X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do lekarza nie ide. Zobaczymy co bedzie. W razie w i tak jutro ze starszym jestem u pediatry to moze zbadac malego tez

  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia zdrówka dla Kuby;)
    Oj tak czas leci.Zaraz roczek:)

    Do mnie dziś Szef z pracy dzwonił.Myślę co on chce?To już mam wracać?...na szczęście nie.Zaprosił mnie na spotkanie wigilijne firmowe no i oczywiście przy okazji rozmowę na temat dalszej współpracy.Z jednej strony poszlabym do pracy już a z drugiej wiem ze popracuje tydzień i już będę chciała wolne...

    Adaś w nocy dziś pokaslywal.Słychać było ze ma zatkany nos i mu scieka.Byliśmy na spacerze.Teraz żadnych objawów.

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszej córce naleśniki czy placki robilam na mleku roślinnym.Sama robiłam kokosowe,migdałowe itp.Teraz przyznam że jestem leń i robię na krowim.Aczkolwiek Adasiowi nie szkodzi a Maria dłuższy czas miała alergię na laktoze.

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łucja naleśniki je normalne, takie jak my, nieraz same, nieraz z białym serem.

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Łucja naleśniki je normalne, takie jak my, nieraz same, nieraz z białym serem.

    A słodzisz jej czymś ser?

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatnio mam problem z przewijaniem młodego. Jest masakra. Drze się jak opętany, wstaje, ucieka na czworaka, łapie za miskę z wodą,wylewa, nie poleży ani chwili. Dziś nie wytrzymałam i dostał klapsa. Już nie wiem co mam robić. Nie chcę dawać mu klapsa, ale nic nie działa. Ani prośby, ani podniesienie głosu, próby przeczekania, zajmowanie zabawkami i gadaniem. Wczoraj przez to nasikał nam na łózko. Dziś wymazał się w kupie i o mały włos nie umazał całego łózka od razu zaczął siadać w różnych miejscach i wstawać włażąc w pampersa. Wyczyszczanie mu pupy graniczy z cudem. A kupę robi średnio 2 razy dziennie. O ile jak się zsiusia to przebiorę go na moich kolanach, to z kupą już nie jest tak łatwo.
    Po kąpieli też się nie daje ubrać, ale przepieranie po kupie to zdecydowany hardcore.


    O ile już przyzwyczaiłam się do jego łobuzowania i nie wyprowadza mnie już z równowagi,to wizja umazania wszystkiego kupą już tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 17:12

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megiii u nas to samo.W dwójkę nam nawet też ciężko go przebrać.Z takiego mycia chusteczkami zrezygnowaliśmy już dawno właśnie ze względu na jego spryt.Po kupię zawsze myjemy go w wannie lub w zlewie.Przy ubieraniu wiadomo krzyk i wygibasy.Używamy pantsow co też nam ułatwia nawet ubranie w powietrzu (na lezaco nie ma mowy).Trzeba przeczekać.Wyrośnie prędzej niż nam się wydaje;)

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiiii wrote:
    A słodzisz jej czymś ser?

    Tak jak pisałam je takie jak my, czyli słodkie.

  • Bubu93 Autorytet
    Postów: 429 309

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi, skąd my to znamy. Normalka. Mnie też to kiedyś wkurzało, ale już teraz na luzie. Śmieję się z tego zamiast się denerwować. Doszłam do wniosku, że to i tak nie ma sensu, bo mały potem też się denerwuje, a ja mam wyrzuty sumienia, że podniosłam głos. Jak chce latać z brudnym tyłkiem proszę bardzo, a jak coś pobrudzi to trudno, jest pralka. Wypierze się.
    U nas czasem pomaga zabawa opakowaniem z chusteczkami albo znęcanie się nad pampersem :)

    f2wl6iyel6lwf2pt.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ruchliwe dziecię się trafiło jednak lepiej się ja przewija na przewijaku w innym miejscu ucieka z gola pupa. U nas też idą mokre płatki kosmetyczne, rybka z kremem. Niestety udaje jej się go otworzyć i wyciska go do buzi :(
    Także dziś zjadła sudocrem i mustela (mam dwa w zależności od miejsca gdzie przewijam) a w ubiegłym tyg.otworzyla oliwka i ja wypila.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 20:18

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo przy zmianie pieluchy i w ogóle Łucja to mega harpagan, ze starszą córką nie miałam takich akcji. :)

  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi no to raczej uzbrój się w cierpliwość, bo to się szybko nie zmieni. Ja często kupę wycieram jak młoda sobie przy czymś stoi. Kiedyś pomagało wydurnianie się, strojenie min, ubieranie swiecacych okularów albo czapki, no ale ogólnie odradzam przewijanie kupy na łóżku, my używamy przewijaka na podłodze.
    U nas w końcu po kilku miesiącach pokazywania jak się schodzi z łóżka zaowocowało, młoda pięknie przestawia nóżki i zsuwa się na podłogę. Jak załapała to widziałsm, że nawet na progu w łazience się odwracała chociaż ma opanowane przechodzenie przez niego do perfekcji :D

    Krokodylica, makasa lubią tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Głowa mnie boli już drugi dzień.
    Zwariuję.

    Któraś z Was dodawała kiedyś linki o odstawieniu dziecka od piersi, mogę prosić jeszcze raz? Bo sobie nie zapisałam.

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez krzyk przy przebieraniu czy ubieraniu na dwor. I jedyne co mozna zrobic to z zacisnietymi zebami robic swoje. Klapsy niczego nie zmienia a tylko spowoduja dalsza frustracje u rodzica.
    Najgorzej jest przy wyjsciu na zewnatrz i nic z tym nie da sie zrobic ale po jakims czasie na pewno przejdzie :) ...ze starszym w ogole nie mialam takich problemow... trzeba bylo sie przebrac, to chlopak lezal... wyjscie na dwor to samo... teraz jest walka o wszystko...
    ...tez nie polecam przebierania dziecka na lozku, dywanie itp... jak juz trzeba, to mozna koc podkladac ktory latwo wyprac...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Mania1085 Autorytet
    Postów: 380 143

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi jeś;i chodzi o kupę to u nas to samo. Ja od razu biorę pod pachę i pod kran. Nie bawię się w przewijanie kupy w domu. Szyblo ściągam pampersa i idziemy do zlewu. ja potem też zmieniam bluzkę:) Młoda nie uleżałaby przy przewijaniu kupy

    w5wqvut1rkxwljzl.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona nie odkreca nakretek na szczęście tylko ciaga pokrywki. Cwaniak mały ma tylko dwa ząbki a sobie tak radzi.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No sluchajcie u nas ospa. Grzes chory. Ma jiz kilka krostek. Ehhh maly jesli sie zarazi to na swieta ehhhhh.
    Jak sobie o tym pomysle to wszystko mnie tez swedzi :-).

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana nie zrozumiałam z tą kawą :)
    Chciała bym powoli zacząć myśleć o odstawianiu, zaraz roczek jej stuknie, a jedzenie w nocy to masakra. :/

    Polaj u nas to samo, zębami otwiera.

    Sylwia i Was dopadło.

    A u nas jutro minie 2 tygodnie od szczepienia więc jestem bardzo ciekawa czy Łucję wysypie czy szczepienie ją ochroni.
    W poniedziałek minie 2 tygodnie odkąd Zuzię obsypało więc jeśli do tego czasu jej nie wysypie to znaczy że już nie będzie miała.

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1526 1230

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla chorowitków, oby ospa ominęła maluchy

    Ana, a skąd takie pesymistyczne proroctwo?
    Kroko, prosze, co prawda tylko z Hafiji ale ona dobrze radzi
    https://www.hafija.pl/2017/01/peklowanie-piersi-musztarda.html
    https://www.hafija.pl/2016/03/kiedy-to-sie-skonczy.html
    https://www.hafija.pl/2017/08/odstawienie.html
    https://www.hafija.pl/2011/11/odstawienie-dziecka-od-piersi.html

    Megiii, cóż Ci mogę powiedzieć, chyba tylko tyle że trzeba sie uzbroić w cierpliwość. Nie wiem dziewczyny jak Wy, ale ja strasznie muszę ze sobą walczyć, żeby nie dać klapsa, albo nie krzyczeć, a że czuję nadchodzącego PMSa, to prawie palce żrę. Ja dostawałam klapsy, pamiętam że nawet niesprawiedliwie, bo np. to brat się zaczynał a ja tylko krzyczałam, myślałam że mama mi pomoże a ona mi strzeliła na tyłek, bo to ja robiłam hałas. Moja mama już ręce zaciera i gada do młodej że ciekawe kto jej pierwszy klapsa da, tata czy mama... dla nich to coś normalnego, ba nawet koniecznego, więc po tych słowach mamy zaczęłam żałować że zrezygnowaliśmy ze żłobka i ona ma przyjechać się nią opiekować. Już mi opowiada jak ją będzie uczyła czytać i pisać, jak jej mówię żeby jej dała spokój bo przecież nawet 2 lat nie będzie miała to tylko szybko odpowiada że jej nie będzie zmuszać, ale ja lubiłam więc ja też będzie uczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 19:47

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka... u mnie wychowanie bez klapsow i to juz 12 lat.. da sie chociaz czasami chetnie bym w dupsko starszemy wypalila, im starszy tym glupszy...
    ...ten moj mlodszy jest taki slodki, taki kochany ze nawet o tym nie mysle... bardziej wykancza mnie ogolne zmeczenie i cycanie w nocy... jak juz trace cierpliwosc to ide gdzies w kat i krzycze jak zwierzak :) albo rzucam kur...wami...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
‹‹ 1453 1454 1455 1456 1457 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ