X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię tylko na lewym boku. Na plecy przekładam się tylko na chwilę żeby zmienić pozycję, żeby biodro odpoczelo.

    Ja jeszcze wzięłam do torby nakładki higieniczne na toaletę, oliwke do masażu w razie bóli krzyżowych (położna polecała), Tantum Rosa do przemywania krocza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 23:09

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpie w każdej pozycji :) na lewym, na prawym, w polowie na brzuchu :p na plecach tez sie budze. Za dnia na plecach nie leze bo mnie potem w posladku bardziej boli.

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr a u Was w końcu stanęło na Alicji, czy coś się zmieniło??

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też macie takiego stracha przed podnoszeniem noworodka? to nasze pierwsze dziecko i powiem wam że mojego męża to bardzo stresuje. Ja podchodzę do tego nieco spokojniej ale też zdarza mi się bać i mieć wyobrażenia że upuszczam dziecko :/ malutkie dzieci nosiłam sporo ale takiego co nie trzyma główki miałam 2 może 3 razy na rękach i patrząc na wszelkie filmiki podnosiłam i nosiłam nieprawidłowo. Stracha nam to napędza

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tak bałam jak córka sie urodziła. Maz mi ja podawał do karmienia przez pierwsze dni, pierwsza kąpiel w domu była jego. A potem jakoś poszło :)
    Nocka przespana, a oczy i tak mi sie zamykają.
    U nas biało i sypie cały czas....

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witamy się w donoszonej ciąży :D :D

    Paulina_2603, Rubi27, Elmuszka, Reni lubią tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel ja bardzo się bałam brać na ręce moje siostrzenice. Podobno z własnym dzieckiem jest inaczej, mniej strachu ;) Oby!!

    Marin no to witaj w klubie :) Pozostaje nam czekać aż się zacznie.

    Mi przez całą noc śnił się poród... Nie to, że był ból, parcie itd. ale cały czas byłam w szpitalu na porodówce.

    Tak mi się nie chce wstać... Pogoda parszywa, pada deszcz, a ja muszę iść na KTG...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 08:27

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ktg w piątek, moje pierwsze będzie.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również pierwsze ktg w czwartek. i dzięki bogu bo i tak musiałabym tam kwitnąć w kolejce na ważenie a tak te na ktg wchodzą pierwsze

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej...no wyspana :) Córka już wyprawiona w szkole ja wróciłam do wyrka:)

    Ja ogólnie staram się spać na lewym boku,bo wiem,że najlepiej. Ale z kolei jak leże na lewym mały mnie okopuje i jakby wpycha się w lewe biodro co jest nie przyjemne i zmuszona jestem przewrócić się na prawy bok. I tak sobie negocjujemy. Ale muszę zmieniać boki w nocy bo łapią mnie skurcze bioder/ pośladków od leżenia na jednym. Ale ostatnio zauważyłam że w nocy budzę się na plecach. Co mnie dziwi ,bo z reguły leżąc na wznak ciężko mi się oddycha.

    Lisa
    Gratuluje nowego członka rodziny;)
    Pewnie bardzo przeżywasz,bo sama zaraz przywitasz maluszka a to się strasznie wtedy udziela. Bynajmniej ja też bardzo przeżywam porody znajomych ,bo w rodzinie narazie cisza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 09:28

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin
    Gratulacje :)
    Ja jutro do Was dołączę.

    Spaceangel
    Ja już nie mam takich obaw. Ale przy pierwszym dziecku bałam się obciąć pazurki i troszkę ubierać rzeczy przez głowke . Ale szybko się wprawilam. Wszystkiego uczyliśmy się sami,nie mieliśmy nikogo do pomocy i nigdy nie dzwoniłam do teściowej z odsiecza:) i cieszę się z tego powodu że dobrze sobie radziliśmy.

    Paulina
    Mi się śniło noworodek,moje dzieciątko maleńkie ale...dziewczynka ;)

    U nas nie pada ale jest szaro- buro.
    Śniegu zazdroszczę..chciałabym białe święta. Marzy mi się wieczorny spacerek,udekorowane świątecznie ulice,mroźne,świeże powietrze:)

    Jakie plany na dziś? Co na obiad?
    Ja dziś leniwie,jak złapie wenę biorę się za ten album bo czas ucieka.A na obiad schab w sosie,ziemniaki i buraczki :) lubię taki zestaw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 09:27

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś na obiad mam pierogi. Mama mi wczoraj zrobiła, całe 75 szt. :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=575196766197445&id=443788162671640
    A propos naszej dyskusji..natrafiłam na coś takiego.

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiaa...jesc cukru i soli tez sie nie powinno, oddychać smogiem również :p no niewiem kto by sie zmuszał do spania na lewym boku tylko z powodu zoladka sledziony i trzustki :D juz pomijam fakt ze jak sie zasnie to cialo robi sobie co chce :p

    U nas beznadzieja, siedze z mlodym w domu, obiadu nie ma. Cos ta choroba nie moze mu sie rozkrecic juz bym wolala wiedziec na czym stoje bo ma troche wyzsza temperature ale goraczka to nie jest :/ a musialabym zaznaczyc juz w systemie czy bedzie jutro w przedszkolu czy nie...humor ma swietny. Co to za chorobsko :p

    Przy noworodku najwazniejsze zeby podtrzymywać główkę a drugą dlon np pod dupke wsadzić, podnosząc czy odkładając :) ja nie mam obaw no ale wiadomo :p a z drugiej strony nikt mnie tez tego nie uczył

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:13

    Seli lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ponury dzień...ja dzisiaj na obiad dietetycznie, serwuje zupę pomidorowa, ewentualnie dodam ryżu dla głodomorów.
    Czy orientujecie się czy jak się trafi na sale przedporodowa to tam tez jest możliwość korzystania z łazienki i prysznica? Bo zaczęłam już pakować kosmetyki i przybory w trzy różne kosmetyczki hihi. Jedna na porodówkę z mydełkiem, żelem i płynem do higieny intymnej i maszynka do golenia, druga z porannymi przyborami na po - szczotka do włosów, do zębów, kremik, balsam itp. No i trzecia z gadżetami typu nakładki na brodawki, maść na brodawki, majtki jednoraz, wkładki, laktator, butelka, smoczek- ogólnie pakunek do karmienia.
    Podkłady poporodowe i pieluchy są dostępne w szpitalu wiec nie będę brać za dużo, może pare sztuk w razie wu. Za to wezmę pieluchy tetrowe i dwa komplety ciuszków dla dziecka, niby tez ubierają w szpitalne. W sumie ze względów sanitarnych to lepiej dla szpitala ubierać w swoje, wyprane, bo nie wierze ze nie zdarzają się matki które mogą wnieść na oddział jakieś paskudztwo bo są glajdami albo z niskiego statusu społecznego (pijaczki, jakaś patologia) a potem pretensje ze dziecko „coś” złapało.

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej ;D wczoraj poszalałam sobie na zakupach trochę :)
    Dziś mamy wizytę położnej.

    I muszę się pochwalić, wczoraj kupiłam poduchę do karmienia, od nocy jest sam cyc :D aż nie chciał butli, tyle siedział i ssał pięknie <3 małymi krokami i do przodu, dziś postaram się żeby tylko był na cycu :)

    Kendy, Lisa24, Mega, Elmuszka, olkakarolka lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Dziękuję Kendy, to prawda, przeżywam ;) zazdroszczę tez, ze są już po, razem i spędza święta w trojeczke ;) my musimy jeszcze poczekać, ale to jus taka kolej rzeczy. U nas w rodzinie jest teraz ciekawie bo między moja ciąża a szwagierki było 4-5 tyg i taka sama jest różnica między mną a żoną mojego brata, tylko ona jest w późniejszej. Będzie ciekawie w jednym i drugim domu :) Hania będzie miała się z kim bawić ;) bo reszta dzieci mojego rodzeństwa sporo starsza, mam już bratanka i siostrzeńca co w nowym roku skończą 18:)

    Ja dzisiaj na obiad nie mam pojęcia do zrobić, ale zaczyna chodzić mi po głowie zupa cebulowa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:25

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś na obiad mielone :P zaraz zabiore się do mielenia mięsa.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do leżenia- to ja sobie myślę, że tyle lat kobiety nie miały świadomości, że istnieje jakaś żyła główna dolna czy coś tam i spały jak im wygodnie, to może i naszym maluszkom nie zaszkodzi spanie w różnych pozycjach. Chociaż ja staram się chociaż w nocy na boku.
    Gdzieś czytałam że spanie tylko lewym boku tez nie jest dobre, u dzieci z predyspozycjami może wzmagać asymetrię czy coś tam.
    spaceangel wrote:
    też macie takiego stracha przed podnoszeniem noworodka? to nasze pierwsze dziecko i powiem wam że mojego męża to bardzo stresuje. Ja podchodzę do tego nieco spokojniej ale też zdarza mi się bać i mieć wyobrażenia że upuszczam dziecko :/ malutkie dzieci nosiłam sporo ale takiego co nie trzyma główki miałam 2 może 3 razy na rękach i patrząc na wszelkie filmiki podnosiłam i nosiłam nieprawidłowo. Stracha nam to napędza
    Ooooo żebyś wiedziała że też się tego boję! Na szkole rodzenia niby ćwiczyliśmy, byliśmy też na warsztatach z Pawłem Zawitkowskim- i tylko mnie to przeraziło. Liczę na instynkt!

    U mnie dziś ryż z jabłkami, biorę się za obieranie.
    Bym coś zamówiła najchętniej, ale kurde, gluten się czai wszędzie! dziś mnie to śmieszy, ale jednak upierdliwe to bardzo dzwonić i dopytywać, a i tak do końca nie można zaufać...

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony zazdroszcze sniegu tym, ktorzy go maja ale stresa bym miala ze sie na chodnikach powywracam no i prowadzenie auta... juz mi niewiele cm do kierownicy od brzucha brakuje a mam zamiar prowadzić do konca, tzn nawet musze bo jak meza nie bedzie to ktos musi syna do przedszkola zawozic, dobrze ze to tylko minute autem.

    U mnie na obiad totalne lenistwo- makaron z bialym serem, Jaś moglby jesc go codziennie :)

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
‹‹ 828 829 830 831 832 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ