X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, poniżej 2 jest, ułożenie obecne Gabrysia niby też jakieś tam zagrożenie, ale póki nie ma wielkich skurczy z bólami, ale takich serii a nie, że jeden się zdarzy, a szyjka ponad 2 zamknięta i bez rozwarć to jeszcze to nie jest takie wielkie ryzyko.

    I on mi powiedział, że jak będę leżeć i pachnieć, słuchać jego zaleceń to będzie ok, bo on nie jest lekarzem, który dopuścił do przedwczesnego porodu :P
    I licząc, że nawet skróci się te 0.5 cm to i tak w 37tc będę miała centymetr ponad :) Aby tylko leżeć i nie dawać młodemu tak naciskać.

    i serio, serio... 4 tygodnie !! :P jak nie lepiej nawet trochę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 19:56

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo takie skrócenie nie kwalifikuje raczej do sterydów, tymbardziej ze nie skraca się dalej . W dodatku na ip to by wzieli polozyli na oddzial tez :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Samo takie skrócenie nie kwalifikuje raczej do sterydów, tymbardziej ze nie skraca się dalej . W dodatku na ip to by wzieli polozyli na oddzial tez :)

    dokładnie :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha! No to Seli grzecznie leży i nie kombinujemy :)

    Seli lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I radoche mam, że już ogarniam co może boleć a co nie :P
    I że w sumie ułożony tak prawidłowo, może trochę za wcześnie i ciśnie, ale dam radę z tą poduszką :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    I radoche mam, że już ogarniam co może boleć a co nie :P
    I że w sumie ułożony tak prawidłowo, może trochę za wcześnie i ciśnie, ale dam radę z tą poduszką :P
    Tojuz główka w dół ułożony?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod pupę poducha żeby wyżej było...może i tak. To poinstruuj nas co może boleć a co nie :)

    Ja jutro badanka...pojemniczek na mocz już naszykowalam na widoku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 20:24

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie boli wszystko w bokach bo jest ułożony głową bardzo nisko, palcem mogę go postukać w czoło :P hahaha i już nawet zniesienie zakazu mnie nie satysfakcjonuje bo oboje jak o tym myślimy to mamy opory skoro palcem można się otrzeć to tak wiesz... :P
    a on łapkami tam gmera i rozpycha przy jajnikach a łepkiem uderza w szyjkę. Chyba charakter będzie miał po mnie.... :D

    Ja badania zrobię początek grudnia, koniec listopada kolejne. Chciałam teraz GBs ale powiedział, że nie i koniec bo nie urodzę i nie mam prawa :P hahaha

    Ja liczę, że on dzięki tej poduszce nieco się cofnie, wtedy pewnie będzie gorzej dla moich żeber ale żebra lepiej to zniosą niż szyjka :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dzięki poduszce nie bedzie tak napierał na szyjke :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole nie wiem czemu nie wpadlam na to wczesniej, po dzisiejszych bolach jak leze z poduszka to juz czuje roznice ;p

    Tesco nam przyszlo, mam zapasy na wojne :D hahaha i maz jutro ogarnie apteke. Jak fajnie, ze mozna wszystko tak zdalnie zrobic ;)

    A torbe... spakuje za 2 tygodnie. Mam przygotowane rzeczy w roznych szafkach wiec nawet na szybko dam rade ale jeszcze daje sobie czas.

    Kendy spojrzalam na ciacha. "My" zrobilismy w szarlotke dwa dni temu z renety. Ale pycha ;D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem co mi odwala z tymi ciastami. Jedno się kończy piekę następne :) pisałam z kumpelą właśnie się śmiała że też tak miała pod koniec ciąży . Korzystam podświadomie bo potem czasu nie będzie czy co?:)
    Seli Wy..czyli mąż :) fajnie mieć ciacho do kawki porannej:)

    Ostatnio nie mogę zasnąć:( mimo zmęczenia. Dużo już myślę o porodzie,wyobrażam sobie jak to będzie...i te emocje nie dają mi spać :) to pozytywne i piękne emocje ale bezsenność już daje się we znaki...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli. jeszcze trochę musisz pocierpieć szybko zleci wiem jak to jest ciężko leżeć i pachnieć. Pamiętam jak męczyłam na początku ciąży kiedy nie wiadomo czemu krwawiłam i 2 tygodnie leżałam plackiem tylko do toalety chodziłam. Czego się nie robi dla naszych dzieci :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślałam że tylko ja tak umieram jak mam gdzieś iść na piechotę. Poszłam dziś dosłownie 300 metrów do biedronki mam. miałam uczucie jakby mnie brzuch do gleby przytulał :D zasapałam się i zmęczyłam jak nie wiem i stwierdziłam że dopóki mogę to rower jest moim zbawieniem. praktycznie się nie mecze brzuch nie ciągnie,nie mam zaburzeń równowagi. przed chwilą skończyłam malować paznokcie u stóp tak wzdychałam że aż mąż się śmiał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 22:57

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już od 31 tygodnia jest głową w dół :) Wcześniej była poprzecznie ułożona.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 miesiące.
    A pierwszą ciążę leżałam 7miesiecy. pierwsze 5 miesięcy potem na 6 i 7 miesiąc mogłam wstać ..a potem 8,9znowu leżałam bo woda mi się zbierała i puchłam bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 23:01

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Podziwiam. Ja już w malowanie się nie bawię. Obciąć już trudno ale jeszcze daje radę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 23:04

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my czyli maz hehehe :D bo w robocie ciasto sie wyrobilo kruche, rozwalkowac na spod a jablka obralam na siedzaco, on starl tez w maszynce (jaka super sprawa, szczegolnie jak 4kg sie trze), jest taka "gruba" warstwa jablek ;D kwasna, posypana pudrem z wierzchu... mniam mniam ;D

    Szczerze to mnie nie meczy nawet juz te lezenie. Bo mam zawroty glowy, refluks i wymioty. Jak bylam w pelni sil na poczatku to co innego.
    Brzuch mi wywalilo ;p ciezej jest, wod mam duzo, tez puchna mi juz uda i boczki. Dlatego juz tak zle nie jest tylko lezec :p

    Paulina a tez tak nisko jest? U mnie ten nacisk jest mocny, myslalam, ze sobie wyolbrzymiam ale lekarz przyznal mi racje :p hehe a ile on ma sil w raczkach, nie wiem co on tam gmera ale od wczoraj nie kopie tak nogami jak wali raczkami.

    Ogolnie witam sie w czwartek :) leze i mi sie nic nie chce. Nawet mezowi nie kazalam kawy robic, kot nade mna zwisa i tryka, ze juz obudzona powinnam byc i go wypieszczac.

    Chyba chocapici na sniadanie zjem :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Wy piszecie ze brzuch Wam wywalilo a moj chyba nie rosnie, a wrecz czasem mam wrażenie ze jest coraz mniejszy :(
    Obudzilam sie o 3:30 i nie moglam zasnac do 5 :( w dzien odespie...

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Kurcze Wy piszecie ze brzuch Wam wywalilo a moj chyba nie rosnie, a wrecz czasem mam wrażenie ze jest coraz mniejszy :(
    Obudzilam sie o 3:30 i nie moglam zasnac do 5 :( w dzien odespie...

    Tez tak czasami mam, dzis jest mniejszy troche ale wczoraj to apogeum ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mało jakoś aktywna tu jestem ostatnio, ale podczytuję, podczytuję.
    Seli, doczytałam że leżenie, na szczęście nie zostało już dużo.
    Lisa, kiedy masz ciąże jako donoszoną? Odpoczywaj, będzie dobrze :)
    Kendy, znowu z pysznościami... i to mój ulubiony Milky Way.
    I powiem Wam ze skrócić paznokcie u stóp to nie lada wyzwanie.
    Ktoś dziś wczytuje?
    A, i ostatnio dowiedziałam się że na zgagę pomaga majeranek. Łyżkę zalać wrzątkiem, przecedzić i wypić. Nie sprawdziłam bo nie mam zgagi,na szczęście.


    qdkk20mmaxfz3x0q.png
‹‹ 734 735 736 737 738 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ