X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Ale ostatnio się upierałaś,że na samej piersi dziecko przytyć nie może😉a tu chodzi by trochę przytyło więc ma to sens.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 18:22

    Zośkaaa lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Seli
    Ale ostatnio się upierałaś,że na samej piersi dziecko przytyć nie może😉a tu chodzi by trochę przytyło więc ma to sens.
    Nie moze miec nadwagi ;) jesli nie spada z centyla i ciagle jest taka jaka jest to ja bym nic nie robila. Jakby rozgotowane warzywa tuczyly to by wegetarianie byli bardzo grubi :p to nie ma sensu.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choc mam 1.5 kg mniej i zyje na samych warzywach (wczoraj wyjatek pizza), to nie moge na siebie patrzec. W nic sie nie mieszcze.... do tego co z tego, ze okres wrocil jak jest rozjechany na maksa jak nigdy... ;/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie moze miec nadwagi ;) jesli nie spada z centyla i ciagle jest taka jaka jest to ja bym nic nie robila. Jakby rozgotowane warzywa tuczyly to by wegetarianie byli bardzo grubi :p to nie ma sensu.
    Właśnie Lisa pisała ,że spada z centyla. A to też chodzi o proces trawienia. Tak jak Lisa pisała mleko mamy jest lekkostrawne i może przeleciec przez organizm .A taki obiadek marchewka potem z mięskiem to już stały pokarm czy kaszka. Inna konsystencja inne kalorie.
    I tu już było przeczekanie i dalsze próby. Najważniejsze że przybiera ,trochę mało ale jednak więc tragicznie nie jest ale jesli lekarz uważa że efekty nie są zadowalające...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 18:34

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Właśnie Lisa pisała ,że spada z centyla. A to też chodzi o proces trawienia. Tak jak Lisa pisała mleko mamy jest lekkostrawne i może przeleciec przez organizm .A taki obiadek marchewka potem z mięskiem to już stały pokarm czy kaszka. Inna konsystencja inne kalorie.

    Ale ile Ci takie dziecko zje? Musialoby pelne obiady jesc. Poza tym ja w rozszerzaniu diety boje sie, ze moj np. bedzie jadl tylko jedna rzecz... a wiele dziewczyn o tym pisze ;p ze dzieci wybrzydzaja itp. Ja bym to skonsultowala z jakims neonatologiem, gastrologiem. Szkoda, ze nie jestescie na fb bo takie problemy ma pare mam ;) z grupy "karmiace" w moim miescie co rusz jest temat podawania stalych pokarmow zamiast kp i zawsze jest to negowane. Nawet i u starszych maluchow. Dlatego to pisze. Bo potem jest problem. Nie wiem czy Lisa wcisnie w mala porcje mleka i kawalek warzywa.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja choc mam 1.5 kg mniej i zyje na samych warzywach (wczoraj wyjatek pizza), to nie moge na siebie patrzec. W nic sie nie mieszcze.... do tego co z tego, ze okres wrocil jak jest rozjechany na maksa jak nigdy... ;/
    Ty już masz okres przy kp? Ja jeszcze nie ..choć czasem czuje jakby miał przyjść. ..ten ból brzucha,humory dziwne..
    A też nie pałam miłością do siebie 😁witaj w klubie 😊sporo bym w sobie zmieniła..ale cóż jest jak jest. Skupiam się na tym co mam a nie czego nie mam ..a mam bardzo wiele...i bardzo dużo powodów do radości i szczęścia a o tym co złe staram się nie myśleć😊

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie...czemu nie jesteśmy na FB??😊później dołączyłyśmy i nikt nas nie zaprosił :)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z wagi nie moge zaakceptowac. W miesiac przytylam 7kg. W miesiac!! W nic sie nie mieszcze. Jedynie sukienka ciazowa. Okres mialam ponad miesiac temu, dlatego moglam isc do gina i zrobic cytologie. Mimo, ze karmie tyle byl okres ;p ale z nim przyszlo 7 kg, tarczyca i problem z insulina.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pakiecie 😏jak przyszło samo to może i pójdzie sobie...oby✊
    A z dietą mimo wszystko nie przesadzaj😉jednak karmisz, musisz dobrze jeść 😊

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    W pakiecie 😏jak przyszło samo to może i pójdzie sobie...oby✊
    A z dietą mimo wszystko nie przesadzaj😉jednak karmisz, musisz dobrze jeść 😊

    Nie wiem, niedlugo nic nie bede jesc ;p nie mam ubran, mieszcze sie w ciazowe, poce sie jak swinia, ciezko mi bardzo.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wejdzie wcześniejsze rozszerzenie diety to od 17 tyg min myśle.
    Tak jak nam nie wystarczyłaby 120ml mleka na obiad by się najeść, tak niemowlakowi nie jest potrzebny pełny schabowy+ziemniaki :))
    Mam nadzieje, ze waga sama bardziej ruszy, albo chociaż będzie regularnie przybywać, bez już takich zastojów i ze już więcej na siatce centylowej nie spadnie. .
    Zobaczymy co powie ten drugi pediatra u którego byliśmy bo miałyśmy po miesiącu przyjść na kontrole. Jakie podejmie dalsze działanie jeśli wybudzanie nie daje rezultatu.

    Do neonatologa nie ma potrzeby bo on się zajmuje noworodkami.. od niemowlaków i dzieci jest pediatra. Do gastrologa jeśli sytuacja się nie poprawi to pewnie pójdziemy. Tylko, ze nie ma w tym momencie kompletnie żadnych innych objawow oprócz małego przybierania na wadze.. no i ta morfologia trochę anemiczna.. myśle ze to może być przyczyna. Mam nadzieje, ze jak wyrównamy żelazo i morfologie to będzie dobrze.

    Tak jak Kendy napisała.. zalecenia są ogólne a każde dziecko inne i do każdego trzeba podejść indywidualnie. Ja tez dużo czytam, głównie artykuły medyczne na pubmedzie.. bo lubię, w końcu mam zawód medyczny. Teraz najwiecej z pediatrii.. wiadomo :) fajnie jest się tez poradzić innych mam, wiadomo :) ale nie można tez na tym bazować. Niestety teraz jest wysyp pacjentów/rodziców dzieci, którzy wiedza lepiej i już. A niestety często ogólne zalecenia a obecny stan zdrowotny i możliwe do podjęcia działania u danej osoby to dwie różne rzeczy.. Dlatego również bardziej ufam osobom wykształconym w tym kierunku niż tylko „oczytanym” najczęściej w internecie. Jednak z doświadczenia wiem, ze przy poważniejszych sytuacjach zawsze lepiej skonsultować się z min. 2 osobami, bo lekarz tez człowiek i zawsze może się mylić.. lub po prostu tym razem nie trafić :)

    Nie neguje lekarki z rozszerzeniem diety bo sama kiedyś czytałam, ze jest takie wyjscie i czasami należy tak zrobić. Ale wole się jeszcze skonsultować.. zresta narazie tak czy siak jest jeszcze za malutka na to. Po drugie chciałabym tez dowiedziec się dlaczego mało przybiera ;/

    Elmuszka, Kendy lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam raz okres i narazie cisza od 49 dni.. Ale mi dobrze narazie bez niego :P

    Co do wagi to u mnie jest dramat. Dosłownie. 5 lat temu ważyłam 55kg, teraz wazę 79 i czuje się jak wieloryb. W trakcie studiów przytyłam do 65-68 (zależy od czasu) i w sumie czułam się dalej okej ;) potem po ślubie przytyłam do 76.. tarczyca zaczęła nawalać.. ale tez tryb życia był jaki był.. ciagle jeździłam Kraków-Wrocław wiec jedzenie śmieciowe. Do tego trochę podróży.. a w trakcie zwiedzania nigdy sobie nie żałujemy :P a podróżować lubimy. No i tak poszło.. widziałam ze przytyłam ale nie podejrzewałam, ze tyle.. chodziłam w starych ciuchach. Dowiedziałam się ile wazę u ginekologa na pierwszej wizycie w ciąży :P myślałam, ze się załamie. I tak po dzień dzisiejszy mam wrażenie ze się zaraz załamie. A mam wrażenie, ze im więcej wazę tym trudniej wziąć mi się za siebie. Jem z żalu, waga stoi, zal jeszvze większy i tak w kółko.. eh :P i do tego mama która ciagle mi wypomina jaka jestem gruba. Choć i tak nie wyglądam na to ile wazę..

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaczelam wygladac... Bo w ciazy kilogramy byly inne, rozkladaly sie inaczej. Teraz jest dramat. Musze z 10 kg schudnac. Nie jadam juz w sumie cieplych posilkow, glownie warzywa typu marchewka, ogorek, batat, kanapka na ig z pomidorem, salata. Po 2 tygodniach spadlo 1.5 kg... biore 50mg euthyroxu i po 500 glucophage 2x dziennie. Slabo to widze... Nawet momentami mysle czy nie przestac kp i rygorystycznie jakos sie nie przeleczyc... Ale kp jest najlepsze dla mlodego, wiem jak ladnie mi usypia przy tym i to jedyna forma przytulania... Wiec nie chce. Ale juz nie wiem co robic. Nie mam jak wrocic na silownie bo nie chce robic tego kosztem chwil z mezem... a podjelam sie pracy by cos dorobic i bede dawac korki.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa
    Ważę podobnie 77,5 kg. I też nie jest mi z tym różowo ale wiem ,że potrzeba czasu. Przytyłam w ciąży 25 kg, to nie spada z dnia na dzień. Z córką przytyłam 30 kg i waga spadała przez rok,ale byłam laska :) teraz też będę..ale powoli i bez spiny:)
    Wy też spokojnie podejdźcie. Lisa daj sobie czas :) A Ty Seli musisz zadbać o zdrowie o siebie i swój organizm a potem skupisz się na wadze :)

    Seli
    A czemu piszesz,że kp to jedyna forma przytulania???
    Jeśli chcesz zrezygnować z kp,żeby się podleczyc to warto przemyśleć jeśli sytuacja zdrowotna jest na tyle poważna. Ale jeśli chcesz zrezygnować z kp żeby być na diecie i schudnąć to szkoda ...nie warto.za wysoka cana.
    Poza tym przy kp też się chudnie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 21:20

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wszyscy jak widac chudna przy kp ;p ja przytylam na kp ;p
    Jedyna forma bo on nie chce lezec na mnie, przy mnie. Jego interesuje swiat. Wszystkie rzeczy dookola i on pogada, posmieje sie ale lubi sie bawic. Tesknie za momentami, gdzie spal na mnie. Dobrze, ze nie sluchalam, ze przyzwyczajam go. Bo bym w ogole nigdy nie miala przytulakow.

    Kendy u mnie to inny problem wagi. Co innego zrzucac wage z ciazy a co innego tyle przytyc po ciazy ;p a jak rozmawiam z lekarzami to slysze "nie zrec", nie wierza w to co jem bo pewnie przy kp to zre jak opetana... a ja nawet przy kp apetytu jakiegos spektakularnego nie mam. Nie tykam cukru, nie slodze herbaty/kawy... wiele rzeczy sobie odmawiam.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie twoja waga jest wynikiem problemów ze zdrowiem ...ale już wzięłaś się za ten temat bierzesz leki więc będzie ok ,już chudniesz.:) Więc głowa do góry :) Ale z dietą nie przesadzaj ,musisz się dobrze odżywiać.

    A co do Gabrysia to jak to ..trudno mi to sobie wyobrazić ? Nie chcę się przytulać? Nie nosisz go na rękach ?
    Mój też lubi się bawić i kładę go do leżaczka i pobawi się ,posiedzi i nieraz z pół godziny ,czy polezy na macie.Ale też biorę go na kolana i się tulimy i na moich kolanach się bawi,czy chodzę z nim po domu na rękach,noszę przytulam ,pokazuje różne kąty czy magnesy na lodowce:)i cmokam ciągle w główkę,czy kładę go sobie na brzuch, nieraz tak śpi na mnie. Śpimy też przytuleni , na przewijaku też przytulanki,gilanki i całowanie syrek,czy jak tańczymy trzymam go pionowo i przytulam czy jak usypiam bujam i tule..jest tyle różnych form przytulania...oprócz kp.Gabryś tego wszystkiego nie lubi czy jak?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slabo chudne ;p

    W lezaczku ma zakaz z racji napiecia miesniowego, nosic pionowo nie mozemy, nosimy przodem stabilizujac miednice i musi byc odchylony ode mnie by dzwigal glowke (nosilam o siebie opartego - zle ). Masuje go przed kapiela, caluje tez w stopki, czolko, poliki. Na kolanach go sobie juz nie poloze, za dlugi ;p a nie sadzam go bo to zle dla kregoslupa. A nie polezy na mnie bo sie wscieka. Ja moge go brac na lozko, polezec, pogadac, posmyrac stopki, ale tez ma krotka wytrzymalosc tego bo sie odwraca, nie reaguje w pewnym momencie bo mu sie znudzilo ;p za to jak mial atrakcje i innych to od nich sie odwracal, nie pozwalal sie dotknac i chcial wtulac w cyca i byc przy mnie :D takze rozpoznaje matke i potrafi zatesknic. Pociesza mnie to chociaz.

    malami91 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka

    Seli to nie zazdroszczę ? To zalecenia medyczne ?A że mamusie rozpoznaje to wiadomo...jesteśmy " namber łan " dla naszych dzieci 😍

    Znowu pogoda cudna...planuje to odpowiednio wykorzystac. Przed obiadkiem spacerek z dziećmi a po południu umówiliśmy się ze znajomymi i z dziećmi. Mamy takie fajne miejsce nad jeziorem z miejscem na ognisko,plaża,leżaczki,plac zabaw dla dzieci. Tam spedzimy wieczorek:) zachód słońca obejrzymy,dzieciaki się pobawią ,mały mam nadzieję pośpi ;),zjemy kiełbaski z ogniska na kolację i fajno. A jutro jak będzie pogoda też coś wymysle 😋może morze😎

    Kolorowego dnia 😊😊

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie nie powinno sie nosic w pionie, tak jak my nosimy jest poprawnie... A wiadomo, ze nie zawsze wszystko sie da bo by czlowiek zwariowal. Popsulismy sobie dziecko to teraz trzeba naprawiac ;p

    Ogladalismy duzo filmikow instruktazowych, slabo nam szlo. Maz sie denerwowal bo jemu trzeba pokazac. Wczoraj fizjo mu wsio wyjasnila i jest zadowolony.

    Dzis dostalam okresu ;p takze tego... chce isc na spacer, jest 28 stopni. Zobaczymy ile wytrzymam.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ;)
    My jeszcze w łóżku.. karmimy się :) potem tez spacerek. Trzeba korzystać bo niestety u nas od jutra deszcz :( na nasz wyjazd do Szklarskiej tez narazie zapowidaja słaba pogodę :( ale może sie rozpogodzi.

    Kendy super pomysł z ogniskiem :) do mnie maja przyjść znajomi 4 maja na urodziny i tez myślałam o ognisku ale narazie pogoda taka siaka zapowiadają niestety :/

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 1043 1044 1045 1046 1047 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ