X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega mi nic nie puchnie odpukać bo w sumie mam nadwagę więc byłoby to logiczne.
    Kendy tak mała rośnie ostatnio na nfz to mi powiedział że między 1500 a 1700 waży obecnie ale nie umiał stwierdzić konkretnie :P
    Nie cały miesiąc temu prywatnie wszystko porządnie sprawdził i było ok. Wizytę mam już umówioną prywatnie 21 listopada.
    Przed chwilą wróciłam z biedry myślałam że tam zemdleję poty mnie oblały po sam tyłek i zaczęło mi się kręcić w głowie na szczęście do domu mam blisko. Wróciłam zwymiotowałam i teraz leżę to już 2 raz jak mi się to zdarzyło ale to było na początku ciąży. Wszystko zatacza koło a czuję gorsze mdłości niż w pierwszych tygodniach :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 12:13

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja puchne praktycznie od początku ciąży.. teraz tylko bardziej i częściej. Najbardziej właśnie stopy i łydki a kostki nie, śmiesznie to wyglada trochę :P i palce u rąk, z obrączka i pierścionkami pożegnalam się jakoś po polowkowych

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Mega mi nic nie puchnie odpukać bo w sumie mam nadwagę więc byłoby to logiczne.
    Kendy tak mała rośnie ostatnio na nfz to mi powiedział że między 1500 a 1700 waży obecnie ale nie umiał stwierdzić konkretnie :P
    Nie cały miesiąc temu prywatnie wszystko porządnie sprawdził i było ok. Wizytę mam już umówioną prywatnie 21 listopada.
    Przed chwilą wróciłam z biedry myślałam że tam zemdleję poty mnie oblały po sam tyłek i zaczęło mi się kręcić w głowie na szczęście do domu mam blisko. Wróciłam zwymiotowałam i teraz leżę to już 2 raz jak mi się to zdarzyło ale to było na początku ciąży. Wszystko zatacza koło a czuję gorsze mdłości niż w pierwszych tygodniach :D
    Takie dolegliwości niestety mogą nam doskwierać . Dlatego ja po ostatnim sama nie wychodzę nigdzie. Trudne to jest ale wolę nie ryzykować . Jakbym padła i upadła na brzuch .oj niee.
    Dobrze,że umówiłas się prywatnie,bo jednak rozbieżność 200g to troche dużo. Przedział sobie podał :)
    Odpoczywaj.

    Mi dziś strasznie ciężko na żołądku..uciska maluch czy co. Robię gorąca herbatkę. I też poleże.
    3 sowa ,musi odczekać,chyba że trochę lepiej mi się zrobi.

    Lisa24
    Ja jeszcze noszę obrączkę i pierścionek ale chyba niedługo ściągnę.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taką sobie noc. Dwa razy wstawałam. Standardowo pobudka koło 4 w nocy, bo Młoda była bardzo aktywna. Siostra już mi mówi, że mam się szykować na późniejsze wstawianie o tej godzinie :) Zobaczymy czy się sprawdzi. Była u mnie koleżanka, ta która pracuje w szpitalu ginekologicznym. Przyniosła mi dary losu :) Trochę opowiedziała jak to jest u nich w szpitalu. W międzyczasie upiekłam chleb. A po południu lecimy na wizytę pooglądać Adusię :)
    Co do puchniecia, to póki co nie puchne może właśnie dzięki heparynie i piciu dużej ilości wody. Mam taki patent, że wlewam do szklanki na piwo :D Ważne żeby cały czas popijac wodę, a nie np. szklanka jednym duszkiem, bo wtedy tą wodę szybko wysikamy, a nie nawodnimy organizm. No i to też dobre przyzwyczajenie na czas laktacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 13:00

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam butelkę z filtrem i jest zawsze przy mnie ,nie ruszam się bez niej:) tylko,że teraz gdy chłodniej wolę herbatę ciepłą niż zimną wodę a znowu herbata też podobno magnez wypłukuje więc staram się z nią nie przeginać zwłaszcza że codziennie pozwalam sobie rano na kawkę.

    Paulina
    Powodzenia na wizycie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 13:10

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki:) dziś zaczeliśmy 8 msc,Bodzio-bo tak nazywamy naszego chłopaka-bo jeszcze nie mamy imienia:)daje mi strasznie w kość w nocy:) i mam do Was pytanie? o co może chodzić?bo generalnie mam wstręt do jedzenia-chleba,słodyczy a jednak przybieram na wadzę w strasznym tempie. Dodatkowo weszłam w ciąże z nadwagą,wody też mało pijam,bo mi się chce wymiotować..w sumie cały czas na płatkach,mleku,jogurtach pitnych. I teraz dolegliwości-mega spuchnięte nogi,straszny ból-szczególnie w nocy(nawet Lioton 1000 nie pomaga),okrutna zgaga-próbowałam już wszystkiego-środki z apteki są do kitu-teraz ratuję się migdałami. No i to przybieranie na wadze-myślicie,że to kwestia tej wody do której nie mogę się przemóc? a i do toalety chodzę mniej więcej co kwadrans w nocy:)czyli w ogóle nie śpię:) szczerze,to mnie mega męczy,jeszcze pracuje i normalnie nadaję się do niczego w tym momencie. Biorę magnez,wit d,wit b12,kwas foliowy,wit prenatalne i heparynę w zastrzykach oraz luteinę dopochwowo,jakie pomysły dziewczynki?

    zem3anlis7huurhv.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pije prawie nic a nie puchne, chyba jestem jakimś ewenementem :D

    Kendy i tak roznica w wadze przy usg wynosi narazie te +/-200g wiec jak dla mnie mogl tak podac, przynajmniej nie ma potem zaskoczenia ze mowil tyle a urodzilo.sie tyle. :D

    U mnie nudy, tocze sie jak orka :p

    Goniac marzenia, kiedys moja kolezanka probowala sie odchudzac jedzac prawie same jogurty - przytyla. Musisz tez inne rzeczy jesc. A tak to niewiem, czym w nocy sikasz jak nie pijesz prawie? Ja malo pije i cala noc nie ide do wc :p

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr
    No nie wiem mi podaje konkretną wagę co do grama. Ale jasne jest,że mogą być odchylenia. Jednak chyba kwestia kiepskiego lekarza albo sprzętu skoro aparat nie wylicza dokładnie. Przecież waga chyba z tego co wiem jest liczona na podstawie kości udowej,główki i brzuszka więc jakieś konkrety powinny wyjść. Ale skoro Ty mówisz,że jest ok to pewnie tak jest:)

    Goniąc Marzenia
    Proponuje skonsultować to z lekarzem. Co on na to wszystko. Może woda w organizmie też ci się zbiera i nie tyle tyjesz co puchniesz.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Ja nie pije prawie nic a nie puchne, chyba jestem jakimś ewenementem :D

    Kendy i tak roznica w wadze przy usg wynosi narazie te +/-200g wiec jak dla mnie mogl tak podac, przynajmniej nie ma potem zaskoczenia ze mowil tyle a urodzilo.sie tyle. :D

    U mnie nudy, tocze sie jak orka :p

    Goniac marzenia, kiedys moja kolezanka probowala sie odchudzac jedzac prawie same jogurty - przytyla. Musisz tez inne rzeczy jesc. A tak to niewiem, czym w nocy sikasz jak nie pijesz prawie? Ja malo pije i cala noc nie ide do wc :p
    kto to wie o co to chodzi:)wody nie pije,ale soki i herbaty tak-to pewnie po tym,ale puchnę mega,od początku ciązy przybrałam już 12kg a jestem w 30tygodniu

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no a właśnie co może być powodem puchnięcia? bo to raczej będzie to,bo z jedzenia nie przybieram napewno

    zem3anlis7huurhv.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginka zawsze podaje wagę +/- ile gram, a sprzęt ma dobry. Raczej to nie jest możliwe określić wg usg dokładnej wagi. Tak samo jak może być inny pomiar w zależności od lekarza i sprzętu. To tylko pomiary orientacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 14:42

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • olkakarolka Ekspertka
    Postów: 250 185

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 29tc a przytyłam już 14 i też jakoś nie jem, ale wyszła mi z kolei cukrzyca więc pewnie to miało jakiś wpływ.

    Jutro mam się zgłosić do pielęgniarki po glukometr i ma mi wszystko wytłumaczyć a za tydzień w piątek wizyta u diabetologa.

    Czekam już na ten piątek i prenatalne <3

    qb3c2n0afku740kd.png

    mhsvj44j7zycx2gc.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Mi ginka zawsze podaje wagę +/- ile gram, a sprzęt ma dobry. Raczej to nie jest możliwe określić wg usg dokładnej wagi. Tak samo jak może być inny pomiar w zależności od lekarza i sprzętu. To tylko pomiary orientacyjne.
    Jasne że orientacyjne. I trzeba brać na nie poprawke. Ale waga dziecka wychodzi z pomiaru uda,głowy i brzuszka więc jakaś waga ,pomiar powinien paść i być zapisany na zdjęciu USG. A ,że jest to waga przypuszczalna to trzeba się z tym liczyć,że faktyczna może się różnić. Ale jak lekarz podaje wage między tyle a tyle z rozbieżnością to może nie mierzył i nie zapisał pomiaru uda,główki i brzuszka dokładnie.
    Jednak kazda z nas wychodząc z USG ma podana wagę dziecka i piszemy tu ile kogo dzidzia wazy i nikt nie podaje między tyle a tyle tylko padają konkretne liczby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:00

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc Marzenia
    A robiłaś test obciążenia glukoza?
    Noi soki jeśli pijesz takie sklepowe też mogą tuczyć,mają sporo cukru.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po podglądaniu. Jednak sprzęt w lux medzie średni. Młody płci nie zmienił :) wazy około 1620 g czyli przybiera. Narządy wszystkie ok, wszystkie pracują :)
    W piątek idę do mojego gina to zapytam o to puchnięcie stop.

    Zośkaaa, Seli, olkakarolka lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Goniąc Marzenia
    A robiłaś test obciążenia glukoza?
    Noi soki jeśli pijesz takie sklepowe też mogą tuczyć,mają sporo cukru.
    No właśnie krzywa cukrowa wyszła mi na granicy,ale dobra,a soki piłam dotychczas te 100% pomarańcza z biedronki,ale na razie je muszę rzucić,bo zgaga nieziemska

    zem3anlis7huurhv.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega wrote:
    My po podglądaniu. Jednak sprzęt w lux medzie średni. Młody płci nie zmienił :) wazy około 1620 g czyli przybiera. Narządy wszystkie ok, wszystkie pracują :)
    W piątek idę do mojego gina to zapytam o to puchnięcie stop.
    Super :)
    A na kiedy masz termin ,bo widzę po suwaczku,że masz dziś 31+5 to dokładnie jak jak w mojej aplikacji. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:03

    Mega lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia wrote:
    No właśnie krzywa cukrowa wyszła mi na granicy,ale dobra,a soki piłam dotychczas te 100% pomarańcza z biedronki,ale na razie je muszę rzucić,bo zgaga nieziemska
    Też pewnie mają cukier. Lepszy taki swieżowyciskany albo woda. Ale ja się już nie mądrze,bo też sporo tyje :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w domu pijemy tylko wodę. Kiedyś piliśmy na potęgę sok jabłkowy Hortexu. Człowiek szybko się odzwyczaja od smaku soku. Jedyny sok który wypije to ten świeżo wyciskany. Reszta jest dla mnie nie do przełknięcia. Sam cukier. Bleeee... Ale rozumiem to, że niektórzy nie lubią wody.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:10

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogłam pić wody... Po niej chciało mi się pić :P
    ale dodaje cytrynę, miętę, albo czasem inny owoc i jest ok ;) teraz już się przyzwyczaiłam i od ponad roku pije wodę i samą i z dodatkami.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 703 704 705 706 707 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ