X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też ma chyba ten drugi skok... W ogóle robi się taka ciekawska :) Fajnie się rozgląda i sama się uśmiecha, nawet bez rozsmieszania. Słodka jest <3

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 16 lutego 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj znowu goście byli.. do 1:O o dziwo Hania ładnie spała od 18 do 22:O gdzie normalnie to jej najgorszy okres i mamy wtedy największe urwanie głowy z nią i potem od 2 do 7 prawie.
    Walczymy o laktację :) mleka chyba więcej jest, ostatnia butle dostała o 22, zobaczymy co będzie dalej ;) trzymajcie kciuki ;p

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.
    U nas pogoda cudna:) poranek bardzo miły;)
    Chatka posprzątana w nagrodę machnęłam sobie kawkę z lodami i bitą śmietaną:)Teraz zbieramy się na spacerek może jakieś ciuszki dla małego kupimy...tak rośnie. Już mi wchodzi w niektóre 68..uzupełniam teraz garderobę na74.A wasze na jakim rozmiarze? U nas 62/68

    Lisa
    Czyli goście wskazani by Hania się wyspała :)
    Choć ja teraz wolę gości którzy zmywają się do 20;)
    Powodzenia z laktacja ,trzymam kciuki...będzie dobrze :)

    Paulina
    Mój też lubi teraz jak się go nosi pionowo. Głowę wysoko podnosi i rozglada się dookoła.Wszystko jest takie ciekawe. A najbardziej go zafascynował żyrandol w naszym pokoju. Nawet jak płacze i go wypatrzy to się uspokaja:):)
    A jak go tak.nosze i sie zmęczy opiera tak główke o moje ramię przytulając się i usypia..uwielbiam..i muszę przyznać że mój też jest słodki.❤


    Miłej sobotki Mamusie .

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, mój też już wyrasta z 62. Takie jakby jest przysiasne już :-)
    I to samo u nas z noszeniem w pionie- ciekawski, rozgląda się, wyciąga szyję jak łabędź ;-) Też lubi żyrandol, telewizor (wyłączony oczywiście) i okno :) ale popatrzy 2 minuty i już znudzony :-/ o spaniu nie ma mowy.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 lutego 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cudna wiosenna pogoda. Jaaa jak będzie fajnie spacerować z wózeczkiem na wiosnę/ lato :) dziś taki przedsmak tego. Mały fajnie pospał. I obkupilismy dzieci na wiosnę. Tatuś jak poszalał;) synkowi dresiki Batmana i Supermana kupił ;)
    Kurteczki i kamizelki są też fajne w pepco też mu wzięłam. Kombinezon nasz 68 a już jest taki dobry jeszcze trochę i będzie przyciasny to akurat przejdziemy na kurteczkę i ciepłe dresy.
    Zakupy udane,obiad dziś zamawiany...więc na leniwca już :)

    Macie maty edukacyjne czy lezaczki? Mój już zaczął się tym interesowac. Nieraz parę minut polezy :)Czasami też na łóżku obłoże go zabawkami i też na trochę skupi uwagę:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 16:14

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 lutego 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, pogoda jest super. A mój nadal w dzień nie śpi. Na spacerze nawet oka nie zmrużył..
    My akurat jeszcze w kombinezon 56 się mieścimy, ale on taki większy jest - z takim jakby workiem na nogi, który można rozsunąć. Ale pajace 62 już się robią przymałe.
    A zabawki póki co olewa ;-) Jedynie na karuzelę nad łóżeczkiem czasem spojrzy. Wczoraj położyłam go na macie, u góry wisiały zabawki, a on głowa w bok i patrzy na czarny telewizor. Mata w ogóle go nie zainteresowała :-D Dziś ponowiłam próbę, to zaczął płakać, wzięłam na ręce i na mikrofalę się zapatrzył :) A jak mu pokazuję książeczki kontrastowe, to płacze i uderza w nie rękami :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 16 lutego 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też piękna pogoda byliśmy dziś nad rzeką na spacerku wzieliśmy naszego goldena staruszka to też zachwycony był :) jak będą takie temperatury to musze kupić kombinezon przejściowy ten na zimę za gruby a innego nie mamy 62 rozmiar jest odrobinę za duży. Za to ciuszki dopiero co weszliśmy na rozmiar 62 lub up to 3 months ale śmiesznie bo śpiochy na długość są na styk ale za to po bokach wiszą a bodziaki to są odrobinę za duże.
    Emilia w dzień robi 2 lub 3 drzemki 2-3 godzinne chyba że ma bardzo uciążliwe gazy lub kupy nie może wypchać to wtedy mniej. Na spacerach prawie zawsze śpi. W nocy ostatnio też nie mam co narzekać do około 3 rano śpi po 3-4 godziny. Po 3-4 rano gazy i stękanie ale i tak podsypia. Koło 7 pobudka i dopóki się nie naje nie przebiorę jej i nie zabawie to nie pójdzie spać :D Ale za to potem sobie dosypiam
    U nas jest faza na zachwyt lampami im mocniejsze światło tym młoda bardziej zapatrzona :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2019, 20:58

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się rozchorowałam cholera jasna :( ale tylko gardło i katar, nie mogę mówić, ale nie jest najgorzej. Mam nadzieje dzisiaj na spacerek z mężem i Hanią, przy takiej pogodzie.. aż szkoda nie skorzystać ;)

    Hanię tez zaczęły męczyć gazy, wcześniej nie miała problemów się wypierdziec a od wczoraj co jakiś czas pręży się okropnie i stęka.

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest lezaczek i ksiazeczki kontrastowe. Czekam na puzzle na podloge az przyjdą i położę matę tylko misze znaleźć po starszaku, nie mam pojecia gdzie ją wcisnęłam

    Jak wczesniej narzekałam to przepraszam :D przy skoku i katarze może być gorzej xD starszak ma też gorączke ...

    My nadal w 56 chodzimy hmm..

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 17 lutego 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już weszłyśmy w 62, w 56 już na długość ciężko zapiąć. Waży 4310:)

    A macie jakąś matę do polecenia? Rozglądam się.. podoba mi się mega ze skip hop ale cena powala ;P i nie wiem czy warto

    Katepr przecież my tu wszystkie na zmianę sobie marudzimy i narzekamy :D i o wiele łatwiej się żyje :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 17 lutego 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś zaliczyliśmy pediatrę bo młoda zaczęła się biedna krztusić smarkami. Na szczęście szmerów zero katarek jest jak najbardziej rekomendowany jak często trzeba + sól fizjo do tego wit C, maść majerankowa pod nosek, łóżeczko z klinem żeby było pod kątem (na szczęście mamy od czasu ulewania) i cyc cyc cyc.

    Młoda waży 4840 jest silna jak koń u pani doktor próbowała stawać, gadała i podnosiła głowę razem z tułowiem :D

    Mąż z córą na spacerze a ja znów ślęczę nad laktatorem. Dzięki Ci wynalazco laktatorów elektrycznych bo zasmarane dziecko + cyc = darcie papy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 16:14

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 17 lutego 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo katar ale malo co.odciagam tym katarkiem :( u starszaka za to katar i sraczka czyli znowu jelitowka...mielismy 2 tyg temu, jak to kurde mozliwe :( jak mala zlapie to sie pochlastam

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 17 lutego 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    U nas to samo katar ale malo co.odciagam tym katarkiem :( u starszaka za to katar i sraczka czyli znowu jelitowka...mielismy 2 tyg temu, jak to kurde mozliwe :( jak mala zlapie to sie pochlastam
    a wkraplasz sól fizjo kilka sekund przed odciaganiem? fajnie rozrzedza smary
    współczuje ci naprawde jak nie urok to sraczka. dosłownie :/

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie wkrapiam, wczoraj wychodzily smarki a dziś mimo że slychac ze ma to nic nie wychodzi :( jutro dzwonie po pediatre taką z domowymi wizytami a jak nie bedzie mogla przyjechac to umowie do przychodni zeby osluchała mi ją bo kurcze zeby cos sie odciągało a tu nic, to niewiem gdzie to ma :/
    Starszemu goraczka nie chce zejsc do końca..

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Własnie wkrapiam, wczoraj wychodzily smarki a dziś mimo że slychac ze ma to nic nie wychodzi :( jutro dzwonie po pediatre taką z domowymi wizytami a jak nie bedzie mogla przyjechac to umowie do przychodni zeby osluchała mi ją bo kurcze zeby cos sie odciągało a tu nic, to niewiem gdzie to ma :/
    Starszemu goraczka nie chce zejsc do końca..
    właśnie lepiej żeby osłuchał ktoś niz jak masz sie martwic niestety nawet durne smary sa grozne dla niemowlaka bo moze sie zakrztusic nie mówiac jak bedą jakieś szmery gdzies. Odpukać sto razy. Dobrze ze sie zlitowala u nas babka i przyjela nas w niedziele bo juz wczoraj spac nie moglam jak slyszalam jak mała charczy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 21:10

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 lutego 2019, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chyba też ma skok rozwojowy! Ciągle chce do cycka i ciumka nieraz po godzinę ,nawet smoczek już mu nie pasuje i się do łóżeczka nie tylko w dzień ale i na noc odłożyć nie daje ..właśnie walczymy ...i znowu cyc .Krzyczy aż postawi na swoim. Chyba go zostawię u nas w łóżku by trochę pospać.Myslałam,że po szczepieniu taki cycoch ale to chyba nie to. I znowu sutki bolą..zdarzyły się wygoić ale daje im ostatnio popalić znowu ...ale za to jak ma dobry humor sypie pięknymi,szerokimi uśmiechami.:) Czorcik mój ...kochany :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 lutego 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr
    Życzę zdrówka dzieciaczkom Twoim.

    Spaceangel
    Dobrze,że to nic poważnego. Emilka ładnie waży.

    Magdoczka
    To naprawdę aktywny ten twój synek. Ciekawe od czego to zależy ...od temperamentu?.Mój na spacerkach śpi pięknie...tfu tfu...mam nadzieję,że nie przechwale,bo zaraz idziemy na spacer córkę do szkoły odprowadzić i na szybkie zakupy .

    W weekend udało mi się ogarnąć temat zdjęć .Kupiłam albumy i wysłałam zdjęcia do wywołania.Nie mogę się doczekać kiedy będą:)
    I działam z zumba...co prawda nie z taką częstotliwością jakbym chciała. Bo to jest tak...do połowy dnia jeszcze mówię wszem i w obec,że dziś zumba a przychodzi wieczór i jestem tak wypompowana a jeszcze jak jestem po spacerze z małym to już w ogóle ( spore trasy robimy). Ale robię od czasu do czasu i jest fajnie, polecam i więcej energii mam po tym...że jeszcze po za prasowanko się biorę;) fundnelam sobie nawet strój zumbowy :)
    I umówiłam się nareszcie do fryzjera:)
    Łada mama to szczęśliwa mama.:):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 09:20

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie dziś stwierdziliśmy nasz kombinezon zimowy już się nie nadaje na taką pogodę zrobiliśmy rajd po sklepach a tu wielkie g.. Stanęło na tym że na allegro musiałam kupić kombinezon przejściowy takiego misia. Trochę szkoda kasy na te 2-3 miesiące wiosny ale pogrzebałam w szafie i nic specjalnie nie mam przejściowego :D

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę a u nas wyszedł trądzik noworodkowy.. chyba. Co na chwile trochę zbiednieje i jest lepiej to zaraz znowu się zaostrza :/ staramy się jej nie przegrzewać, wręcz czasami się martwię czy nie jest jej za chłodno.

    Dzisiaj pierwszy raz byłyśmy na takim dluuuzszym spacerze. Koła do mycia bo całe w błocie.. przeszliśmy bo dzikich polach i lesie, wózek dał radę

    Kendy zazdroszczę, ze się zmibilizowałas ;) ja miałam nie jeść słodyczy.. ale nie dam rady.. do tego mam apetyt 3 razy większy niż przed ciąża :(! Wiem, ze to przez karmienie pewnie ale chciałam coś schudnąć a tu widzę będzie lipa ;p

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Właśnie też szukałam czegoś przejściowego bo lada moment na zimowe kombinezony będzie za ciepło.Kupiłam kurteczkę i kamizelkę:)na cieplejsze dni.Ale fakt u nas też trudno coś znaleźć.Dzis szukałam czapeczki przejściowej,bo narazie mamy gruba i wełnianą i też nie było łatwo. Jeszcze nic w sklepach nie ma wiosennego.Ale znalazłam taka niezagruba i niezacienka ale wyboru zabardzo nie było.Nie przygotowani sprzedawcy jeszcze na wiosnę..ale pogoda już wiosenna bywa.

    Lisa
    Oj co do słodyczy to też grzeszę. Codziennie do kawy muszę mieć coś słodkiego i na weekend ciacho. :)Dlatego się zmusiłam do zumby:)Apetyt u mnie ogólnie nie taki straszny w ciazy miałam wiekszy teraz w biegu coś jem na szybko. Za to ciągle mi się chce pić!!!
    Też małego wysypało ,podobno przemywać tylko woda i ja staram się nie natłuszczać niewiem czy dobrze ale zrezygnowałam ze smarowania buźki oliwka i kremem przed wyjściem na spacer i jest jakby lepiej.
    O tak minus spaceru to te koła ..jak ja tego nie lubię.

    Moja córka udana ..ale mnie rozbawiła ...
    -" Mamusiu mogę sweterek?..
    -" jaki sweterek?..
    -. " No taki na kartki" :):):)
    Hehe koszulkę miała na myśli ...dzieci...sikam ..sweterek :):):) dziecko kojarzyło ,że nazwa jakos z garderoby :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 19:54

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
‹‹ 963 964 965 966 967 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ