X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1531 1230

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa też słyszałam że mleko jest podstawą do 1 rż, a potem wystarczy nabiał, ja bym na sile w dziecko nie wpychała tego co mu nie podchodzi.

    Kupiliśmy dziś dla Gwiazdy nowy fotelik :) na święta już pojedzie w nowym tronie. Co prawda w nosidle jeszcze się mieści, bo ma ok 1 cm do krawędzi, ale myślę że nie ma jej już co przeciągać, tym bardziej że fotelik to rwf, aby tylko wyżej siedzi i pałąk jej nie przeszkadza i cycka można bezkarnie macać jak matka obok siedzi :D

    makasa lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa z ręką coraz lepiej jednak rehabilitant twierdzi że dostanę przedłużenie l4 bo raczej nie dam rady pracować 7-8 godz dziennie.
    Wyprost w łokciu prawie jest może po świętach się uda zdobyć cel. Gorzej ze zgięciem bo zatrzymało się na 80 stopniach i nie chce się zmniejszyć. Nadgarstek też jeszcze dużo ma do zrobienia.

    Moja też wieczny katar związany z ząbkowaniem przez co do żłobka nie chodzi. Wczoraj poszłam do lekarza bo zaczęła kaszlec ale wszystko ok. Dziś natomiast temp.skoczyla do 39.5. Dopiero 6 ząb jej wychodzi a gdzie tam reszta...

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj... jeszcze raz zdrowka zycze...
    Muszka... u nas tez nowy fotelik, tylem do kierunku jazdy ale raczej nie zmienia to niecheci mego dziecka do siedzenia i niemoznosci poruszania sie wtedy kiedy chce... ten mniejszy fotelik jest nadal ok ale przelozylismy go do auta meza...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no wlasni,tez zawsze mialam takie info ze do roku mm...jakas nawiedzona ta pani Doktor.Ide po swietach na bilans roczniaka to pogadam z inna na ten temat.Mleka napewno nie zakupie.
    U nas czworki idą.Widze ze ma az podkrwione dziąsła.Jedną gorną juz ma.
    W ogole straszny łobuz z tego mojego syna.Wszedzie sie wspina i caly czas przeszkadza Marysi.Zabiera jej zabawki albo wchodzi na nią.Oj biedna ona..

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa dziewczyny mają rację. Po 1 roku nie trzeba mm.

    U nas dziś była taka lipa, że mieliśmy jechać z Dawidem na SOR. Dało mu popalić to chorobsko.
    Rano zadzwoniłam po teścia, bo przyjeżdżają moi rodzice na święta, a po chorobie Sajgon w domu, a on obiecał pomoc. Przyjechał, a akurat Dawid taka biegunkę strzelił, że cały do mycia. Potem już niby przeszło i dziadek zabral go popołudniu na spacer. Jak wrócił, to zaś pielucha ciągle sucha. Cały dzień ani kropli siusiu. Mały zmarkotnial, zaczął marudzić, nie chciał nawet cyca. To zadzwoniłam na pogotowie. Skoro nie chce pić, to kazali przyjechać. W międzyczasie wieczorem przyszedł mąż z pracy i małemu się odmieniło. Zaczął biegać, bawić się, pić mleczko i coś tam siusiac. Stwierdziliśmy, że będziemy go nadzorować w nocy. Jak dalej będzie tak ładnie pił, to wstrzymany się do rana. Zawsze cyca kilka razy w nocy. Oby się nawodnił. Ale torba spakowana w razie czego. Mam nadzieję, że się nie przyda.
    W ogóle dzięki dziewczyny. Horror przeżyliśmy przez tych kilka dni. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak wymiotowałam. A mały to już w ogóle fontanna z 2 stron. To szczęście, że jesteśmy kp, bo na bank już po 2 dniach byłoby krucho. To ciężki zawodnik. Nie daje sobie podać żadnych leków na biegunkę i elektroników.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2019, 23:16

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja we wtorek była u lekarza bo zaczęła kaszlec okazało się wszystko ok i chyba to przez katar przy ząbkowaniu.
    Od środy dostała gorączki 39.5 zabijanie co 4 godziny przez 3 dni w sumie dziś do rana. Pojechaliśmy z nią na izbę i kobieta słuchała i niczego nie wysłuchała. Potem zleciła morfologię i crp. Też wszystko ok tylko jeden parametr wskazywał na infekcje wirusową. Dziś już było lepiej:)

    A z fajnych wiadomości to zawołała sisi i załatwiła się do ubikacji:)
    Wcześniej wolała ale po fakcie. Ale jesteśmy z niej dumni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2019, 20:28

    makasa, Myszk@ lubią tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my święta spędzamy w szpitalu.
    Byliśmy z Dawidem u pediatry i babka zapewniała, że nie jest odwodniony.
    Na wieczór tego samego dnia widziałam po nim, że nie jest o.k. Zatrzymało się siusianie,więc na SOR.
    Póki co kroplowki i ciągle badania.
    Chcielibyśmy dziś wyjść, ale chyba marne szanse, bo nadal nie potrafią się doszukać co za infejcja go zaatakowała.
    Rota wykluczyli.
    Za to Wam życzę spokojnych, wesołych świąt.

    Polaj gratulacje:)

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii... niech Dawid zdrowieje bo to najwazniejsze... przykro ze w ogole mu sie cos przytrafilo...
    Wesolych i spokojnych swiat mimo wszystko

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii dużo zdrówka dla Dawida, kiepsko się złożyło, że na dodatek w święta musicie być w szpitalu.

    Polaj gratulacje! Patrycja to niezły bystrzak :-D

    Dziewczyny wesołych Świąt i przede wszystkim zdrowych.

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii niech Dawid wraca do zdrowia ;* dobrze że jesteście pod obserwacją.

    A Pati do tej pory wyczynu nie powtórzyła.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj pojawiła się wysypka czyli trzydniowkę mamy zaliczona.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    U nas nareszcie ok. Wyniki się poprawiły i wyszliśmy. Nadal ze 2 razy dziennie są duże wodniste kupy. Spędziliśmy przynajmniej jeden dzień z moimi rodzicami zanim pojechali.
    Wczoraj za to Mały dał czadu. Cycał całą noc, od 1 do 6 rano i nie dał nam spać. Już miałam nerwa, bo nic nie spałam, ale tak sobie myślę, że musiał odreagować. Strasznie przeżył ten pobyt.Oby dziś było już normalnie.
    I tak najważniejsze, że jest już dobrze. Przez tę chorobę pije mleko jak noworodek. Cyc na okrągło.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii zdrowka dla was.
    Polaj super wyczyn:)brawo!Moj Adam pierwsza czesc ciala jaka zaczal pokazywac to sikawka i rozumie do czego sluzy nocnik ale siada na niego tak jakby odwrotnie;)siku jeszcze nie polecialo ale oswaja sie powoli:)
    W ogole zaskakuje mnie jaki on bystry jest.Mowie zeby usiadl ladnie a on poprawia nozki albo jak pije i kaszle bo mu zle poleci to mowie:raczki do gory a on podnosi:)szok i duma:)

    Megiiii, Polaj lubią tę wiadomość

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś gorączka. Mały właśnie zasnął. Zwariuję chyba,,,,,

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój syn nauczył Patrycje podnosić ręce na haslo:
    Rece do góry, majtki w dół pieniądze na stół;)
    Ubaw mamy po pachy z niej

    makasa lubi tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorączka 39 stopni. Na razie dałam Paracetamol plus oklad na czoło. W nocy dam Ibum.
    Ja już nie wiem o co chodzi. Może niepotrzebnie zaczęliśmy z nim tak szybko po szpitalu wychodzić, ale bardzo płakał, że chce huśtu....
    Zastanawiam się czy rano dzwonić do pediatry, czy obserwować i jak coś szpital. Jeszcze nawet wypisu nie odebralismy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 23:59

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 04:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magii a robili mu badania krwi?

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Miał kilka razy. Ostatnie były już o.k.
    Dziś mąż odebrał wypis ze szpitala.
    Przy okazji okazało się, że mały miał norowirusa. Łatwo się zarazić, bo to cholerstwo wolno ginie i na powierzchniach żyje nawet do 7 dni.
    U nas nadal wahania gorączki, trochę kaszle i chrapiący oddech. Jak się nie poprawi do jutra to antybiotyk.
    Dziś robił nam w nocy mega histerię, bo od 3 do 7 cały czas płakał. Do 1 zeszła mu gorączka po lekach. Potem, nie chciał leżeć, wstawał, płakał, chciał cyca i wypluwał, kręcił się po łóżku i chodził po mnie. Za to jakby nigdy nic z radochą wciągnął kukurydziaka, pośmiał się i dalej płacz do rana.
    Coraz częściej robi nam takie akcje, przynajmniej co 2 noc. Nie wiem o co chodzi. Myślałam, że z wiekiem będzie lepiej spał.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1531 1230

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii, o rany współczuję przeżyć :( co do trudności w spaniu to chyba nie pomogę, a może Dawid chce w nocy pić? Iza czasem się budzi wstaje, mówi coś podobnego do "pić" i wtedy jak dam jej wody to się napije, kładzie i śpi dalej, nawet nie muszę jej głaskać, a przeważnie nad ranem mówi "cici" i wtedy wiem że chce pierś

    Makasa, nam na pierwszej pomocy w szkole rodzenia mówili że przy zakrztuszeniu nie powinno się dawać rąk do góry, wiem że przez wiele lat to funkcjonowało, mi też tak mówili ale ponoć się zmieniło

    Polaj, zdolniacha z Patrycji, pierwsze zawołanie na nocnik zaliczone :) udało się raz to i powtórzy wyczyn, a Ty jak się czujesz?

    Też się łapię na tym że Gwiazda to już mądra, kumata dziewczynka :) dziś jej się zapytałam czy na ogródek pójdziemy, to na czworakach podeszła do pchacza, wstała i przy nim podeszła do końca pokoju, niestety na trawie pchacz nie daje rady

    Kroko a jak u Was?

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie mam rehabilitacji to śmigam bo niestety rehabilitacja ortopedyczna jest rozciągnięta w czasie i boli. Śmiejemy się, że inni pacjenci przychodzą w bólu a wychodzą jak nowo narodzeni natomiast ja mam odwrotnie przychodzę w pełni sił a potem padam.
    Grunt, że wszystko dobrze się zrasta i lekarz zadowolony z moich postępów. Nawet chciał ustalić na ostatniej wizycie termin re-operacji i wyciągnięcie żelastwa. Musze się dobrze zastanowić nad terminem w przyszłym roku dobrze by było wyciągnąć to na wiosnę ale będę znów przez jakiś miesiąc lub dużej uziemiona i ze względu na moją aktywność biorę pod uwagę jesień.
    pod koniec maja się dowiem jak wygląda potem rekonwalescencja i coś zdecyduję.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
‹‹ 1493 1494 1495 1496 1497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ