X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Ano widzisz, a ja prawie te +15, a nie wydaje mi się, żebym gdziekolwiek przytyła oprócz brzucha i piersi :)

    Mi nikt żadnego Afi nie mierzył, ostatnio na USG byłam w 30 tyg. Powinnam się tym zmartwić?
    Afi to objętość wód płodowych na pewno nie masz na karcie wyników? U mnie na nfz też tego nie robią hehehe u nich "na oko" ostatnio na nfz usłyszałam "nooo nie za duuużo nie za mało.. ale na granicy " i nic konkretnie xd

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Super wieści .To spokojne sobie czekasz.
    Nie mogę se moje wizyty doczekac.

    Lisa
    Tak lepiej jak sie przesadnie mężowie martwią. Bynajmniej widać,że im zależy.
    Mój też mnie goni od roboty,każe odpoczywać ale szkoda mi go i tak ma sporo na głowie teraz,wszystko on ogarnia.lekarzy,wizyty,wywiadówki ..więc kulam się i robię ile mogę chodź w domu.

    Właśnie Seli infekcje. A czop zabezpiecza dziecko przed infekcjami. Więc jeśli coś u Ciebie zaczyna się dziać to może tak musi być ..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Ja nie wiem czy mój taki mały, mi się wydaje ogromny! ale koleżanki twierdzą, że miały dużo większy na tym etapie :)
    Najzabawniejsze dla mnie jest to, że jestem już 13 kg na plusie i nie mam pojęcia gdzie to jest, przecież sam brzuch tyle nie waży!

    Elmuszka, ja mam podobnie. Mam +15 kg i też nie wiem, gdzie to jest. Jedynie brzuch o cycki mi urosły :-D

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Afi to objętość wód płodowych na pewno nie masz na karcie wyników? U mnie na nfz też tego nie robią hehehe u nich "na oko" ostatnio na nfz usłyszałam "nooo nie za duuużo nie za mało.. ale na granicy " i nic konkretnie xd
    Nie, właśnie do tej pory zazwyczaj miałam wpisane "wody płodowe w normie". Prowadzę ciąże w medicover, więc w sumie jakby prywatnie...
    I z tego co pytałam lekarza, to on przewiduje kolejne USG jakoś w 36 tyg, już takie ostatnie oceniające wagę itp...
    no to się teraz zastanawiam, czy nie iść gdzieś indziej jeszcze...

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Nie, właśnie do tej pory zazwyczaj miałam wpisane "wody płodowe w normie". Prowadzę ciąże w medicover, więc w sumie jakby prywatnie...
    I z tego co pytałam lekarza, to on przewiduje kolejne USG jakoś w 36 tyg, już takie ostatnie oceniające wagę itp...
    no to się teraz zastanawiam, czy nie iść gdzieś indziej jeszcze...

    To może wyliczał sobie afi tylko nie wpisał dokładnego wyniku i nic nie mówił :)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Infekcje miałam i szyjka poszła... :P Ostatnio nie wyszły mi bakterie. Zobaczymy na kolejnej wizycie, oprócz GBS poproszę o kontrolny wymaz dla świętego spokoju. Staram się dbać o to - szczególnie przy takiej ilości dopochwowych by były dobre bakterie też i ph.

    I jednak myślę, że lepiej nie rodzić przed 37 tc, zawsze to ryzyko ;) i dzieciątko w inkubatorze.

    Czop potrafi odpaść 3-4 tygodnie przed porodem jeśli nie jest z krwią. Także jeszcze nie rodzę i mam nadzieję, że przez 3 tygodnie nie urodzę :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Ja też mam taką nadzieję :) i trzymam za to kciuki:)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz dostatecznie się wyraził by się pilnować i starać bo urodzone przed 37tc może równie dobrze złapać coś zaraz po porodzie w szpitalu i grozi to nawet śmiercią dziecka, więc to nie takie hop siup...

    A i tak mam często jakieś takie myśli ostatnio, że może coś złego się stać, a ja nie wyobrażam sobie straty mojego smarka... Nie mogę się doczekać kiedy będzie ze mną i dawał w kość, ale spokojnie po 11.12 ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli trzymam mocno kciuki żeby się udało ;) ale jeśli bakterii już nie ma i szyjka się zatrzymała to Gabryś na pewno nie będzie się spieszył :)) ja mam wizytę we wtorek i tez bardzo bardzo bardzo chciałabym usłyszeć, ze szyjka nie drgnęła już nawet milimetr

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa a Ty robiłaś wymaz wreszcie?

    To Ty wtorek, ja środa :) U mnie pewnie coś drgnęła, ale oby to były małe minimetry :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja pierwsza,bo ja poniedziałek :)no ale wizyta wyczekana miesiąc.

    A dziś dołączam do 35 tygodniówek:)
    I ja też jeszcze 3 tygodnie minimum zamierzam pochodzić w dwupaku..albo ewentualnie bardzuej już poleżeć...bo z tym chodzeniem coraz gorzej.

    Skończyłam zupę,ogarnęłam chatkę ..i zrobiłam sałatkę i padłam i leże.Jeszcze coś mi w bok pleców weszło dziwnie chodzę,boli.
    Mamy gości dziś na kawę...ostatnio narzekałam ,że rzadko mamy gości ..tak w sobotę rano goście , w niedzielę popoludbiu goście,dziś rano goście i jeszcze wieczorem goście...:/

    Wszystkim nam życzę porodów po 37 tygodniu także póki co grzecznie czekamy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 15:56

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Lisa a Ty robiłaś wymaz wreszcie?

    To Ty wtorek, ja środa :) U mnie pewnie coś drgnęła, ale oby to były małe minimetry :P

    Jutro robię. Skończyłam globulki w piątek, a wczoraj i dzisiaj nie miałam jak się dostac do Krakowa. Moja gin stwierdziła, ze w ogóle jej to nie wyglada na infekcje, ale wymaz trzeba zrobić w razie wu i ze ona na miejscu lekarki w szpitalu by mnie zostawiła wtedy.

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będzie tydzień wizyt :)

    Ja mam dziś wołowe bitki - pachną cudnie, choć mnie męczy dziś zgaga nie wiem po czym ;/ zjadłam dziś chleb w jajku i banana... Dla równowagi z wczoraj :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Jutro robię. Skończyłam globulki w piątek, a wczoraj i dzisiaj nie miałam jak się dostac do Krakowa. Moja gin stwierdziła, ze w ogóle jej to nie wyglada na infekcje, ale wymaz trzeba zrobić w razie wu i ze ona na miejscu lekarki w szpitalu by mnie zostawiła wtedy.

    u mnie też pobrał wymaz bo miało być ok i tylko kontrolnie a jednak były 3 bakterie ;/
    to oby nic nie wyszło. A mówiła coś, że pessar albo jak? Bo u mnie poniżej 2 cm to na patologie kładą... Ale się wybroniłam i ostatnio w tym 33+1 była 2.3 jeszcze :D teraz pewnie będzie 1.8-1.5 a w super wypadku 2... I będzie to 35+1 i będzie bez sensu kłaść się (tak myślę) i przegadam by nie kład jak coś... Bo kolejne 0.5 cm to stracę do donoszonej i chyba nie ma co świrować. Chyba, że zrobiło się rozwarcie albo coś. Podobno czop odpada jak szyjka się skraca i mięknie. Ale mojej kumpeli odpadł cały i czeka już chyba ze dwa tygodnie ;P a szyjka nie drgnęła za wiele.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka ale brzuch malutki! Szczęściaro

    Jak wody w normie to nie ma co sie doszukiwac nie musi Ci pisac dokladnej ilosci. Ja tez nie mam napisane ile :)
    Ja wizyta w piatek za tydzien.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 18:18

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też dołączam do wizytujących w przyszłym tygodniu. W czwartek idziemy pooglądać Małą i nie mogę się doczekać. Ciekawe ile waży.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na grudniówkach przybywa dzieci. Aż się łezka w oku kręci:)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez sie w polowie grudnia zacznie pewnie :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu napewno będę ryczeć razem z Wami ze szczęścia :) to jednak wielkie emocje.Trochę się już zżyłam z Wami i przeżywa się każdego forumowego bąbelka:)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, nie mówiła nic i mam nadzieje, ze nie będzie konieczności zakładania go. Łudzę się, ze może będzie powyżej 2 jeszcze.. ostatnio było 2,5, „‚na sile, na upartego” może do max niecałych 3 jak to stwierdziła. Wiec może jednak.. u mnie jeszcze dochodzi to, ze najpierw zmiękła a potem zaczęła się skracać :/
    Miałam wymaz robiony na początku ciąży jakoś i było czysto, ale wiadomo ze zawsze może się coś złapać w trakcie :/
    Cały czas mam to uczcie „rozpierania” pochwy, wcześniej tylko przy sikaniu a teraz jak leze tez, pytałaś się go może u siebie czy to jest niegroźne? Bo chyba tez tak miałaś z tego co pamietam ?:) mam nadzieje, ze to żaden objaw skracania :///

    Kendy ja tak samo czuje, ze będę bardzo przeżywać ;) tej dziewczyny z fb nie znam a i tak już przeżywałam. A tak w ogóle wiadomo coś? Odzywała się ? Dalej ja trzymają ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 18:25

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 760 761 762 763 764 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ