X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Zmieniajac temat bo nie kazdego pewnie to interesuje..

    Ile pieluch tetrowych macie? Mam 8 i zastanawiam sie czy nie malo?
    Ja mam 16 tetrowych i chyba z 10 flanelowych.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie najważniejsza kwestia w sprawie bankowania krwi to, to że medycyna tak szybko się rozwija, ze za 10 i więcej lat komórki macierzyste będą nie metoda ostateczną czy eksperymentalną leczenia, a w pełni udokumentowaną technika leczenia z efektami leczenia. Chociaż już teraz się słyszy że po przeszczepie komórek do rdzenia kręgosłupa pacjent chodzi i ma czucie, a w tradycyjnych sposobach leczenia/operacji i rehabilitacji praktycznie nie miał takich szans. Właściwie jak czytam książki mojej babci z lat 70’ i 80’ odnośnie medycyny to na prawdę takie dziwne rzeczy można tam znaleźć wręcz dzisiaj by nazwać to zabobonami, a o farmakologii nie wspomnę, daleko w lesie i te wielkie dawki końskie, usg nie było w ogóle, a badania hormonów sprawdzano na zwierzętach w laboratorium... duże oczy robiłam jak czytałam. A to tylko jakieś 20- 30 lat.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina mozna przy kazdym porodzie pobierac:)
    Mozna powiedziec, ze dla kazdego dziecka to oddzielna porcja.

    Kurcze 26 pieluch to ja muszę na zakupy! Mam tetre od mamyginekolog i polecam, bo lepszy material niz te co w sklepach, tylko sa rozmiarowo mniejsze.

    olkakarolka lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Ja mam 16 tetrowych i chyba z 10 flanelowych.

    O kurczę, ja tetrowych mam z 8 i 2 flanelowe. Chyba dokupie dopiero po porodzie, albo jak ktoś będzie chciał nas odwiedzić i coś kupić to powiem ze pieluchy lub pampersy.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podczas porodu naturalnego potrzebne będą majtki? Czy przy tej pierwszej fazie - rozwierania już nie zaleca się „tańczyć” w majtach? I szlafrok tez brać na porodówkę czy można sobie darować? Najchętniej wzięłabym tylko koszulkę t-shirt ręcznik i mydełka do podmywania.... no i gumowe kapcie. A jak mnie dadzą do docelowego pokoju to dopiero się uporządkować.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zauważyłam żeby ktoś kogoś oceniał.
    Ja bym chętnie posłuchala/przeczytała o jakimś przypadku w ktorym te komorki się sprawdziły i zostały użyte tutaj w Polsce bo tu żyje i nigdzie sie nie wybieram.(juz sobie poczytalam na stronie ale jakies to sztuczne sie wydaje ) Dlatego pytałam, założyłam ze czarnaiwi wie wiecej skoro już raz bankowała krew.
    A to prawda że glownie dzieciom można podac? Tzn czy jest jakiś ogranicznik? Coś tam slyszalam ze masa ciała?

    Olinka na porodowce paraduje sie juz bez majtek :p

    Tetr mam z 7 a flanel moze 4 :D przy synku kupilam.chyba z 20 tetr a on ulał moze 2 razy przez pierwsze miesiace wiec teraz nie szaleje, zawsze mozna dokupic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:25

    Reni, olkakarolka lubią tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 15 tetrowych białych,chyba 3 tetrowe kolorowe ( takie wyjściowe) i ze 4 flanelowe :)myślę że wystarczy ..choć wiem że pieluchy idą jak woda...przy karmieniu piersią ...to z piersi poleci,to dziecku się uleje ,do kapieli też używałam .
    Będziemy prac :) a jak będzie mało dokupie ale myślę,że styknie.

    Znowu miałam kryzys niemocy...aż się popłakałam...takie pierdółki zrobiłam. Podgrzałam mężowi obiad,ogarnęłam kuchnie,umyłam że 2 garnki ,wyprasowałam córce ubrania i mężowi koszule do pracy i to już było przekroczenie moich granic...kręgosłup bolał,brzuch już tez..nawet pięty mnie bolały :) bo dziś śmigam w samych grubych skarpetach...i ja mam spacerowac ehe jaaasne . Spacer po domu daje mi w kość. Ale noszę pod sercem już ponad 3 kg szczęścia plus " dodatki" ..już końcówka ..damy radę..ale moja niemoc mnie przeraża:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:36

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd masz listę Czarnawi?
    Wypisalaś chyba wszystkie porodówki. :-) A z tego co wiem w moim szpitalu na pewno nie ma. Na najbliższej wizycie upewnie się.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy ja zapakuje zmywarke i juz nie mam siły.
    Dzisiaj próbowałam ostrzyc psa, ale nie miałam siły stać.
    Umeczyłam się tylko, a pies wygląda jak idź stąd;-)

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt zwykłe codzienne czynności przerastaja .Jak sobie przypomnę że kiedyś w godzinę robiłam to co teraz cały dzień z przerwami,na raty :)

    Ale synuś się rozszalał...:) Mój skarbuś❤...wszystko zniesiemy ..warto...:) Później jaka nagroda ..mały kochany człowieczek do tulenia całowania...aaaa nie mogę się doczekać tego maluszka...znowu nie będę mogła się napatrzeć dniami i nocami na ten cud:)

    Reni lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    https://www.pbkm.pl/o-komorkach-macierzystych/gdzie-wykorzystuje-sie-komorki-macierzyste/przeszczepienia-pbkm

    Tu można sprawdzić w jakich chorobach, w jakim wieku biorca i w którym państwie były wykorzystywane komórki macierzyste z krwi pepowinowej i sznura pępowiny. W Polsce te już coś sie zaczyna dziać całkiem całkiem.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 10 tetrowych parę kolorowych po siostrze. Więcej nie będę dokupowć dzisiaj się narobiłam ciasteczek maślanych na święta z kilograma mąki i 3 kostek masła. Rozdam rodzinie i jeszcze mnóstwo zostanie. Teraz nie mogę zasnąć. Od kilku dni tragicznie mnie kłuje szyjka wieczorami pewnie powoli się skraca. młoda jak nietoperz ani myśli spać o tej porze :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Mammamia11 Autorytet
    Postów: 261 154

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś znów nie mogę spać. Z łóżka wstałam dopiero o 13 dzisiaj, pojechaliśmy na zakupy i nie mam siły na nic. Ja nie wiem jak z dzieckiem ja się ogarnę:) w końcu i ja dostałam pieluszki z rossmana za 1grosz;)
    Znów mam jakiś kryzys, zajrzałam do szafy co dla małego by się przydało i tak patrzę że mam te rzeczy beznadziejne, wszystkie body zakładane przez główkę, żadnych rozpinanych, prawie się poplakalam że przecież nie będę umiała ich założyć... wszystko kupywalam bo ładne A nie myślałam czy praktyczne to bedzie. stary się śmiał ze mnie ale jak.zobaczyl że ja tak serio to się nastraszyla że rodzić zaczynam bo nigdy nie ryczalam bez powodu.
    A i w Tesco są przeceny, -50% na większość ubranek u nas było. Co kupiłam bluzę na wyjście taką grubsza.

    I zamierzam ubrac to do wyjścia w nocy długi rękaw spodenki adresowe takie ocieplane na to te bluzę i mam gruby kocyk do fotelika. Mam nadzieję że wystarczy;)

    f2w3s65gplfl3em1.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Skąd masz listę Czarnawi?
    Wypisalaś chyba wszystkie porodówki. :-) A z tego co wiem w moim szpitalu na pewno nie ma. Na najbliższej wizycie upewnie się.
    To są szpitale w Warszawie współpracujące z Polskim Bankiem Komorek Macierzystych i tam mozna pobrac krew pepowinowa, to wcale nie jest trudne, kazda polozna po przeszkoleniu sobie z tym poradzi.

    Katepr to prawda, ze ilosc pobranej krwi teoretycznie wystarcza tylko do pewnej wagi, ale juz sa w trakcie prac gdzie te komorki sie namnaza.

    Witam się w skonczonym 36 tygodniu, w tym tygodniu urodzil sie moj synek,ciekawe co planuje jego siostra:)

    Dostalismy zaproszenie na bal karnawalowy na poczatek lutego, ech. Raczej odpuscimy :P

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, teoretycznie do spotkania z Naszym Malenstwem zostało nam 20 dni. Ciekawe jak będzie? Coś czuje że raczej w tym roku nam się nie uda. Wizyta w pt, zobaczymy co na to p dr.

    Reni lubi tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammamia, nie łam się. Będzie dobrze, nim się obejrzysz będziesz specjalistką,w zakładaniu bodziakow przez główkę.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    mam kontakt ze środowiskiem lekarskim i z informacji, które dostałam od profesorów wynika, że u nas jest to bardzo w powijakach.
    Nikt oficjalnie mi nie powiedział, że to wyciąganie kasy, bo nikt na siebie odpowiedzialności za słowa nie weźmie, ale dla nas rodziców to ważne.

    Ktoś niezłą kasę na tym robi skoro nam proponowano swego czasu aż 40% zniżki
    Ja nie neguję w ogóle idei przechowywania tych komórek, jeśli kogoś stać i ma ochotę, to super! Nic złego, ani szkodliwego.
    Ale miałam okazję dwa razy na warsztatach słuchać prelegentów z PBKM i niestety mało w tym wszystkim było merytoryki i liczb, a właściwie całość opierała się na wywoływaniu u przyszłych rodziców odczucia "jeśli tego nie zrobisz, to będziesz gorszym rodzicem". Takie żerowanie na najniższych instynktach. Po jednych to spłynie, w innych wywoła poczucie winy- ja się nie zgadzam na taką argumentację.

    A tak na marginesie- w prezentacji padły też słowa, że komórki macierzyste wyleczyły chłopca z celiakii. No nie. Ręce opadają. Gdyby tak było, to WSZYSTKIE osoby obciążone genem celiakii mroziłyby krew i szybciutko leczyły swoje dzieci. Ale oczywiście w filmie promocyjnym mały chłopiec mówił wzruszająco o tym, że wreszcie mógł zjeść bułeczkę. Nic więcej.

    Także tak.

    Reni lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka na to samo zwróciłam uwagę!!! Celiakia jest nieuleczalną chorobą, można jedynie złagodzić jej przebieg. Sama idea bankowania jest dobra, bo tak jak Olinka pisała medycyna idzie do przodu w zwrotnym tempie, ale trzeba też zdać sobie sprawę, że to jest biznes... W ogóle mam wrażenie, że w wielu dzieciowych tematach wygrywa marketing i przeświadczenie, że jeśli nie kupisz tego to będziesz złym rodzicem... Ja ogólnie się tym nie przejmuję, bo inne rzeczy dla dziecka są ważne, ale są mamy które później przeżywają, że ich dziecko nie ma tego czy tamtego ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 09:16

    Elmuszka, Kendy lubią tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o marketing, to mnie najbardziej wkurzała reklama jakiegoś probiotyki dla dzieci po cc. Teraz ją już trochę zmodyfikowali, ale na początku była okropna :/. Wysunęłam z niej wnioski typu „jak już byłaś taką złą matka i nie mogłaś urodzić SN to chociaż teraz pomóż dziecku wyjść z tego cało i kup chociaż ten peobiotyk bo i tak już ma przez ciebie gorszy start”. No masakra, za każdym razem szlak mnie trafiał jak ją słyszałam, mimo, ze sama jeszcze dzieci nie miałam. Firmy często żerują na wystraszonych rodzicach, którzy dla swoich dzieci zrobią wszystko i jeszcze więcej..

    Elmuszka, Paulina_2603, Kendy, olkakarolka lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa czyzby coloflor cesario? :D :D tez widzialam :p

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
‹‹ 831 832 833 834 835 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ