X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogóle mam wrażenie, że po każdej nocy młody jest coraz większy :-D Byleby wytrzymał w tej gondoli jeszcze miesiąc do chrzcin, a potem będę się zastanawiać, co dalej :) Marzy mi się jakaś fajna, zgrabna spacerówka. Słyszałam pozytywne opinie o Joie.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba postawie na jakas plaska spacerowke, ale z pompowanymi kolami, a i by miala taka dobudowe(oslone?) Na zime... wole przemyslec wszystko niz kupic cos teraz zgrabnego i lekkiego hahaha

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    ja muszę patrzeć :P boje się o bezdechy i mój lubi się patrzeć też na nas :)
    Nie wiem sama, przeglądam te wózki jak głupia.... Zobaczymy.

    To może faktycznie przegladnij, żeby w razie wu mieć coś w zanadrzu ale może niepotrzebnie się stresujesz i zanim ją faktycznie przerośnie to będzie już siadać ;) i wszystko się samo wyjaśni :)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli ja codziennie wózek składam, wkładam/wykładam do samochodu wiec dla mnie tylko lekkie i zgrabne wózki ;P Dlatego tez wole koła piankowe, w sumie mutsy dobrze mi się na nich jeździ, szybkie do mycia, lekkie i nie trzeba dopompowywac :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 12:08

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli dziecko w spacerowce raczej woli ogladac swiat a nie matke. A bezdechy to chyba tylko w snie, raczje juz spac nie bedzie zaraz w spacerowie :) Ja ani 1 wozka ani spacerowki nie mialam z widokiem na matke i nigdy nie zalowalam. Przelozylam go w spacerowke jak mial jakies 4,5 miesiaca bo sie nie miescil w gondoli. Spacerowka z xlandera prawie rozkladana na plasko, ale bez przesady on byl w nim tylko na spacery 45min-1h wiec nic mu sie nie stalo, a lezal naprawde prawie ze calkiem na plasko. Niewiem moze gorzej to wyglada w Twoim wozku, u mnie bylo ok. Mała raczej pojezdzi w gondoli dlugo, zaraz odejda kocyki woec bedzie wiecej miejsca. No chyba ze bedzie ciagle plakac to bez zaatanowienia dam ja w spacerowke bo mimo ze dalej na lezaco to wiecej jednak widac ;)

    Magdoczka ja mam.joie litetrax 4 i polecam baaaardzo. Sklada sie jedna reka, ma male wymiary do bagaznika wchodzi a jak nie calkiem to kolo 1 przyciskiem sie wypina latwo i zapina tez. Uzywalam przy starszaku a mlodej zamierzamy kupic nowy taki sam, chociaz ja meza namawiam zeby zostac przy starym bo jest w super stanie mimo wielu wycieczek w ciagu tych 3 lat. I jest na piankowych kolach i szczerze? Nie odczulam tego a mamy rozne drogi tutaj jezdizlismy tez na wsi i po lesie. I jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 12:14

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam auta, uzywam komunikacji miejskiej wiec lekkosc tez dla mnie wazna... ale widze, ze np. jest problem w pokonywaniu takiej kostki, a we Wro ona wezedzie jest i malym telepie ;p takie odnosze wrazenie... moze na jakiegos x-landera sie jednak skusze. Zaluje, ze od razu go nie kupilam ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr w snie mial 2 razy w domu z 2 miesiace temu, albo i 3... ale tez zdarzylo mu sie jakby "zapauzowac" i lapac oddech jakby sie przytopil... tego nie robi od dawna ale i tak sie martwie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy,
    mi tutaj Magdoczka chyba poleciła smoczek MAM i to był pierwszy, który Zofia zaakceptowała.

    CO do wózków, to Olga Frycz na inta polecała maclaren techno xt- rozkłada się na płasko a jest leciutki. Ja go rozważam jako alternatywę w lecie, żeby się łatwo do samochodu mieścił.

    Dziewczyny, a jak u Was z fotelikami samochodowymi? Nasz Pebble Plus ma w instrukcji, że wkładkę dla noworodka wyjmuje się, gdy dziecko ma powyżej 60 cm. Ale Zofia mimo że jest duża to się "topi" w tym foteliku, siedzi bardzo głęboko i ma luz przy głowie. Więc nadal jeździmy z wkładką..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 12:46

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciala cos co i zima sie sprawdzi... hmm...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z lovi mamy dynamiczne 0-3 i 3-6 już próbowałam. Początkowo małemu pasował ten lovi 0-3 ale zrezygnował ze smoka od kiedy bardziej kumaty się zrobił nie daje sie oszukać dlatego szukam coś najbardziej zbliżonego do brodawki.
    Narazie kupiłam nuka bo ma inny kształt niż lovi,jest taki płaski jak zassana brodawka właśnie wyparzam i zobaczymy.Napisane na nim zeakceotiwalme przez 95% dzieci. Nie kupuje naraz tylko testuje pojedynczo.
    Widziałam też Aventa ciekawy mają kształt i końcówkę jakby matowa nie śliska..też chce spróbować ale pakowane były po 2 szt to bezsensu wydawać kasę jak mu nie podejdzie.I pytałam w aptece o ten bibis ale nie było.

    Elmuszka
    Dzięki,poszukam i tego MAM.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka właśnie tez ostatnio sprawdzałam jak z ta wkładka.. i znalazłam, ze do ok 4 miesiąca albo jak już będzie wystawać z niej.. wiec jeździ w wkładce dalej. Tylko my mamy rock z maxi cosi
    A w jakim rozmiarze chodzi Zosia? Przeszlyscie już na 68??

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie ten maclaren ma za malutkie kolka...ale tez wszystko zależy gdzie kto chce jeździć :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziwnie z rozmiarami. 62 body jakby na styk sa, ale 68 o wiele za duze. Pajace 62 luzne nogi. Leginsy ktore mam 62 maja tak ciasne gumki ze nieiwem kto to robil...przeciez wiadomo ze dzieci raczej lepiej zeby nie cisnelo w brzuch...jedyne fajne mam z next tam gumka jest idealna, nie cisnie ale nie jest tez luzna. Najgorzej wypada 5 10 15, w zyciu bym nie zaplacila za te ciuchy bez promocji :|

    Elmuszka ja mam avionaut i wyjelam boczne styropianki i dolną wkladke. A sama materialowa i ppduszeczka na glowe zostala, ten fotelik ma stopniowe wyjmowanie wlasnie tych wkladek i teraz jest super idealnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 13:00

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już odkładam dość regularnie wszystko co na 62...sporadycznie nam coś zostało. Także można oficjalnie powiedzieć,że jesteśmy na rozmiarze 68 i chyba zacznę prac powoli ciuszki na 74..pepcowe body i dresiki mogą być już ok.

    Gondole mamy na 82cm więc luzik:)myślę że akurat do czasu spacerówki. Maj / czerwiec gdzieś może przejdziemy na spacerówkę. A też jest fajnie zabudowana więc zimę też się w niej przebujamy ale rozejrze się też za taką lekka fajnie składana do bagażnika.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki najbardziej strój dla dziecka lubicie?
    Ja najbardziej body długi rękaw i połśpiochy. Ten zestaw jest najbardziej optymalny i na naszą temperaturę w domu i wygodny do przewijania i małego nic nie ciśnie, polspiochy nie maja wrzynajacych się gumek i jak nosze go to nic się nie zawija i nie podchodzi do góry jak w przypadku bluz i nie gubi skarpet. Choć nieraz na polspiochy zakładam cienkie bawełniane skarpetki :)Czasami też ubieram body i spodenki dresowe i cieplejsze skarpetki lub body krótki rękaw i dresik. Ale mój numer 1 : body długi i półśpiochy, do spania body długi lub sam pajac.
    Śliczne mam dżinsy i bluzy z kapturem i ogrodniczki ale jakoś średnio to wygodne narazie ..może w cieplejsze dni bo pod kombinezon kiepsko to widzę.
    W ogóle wyrastamy z kombinezonu...mam nadzieję że pogoda się poprawi i przejdę na kurteczkę i dresy bo bezsensu kombinezon kupować na 1 m-c max..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 13:15

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam fajne bawelniane ogrodniczki :D super mu sie nosi :) ale ogolnie u mnie body + spodnie czasem i skarpetki. W domu mam dosc cieplo. Polspiochow nie mam, pajacy tez nie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr, fajnie, że ten Joie u Ciebie się sprawdził :) Kolejna pozytywna opinia, więc chyba poważnie rozważę zakup ;-)

    Elmuszka, właśnie ja też się zastanawiałam nad wyjęciem tej wkładki, ale póki co jeszcze zostawiłam. My mamy pebble.

    Kendy, ja też mam sporo różnych ubranek, które w większości dostałam. Bluzy, bluzki, eleganckie koszule, spodnie, dżinsy. Ale dla nas to też takie niepraktyczne. Najlepiej czujemy się w bodach + pajac :-)

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak dziwnie jest w pampersami . Rozmiar 2 na styk już przymały a rozmiar 3 jakby zaduzy i nie mogę się zdecydować raz biorę dwójkę raz trójkę hehe:)

    Mój mały jak je i nie zasypia to gdy nie patrzę na niego tylko w telefon( jak teraz) to mnie zaczepia .." yyyy"..cwaniak mały :):):)

    Mi jakoś pajace piżamowo się kojarzą:) ..nie wiem czemu...ale fakt wygodne są dla dziecka. Choć ja mam jeden taki pajac co ubieram w dzień z myszką Mickey i kapturem taki luźny skejtowski ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 14:43

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Robert-Rutkowski-nie-kupujmy-dzieciom-az-tylu-zabawek.-Ograniczajmy-im-ilosc-bodzcow-WYWIAD
    Ciekawy artykuł ...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My głównie pajace, choć ostatnio tez coraz częściej body+spodenki/polspiochy i czasami bluzę/kaftanik jak nie palimy s kominku tylko dogrzewamy grzejnikiem i mamy chłodniej :)

    Właśnie u nas 62 jest za krótkie, nie może nóżek wyprostować już w większości i poszło w odstawke.. i body tez już ledwo zapinany. A 68 co mam to jeszcze za duże. Muszę przejechać do pepco, może 68 od nich będzie dobre

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 995 996 997 998 999 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ