X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno będę szczepić na ospę, ale dopiero jak dostanę zaświadczenie że żłobka, wtedy jest na NFZ.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oczywiście będę szczepić na odrę (priorixem), ale przez nasze katary odsuwa nam się to w czasie.

    A szczepienie na ospe i ospe mamy w sumie już aa sobą.

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stere, Megiii, a u Was nie było przypadkiem imprez? :)

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, u nas jeszcze nie. Chyba była już u Stere. Nasza w sobotę, więc idealnie w dzień urodzin. W czwartek na wieczór przyjeżdżają moi rodzice i w niedzielę, jak wszystko dobrze pójdzie, wyjazd do nich. Mam stresa ;) To byłaby pierwsza nasza taka daleka podróż z coraz bardziej aktywnym maluchem.

    W ogóle jakiś szok ostatnio, bo Dawid kilka nocy z rzędu robił przerwy w karmieniu. Jak dopiero co wstawał co godzinę, to nagle wytrzymuje koło 2-3, a ostatnio nawet dobił do 4-ch (najdłuższa przerwa), ale znając życie, to pewnie długo to nie potrwa i wrócimy do starego trybu;)
    Mamy już wszystkie dwójki. Właśnie przebiła się ostatnia. Chyba teraz z kolei trójki, bo ślinienie na maksa i pchanie rak do buzi bardziej, jak było.

    małżowinka, Myszk@ lubią tę wiadomość

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii, ładuj akumulatory póki to trwa :)

    Megiiii lubi tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.nie nadrobie a zawsze nadrabialam...duzo pracy i ciezko z czasem.
    U nas tak:Adasiowi idzie kolejny zab co za tym idzie katar i w nocy za to ma przesuszona sluzowke.Poorzedniiej nocy mial caly nosek we krwi:/oczywiscie rano wybralam sie do apteki i zakupilam specjalna wode morska z gliceryna aby jak najabardziej mu nawilzac.W dzien mu cieknie z nosa-paradoks.
    Z Marysia zaczely sie dziac dziwne rzeczy.Sika 2 majtki.Pierwszy raz zdazyl sie w tamtym tugodniu jak na zastepstwo w przedwszkolu przyszla jakas pani ze starszej grupy.Maria mi mowi ze sie jej boi,ze ta pani krzyczy,nie pozwala sie bawic.Bala sie jej zapytac czy moze do toalety i teraz sie boi nawet w domu co do trj pory bylo b
    ezproblemowe dla niej...w czwartek mam rozmowe z wychowawczynia...

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas roczek stuknal... kolejny rok przed nami... mlody zaczyna chodzic i przed nami kupno pierwszych bucikow... zaczekamy jednak na cieplejsze dni bo teraz i tak tylko w wozku jezdzi...
    Megii... oby podroz sie udala i odpoczywaj...

    U nas nadal z zebow tylko jedynki czyli tylko 4 zeby...

    Makasa... no niestety u malych dzieci wystarczy taki powod zeby moczyc sie w majtki. A jeszcze jesli jest to wrazliwe dziecko to naprawde nie ma sie co dziwic... oczywiscie rozmowa z wychowawczynia musi sie odbyc bo przeciez to chore zeby dziecko balo sie zapytac czy moze isc zrobic siusiu... jejku jak Marysi musi byc ciezko, bo przeciez jak sie posiusia w majtki to jeszcze wstyd dochodzi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 11:10

    Asasa, Megiiii, makasa, Myszk@, Lilly123 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi oby było coraz lepiej.
    Ja odpuściłam oduczanie nocnego karmienia, bo słucham wtedy pół nocy wrzasku, a tak dam cyca i idzie dalej spać, no ale niestety je w nocy 2-3 razy.

    Makasa współczuję, biedne dziecko, niektóre z tych pań pezedszkolanek naprawdę nie nadają się do tej pracy.

    Stere sto lat dla Was.
    U nas już buciki w użyciu, wczoraj byłyśmy na placu zabaw, to Łucja nie chciała siedzieć w wózku tylko za Zuzią, bawiła się śniegiem, a jak ją wkładalam z powrotem do wózka to był straszny protest i wrzask.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 11:32

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stere wszystkiego najlepszego dla synka :)
    Dziękuję, oby Stere. Teraz z tą pogodą rożnie bywa, ale ponoć ma się ocieplić.

    Makasa to chyba rzeczywiście jest coś na rzeczy, skoro mała aż tak zareagowała. Może rzeczywiście warto porozmawiać. Może nie tylko Maria boi się nowej pani.

    Kroko dla mnie te 2-3 pobudki to raj ;)
    No ale człowiek łatwo się przyzwyczaja do dobrego. Jak mi pięknie spał, a potem przestał, to była masakra. Teraz boje się zapeszać.

    U nas jeszcze buciki się nie przydają, bo mały nie chodzi. Niby staje i przemieszcza się trzymając, ale jak go poprowadzić, to zaraz siada, albo stawia nogi jak żołnierz, tylko w różne strony.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za zyczenia
    U nas tez to chodzenie dopiero sie zaczyna wiec dla mnie i lepiej bo butow zimowych kupowac juz nie chce...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj mieliśmy dopiero imprezke. I powtórka z rozrywki z 22 osób zaproszonych przyjechało 10. Ale przynajmniej teraz dali znać w piątek przed zakupem mięsa i wędlin oraz robieniem sałatek. Tylko ciasta wcześniej piekłam więc zostały rozdane w większej ilości niż zazwyczaj.

    My już na drugiej parze butów jesteśmy. Pierwsza kupiliśmy a zimowe ma po bracie bo większość czasu i tak w wózku jezdzi.

    Wszystkiego najlepszego dla solenizantów.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam wam znac po spotakaniu z wych...martwie sie nia.A ona skryta i wstydliwa troche.Mowie jej i tlumacze zeby sie nie bala tak tej pani.Ona mowi ze mnie tam nie ma i ona sie boi:/

    Co do pierwszych bucikow to my mamy dwie pary ale zadko mu nakladam.Raczej siedzi w wozku lub w sankach.Poczekam az lepiej zacznie chodzic.Na wiosne mam emele ale nie wiem czy nie beda za male.

    W piatek ppjechalismy i kupilismy dwa foteliki samovhodowe nowe.Wzielam dla Mari diono monterey 2 a dla adasia joie rvf.

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj i stere sto lat dla waszych pociech:*:*

    Polaj lubi tę wiadomość

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj, Stere sto lat dla szkrabów :)

    Stere, jak tam babeczki wyszły? bo chyba z tortu jednak zrezygnowałaś

    Megiii, uda się podróż, Ty odsapniesz i naładujesz akumulatory, czasem wakacje są potrzebne

    Makasa, koniecznie porozmawiaj z wychowawczynią, biedna Marysia że tak się stresuje.

    Ja butów na razie nie kupuje, Gwiazda w domu stoi, stara się tuptać przy meblach, może do wiosny przetrzymamy bez obuwia.

    A dziś w nocy miałam jedną pobudkę na cycusia... rano próbowała się dobrać, bo koszulka się rozchyliła, ale wstałam zaraz i zrobiłam śniadanie. Jedna pobudka na cycusia, ale rzuca się tak że czasem spać z nią nie idzie, a jak ją wsadzę do łóżeczka to po chwili się budzi i marudzi że chce się przytulić... więc niby fajnie ale i tak się nie wysypiam :D

    We wtorek mamy prenatalne, ciekawe czy małż zdąży przyjechać i zająć się młodą, czy młoda będzie ze mną na badaniu

    Megiiii, Polaj lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla kolejnych solenizantów
    U nas weekend w obstawie sraczki i rzygów...
    Sara jakos ze 4 dni temu rzygala trochę w nocy w dzień miala biegunkę ale przeszło. Nie jadla co prawda ale pila mnóstwo wody wiec nawet nie jechalismy do lekarza. Od piątku wieczora Lena całą noc rzyganie sobota sraczka rzygi wszystko plus nas zaczęło brać...dzisiaj juz ok chociaz czuje sie jak by mnie czołg przejechał.
    Makasa no srednio skoro dziecko się boi wychowawczyni to chyba z nią coś nie tak a rozmawiałaś z innymi mamami jak ich dzieci odbierają tą Panią?
    U Leny przedszkole ma formę otwartą czyli ze dzieci mają swoje grupy ale np do toalety chodzą kiedy chcą i nie muszą nic mówić wiec z jednej str dobrze bo nie pytają o pozwolenie tylko idą. To samo jak np jest czas wolny to mogą isc do ogrodu, do innej grupy się pobawic lub do holu gdzie tez mają wydzielone takie strefy zabaw. A i tak wszędzie się kręcą jakies Panie więc dzieci tak czy siak mają opieke

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki współczuję bardzo, najbardziej u dzieci boję się wymiotów.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zauważyłam po suwaczku, że to już miesiąc minął od Łucji roczku, ja się pytam kiedy :)

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa współczuję sytuacji z panią. My kiedyś przechodzilismy sytuację żepoprosilismy Panią żeby przypomniała syna przy obiedzie. Nie wiem co mu powiedziała ale niestety przestał lubić chodzić do przedszkola i ciągle to brzuch bolał. Jak tylko pani poszła na l4 związane z ciążą moja dziecię chętnie szło do przedszkola.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki ona wychowaczynie bardzo lubi.Chodzi o pania ktora byla u nich na zastepstwie i czasem zostaje z dziecmi po 15.Z tego co mi Marysia mowila ta pani jest od starszakow i dzieci jej nie lubia...z ta toaleta to tez bylam pewna ze moga sobie chodzic kiedy chca bo kazda sala ma swoja.Dopytam na spotkaniu jak to jest z tym.

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dopiero co,moze dwa tygodnie temu szwagierka mi opowiadala jak u niej w grupie pewna mama przyszla po dziecko.Przebierali sie juz w szatni ale ta mama wrocila sie po cos do sali i zobaczyla jak pani szarpie i popycha dzieckiem.Zadzwonila po policje.Ponoc z ta pania byly juz problemy i byla zglaszana do dyrekcji ktora nie mogla lub nie chciala nic z tym zrobic.Pomyslalam sobie ze cale szczescie ze u nas jest tak extra...a tu okazuje sie podobnie:/

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
‹‹ 1476 1477 1478 1479 1480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ