X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Ja chce karmić piersią, ale wiem jak bywa. Dodatkowo nawet jesli uda sie sama piersią to nie zamierzam byc ciagle z dzieckiem, tez bede chciala gdzies wyjsc :) ale znajac temat mysle ze dlugo moje karmienie piersią nie potrwa, nie mam jazdy że muszę. Nie mam zamiaru też sie meczyć jesli bede nieszczesliwa

    Apropo sławetnego przepajania, do 6msc.ani przy kp ani na mm nie dokarmia się wodą czy herbatką ;)

    Zgadzam się ale po 6 mcu i owszem ;)

    Już po zakupach.3 sklepy blisko siebie ale padam :)
    Ale zakupy udane. Kupiłam koszule ,szlafrok i kapcie do szpitala i to ładne ( nie wieśniackie ) bo to wszystko na allegro kolorowe czy w sklepach do szpitala do karmienia. Trudno o coś ładnego. Ktos pisał ( Marin?) O koszulach w Pepco za 9,99 ,u mnie nie było.Za 19.99 znalazłam . Fajna szeroka ,będzie idealna na mój brzuszek. A na po porodzie mam dwie do karmienia trochę już węższe.
    I mam kocyk duży dla synka ) chciałam taki do przykrycia poscielki w łóżeczku,taka narzutka. I pampersy. (Dada1 są teraz w promocji )
    Także mam już wszystko i etap latania po sklepach już za mną. I cieszę się bo sił coraz mniej.

    Też mam już duże ciuchy .:) Uśmiałam się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:35

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któraś z Was się zaszczepiła w końcu na krztusiec,tężec,błonnice albo na grupę? Pisałyśmy kiedyś o tym

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z Was się zaszczepiła w końcu na krztusiec,tężec,błonnice albo na grupę? Pisałyśmy kiedyś o tym
    Ja się zapytam ginki w poniedziałek na wizycie.

    Mała dzisiaj aktywna. Wczoraj widocznie miała dzień leniuszka.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z Was się zaszczepiła w końcu na krztusiec,tężec,błonnice albo na grupę? Pisałyśmy kiedyś o tym
    Ja nie.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 4 listopada 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Ja się zapytam ginki w poniedziałek na wizycie.

    Mała dzisiaj aktywna. Wczoraj widocznie miała dzień leniuszka.

    Paulinko, ja o to już kiedyś pytałam (o grype bodajze) i nie była jakąś specjalna zwolenniczka szczepienia w czasie ciąży.. bo nigdy nie wiadomo po pierwsze jak my same zareagujemy na szczepienie no i nie wiadomo jak dziecko zareaguje...

    Ja wczoraj po kontakcie z ginka pojechalam na IP na Polną, bo często twardnial mi brzuch, w szyjce czulam jakies szarpniecia dość mocne i ćmienie jak na miesiaczke... Na szczescie wszystko w porządku. Szyjka się nie otwiera, na ktg też ok.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Paulinko, ja o to już kiedyś pytałam (o grype bodajze) i nie była jakąś specjalna zwolenniczka szczepienia w czasie ciąży.. bo nigdy nie wiadomo po pierwsze jak my same zareagujemy na szczepienie no i nie wiadomo jak dziecko zareaguje...

    Ja wczoraj po kontakcie z ginka pojechalam na IP na Polną, bo często twardnial mi brzuch, w szyjce czulam jakies szarpniecia dość mocne i ćmienie jak na miesiaczke... Na szczescie wszystko w porządku. Szyjka się nie otwiera, na ktg też ok.
    Jeżeli chodzi o szyjkę też mi się to zdarza zwłaszcza wieczorami jak młoda jest najbardziej aktywna, jak zapytałam gina to potwierdził moje przypuszczenia że młoda kopie albo gmera przy szyjce i takie właśnie uczucie jest

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Paulinko, ja o to już kiedyś pytałam (o grype bodajze) i nie była jakąś specjalna zwolenniczka szczepienia w czasie ciąży.. bo nigdy nie wiadomo po pierwsze jak my same zareagujemy na szczepienie no i nie wiadomo jak dziecko zareaguje...

    Ja wczoraj po kontakcie z ginka pojechalam na IP na Polną, bo często twardnial mi brzuch, w szyjce czulam jakies szarpniecia dość mocne i ćmienie jak na miesiaczke... Na szczescie wszystko w porządku. Szyjka się nie otwiera, na ktg też ok.
    Ważne, że wszystko dobrze. Jak długo czekałaś? Ja ostatnio tylko 3 godziny...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 4 listopada 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinko, nie było dosłownie nikogo. Weszłam, zarejestrowali mnie, dali numerek i od razu wywolali ;)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Paulinko, nie było dosłownie nikogo. Weszłam, zarejestrowali mnie, dali numerek i od razu wywolali ;)
    No to miałaś mega szczęście ;)

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Dziewczyny, a czy któraś z Was się zaszczepiła w końcu na krztusiec,tężec,błonnice albo na grupę? Pisałyśmy kiedyś o tym
    Ja myslalam ale w sumie pytalam 3 lekarzy i tylko 1 powiedzial, ze szczepic,reszta sceptycznie, powiedzieli ze majbardziej zbadane szczepienie przeciw grypie i ewentualnie na takie by sie zdecydowali..
    Wiec chyba odpuszczam, choc mialam w planach ten krztusiec

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam na grype ale ciągle jestem chora więc może sobie odpuszcze jednak :p

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 4 listopada 2018, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja tez nad tym myśle.. i nad grypa i nad krztuścem. Nad krztuścem zwłaszcza bo jest bardzo niebezpieczny dla noworodków, a dwa lata temu mój tata się zaraził.. wiec tym bardziej czuje obawę :/ zapomniałam się zapytać na ostatniej wizycie.. a teraz jest na urlopie wiec muszę poczekac

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry? Co słychać, jak minęła niedziela? Ktoś dziś wizytuje?
    U mnie kolejny bury dzień, już mnie to męczyć zaczyna. Na dodatek miałam ciężką noc- zasnęłam ok. 4. Masakra. A z rzeczy mniej dołujacych- dziś idziemy na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia :)
    Udanego dnia!!!

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Odpoczywałam pół niedzieli po gościach. Było fajnie i wesoło ale to już hardcore dla mnie:)

    Marin
    Też nie mogłam długo zasnąć...nawkręcałam sobie różnych historii i( jak to zwykle
    ja gdy długo nie mogę zasnąć )ale poszłam do córy wtuliłam sie i się udało .Moj lek na całe zło. :)
    Udanych zajęć.


    Zośka
    Całe szczęście ,że wszystko ok:)

    Ja dziś w planach dzień w domku na leniucha,na obiad żurek.A wy co robicie ? Chyba że mąż nie wyrobi sie by z córką do lekarza pojechać to wtedy sie zbiore ja.

    Skurcze łydek chyba się zaczną coś czuję ,podejrzane sa. Zwiększe dawkę magnezu.
    Miłego dnia!Jak się dziś czujecie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 09:37

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Ja mam dziś dzień "wychodny" idę do okulisty. Zobaczymy co mi powie :)

    Co do szczepień - mi lekarz powiedział, że lepiej nie - nie wiadomo jak ja zareaguje i jak zareaguje dziecko i lepiej tego nie robić bo może więcej szkód niż pożytku przynieść.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja musiałam zwiększyć dawkę magnezu z 2x magne b6 forte do 4x bo nie dało rady w nocy ze skurczami niestety do tej pory jak mi zachce kawy to mnie łapią :P
    Tak się ostatnio przyglądam brzuchowi i praktycznie nic nie rośnie a mam wrażenie że maleje. Mam nadzieję że wszystko ok byłam niby na usg ale ten dziad na nfz nie wiele widział przez te swoje denka na nosie

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja dzisiaj na usg sie wybieram, planowo na 13:20, podejrzymy Młodego :)
    Nie śpię dzisiaj od 3, córka jechała na wycieczkę i musiałam przestawić budzik na wcześniejsza godzine. Zawsze potem zle śpię bo mam jakieś schizy, ze nie zadzwoni albo nie usłyszę...
    Zgaga lekko odpuściła, tzn. wystarczajaco 2 tabletki rennie na dzien i nie biore ranigastu. Za to latam na siku co chwile. Młody mi sie przytula do pęcherza i wydaje mi sie ze cały czas chce mi sie siku.... No i okłada mnie po żebrach jak nawiedzony....
    I mam pytanie, czy którejś z was puchną stopy, kostki mniej ale stopę mam jak yeti... Od piątku tak mam. Myślała, ze to przez to, ze stałam (malowałam razem z mężem), ale w sobotę rano dalej było opuchnięte, moze troszkę mniej, ale jednak.

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    A nosisz okulary? Coś się dzieje czy to tylko kontrola?

    Spaceangel
    A dzidzia jest większa co wizytę? Jeśli tak to przybiera więc jest ok. A miałaś kiedyś badane przepływy pępowiny?
    A kiedy po tym dziadku masz USG teraz?
    Na twoim miejscu poszłabym prywatnie. Zapisz sobie pytania i zapytaj o wszystko co cię niepokoi. Niech sprawdza przepływy,ilość wód ,wagę dziecka . Po co masz się stresować a widać ,że tak jest,bo nie masz zaufania do tego lekarza.

    Mega
    Mi ostatnio zgaga trochę odpuszcza. Odstawiłam gaviscon. W razie zgagi mleko czy jogurt trochę pomaga. Mam też lody waniliowe ale jeszcze nie próbowałam :)i sięmie lniane mi pomaga.
    Mi stopy nie puchną ale mam wrażenie ,ze nogi tak. Chyba jak w poprzedniej ciąży pod koniec,zbiera mi się woda w organizmie. Mniej sikam ,potrafię do rana wytrzymać i nogi takie nabrzmiałe i czuję się ciężko ...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak mam przełożone na za tydzień...
    Noszę i mam wskazanie od ginekologa by zrobić badanie dna oka ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega wrote:
    Hej. Ja dzisiaj na usg sie wybieram, planowo na 13:20, podejrzymy Młodego :)
    Nie śpię dzisiaj od 3, córka jechała na wycieczkę i musiałam przestawić budzik na wcześniejsza godzine. Zawsze potem zle śpię bo mam jakieś schizy, ze nie zadzwoni albo nie usłyszę...
    Zgaga lekko odpuściła, tzn. wystarczajaco 2 tabletki rennie na dzien i nie biore ranigastu. Za to latam na siku co chwile. Młody mi sie przytula do pęcherza i wydaje mi sie ze cały czas chce mi sie siku.... No i okłada mnie po żebrach jak nawiedzony....
    I mam pytanie, czy którejś z was puchną stopy, kostki mniej ale stopę mam jak yeti... Od piątku tak mam. Myślała, ze to przez to, ze stałam (malowałam razem z mężem), ale w sobotę rano dalej było opuchnięte, moze troszkę mniej, ale jednak.
    Mi stopy puchły w pierwszej ciazy, teraz nie ale to pewnie dlatego, ze teraz biore heparyne i moze to pomaga? No i pije conajmmiej 3 litry. Opuchlizna na tym etapie czesto sie zdarza, mnie tylko gon pyta czy po nocy opuchlizna schodzi.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
‹‹ 702 703 704 705 706 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ