X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, a w czym podajesz młodej wodę? Ja mam ten problem, że mój niestety dalej niewiele pije poza piersią. A w nocy to już nic innego go nie obchodzi i płacze jak mu coś innego daje. Teraz jak był chory, to nie chciał nic pić. Pewnie dlatego się odwodnił. Wypite mleczko nie wystarczało na tę fontannę z obydwu stron.
    Dziś w nocy zle wyglądał i nadal gorączkował, bardzo kaszlał, musieliśmy szybko rozrabiać mu antybiotyk. Cały od razu zwymiotował. Mam za to wrażenie, że dziś już troszkę lepiej się czuje mimo lekkiej gorączki. Tak myślałam, że bez antybiotyku się nie obejdzie.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja chrzesnica od środy w szpitalu na rotawirusa. Dziś to samo rozpoznanie u jej młodszego 7 miesięcznego brata ale jest dobrym stanie i to wypuścili do domu.
    Jak bratowej była z córką w szpitalu to ja to karmiłam taka mamka ze mnie.

    Dziś też wylądowaliśmy z mała na sorze z podejrzeniem zapalenia płuc. Na szczęście tylko ostre zapalenie dróg oddechowych. Od wczoraj temp.40 stopni.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj, kurczę trudno mi sobie nawet wyobrazić co przeżywasz z tą ręką, wiem tylko że jesteś mega dzielna, na dodatek mamka :D podziwiam! Zdrówka dla małej

    Megiii, mamy z canpola dwa, jeden tzw sportowy https://www.ceneo.pl/26216255/opinie-2 łatwiej się z niego pije, Gwiazda go używa od początku rozszerzania diety
    i drugi tzw "niekapek" ale kałużę też potrafi zrobić https://www.ceneo.pl/71574257 jest trochę trudniejszy do picia bo ma ciut inną rurkę, trzeba ją lekko w buzi zacisnąć, kupiłam go chyba we wrześniu to nie ogarnęła na początku, teraz już bez problemu pije z obu i to na zmianę, do posiłku musi mieć oba, w jednym jest herbatka a w drugim woda, wiesz herbatkę trzeba wodą popić lub na odwrót ;) młoda dobrze też sobie radzi z butelkami z dzióbkiem-niekapkiem, ze zwykłych dzióbków leci jej niekontrolowanie woda i się czasem krztusi, oczywiście jak jej damy wody prosto z butelki, takiej dużej to też chętnie pije i ma frajdę. Zdrówka dla Dawida!

    Ta pogoda jest taka zmienna... wczoraj młoda w krótkich spodenkach i rękawku latała, a dziś kurtka i czapka bo gdzieś posiałam opaskę, zazwyczaj jak jest powyżej 10 stopni to ją puszczam na gołą główkę, ale dziś bylo tak nieprzyjemnie że czapkę dostała.

    Polaj lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi mega współczuję. Zdrowia dla Was. Chyba bym na zawał padła przy takich wymiotach dziecka, strasznie bym się bała że się odwodni

    Polaj powodzenia na rehabilitacji. Rotawirus brrr

    Myszka dzięki że pytasz, ja czytam Was regularnie, kilka razy już zabierałam się za pisanie, ale zawsze coś stało mi na drodze.
    Nie pamiętam nawet kiedy ostatnio pisałam.
    Łucja bodajże przedwczoraj skończyła antybiotyk, miała na 10 dni bo poprzedni jej nie pomógł, ewidentnie jej nie poszedł. No i po tygodniu musiałam podać drugi antybiotyk. Ja przed świętami byłam u lekarza i też brałam antybiotyk, dzisiaj rano połknęłam ostatnią tabletkę.
    A Zuzia zaraziła się od Łucji i rozłożyło ją w nocy z piątku na sobotę, dokładność to samo co u Łucji. I weź tu znajdź lekarza jak święta. Łucja miała małą dawkę antybiotyku więc zostało mi pół butelki, w ulotce było dawkowanie to podałam jej na własną rękę. W lany poniedziałek byłam już pewna że ma zapalenie oskrzeli. Okropnie ją dusiło plus gorączka zaczęła rosnąć. We wtorek rano pobiegłyśmy do lekarza i na szczęście osłuchowo czysto, miałam kontynuować antybiotyk plus inhalacje. Jeszcze bierze antybiotyk bo też na 10 dni dostała, kaszle mocno, ale przynajmniej jej się odrywa.
    A katar to ma straszny, nos zatkany.

    Kiedy te choroby się skończą???

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Kroko, biedne Wy, myślałam że może na wiosnę Wam się polepszy i będzie mniej choróbsk :(

    My dziś byłyśmy na zajęciach na basenie i Gwiazda po raz pierwszy dała się poprowadzić instruktorowi za rękę, reszta dzieci od dawna to robiła, ona albo jeszcze nie potrafiła, albo później nie chciała, a dziś przeszła po tym materacu i wskoczyła do wody prosto w moje ręce, była taka dumna z siebie że sama sobie biła brawo :D i trajkocze jak najęta, buzia jej się nie zamyka, dużo słów próbuje powtarzać

    Krokodylica, makasa, Megiiii, Polaj lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka to fajnie.

    Kroko też Wam współczuję. U nas też po antybiotyku słabo. Dziś też przepisała nam dodatkowo inhalacje z dwóch leków. Antybiotyk działa do tygodnia, więc na razie spokój. Osłuchowo pół na pół. Też ma okropny kaszel i mega go dusi.
    Dziś za to pierwszy raz został z dziadkiem sam na sam, bo miałam dermatologa w mieście obok i zeszło 3.5 godziny.
    Jedynie to nie chciał obiadku, ale był zadowolony i nie marudził.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 4 maja 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej jak tam po majówce? Jak zdrowie Wasze i dzieciaczków?

    Megiii, fajnie że Dawid zostal z dziadkiem :) jestem ciekawa jak pójdzie mojej mamie jak już do nas dotrze. A Dawid często miał kontakt z dziadkiem?

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 5 maja 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niestety dalej mega kaszel. Dalej inhalacje ze sterydem. Jutro idziemy sprawdzić co dalej, bo antybiotyk nie pomógł.

    Myszka no właśnie nie. Dziadkowie od strony męża mieszkają w tym samym mieście, a mały widział ich zaledwie kilka razy w tym pierwszym roku.

    Teść nareszcie się ogarnął i trochę częściej zaczął się z nami kontaktować, więc to była pierwsza taka akcja. O dziwo Dawid bez problemu z nim został, gdzie normalnie tylko mama i koniec. Wszędzie za mną chodzi i nie spuszcza z oka, nawet z tatą nie posiedzi.

    Ostatnio mamy masakrę z jedzeniem. Młody nie chce jeść prawie nic prócz cyca i odrobiny obiadu. Do tego ma gazy i luźne kupki. Wygląda to jakby po tym wirusie nie mógł dojść do siebie. Probiotyk mu dajemy.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii, daj znać co jutro lekarz powie, kurczę, tak go choróbsko wymęczyło :( czytałam że co jakiś czas warto zmienić probiotyk, bo każdy ma inne szczepy bakterii.
    Jest nadzieja dla mojej mamy, że młoda z nią zostanie ;) mój brat jak ostatnio miał przyjechać to mówił że nic dla małej nie ma, kazałam mu się nie wygłupiać i nie nastawiać ją na to że każdy kto przyjeżdża ma dla niej prezent i wystarczy jak się z nią chwilę pobawi, tylko wszedł to go zaciągnęła do swojego pokoju i oglądali książeczki, a też nie widujemy się jakoś często.

    Jutro małż wraca do pracy po 2 tygodniach z nami :( oj ciężko będzie, młoda się z nim bardzo zżyła, nawet zaczęła się budzić normalnie a nie chwilę po 6 :D

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 6 maja 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii... wspolczuje choroby i zycze zdrowia
    Moj tez kocha cycusia i sa dni ze ladnie je w ciagu dnia inne rzeczy niz mleczko a sa dni ze cos tam dziubnie ale cycus byc musi. A niestety juz sie mlekiem z piersi nie najada i jak ma te gorsze dni, to wtedy o cycka wola co chwile. No chyba ze chodzi o zeby czy skoki rozwojowe i potrzebuje przytulania. Moj maz ostatnio ma sporo wyjazdow i musze go sama karmic a jednak lepiej je od ojca, jest tez wtedy taki mniej „rozmemlany, jeczacy. Ze mna to ciagle chce na raczki, caly czas musze poswiecac mu uwage, byc przy nim itp a u tatusia potrafi sie sam bawic, nie jeczy tak, pieknie je.

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 10 maja 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza na forum ale się nie dziwię. Większość z Was wróciła do pracy. W sumie też bym już pracowała gdyby nie ten mój wypadek. A tak to na ta chwilę mam pewność że do końca czerwca będę w domu.
    U mnie choroby od prawie 3 tygodni - tym razem ja na antybiotyku. Pati zdrowa ale fi końca tyg zostawiłam ja w domu może się wzmocni po tym chorowaniu.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 11 maja 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nareszcie lepiej. Po ostatniej kontroli lekarka stwierdziła, że jest nienajgorzej i zostaliśmy na samych inhalacjach i Zyrtecu. Od wczoraj też nareszcie wychodzimy na spacery. Mały w końcu zaczął jeść. Niestety ze spaniem bardzo mu się pogorszyło. Praktycznie już nie kładzie się przed 24 i zazwyczaj robi tylko 1 półgodzinną drzemkę w ciągu dnia. Za to zasypia 2 godziny z okropnym marudzeniem, trzaskaniem mnie po twarzy, gryzieniem mnie, uciekaniem po pokoju itd. Kiedy mówię, że nie wolno nic sobie z tego nie robi, tylko się śmieje i łobuzuje dalej.
    Jak nie podgryza to po prostu wariuje i chce się dalej bawić. Już po prostu nie mam siły ostatnio go usypiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2019, 17:29

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii może spróbuj mu zlikwidować drzemke

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 26 maja 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia mamy :*

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 26 maja 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Polaj. Wzajemnie:)
    Ale tu cisza.

    Małżowinka, niestety nic nie działa.
    Sam sobie już praktycznie zabrał jedną drzemkę. Śpi między 14 i 16. Czasem dobija do godzinki, czasem 30 minut. I tak jakimś cudem wytrzymuje do 23 i później. A jakie ma pobudzenie przed. Biega jak oszalały. Turla się po łóżku, krzyczy, kopie, niczym ADHD. Kiedyś chwila i zasypiał przy cycu. Teraz godzina to mało.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam l4 przedłużone do 26 czerwca powinni się już wszystko zrosnąć. Jednak z racji zaległego urlopu i połowa roku za nami wrócę do pracy najszybciej w połowie sierpnia.
    Tak naprawdę to teraz zaczynam w miarę normalnie funkcjonować siła w mięśniach powoli wraca i zakres ruchów też.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pisałam a nie wysłałam... wybaczcie kalafior ciążowy...

    Polaj cieszę się z ręką lepiej :) nie wiem jak ja bym sobie poradziła

    Megi, a nie da się uśpić w dzień wcześniej? Moja jak wstanie po 15 to wiem że do 20 będzie buszować, dziś o 19 padła ale wstała z drzemki o 14. Mi jest ciężko jak ona do 20 buszuje, nie wiem jak dajesz radę z wojownikiem do 23 :D dziecko mnie rozpieściło

    Dziewczyny wrócę do tematu butow, bo u nas zaczyna się samodzielne tuptanie, zaczyna się, czyli w domu gdzie tylko czuje się pewnie to próbuje iść bez trzymania, gdzie się nie da to z trzymaniem a jak trzeba ekspresem albo nie ma czego się trzymać to nadal kolana :D z tego co widzę to na Gwiazdę pasuje rozmiar 20, patrzyłam w CCC ale nie widziałam nic godnego uwagi, same sztywne podeszwy, deichmann i polecane elefanteny nie miały rozmiaru w 3 sklepach... mniejsze i większe były a tego nie i oczywiście inne buty też raczej ze sztywną podeszwą; przebiegałam kiedyś obok zdrowej stópki czy jakoś tak i w biegu pomacałam 2 pary i kurczaki też podeszwa sztywna i zginała się w połowie... nie wiem czy mam jakiegoś pecha czy źle ogarniam buty dla dziecka :/

    U nas chyba trójki idą i jest koszmarrrr, budzi się w środku nocy i zasnąć nie może, albo płacze i ciężko ją uspokoić :( żal mi bidulki, ale robię co mogę, daję chłodne gryzaki, marchew, smaruję dentinoxem, czasem przeciwbólowy dostanie no i cóż, czekamy aż przejdzie

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj, to super, że wszystko się dobrze zrasta.

    A ja po kolejnej nieprzespanej nocy. Normalnie już wymiękam.
    Dawid jest w ogóle słabo śpiącym dzieckiem, ale to, co się dzieje ostatnio to jakaś masakra. Nie śpi pół nocy wcale, resztę budzi się co parę minut i musi mieć cyca non stop w buzi. Przy tym wydaje taki jęk, dziś miał drgawki, które go wybudzaly. Dostał Mig i smarowałam Dentinoxem.
    Ale jak wstanie to wszystko o.k., rzeski i zadowolony. Obstawiam zęby, ale już nie daje rady. Mąż też nie pomoże, bo ma ostatnio same nocki.
    Niby wiem, że może zęby, ale czasami już nawet podniose głos, żeby już spał. Zwłaszcza jak siada na łóżku zamiast spać, albo wchodzi na mnie i skacze. Jakoś nie umiem w nocy kontrolować nerwów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 10:03

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka... mozliwe ze zeby ale bardziej czworki bo one wczesniej niz trojki wychodza... moj jakos strasznie tego zabkowania nie przechodzi ale pierworodny mial z tym ciezko...

    Za to nadszedl czas ze cycus jest panaceum na wszystko, niestety, trzeba przetrwac bo juz o tym czytalam ze to normalne.
    Ze spqniem nie ma problemu, jesli dzienna drzemka jest dluzsza to o 20.00 pada na nocne spanie, jesli za krotka to spi dwa razy i wtedy do 21.00 lazi ale jest fajny, duzo sie bawi, gada, wszystkim interesuje.

    Myszka... ja buty kupuje przez internet Bobuxy... xplorer uwielbiam ja i synek, teraz kupilam sandalki z krytymi paluszkami, beda we wtore ale xplorer kupie tez na jesien bo sa wspaniale

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stere, czwórki już na pokładzie :) zostały nam właśnie trójki i piątki. Z czwórkami było ciężko przez chwilę, bo w tydzień przebiły się wszystkie więc pewnie dokuczały jej wszystkie na raz.
    Boję się jeszcze kupować buty przez internet, nawet dla siebie nie kupowałam a co dopiero dla małej :D ale może spróbuję

    Megiii, brak snu jest straszny, też mi się zdarzy buczeć że ma iść spać jak się wierci i mnie miętoli przez godzinę, albo czekam aż zaśnie bo mi pęcherz pęka, a wiem że jak wyjdę to będzie płacz

    Gwiazda coraz śmielej spaceruje w domu, potrafi przejśc przez pokój bez trzymania się, albo z zabawką w ręce :D

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
‹‹ 1494 1495 1496 1497 1498 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ