X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym siadaniem w W to Zawitkowski nam powiedział, że jeśli czasem tak siada to nie trzeba poprawiać i żeby intereeniować dopiero jeśli zacznie preferować takie siadanie.

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy moge zrobic test? cykle mam 28d a teraz jest 31dc. Nie pamietam kiedy bylo wspolzycie ale pewnie min tydz temu i to z gumka :-/. Moge juz zrobic test ciążowy? Bete najszybciej jutro. Ehhh kurde od 4 dni mam lekkie bole okresowe i nic. Szyja niby nisko ale nie wiem na ile to wytyczna:-(((((

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia... sa teraz jakies testy co wczesniej wykrywaja ciaze ale, przynajmniej u nas, drogie... jesli nie masz nic przeciwko hormonom a Twoje cialo dobrze na nie reaguje, to warto pomyslec o spirali na 3 lata...

    A te bole to i na okres i na ciaze :).... ja takie mialam bedac w ciazy z Bruno i juz myslalam ze jednak nic z tego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 12:07

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie wiem. Z Kubą tez miałam takie bóle...

  • Bubu93 Autorytet
    Postów: 429 309

    Wysłany: 4 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, też przez to ostatnio przechodziłam. Też z gumką, więc tak na logikę nie było możliwości, żeby to była ciąża. I tak sobie tłumaczyłam, że nie ma takiej możliwości, ale jednak jakaś niepewność była. Po porodzie okresy miałam jak w zegarku, a tu raptem bęc, nie ma. Jakby tego było mało 3 dni przed okresem dostałam plamień to już wcale schiza. Ja zrobiłam dla świetego spokoju test 3 dni po spodziewanym okresie. Negatywny, więc trochę ciśnienie zeszło. Potem wypiłam lampkę wina, wzięłam ciepłą kąpiel i tego samego dnia dostałam :) Nie nakręcaj się, bo jeśli używaliście gumki, która nie pękła to szansa na ciąże jest minimalna. Stres, zmęczenie też może opóźnić okres, a sama pisałaś, że ostatnio jesteś na najwyższych obrotach :)

    f2wl6iyel6lwf2pt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby szansa mala ale okres nie spoznil mi sie nawet o sekunde przrz ostatnie pol roku. A juz zawsze po seksie pod koniec cyklu dostawalam okres a tu nic. No nic kupie test i jutro rano zrobie albo dzisiaj wieczorem....

  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :) Iza dostała dziś swój prezent "roczkowy", był szał, co prawda na pudełku 18+ ale dawała radę i kręciła swoimi pokrętłami :D co jakiś czas zerkała na mnie i małża czy widzimy że jej się udaje i to ona włącza światełka.
    Przy okazji zrobiłam przegląd zdjęć od urodzenia i powiem Wam, że zaponiałam wiele momentów, nie wiem kiedy był ten przeskok z pustego spojrzenia na takie rozumne, dziś mnie to na zdjęciach uderzyło. Przy okazji stworzyłam katalog z konkursem dla gości, wymyśliłam już dawno ze każdego 15-go dnia miesiąca będę robić zdjęcia porównawcze z misiem, wywołamy i wymieszamy, każda para gości dostanie kopertę z 12-ma zdjęciami i kto pierwszy ułoży we właściwej kolejności ten wygrywa, dziś wrzuciłam razem nasze 10 zdjęć i wyszło super :) mąż był sceptycznie nastawiony do mojego pomysłu, ale dziś jak zobaczył to co do tej pory zrobiłam to bardzo mu przypadło do gustu, ciekawe co goście na to

    Greetta, Polaj, małżowinka, Megiiii, Lilly123 lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 4 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, siknij sobie ;) u mnie test to chyba najlepszy wywoływacz okresu, zawsze jak pękałam i robiłam test to tego samego dnia zjawiał się okres. W tej ciąży zrobiłam test dopiero jak temperatura skoczyła po spadku

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 5 listopada 2018, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, zdrowia dla innych chorowitków. Mojej Zuzi jakoś długo ten antybiotyk nie mógł pomóc ale w końcu zadziałał i jest ok, chociaż apetytu jeszcze nie ma, no ale przez chorobę się rozbestwiła troszeczkę, bajki w tv i ulubione smakołyki, byle by coś zjadła. ;)
    Nie wiem o co chodzi, w tamtym przedszkolu chorowała no ale miała kaszel, katar, jakieś syropki i tyle. A tu chodzi 2 miesiące i 2 razy ją rozłożyło na maksa, 39 gorączki i nieprzytomna. :/ ale jakiś syf krąży bo strasznie dużo osób ma u nas anginę a i dzieci z Zuzi grupy dużo chorych.
    Zuzia do przedszkola oczywiście dzisiaj nie idzie, posiedzi aż całkiem dojdzie do siebie mimo że jojczy że chce iść.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 5 listopada 2018, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj wrote:
    Wiesz co on miał wtedy skończone 3 lata. Koleżanka dostała teraz też dla synka A on jest z 28 grudnia 2017.
    A czy pomógł ciężko powiedzieć bo na wiosnę było już lepiej. Dawalam mu później jeszcze entitis.

    Zuzia brała entitis i to dwie serie.
    Zresztą czego ona nie brała z rzeczy dostępnych bez recepty... solbetan, lactinea, entitis, immunotrofina. Ostatnio na receptę szczepionkę do nosa (polycavactinum?). Oczywiście nie wszystko na raz. :)
    A powtarzaliście kurację broncho? Bo Zuzia dostała na 3 miesiące i dr powiedziała że jak po tym infekcje będą się powtarzać to 3 miesiące przerwy i znowu kuracja 3 miesiące.
    W ciągu 4 miesięcy tyle razy chory? Masakra, chyba bym zrezygnowała z przedszkola, to nie na moje nerwy, plus to że jest Łucja która też łapie od siostry. :/
    A córkę masz udaną. :)
    Łucja też lubi zjeżdżać ze zjeżdżalni, chociaz dawno byłyśmy na placu zabaw i w ogóle na zewnątrz, bo przecież najpierw ona była chora a teraz jak Zuzia chora to nie mam jak z samą Łucją wyjść i tak się kisi w domu. :/

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra z tymi chorobami to fakt. Nie powtarzalismy kuracji bo było lepiej ale to chyba przez porę roku.
    Zaczęliśmy kuracje jakos w styczniu.
    Entitis podawałam przez 2 lata z zalecanymi przerwami.
    Ano tak chorował. Ja do pracy chodziłam i nie było mowy o postawieniu go w domu.

    Myślę o młodej bo jak pójdzie na wiosnę do żłobka to zacznie bardziej chorować. Teraz tez co chwilę katar ( właśnie przechodzimy) do lekarza pójdę jak zacznie kaszle lub pojawi się gorączka aczkolwiek dzisiejsza noc masakra. Jeszcze śpi w moim łóżku ale zasnęła dopiero o 23 :( podudek nocnych to nie liczę.

    A jak dzieci lubią klocki to polecam clics mój bawi się nimi odkąd skończył 3 lata. W sobotę zrobiłam z nich wózek dla lalek i Pati ma frajdę :)

    Myszka też zamówiłam prezent i dostanie go w tym tygodniu.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) młoda już męczy kostkę :D niech się bawi bo za chwilę na basen lecimy, na śniadanie zjadła 5 pankejków! W szoku jestem bo zaczynała od połowy, wczoraj zjadła 3, no a że zostały to dostała i dziś. I doczekałam się "papa" :D załapała w weekend i teraz co chwilę macha.

    makasa, a tak z ciekawości zapytam, jak u Was wyglądało oswajanie nurkowaniem? U nas zaczynali od polewania głowy z komendą, bardzo przydatne do dziś, przy spłukiwaniu głowy, bo Gwiazda już się nie da położyć w wanience, a polewanie głowy razem z buzią nie robi na niej wrażenia

    makasa, Megiiii, Krokodylica, małżowinka lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia i jak tam?testowalas?

    U nas poranek średnio się zaczął.I nie chodzi tu o dzieciaczki.Mój mąż zgubił gdzieś kluczyki od auta...on codziennie coś szuka a minimum raz w tygodniu coś zgubi.Ten typ tak ma:/już mnie to irytuje i denerwuje...Boże jak można nie pilnować swoich rzeczy wrrr.Pojechał zawieźć Marysie taksówką do przedszkola.Ciekawe jak ją odbierze bo mi nie uśmiecha się mpk ciągnąć Adasia dziś bo jakoś pochmurno się zrobiło.Oby znalazł do jutro bo on jutro wyjeżdża...a ja znów zostanę sama.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 09:19

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pollaj pochwal sie co zamowilas?ja dla Adasia na mikolaja planuje zamowic taki tor-tunel na piłki co sie wrzuca od góry i spada w dół...a pod choinkę napewno książkę pucia i nie wiem jeszcze co.

    Myszka u nas też ostatnio piec placków pochlona a raz nawet sześć nie wiem gdzie on zmieścił!

    Wprowadzenie do nurkowania:podskoki w wodzie,polewanie głowy konewka,wszystko poprzedone leczeniem:raz dwa trzy i...My wczoraj mieliśmy zajęcia i było już bardziej zaawansowane:)instruktor brał dziecko i przez hula hop pod wodą puszczal.Ja stałam po drugiej stronie i lapalam.Szok.Dużo dzieci nie chciało i plakalo.Mój w ogóle nie wzruszony poszedł jeszcze raz;)Mało tego jak poszłam z nim wczoraj na zajęcia to spał.W przebieralni rozbieralam fo na spiocha.Myślę:będzie awanturka pewnie.A on jak tylko zobaczył basen to uśmiech od ucha do ucha.Baaardzo mu się teraz podoba.Nie lubi aby na plecach leżeć w wodzie.trenujemy;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 10:12

    Krokodylica, małżowinka, Myszk@ lubią tę wiadomość

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa nie zastanawialiśmy się długo i zamówiłam wózek dla lalek.
    Ona z tym wózkiem z klocków chodzi przez 20 minut ciągiem wsadza i wyciąga lalkę czy misia.
    Na Mikołaja dostanie książeczkę o kotkach lub piaskach bo takie ciągle przegląda:)

    Już nie pamiętam co synowi kupiliśmy na roczek.

    makasa lubi tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie dziś w Lidlu jest seria kicia kocia ale to dla takich 3 latkow. Seria fajna.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja u kolegi bawi się zawsze samochodem Oball i taka zabawka na kijku. Jest tym zachwycona.
    Powoli też zaczyna układać wieżę z dwóch klocków. Kiedyś miałam takiego ślimaka https://allegro.pl/fisher-price-klocki-grajacy-slimak-71922-i7174066857.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1256617&ev_campaign=_DCK_pla_dziecko_zabawki&ev_adgr=Dla+niemowl%C4%85t&gclid=Cj0KCQiA8f_eBRDcARIsAEKwRGfpKlemgObFwyQu1FNt39qc9rHQsrfllZ5iFouOibpjbCqZTCtkIFYaAoiJEALw_wcB&gclsrc=aw.ds i synek w wieku roku się nim bawił chyba muszę go od babci przewieźć.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka... ja tez robie takie zdjecia... 12 lat temu syn mial zdjecia z misiem, teraz, mlodszemu robie zdjecia z kotkiem... w chmurze zapisuje zdjecia i filmy z kazdego miesiaca od tych 12 lat i na koniec roku robie starszakowi album z wybranymi zdjeciami - kiedys dostanie w prezencie.... w tym roku beda dwa albumu :)
    Ja polecam fontanne z pileczkami firmy Playskool, Bruno bawi sie tym juz od kilku miesiecy. Na Mikolajki dostanie zabawke do wody i ksiazke a pod choinke ksiazke i pomyslow wiecej nie mam a jeszcze urodziny... za to mam pomysl na prezent na Dzien Dziecka :)

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam wczoraj 2 testy i ciotka przyjechała:-). Ale co sie nastresowałam to moje...
    Dzieciaki wczoraj mnie wykonczyły. Grześ nie był w przedskolu 4 dni i już przechodził samego siebie. Mały też smęcił cały dzień zeby ida i jest ciężki ostatnio....

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kameralnie na 23os ;-). Ale coz moje dzieci maja babcie dziadkow prababcie do tego chrzesni i rodzenstwo moje i męża no i tak wychodzi że najblizszw rodzina to zawsze srednio 20 ludzi...

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
‹‹ 1439 1440 1441 1442 1443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ