X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 15 lipca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę bardzo zabawne jest to "na pole" :-D Ja pochodzę z pogranicza Podkarpacia i lubelskiego i u nas wychodzimy na dwór ;-)

    Kendy lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 15 lipca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka co kraj to obyczaj 😃

    4k73pm2.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 lipca 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zachodniopomorskim też" na dwor " ( albo na podwórko)choć pewnie jak i u nas żaden to dwór królewski tak i u Was żadne to pole rolnika 😁😂😂

    Magdoczka
    No niestety ...ale na ich własne życzenie..pogodziłam się z tym ,choć nieraz smutno...
    Dziękuje za miłe słowa 😊

    Mały marudek dał mi dziś w kość. W ogóle ciągle coś ..z jednego obowiązku w drugi ...i żadnej z 3 kaw dziś nie wypiłam na spokojnie...

    Teraz już wykapany i robimy nasz rytuał z czasów noworodkowych...nieraz mu jeszcze tak robię ,że po kąpieli owijam go w samym pampku w milusi kocyk ...i tule..tylko teraz zamiast cycka butla...tylko teraz muszę patrzeć na niego , bo jak patrzę w telefon to właśnie okłada mnie po twarzy 😂😂😂to spadam ..książę karze😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 19:59

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 15 lipca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wielkopolsce wychodzimy „na dwór” „na podwórko” „na zewnątrz” :)

    Mamy, zastanawiam się nad kupnem mm (jako dodatek do kaszek, dań na mleku itp). Które lepsze: Hipp combiotic 2, czy Bebilon 2 ? A może jeszcze inne?

    Mąż jest tak wykończony tym nocnym budzeniem się i wiszeniem młodego na cycu (bo mimo wszystko budzi się i czuje go w łóżku i nie spi tak mocno), ze chce wprowadzić w nocy mu butelkę, żeby wiedział ze jak się obudzi to nie ma spania z rodzicami i memlania cyca, tylko jest butelka, może to go zmobilizuje żeby spać dłużej, bo nie będzie już cyca tylko butelka, a Maks się nie budzi na jedzenie tylko na „przytulaski” „bliskość”. Zobaczymy... może się uda.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 lipca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Na szczęście oskrzela już czyste, ale w gardle coś dalej charczy.. nie ma żadnych objawow infekcji. Pediatra obstawia, ze to dalej przez ulewanie.. i powinno w ustać przy pionizacji, czyli jak zacznie siedzieć. Mamy robić 4 razy dziennie inhalacje z soli (a jak sobie da to nawet częściej).. jak nie będzie nic lepiej, to przyjść na kontrole pod koniec tygodnia.. bo takie gluty spowodowane ulewaniem tez mogą przejsc na oskrzela :( ale jestem dobrej myśli.

    Lilutek to jesteśmy niedaleko siebie :) ja tez mieszkam na południe od Krakowa, ale jakieś 10 km. Oczywiście mówi się „na pole” ale po mieszkaniu 2 lat we Wrocławiu jakoś weszło mi „na zewnątrz”. Jak probowalam mówić „na dwór” to czułam się jakbym zdradzała cały swój rejon haha :D nie no dziwnie mi było.. wiec zostałam przy neutralnym „na zewnatrz”. Jak we Wrocławiu usłyszałam na uczelni cZy w pracy „na pole” to od razu pytałam z jakich okolic ktoś pochodzi;) sama na początku probowalam uparcie mówić „na pole” ale przy mojej pracy ciagle mam styczność z nowymi ludźmi i nie chciało mi się już tłumaczyć skąd jestem

    Lilutek lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 lipca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka trzymam kciuki, aby Maksius dał nam pospać ;)

    Elmuszka to prawda. Zobaczymy co będzie potem :) wiadomo, ze każde dziecko rozwija się swoim tempem ale Zosia to śmiga jak torpeda ;) faktycznie Hania ogólnie bardziej stonowania niż kuzyni.. nie łatwo ją rozśmieszyć na całego ale za to posyła słodkie uśmiechy :) jej kuzyn to mały śmieszek, a kuzynka gaduła.
    Hania tez wyciąga do mnie raczki, uwielbiam to :D i sie zawstydza. Ktoś do niej zagaduje, najpierw sle do tej osoby piękny słodki uśmiech a potem obraca sie do mnie i chowa główkę w ramionach :) słodziak.

    OlinkaO lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 lipca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w lubuskim też się na "dwór" mówi :D

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn jest boski.😂 Jak dostaje sok obojętnie w jakiej butelce to poprostu wie ,że ma pić i pije a jak daje mu wode, butelkę traktuje jak gryzak ,bawi się smoczkiem....i o piciu nie ma mowy ,wygłupia się i cały mokry...

    I jeszcze nie śpi urwis...nie zasnal przy mleczku jak to sobie wymyśliłam 😊

    Ale tatuś bawi bąbla a ja robię ciacho ( Lisa ta straciatelle twoja😏 ) będzie jutro moim tortem urodzinowym...jak wyjdzie 😊
    Maż się przyznał ,że też mi zamówił torta więc będzie alternatywa. I dostałam od męża super zestaw do latte i dobra kawę ( ja kawoszka więc prezent bomba )😊

    Olinka
    Przespanej nocki Wam życzę.

    Lisa
    Dobrze,że Hania ok. Prawda uśmieszek to ma boski ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 22:08

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 15 lipca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, dobrze że nic poważnego się nie dzieje.
    Mój Maluszek śpi i ja idę robić to samo. Padam na twarz a nie wiadomo co jutro dzień przyniesie.
    Spokojnej nocy wszystkim!!
    W lubelskim wychodzi się na dwór ;)

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z rana 🙂
    Lisa fajnie, ze Hani nic nie ma ☺️ A pozwala Ci się bez problemu inhalować?

    My dzisiaj mamy kolejne podejście do szczepienia, ale poprawy nie ma to myśle ze się nie uda, nic ta maść z antybiotykiem nie pomogła, wręcz przeciwnie. Wczoraj po kąpieli już nie smarowałam bo gorzej te ranki wyglądały. Noc w miarę spokojna, o 4 się przebudziła bo jej nosek troszkę przytykało. Włączyłam nawilżacz bo jakieś takie suche powietrze było. Ale jak już się przebudziła to nie zmarnowała pobudki tylko zjadła przy okazji 🙄😌

    Miłego dnia wszystkim 😊

    4k73pm2.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Kendy, masz dziś urodziny? Wszystkiego najlepszego :)

    Muszę kupić małemu jakieś ochraniacze na kolanka, bo tak pełza, że kolanka ma całe czerwone.. Nie rzuciły się Wam w oczy w jakimś sklepie takie gadżety? ;)

    Kendy lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 16 lipca 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka, ja u tego sprzedawcy kupowalam ciuszki juz 3 razy i byla to fajna jakosc. Widze ze ma te nakolanniki htps://allegro.pl/oferta/yo-nakolanniki-antyposlizgowe-do-raczkowania-abs-7897716132?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare



    Kendy, sto lat! Przespanych wielu nocy, uśmiechu dzieciakow i morza milosci od męża:)

    Lilutek, trzymam kciuki zeby sie udalo Lilke zaszczepic.
    Skad jestes? Moja przyjaciolka byla u jakiejs magicznej pani alergolog w Krakowie, moge podpytac jakby co.

    Tak sobie ostatnio wspominalam naszae ciaze- toksoplszmoza byla u Ciebie Space? Nagly porod Seli (zapamietalam Seli w ciazy jako czarnowidza..). czekanie na porod u mnie i u Lisy, mialysmy terminy dzien po dniu i tak urodzilysmy. Jak podziwialam Kendy ze daje rade w ciazy i ze starszymi dzieciakami... jak brzuszki wrzucalysmy tutaj :)

    X lat temu bylam na forum slubnym i wiecie ze kilka znajomosci przenioslo sie do prawdziwego zycia? Mam tu W Warszawie po sasiedzku kolezanke, czasem sie spotykamy, we Wtoclawiu ile razy jestesmy to tez sie widzimy z cala rodzinka W. W rzeszowie mam super kolezanke. Tylko ze my przenioslysmy sie po jakims czasie na FB, swiadomie chcialysmy poznac swoje twarze, nazwiska. :)

    Magdoczka, Lisa24, Kendy lubią tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja. Mamy teraz drzemkę więc jest chwila dla forum😊

    Nasz wczorajszy wyjazd udał się w 100%, zalatwilismy wszystko co chcieliśmy A spacer to był szał. Moje dziecko nigdy nie było w większym mieście i była bardzo zaskoczona ilością ludzi na chodnikach🤣🤣 A tramwaje to był szal😆 ogólnie była bardzo grzeczna i chyba jej się podobało.

    Ja jestem z pogranicza Małopolski i Śląska ale mieszkam w świętokrzyskim. I dalej uparcie wychodzę na pole. Jednak największym zaskoczeniem dla mnie był inny zwrot - ja całe życie chodziłam do lasu na borówki. A tutaj borówki to tylko amerykańskie A do lasu chodzi się na jagody. Chcialybyscie zobaczyć minę teściowej jak powiedzialam że idę na borówki A ona do mnie gdzie w lesie rosną amerykańskie bo ona też by poszla🤣🤣🤣

    I dziewczyny jestem w szoku! Moje dziecko od wczoraj załapało o co chodzi ze skoczkiem! Przez 6 miesięcy w ogóle była ignorancja smoczka, traktowała to jak zabawkę i nie potrafiła ssać. A wczoraj eureka! I nie wiem co robić bo dałam jej taki 3-6m ale chyba pasuje kupić ten dla starszych dzieci nie?

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wszystkiego naj naj naj 😘

    Elmuszka, jestem z okolic Oświęcimia, jeżeli byś mogła podpytać to pewnie, jak tu sobie nie będą potrafili poradzić to będziemy szukać wszędzie ☺️

    Rozwita, fajnie ze wszystko udało się pozałatwiać, i ze córeczce wyjazd się spodobał. Co do smoczków to Lila ma takie 0-6 z Aventu i kupiłam jej teraz większe 6-18 i za nic ich nie chce. Te małe cały czas w obiegu a te duże leżą i czekają.

    Kendy lubi tę wiadomość

    4k73pm2.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 16 lipca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilutek ale numer! Ja właśnie jestem z Oświęcimia😃, mieszkałam tam prawie 15lat. Jak jeszcze powiesz że chodziłaś do "Konara" to padne🤣🤣 do piątku zostajemy przy tym mniejszym. Wtedy mam wizytę u gina to podskocze do sklepu i zobaczę jaka jest różnica w wielkości bo młoda zaakceptowała smoczek lovi

    Kendy wszystkiego naj! Oby pospełniały Ci się wszystkie marzenia i plany poukladaly się według twoich oczekiwań😚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 10:21

    Kendy lubi tę wiadomość

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 16 lipca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka tak u nas było tokso i teraz turlam się do lekarzy 200 km dalej na kontrole z tego powodu :D ale kij tam za darmo na nfz to bierę na szczęście młoda tylko preciwciała ode mnie załapała :P

    U mnie smoczki 6-9 z lovi już wprowadziłam jakiś czas temu Emilce obojętnie ona jakoś nie tęskni za smoczkiem pociumka przed spaniem w nocy wypluwa w dzień jej dajemy jak jest marudna to trochę się uspokaja.
    Przypomniałyście mi że muszę smoczki do butelek zmienić z 3-6 na 6+ kurde kolejne koszty.

    Emilka dzisiaj przespała noc od 20 do 6 rano z jedną pobudką o 23 aż w szoku byłam i się sama przebudziłam koło 4 hehe

    Jestem dziś zakopana w ciuchach młodej wszystkie 68 i mniejsze 74 idą na sprzedaż porządkuje i wyciągam ciuchy po siostrzenicy bo mam w workach od siostry z Anglii przysłane. Naprawdę świetnej jakości ciuchy tam mają. Legginsy moje dziecko nosi 9-12 tyle że w pasie luźne 😂

    Wczoraj wieczorem zrobiłam tiramisu dzisiaj rano przychodzę a tam już połowy nie ma :D

    Mąż mnie wczoraj zestresował od kilku dni czuje się okropnie jest mi słabo, głowa mnie boli, nie mam apetytu i jest mi nie dobrze.Kilka dni temu bolały mnie jajniki a on wieczorem do mnie " w ciąży jesteś fajnie, chłopak będzie" jakby mój wzrok zamrażał to z mojego męża zostałby sopel...

    Kendy wszystkiego czego sobie wymarzysz dużo miłości i radości 🎂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 10:56

    Kendy lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Space A Emilka nie ma problemu z przechodzeniem na smoczki o szybszym przepływie? Bo w sumie nie wiem czy dobrze robię bo moja ma butelki i smoczki z aventa. I kupiłam jakiś czas temu "3" ale strasznie się krztusiła. I "3" zakładam jak zageszczam jej kaszą mleko. A jak daje tylko mm to pije dalej z "2"-jek. Mam nadzieję że jej nie szkodzę...

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Space możemy sobie ręce podac😂 ja wczoraj do męża że strasznie się wyperfumowal i aż mnie mdli od tego zapachu. A on że włączył mi się ciążowy psi węch i mała będzie mieć braciszka😊 i oczywiście przez cały dzień wkrecalam sobie objawy ciążowe... zobaczymy co mi powie gin w piątek i musimy przedyskutować jeszcze sprawe kolejnej ciazy

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozwita wiesz co jak zmieniłam jej smoczki z 0-3 na 3-6 to też się parę razy zakrztusiła a potem załapała że łatwiej leci i tak nie ciągnęła. Szybszy przepływ to wygoda dla mnie i dla niej ja zauważyłam że Emilka się irytuje bo głodna a słabo leci ale każde dziecko jest inne. Może Twoja córcia nie potrzebuje szybszego przepływu nie sądzę żebyś tym jej szkodziła

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 16 lipca 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilutek, zależy od dnia.. ostatnio płakała dlatego tez te inhalacje ze sterydem były mało efektywne i poszło dalej :( od wczoraj robimy z ta solą i ładnie siedzi.. ale przy włączonym telewizorze. Przez cały dzień jesy wyłączony i raczej nie pozwalam jej oglądać, no ale przy inhalacji muszę ją czymś zająć wiec puszczam jakieś bajki i jest w miarę ok

    Hania tez ma już smoczki 6+ z Dr Brown’s i muszę dokupić resztę. Ogólnie nie ma problemu z przejściem.. tak jak s tym, ze każda butelkę ma inna i 3 inne rodzaje smoczków :D wiec chyba ten typ tak ma, ze co się jej włoży do buzi to będzie ok.
    Co do smoczków z lovi to jak przechodziliśmy z 0-3 na 3-6 to była mega różnica i bałam się jej go włożyć ze się zadławi :P ale nie miała żadnych problemów, wiec nie ma co się bać wizualnej różnicy :)
    Czytałam kiedyś artykul, ze gorzej jak jest smoczek za duży ale jak za mały to ogólnie ok

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 1142 1143 1144 1145 1146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ