X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 28 listopada 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu93 wrote:
    Najlepsze w tym wszystkim jest to, że osobiście nienawidzę prać, prasować ani żadnych innych tego typu czynności, ale jeśli chodzi o ciuszki małego to dosłownie fruwam po tym mieszkaniu z tymi wszystkimi rzeczami i prasuję je z wielkim bananem na twarzy :) Ostatnio stwierdziliśmy, że jak wszyscy dalej będą nam tak chętnie dawać ciuszki to Kuba jeszcze przed porodem będzie miał większą garderobę ode mnie. W zasadzie to już ma.


    Bubu może wpadne z moimi podwojnymi i pomożesz mi poprasowac - jak tak bardzo lubisz :D bo ja jak mam jutro prasowac to na sama myśl mi słabo...

  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 28 listopada 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aenu wrote:
    oki, dzięki ;) bo mnie mąż zmylił i mówił, że nowych się nie pierze... a też mi się wydawało, że lepiej wyprać ;)
    No raczej! ;)

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 28 listopada 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Ja co kupilam to pralam i prasowalam, wiec rozlozylam robote na raty..
    Angela nie zazdroszczę ilosci prania..


    A ja nakupilam wszystkiego pelno , bo nie mialam po kim ciuszki - musialam cała wyprawke kupić, i zamiast prac na bierzaco , to ja aaa piczekam sobie , żeby były takie świeżutkie w komodzie , to teraz mam ... :) ale pomalu dam rade ;) dzis 4 prania , jutro prasowanie i pranie kolejnych :)
    Zamierzam do piątku sie wyrobic , jak wyjdzie to czas pokaże :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu bylam z tym 2 razy na ip. Za drugim razem kazalam sobie zmierzyc ph paskamini wtedy zatrzymali mnie na obserwacji. Potrzymali mnie chwile i wywolywali porod.to byla koncowka 37tc

  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też chętnie oddam moje pranie ;) ja mam jeszcze stertę worków z ciuszkami po Zośce do przejrzenia... eh ale tak mi się nie chce za to brać...

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 29 listopada 2017, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dobrze mieć już poprane i poprasowane. :)
    Na bieżąco mam tego tyle po nas i po Zuzi że wystarczy na co dzień. ;)
    Nowe ciuszki oczywiście trzeba prać, są nasączane chemią aby nie zgniły i nie spleśniały w transporcie.
    I ja podobnie jak Bubu, prasować nie cierpiałam a te małe ubranka i do tej pory ubrania Zuzi lubię prasować. :)

    Bubu93 lubi tę wiadomość

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 29 listopada 2017, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nawet nie liczyłam ile razy miałam pobudkę.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 listopada 2017, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.a u nas śnieg:) Zuzia strasznie się ucieszyła.fajnie oglądać taką małą buźke ciesząca się z takicj drobnych rzeczy.z dzieckiem to jakoś inaczej ta zima wygląda:)

    Krokodylica, ana167 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 29 listopada 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam po ciężkiej nocy :( siku pierdyliard razy i jeszcze Młodego brzuch bolał grrr Muszę odespać a to oznacza, że dzisiaj też nie wezmę się za prasowanie :(

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 29 listopada 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Dzis noc paskudna,wybudzalam sie co chwilę..


    Ja mam tak codziennie :( najpierw problem z uspaniem , pozniej co chwilę pobudki i o 6rano juz po spaniu ;(

    Paula , gdzie macie snieg? Podeslij trochę na Dolny Śląsk lub Opolszczyzne , żeby bylo weselej , bo tu szaro buru i ponuro :(

    Milego dnia dziewczyny :)

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela w Krakowie. Pada od rana. Mąż mi godzinę temu odśnieżyl samochód i znowu zasypany:)

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Angela w Krakowie. Pada od rana. Mąż mi godzinę temu odśnieżyl samochód i znowu zasypany:)

    Ale Ci fajnie...my nad morzem to śnieg najczęściej widzimy w tv :D, bo jak jest hasło "pada śnieg", to zanim dobiegnie się do okna to już znika ;)

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja zaliczyłam kilka pobudek w nocy, ale u mnie to norma. Wstaje średnio co 1h, 1,5h. Młoda znów wylądowała u nas. Próbujemy teraz myku z Mikołajem, że musi spać u siebie żeby Mikołaj wiedział gdzie prezent zostawić, bo jak zobaczy puste łóżko to pomyśli ze nikt tam nie mieszka ;). Mówi ze dzis śpi u siebie :). Ale rano znów mnie zagotowała, rajstopy jej się nie podobały i wymyślała ze wszystko ją gryzie.

    Dobrego dnia dziewczyny, ja mam dziś gości, i to już niedługo, więc zbieram się po jakieś zakupy.

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry:)
    U mnie też biało i cały czas sypie (Kielce) ;)
    Ja też dzisiaj dalszy ciąg akcji prasowanie :D
    No i wczoraj kupiliśmy materac,wanienke, aspirator, podkłady itd. wiec wyprawka prawie zamknięta :D
    Miłego dnia mamuśki :)

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • Bubu93 Autorytet
    Postów: 429 309

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! U mnie też trochę biało, wczoraj wieczorem sypało konkretnie ;) U mnie nocka też ciężka, co chwila latałam do toalety na siku i do tego młody szalał w brzuchu całą noc. Ten szkrab to mnie cały czas zaskakuje. O 17 mam wizytę u ginekologa i już się zaczynam lekko denerwować.

    f2wl6iyel6lwf2pt.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Dzień dobry.a u nas śnieg:) Zuzia strasznie się ucieszyła.fajnie oglądać taką małą buźke ciesząca się z takicj drobnych rzeczy.z dzieckiem to jakoś inaczej ta zima wygląda:)

    Moja Zuzia co rusz pyta kiedy będzie śnieg i zima bo tato jej obiecał sanki. :)

    A tak w ogóle to mamy dużo starszych sióstr o imieniu Zuzia na wątku hihi

    Paula_29 lubi tę wiadomość

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu nie denerwuj się.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie noc taka sama, wybudzałam się co rusz i o 6 już po spaniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mam kciuki za wizytujące.


    Faktycznie w 3mieście śnieg jest rzadko, a tak czekam na niego....
    Ja po wczorajszej wizycie.
    Dzidzia waży 1900g w ciagu 2 tyg przytyła 400g więc nieźle. Szyjka okazała sie długa bo 3,5cm uffff. Gin mówił że w badaniu ręcznym faktycznie krótka , ale na usg ok. ROzwarcie na opuszek ale mówił żeby olac to.
    Także jestem zadowolona.

    niani od następnego tygodnia nie mam więc słabo, bo miałam troche planów a to urzędy, a to lekarze i inne takie i teraz nie wiem co robić. Dałam ogłoszenie na portalu niania ale na razie cisza :-(

    Aenu, emi2016, Nadin lubią tę wiadomość

  • kasha86 Autorytet
    Postów: 538 496

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka13579 wrote:
    A jak sie nazywa ta tabletka? no niestety 99% tabsow wplywa na plod;( a z typowo kardiologicznymi jest tez tak, ze wplywaja one rowniez na uklad krazenia u dziecka.

    Dziewczyny czy Wy planujecie miec lozeczka w sypialni przy sobie, czy w pokoju dziecka. Bardzo chcialabym uniknac przyzwyczajenia dziecka do spania z nami, wiec lozeczko bedzie stalo w pokoiku dzieciecym. Zastanawiam sie nad tym, czy kupic fotel do karmienia i dam rade milion piecset razy wstawac i dochodzic do dziecka z sypialni, czy lepiej kupic fotel rozkladany i spac w pokoju dziecka? Jak Wy to macie rozwiazane?

    Jej, nie strasz mnie, że aż tak wpływa na dziecko - biorę od 3 dni tą tabletkę. Może trochę pomaga na kołatanie serducha. Nazywa się Metocard 50 mg. Kontrolę u kardiologa mam 06.12.2017r. Ginekolog też pozwolił brać te tabletki to biorę.
    Dodatkowo wczoraj miałam usg żył nóg, bo wyszły mi żylaki i okazało się, że w lewej nodze w jednej żyle krew mi się cofa i to trzeba operować (klasyczna metoda polega na wyrwaniu tej żyły - to słowa lekarki :/ dzięki Bogu, można też usunąć to laserowo) :( Najważniejsze, żeby nie zrobiła się teraz zakrzepica .. podobno mogłam to mieć już przed ciążą (ale nigdy nie miałam wcześniej żylaków).

    Co do łóżeczka to już stoi w naszej sypialni obok naszego łóżka. Nie wyobrażam sobie, żeby stało gdzie indziej, ale nie ze względu na karmienie (mam plan karmić w drugim pokoju - tam gdzie przewijak i fotel do karmienia - ja kupiłam w ikea fotel strandmon - polecam), tylko dlatego, że pewnie co chwilę będę sprawdzać czy oddycha itd. Swój pokój Dzidziutek będzie miał dopiero za jakiś rok, jak się przeprowadzimy - wcześniej nie mamy nawet warunków do tego.

    Pytanie mam co do karmień i przewijania - to jest tak, że za każdym razem jak dziecko się obudzi na karmienie to trzeba przewinąć (bo prawdopodobnie będzie miała mokro) ? I jak to jest - bo raczej nie wyczujemy przez przyłożenie ręki do pampersa przez body i pajaca, więc za każdym razem trzeba dziecko "rozpakować", żeby sprawdzić? Może Wam się wydać to pytanie śmieszne, ale jestem totalnie zielona :P Mam taki plan, że jak się obudzi np. w nocy to najpierw przewinąć, potem nakarmić i odbić jak będzie trzeba - i tu kolejne pytanie - skąd wiadomo, że trzeba odbić?A jak dziecko zaśnie podczas karmienia to odbijać czy nie ? Boże tyle pytań :)

    2nn3leb4ic2eh3rg.png
    New Baby <3
    relgtv73w2riqvl3.png
    Julia <3
‹‹ 862 863 864 865 866 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ