X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, życzę Wam żeby się tak Hani unormowało na dłużej! Grzeczniutka!
    A jak znosi podróże? Ile czasu najdłuzej jechała samochodem?

    Czasem jak mi Zośka tak długo śpi jak Hania u Was, to chodzę, zaglądam i tęsknie :P

    Naprawdę jest lepiej :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa
    Dzięki,z pupka sytuacja mozna powiedzieć opanowana.:)

    Jasne,że takie maluchy przeważnie wszystkie papusne tylko wiesz czasami to już jest problem na lata. Ale póki co uspokilam się ,poczytałam nie świruje :)Narazie nic nie zrobię...ale będę starała się reagować w miarę możliwości wcześniej by temu zapobiec w przyszłości :)
    Dobrze że kupska były ufff ulga dla matki co? A radość jaka to tylko rodzić wie :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 15:08

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka ..zdrowych brodawek zazdroszczę,gratuluje ..jak tego dokonalas?
    Wkładki zamawiam z akuku mi pasują. Ja nie przyklejam tylko wkładam bo i tak co karmienie wyciągam.
    https://allegro.pl/oferta/akuku-chlonne-wkladki-laktacyjne-84-szt-megapaka-6843014059?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 15:31

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm najdłużej w samochodzie to narazie godzinę. Jest grzeczna, zazwyczaj śpi ;) raz marudziła pod koniec ale już była głodna. Na dłuższa trasę bo ok 4,5h pojedziemy na koniec kwietnia do Szklarskiej poręby, ale planuje zrobić minimum dwa dłuższe postoje.
    Najlepiej, ze ona wycieczki przesypia w wózku i nie ma potem tez problemu z spaniem w nocy a wcześniej było albo spanie w dzień i masakra w nocy albo cały dzień bez spania i spokojna noc
    Dzięki, właśnie mam nadzieje, ze zostanie jej tak jak najdłużej ;) i tez chodzę i zaglądam :D właśnie mówiłam do dziewczyn przy kawie, ze mogłaby się już obudzić bo się stęskniłam ;)
    A jak odciąganie laktatorem? Bo miałaś próbować ?
    Mi się udaje co kilka dni odciągnąć i zamrozić. Bardzo się cieszę bo tak jak miałam gdzieś wyjść to Się stresowałam ze nie zdążę albo za mało ściągnę a tak to wystarczy odmrozić. A mm jej nie służy.. dostała 30 ml w piątek bo pojechałam na godzinę i myślałam ze się najadła ale było jej mało i mąż dał na szybko i chyba stad ten problem brzuszkowy

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Elmuszka ..zdrowych brodawek zazdroszczę,gratuluje ..jak tego dokonalas?
    Wkładki zamawiam z akuku mi pasują. Ja nie przyklejam tylko wkładam bo i tak co karmienie wyciągam.
    https://allegro.pl/oferta/akuku-chlonne-wkladki-laktacyjne-84-szt-megapaka-6843014059?
    ooo te znam, są spoko! wersja cienka też fajna, tylko mało kleju- ja jednak przyklejam. One fajnie cenowo wychodzą :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Hmm najdłużej w samochodzie to narazie godzinę. Jest grzeczna, zazwyczaj śpi ;) raz marudziła pod koniec ale już była głodna. Na dłuższa trasę bo ok 4,5h pojedziemy na koniec kwietnia do Szklarskiej poręby, ale planuje zrobić minimum dwa dłuższe postoje.
    Najlepiej, ze ona wycieczki przesypia w wózku i nie ma potem tez problemu z spaniem w nocy a wcześniej było albo spanie w dzień i masakra w nocy albo cały dzień bez spania i spokojna noc
    Dzięki, właśnie mam nadzieje, ze zostanie jej tak jak najdłużej ;) i tez chodzę i zaglądam :D właśnie mówiłam do dziewczyn przy kawie, ze mogłaby się już obudzić bo się stęskniłam ;)
    A jak odciąganie laktatorem? Bo miałaś próbować ?
    Mi się udaje co kilka dni odciągnąć i zamrozić. Bardzo się cieszę bo tak jak miałam gdzieś wyjść to Się stresowałam ze nie zdążę albo za mało ściągnę a tak to wystarczy odmrozić. A mm jej nie służy.. dostała 30 ml w piątek bo pojechałam na godzinę i myślałam ze się najadła ale było jej mało i mąż dał na szybko i chyba stad ten problem brzuszkowy
    U nas odpukać po MM nic nie było, ale też tylko kilka razy dostała.

    W tamtym tygodniu udało mi się coś ściągnąć, jak czułam że mam mega dużo, a teraz znowu widzę że produkuje się akurat tyle ile trzeba. Nie umiem tego wyczuć ciągle. No i trochę mi się nie chce od kiedy mam 4 porcje z zamarażarce, czuję się spokojniejsza z tym.

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kendy spokojnie, Olafek na pewno nie wyglada na grubego! Zobacz jakie Hania ma pucki :) myśle ze w tej chwili martwisz się nie potrzebnie. Nie ograniczaj mu cyca bo nie wiesz kiedy chce jeść a kiedy się tylko napić na przykład.. mój siostrrzeniec od małego był grubiutki, trochę taki ubity i siostra panikowała non stop.. dopiero przy dojrzewaniu zrobił się chudy jak szczypior, często tak jest. Za to młodszy chudy, wiecznie niedowaga i tu jest dopiero problem. Drugi bratanek natomiast troszke spasł się w podstawówce.. jego mama kompletnie nie pilnowała mu zdrowej diety.. ale teraz przy dojrzewaniu tez wyszczuplał, ale zaczął tez sam o siebie dbać i zdrowo się odżywiać. Obydwoje maja 18 lat. Sero, narazie myśle, ze powinnaś mu odpuścić, zwłaszcza narazie ;) zreszta dla mnie niemowlaczki to takie pyzie właśnie, praktycznie wszystkie :)

    Seli a tak przyszlo mi na myśl.. bo mówiłaś ze macie gorąco w mieszkaniu, a wilgotność powietrza? U mojej kuzynki mały był ciagle przy piersi, okazało się ze mieli bardzo suche powietrze, jak kupili nawilżacz i utrzymywali tak na poziomie ok +/-55% to liczba przystawiania spadła o polowe.. poprostu chciało mu się ciagle pic. No ale wiadomo, ze to nie reguła i może Gabrys ma takie potrzeby i już ;)

    Ja mam wrażenie, ze Hania czasami chce jeść z nudów.. jak jej daje od razu piers kiedy chce to ulewa dwa razy więcej.. dlatego daje jej chwile na zaobserwowanie czy faktycznie głodna czy się nudzi. Czasami poplakuje a za 5 min zapomina i się bawi dalej. Oczywiście nie czekam gdy ma przerwę np 3h ale jak jadła jakieś 40min czy godzinę temu i znowu się domaga
    Robisz tak jak ja:)..jak widzę że nie da sie zająć i naprawdę chce cycka to wtedy daje cycka .ograniczać " na siłę" na pewno nie będę:)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Lisa
    Dobrze że kupska były ufff ulga dla matki co? A radość jaka to tylko rodzić wie :):):)

    Haha no dokładnie, satysfakcja taka ze szok:D oczywiście od razu sms do męża i on tez szczęśliwy bo się martwił :) nawet nie podejrzewałam ze kupa może mnie tak ucieszyć ;))

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, brodawki się same wyleczyły. tak naprawdę pod koniec już olałam wszystko i miałam dość.. jedyne co realnie uważam że coś dało to kompresy z Multimam.

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka js tez mam 4 i dzisiaj chyba odciagne bo od rana twarde. Fakt, ja tez jestem dzięki temu dużo spokojniejsza

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z 10 porcji... i odciagam swieze. Porcji kilka mam po 50ml, 100 i 150... chce sobie tez zrobic zapas by przy rozszerzaniu diety robic kaszki na mleczku :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Kendy, brodawki się same wyleczyły. tak naprawdę pod koniec już olałam wszystko i miałam dość.. jedyne co realnie uważam że coś dało to kompresy z Multimam.
    Spróbuje,dzięki.

    Ja mam tylko 2 porcje. Jakoś nie mam okazji by odciągnąć. Jak mam pełne po nocy to synek zaraz ściąga. Ale cos jeszcze by się przydało odlożyc .

    Ale się ładnie na macie bawi. Kilka dni nie używaliśmy i jest teraz radocha:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 17:40

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 150, 110, 120, 90 i 70 dzisiaj
    Jak tylko mogę to tez odciagam na swiezo ale w razie w dobrze mieć ;)

    A do kiedy macie zamiar karmić? Jak najdłużej dacie radę czy do rozszerzenia diety czy jak zalecają 2 lata? Ja te pół roku na pewno, narazie planuje rok jeśli się uda ale bez nacisku.. 2 lata raczej wątpię jednak, zwłaszcza jak wrócę do pracy na 12stki

    Mam jeszcze jedno głupie pytanie do doświadczonych mam;P to pewnie głupio zabrzmi ale jak wyglada karmienie przy ząbkach?:D boli? Czy tego nie czuć?? Tak się ostatnio zastanawiałam ;p

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem ile... Jesli bym zaszla i mogla to bede dalej. Jesli nie to trudno...

    Zona kuzyna mowila, ze normalnie... Ale to pewnie zalezy od dziecka. W ogole on odstawil sie sam w 9mscu i juz jest w ciazy od razu ;p bedzie pewnie na przelomie grudnia/stycznia rodzic ;) czyli drugie dziecko w drodze w rodzinie. Na razie z Gabrysiem jest trzech chlopakow ;D ciekawe co bedzie czwarte :D ale beda sie swietnie bawic za rok!!

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 marca 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja napewno chciałabym do 6 mca a później jak czas pokaże. Córkę karmiłam 10 mcy i uważam,że było optymalnie . I odstawienie bardzo gładko poszło,dobrze zniosła,ja gorzej ;)

    A dziecko z ząbkami karmi się normalnie chyba,że czasem przygryzie...ale teraz nieraz też Oli tak złapie,że boli nie wiem czy dziąsłami zaciśnie czy zassa dziwnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2019, 18:46

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze bo ja sobie już wyobrażałam odbite ząbki na piersiach :D

    Seli planowali tak szybko drugie czy tak wyszło ?;)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak planowali i nie... Bo nie byli do końca pewni chyba. Chcieli poczekać jeszcze troszkę bo chcą wziąć kredyt... ale to mieli tak z 2-3 miesiace poczekać.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak to wyjaśniło się samo ;) jak u nas z Hania.. niby planowaliśmy ale jeszvze nie bo miałam zacząć prace w Krakowie.. a wyszło samo od razu i bardzo dobrze :) kurczę sama zaczynam się zastanawiać nad tym drugim, ze może jednak szybciej.. no ale jednak ta cesarka i praca mnie trzyma :( pasowało by mi wrócić chociaż na rok, żeby zacząć specjalizacje. Z drugiej strony całkiem spoko tak za jednym zamachem, potem już obydwoje są więksi no i jest się na bierząco w pieluchach i w ogóle :D
    Chociaż u mojego brata zdecydowali się na trzecie po 15 i 11 latach i nie żałują :D

    Tak czytam o tym rozszerzaniu diety i trochę mnie to przeraża.. boje się ze nie ogarnę tego kiedy, ile co i jak :O

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa tak naprawde nie musisz sie trzymac tych sztywnych schematow przy rozszerzaniu diety. :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 marca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny blog jest Malgorzaty Jackowskiej o diecie itp.

    Ja chcialabym z mala roznica bo:
    - jeden raz pieluchy,
    - bawia sie razem, jest inaczej jak ta roznica jest np. Powyzej 3 lat,
    -mlodsze uczy sie od starszego,
    - w szkole jestes jakby na biezaco i przerabiasz co roku to samo :p
    - rzeczy sa aktualne, wszystko na bierzaco,

    Wiem, ze minusy sa tez spore bo...
    - nie wiadomo jaka bedzie ciaza i z roczniakiem moze byc bardzo ciezko
    - dwa tajfuny zawsze,
    - takiemu maluchowi raczej ciezko wytlumaczyc pewne sprawy (np 4-5 latek inaczej rozumie kwestie przewijania, karmienia itp).

    Ale mimo minusow z mezem chcemy probowac od czerwca ;p wzial sie za witaminy, cwiczenia i zobsczymy. Mi to malo realne sie wydaje.
    Zaczelam tyc... i waze 72kg... a 76 mialam do porodu ;( przytylam ponad 4 kg w 1,5 miesiaca... puchne, mam dziwny problem z nogami. I jestem pewna, ze mam rozjechane hormony. Przeraza mnie to bo po ciazy mialo byc lepiej ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 1007 1008 1009 1010 1011 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ