to, że organizm przyjmie witaminy wystarczająco. Poza tym dużo ruchu, dobrze zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce, odstawienie na bok używek.
    no pregna start, którą polecił mi lekarz niby ma to wszystko ale tak jak napisałam wyżej mam pewne obawy... jakie suplementy wy brałyście?

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    keroina. Mi dwóch ginekologow kazało przyjmować tylko kwas foliowy ;) i właściwie nic więcej. Takto tylko prowadzić zdrowy tryb życia i zdrową dietę. :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • MamaKarolina Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 września 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, dziewczyny.
    To moja pierwsza ciaza wiec jeszcze raczkuje w tych tematach. Chcialabym zapytać czy któraś z Was zażywa lub zażywała mama dha premium? Lekarz powiedział, że mam to kupic, Czy ten jest ok?

    mamaKarolina
  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 15 marca 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli lekarz zalecił zażywanie tego środka to słuchalabym lekarza. Jest to bardzo ważne aby ufać ginekologowi opiekującemu się ciążą.

    Przed zajściem w ciążę polecam

    zdrowo się odżywiać, pić koniecznie dużo wody oraz jeść dużo warzyw i owoców tak aby organizm był pełen witamin
    brać kwas foliowy z uwagi na to, ze zapobiega powstawaniom wad cewy nerwowej
    przyjmować witaminę D3

    warto jest się również więcej ruszać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 14:17

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 marca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britka wrote:
    Jeśli lekarz zalecił zażywanie tego środka to słuchalabym lekarza. Jest to bardzo ważne aby ufać ginekologowi opiekującemu się ciążą.

    Przed zajściem w ciążę polecam

    zdrowo się odżywiać, pić koniecznie dużo wody oraz jeść dużo warzyw i owoców tak aby organizm był pełen witamin
    brać kwas foliowy z uwagi na to, ze zapobiega powstawaniom wad cewy nerwowej
    przyjmować witaminę D3

    warto jest się również więcej ruszać

    Kwas foliowy przecież jest np. w owocach, po co to suplementować? A witamine D3 można z kwaszonego nabiału dostarczać (surowego, nie sklepowego) i z miesa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2019, 10:37

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 29 marca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy D3 nie dostarczysz z kwaszonego nabiału. Praktycznie nie ma możliwości dostarczenia jej z pożywieniem.

    Niestety ale sama orientowałam się w tym temacie tak wiec w miesiacach zimowych jest wskazana w naszym klimacie suplementacja.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 marca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trzeba by bylo zjesc tych owocow i tego nabialu zeby miec odpowiednią ilosc witamin i kwasu... Troche tu Leira pojechalas.


    Ja polecam przed staranami Omega med Optima Start, jest kwas foliowy, Wit d, dha i jod, wszystko w odpowiednich ilosciach. Bralam ponad pol roku przed planowanym zajsciem w ciaze, zdrowa dieta, ruch, potem w ciąży zdrowe jedzenie, nie miałam anemii a wszystkie wyniki piękne.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 31 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od jakiegoś czasu mocno interesuję się tematami żywieniowymi. Stawiam na różnorodne nieprzetworzone produkty, bilansuję sobie dietę, zliczam substancje odżywcze i robię sobie badania. Nie mam niedoborów (nawet zimą), a nie suplementuję już niczego.

    Gdybyśmy nie mogli żyć bez suplementów to przypuszczam, że już dawno byśmy wyginęli. Przecież kiedyś suplementów nie było, a ludzie jakoś żyli i się rozmnażali i cieszyli się zdrowiem.

    Ja osobiście w kolejnej ciąży już nic nie będę suplementować i będę odżywiać się tak jak teraz. Kiedyś niestety nie miałam tej wiedzy i suplementowałam. Chociaż z perspektywy czasu może i dobrze, że tak robiłam, bo moja dieta to był niestety śmietnik, więc pewnie nie dostarczałam sobie wszystkich, niezbędnych składników odżywczych. Aczkolwiek przy wybieraniu produktów dobrej jakości, nieprzetworzonych, od małych producentów, można żyć bez suplementów i to naprawdę dużo zdrowiej :). Oczywiście wiąże się to z ogromnym wysiłkiem - znajdowanie producentów, wyprawy po zakupy produktów, znacznie wyższe ceny i oczywiście czasochłonne gotowanie wszystkiego w domu. Wiem, że nie każdemu by się chciało i rozumiem, że łatwiej podjechać do marketu po zakupy, ale chce Wam tylko powiedzieć, że można żyć bez suplementów i bez niedoborów i to naprawdę zdrowo - różnica w samopoczuciu jest nie do opisania, a do tego można się wyleczyć z wielu schorzeń przewlekłych samą dietą. Jeśli kogoś to interesuję to naprawdę warto podrążyć temat bo można bardzo poprawić jakość swojego zdrowia i życia.

    Jeszcze taka uwaga, że jak suplementujecie, to też kapsułka nie zawsze załatwia sprawę, np. wit. D3, A, K, czy E, powinny być spożywane z tłuszczem odzwierzęcym, bo te witaminy rozpuszczają się w tłuszczach, a jeśli weźmiemy samą tabletkę "na sucho" to nie przyswoimy takiej witaminy i efekt będzie taki jakbyśmy nie suplementowali, o tym niestety się nie mówi, a to w sumie klucz, takich haczyków jest więcej, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na suplementację pojedynczych witamin, w naturze one nie występują rozdzielnie, zwykle zwiększona podaż jednej witaminy łączy się ze zwiększoną podażą innej, która z nią "współpracuje", a suplementy często zaburzają właściwe proporcje, ale to temat rzeka.

    Osetta wrote:
    Witaminy D3 nie dostarczysz z kwaszonego nabiału. Praktycznie nie ma możliwości dostarczenia jej z pożywieniem.

    Niestety ale sama orientowałam się w tym temacie tak wiec w miesiacach zimowych jest wskazana w naszym klimacie suplementacja.

    W czerwonym i białym mięsie i nabiale (nieprzetworzonym przemysłowo) jak najbardziej jest witamina D i wiele innych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2019, 10:44

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 31 marca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku starań brałam wit.B12 w bardzo dużych dawkach oraz kwas foliowy ale methyl. Potem Miovelie.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ