X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Mi chrupią kości przy przekręcaniu się z boku na bok. Tak jakby kości miednicy

    Ja też mam problem z przekręcaniem się, ale nic nie chrupie :-) Tylko teraz przy kopniakach chrupnęło. Może mały kopnął mnie w miednicę :-)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Pierda?
    Nie słyszałam nigdy :)
    Za to czkawka u nas częste zjawisko :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 18 listopada 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie siedzę na allegro i przeglądam śpiworki.
    Na warsztatach "bezpieczny maluch" mocno podkreślali, żeby do fotelika kupić spiworek z wycięciami na pasy, taki, że najpierw wsadza się dół śpiworka, przeciąga pasy, wkłada dziecko, zapina pasy i zasuwa górę śpiworka. Podobno jest to dużo bezpieczniejsze przy wypadku, a przy długich trasach też łatwo odkryć dziecko, niż rozbierać z kombinezonku.
    Na początku polowałam na OLX na oryginał od naszego Maxi Cosi, ale teraz właśnie kupię coś uniwersalnego na allegro, żeby mógł też posłużyć do wózka jakby co.

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Mammamia11 Autorytet
    Postów: 261 154

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, ja mam osobno pralkę i suszarkę obok siebie stoją, to jest spoko, suszarka po wystudzeniu studzić ubrania obracając je jeszcze i nic nie jest pogniecione:) wcześniej miałam taką starała suszarkę to wyxiagalam wszystko pomiete jak szmaty:)

    Ja spiworek do wózka uszylam, co wcale ie wyszlo taniej, ale chciałam żeby był dopasowany do mojego wózka:) No i wzór taki jak chciałam ;) materiał można kupić jaki się chce:) jeszcze w przyszłym tyg chce uszyć spiworek do fotelika tak jak Elmuszka pisze z wycięciem i na pasy:)
    WGL jeszcze tyle do zrobienia jest A to tylko kilka tygodni zostało... dobrze że wszystko kupione:)

    f2w3s65gplfl3em1.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammamia11 wrote:
    Kendy, ja mam osobno pralkę i suszarkę obok siebie stoją, to jest spoko, suszarka po wystudzeniu studzić ubrania obracając je jeszcze i nic nie jest pogniecione:) wcześniej miałam taką starała suszarkę to wyxiagalam wszystko pomiete jak szmaty:)

    Ja spiworek do wózka uszylam, co wcale ie wyszlo taniej, ale chciałam żeby był dopasowany do mojego wózka:) No i wzór taki jak chciałam ;) materiał można kupić jaki się chce:) jeszcze w przyszłym tyg chce uszyć spiworek do fotelika tak jak Elmuszka pisze z wycięciem i na pasy:)
    WGL jeszcze tyle do zrobienia jest A to tylko kilka tygodni zostało... dobrze że wszystko kupione:)
    Pokaż ten śpiworek :)
    A może ..ja miałam dwa w jednym więc pewnie gorsze jakościowo..często jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam kombinezono-śpiworek w takim stylu:

    https://www.51015kids.eu/kombinezon-niemowlecy-na-zime-5a3514

    Można rozpiąć ten dół i zainstalować w foteliku.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Ja właśnie siedzę na allegro i przeglądam śpiworki.
    Na warsztatach "bezpieczny maluch" mocno podkreślali, żeby do fotelika kupić spiworek z wycięciami na pasy, taki, że najpierw wsadza się dół śpiworka, przeciąga pasy, wkłada dziecko, zapina pasy i zasuwa górę śpiworka. Podobno jest to dużo bezpieczniejsze przy wypadku, a przy długich trasach też łatwo odkryć dziecko, niż rozbierać z kombinezonku.
    Na początku polowałam na OLX na oryginał od naszego Maxi Cosi, ale teraz właśnie kupię coś uniwersalnego na allegro, żeby mógł też posłużyć do wózka jakby co.
    No ja też po tych warsztatach zastanawiam się nad takim śpiworkiem do nosidełka. Teściowie chcą coś kupić Małej, to może powiem że chcemy taki śpiworek.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czkawkę ma też ostatnio często...
    Ale pierd mega :p jeden był taki, że przy koleżance mojej... Aż się zawstydziłam bo głośno jakbym to ja... :P a ostatnio jak sama siedziałam. Szkoda,że nie można tego uchwycić :P

    Ja z usg mam u jednego lekarza 3.01 ale gin stwierdził, że jak to dwa różnicy z om to nie ma różnicy i wpisane mam 1.01 Ale czuje, że urodzę po 37tc czyli w połowie grudnia :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Mammamia11 Autorytet
    Postów: 261 154

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    316kf0g.jpg

    czarnaiwi, Zośkaaa, 8485, Marin lubią tę wiadomość

    f2w3s65gplfl3em1.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammamia - super ten śpiworek :)

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się podoba ten śpiworek. Kojarzę,że już chyba pokazywałaś. Ślicznie Ci wyszedł.

    Teściowa przyniosła mi swojego bigosu z kiszonej kapusty,ale pojadłam:) i jaja wiejskie. Jutro jajecznica na masełku ze szczypiorkiem na śniadanko :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Dziewczyny, a slyszycie czasem takie jakby trzaskanie albo strzelanie w brzuchu? Takie jak niektórzy z palców strzelają.
    Dziś młody mnie porządnie skopał i właśnie podaczas tego kopania coś mi tak trzasnęło z z boku w dole brzucha..
    Ja tak mialam kilka razy. za pierwszym razem sie przestraszylam nawet.

    Spiworek do fotelika kupilam w smyku, akurat byla jakas promocja i zakupy powyzej 140 zl rabatowano o 40 zl. Dokupilam pare rzeczy i mialam jakis wiekszy rabat niz te 40 zl.
    https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/447838/s/smiki-spiworek-do-fotelika-czarny/

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 18 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja dziś kupiłam ostatecznie taki:
    https://allegro.pl/kiziamizia-spiworek-do-gondoli-fotelika-0-13-zima-i7576390507.html?snapshot=MjAxOC0xMS0xOFQxODoyOToxMi44MjRaO2J1eWVyOzM5YTgwOWZkNjM3YmI0Mjk4ZWU0YzllNDRmZjU3OGFkNjA2MWNkMWU1ZTljODRmYWRkMGYxODhhNmExYTlhYTY%3D
    Zobaczę czy będzie pasować do fotelika...

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 18 listopada 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam śpiworek podobny do tego co ma Mammamia, ale w innym kolorze. A ciuszki mam w rozmiarówce 44, 50, 52 ,56, 62, 68. Może kilka sztuk większych, ale jeszcze ich nie prałam i nie szykowałam. Jak wyrośnie z tych małych to zacznę wymieniać w komodzie z kolejnymi rozmiarowkami. Ale ja mam dużo ciuszków używanych odkupionych od znajomych, z lumpeksu, no i mama moja poszalała z tymi miniaturkami, bo ja się urodziłam mała 2200g i 46 cm. Ale lekarz raczej nie daje szans ze mój synuś będzie taki mały.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 19 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy jesli masz cc tylko dlatego ze mialas je poprzednio to nie zrobią Ci 2 tyg przed terminem ;) muszą byc wskazania medyczne zeby tak szybko rozwiązać ciąże. A najlepiej jakby samoistnie skurcze sienzaczęły i wtedy cc :)

    Apropo ciuszkow to zalezy duzo od malucha przy moim synku nie schodziły mi wcale szybko. Ani nie ulewał, ani nic nam bokiem nie wylatywało z pieluchy także naprawde pranie standardowo nam szlo. A mimo ze mial 58cm i 3830 to chodził chwilke w ciuszkach 56 ale ja lubie dopasowane a nie wiszące, mysle ze corcie też wcisne w wiekszosc tych 56, przynajmniej nie wygladaja na takie male moze killa rzeczy jest jakby bardziej na 50 na moje oko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 08:59

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    Ja ma tylko dwa pajacyki w rozmiarze 50 niechcąco kupione i może że 2 pary body. Ale ja nie obstawiam u siebie takiego maluszka. Będą dla córki dla lalek :)Narazie synuś szedł zgodnie z normą okolo50 centyla ale coś czuję,że mi teraz wystrzelił i ze 2,5kg ma:)

    Katepr a Ty kiedy masz wizyte teraz?
    Pewnie masz racje. Bardziej na styczeń lub koniec grudnia trzeba się nastawiać.To ja wolę spokojnie poczekać niż mieć jakieś wskazania medyczne,niech sobie zdrowo rośnie :)
    A jakoś mi bezpiecznej się wydaje zaplanowane CC. Można wszystko odpowiednio przygotować . Jak już ma być to tak wolę niż nagle skurcze i szybka akcja.Samo znieczulenie anastezjologa musi być na spokojnie przygotowane. Z córką jakiś stary dziadek wkuwał mi się 8 razy w kręgosłup..nie mógł znaleźć odpowiedniego miejsca ..serio! Myślałam,że tam zejdę.

    Miłego dnia życzę. Ja dziś się lenie, Kto ze mną?kurze wytre tylko i pranie jedno ogarnę, obiadek mam gotowy .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 09:36

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 listopada 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy ja oczywiście się lenie :D

    Pospałam do 8, zjadłam musli i wzięłam jedne leki, wzięłam prysznic i leżę.

    Kendy lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 30ego mam wizyte :) to będzie 33+1 , jak młoda będzie miała 2500g to wpadne w depresje :p
    Kendy tym razem moze byc tak samo z tym znieczuleniem niestety :( u niektorych raz dwa mozna sie ladnie wbic, a wlasnie czasem trudno, akurat u nas starszy anestezjolog robi to lepiej wiec watpie zeby to byla wina tego kłucia tyle razy. Oby tym razem.szybciej sie udało ale tak jak mowie moze być podobnie.

    Ja się lenie ale zaraz na zakupy muszę jechać, nienawidze tego. Jeszcze moje ulubione świąteczne czekoladki goplany teraz są... :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 10:04

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a Wy też macie non stop takie twarde brzuchy? Zwłaszcza nad pępkiem?
    Katepr, myślisz, że to normalne na tym etapie?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Dziewczyny, a Wy też macie non stop takie twarde brzuchy? Zwłaszcza nad pępkiem?
    Katepr, myślisz, że to normalne na tym etapie?

    Ale masz twardy tak sam z siebie caly czas czy czujesz stopniowe twardnienie? Bo ogólnie skora, macica, wszystko jest rozciagniete do granic mozliwosci no i jeszcze pewnie maluch.cos tam ma wypięte ;)

    Katepr, chodzi Ci o czekoladki te marcepanowe? Uwielbiam :D

    Ja dziś pięknie pospalam, nic mnie nie bolało, dopiero pol godzinki.przed wstaniem żebra dowalily do pieca :/
    Dziś wizyta o 14:30, tlumacze Czarkowi, że ma ładnie buzie pokazac, bo ostatnio tylko siusiakiem swiecil, a buzia schowana. Może to ostatnia lub przedostatnia wizyta <3
    Muszę się jeszcze ruszyc i zagotowac sloiki z bigosem, bo wczoraj z M zrobilismy pełny garnek :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
‹‹ 748 749 750 751 752 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ