X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/pantoprazole-sodium/synonym/

    Angela1108 lubi tę wiadomość

  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Ooo Patka też już 🥰 przekażcie jej gratulacje na messenger

    Po pierwsze kochana to chciałabym Tobie bardzo mocno pogratulować!! Z tego co czytam to świetnie idzie Ci macierzyństwo.

    Z Tego co widziałaś ja się rozpakowałam 26 stycznia. 2 tygodnie przed porodem zniosłam bardzo źle, w tym momencie cesarka jest dla mnie lajtowa. Bardzo się cieszę ze się na nią zdecydowałam, bardzo dobrze ją zniosłam a to jak mnie doktor pozszywał to bajka. W malutkiej oboje z mezem jesteśmy zakochani, chociaz nie obyło się bez kryzysu, miałam jedna słabą noc w szpitalu i już myślałam ze dopadnie mnie baby blues. Jeszcze mnie zatrzymali bo ja miałam słabe wyniki krwi. A teraz walczę z nawałem pokarmu, piersi jak kamienie i mogłabym konkurować z Pamelą Anderson :) mam nadzieje ze już jutro wyjdę.

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka123 wrote:
    Po pierwsze kochana to chciałabym Tobie bardzo mocno pogratulować!! Z tego co czytam to świetnie idzie Ci macierzyństwo.

    Z Tego co widziałaś ja się rozpakowałam 26 stycznia. 2 tygodnie przed porodem zniosłam bardzo źle, w tym momencie cesarka jest dla mnie lajtowa. Bardzo się cieszę ze się na nią zdecydowałam, bardzo dobrze ją zniosłam a to jak mnie doktor pozszywał to bajka. W malutkiej oboje z mezem jesteśmy zakochani, chociaz nie obyło się bez kryzysu, miałam jedna słabą noc w szpitalu i już myślałam ze dopadnie mnie baby blues. Jeszcze mnie zatrzymali bo ja miałam słabe wyniki krwi. A teraz walczę z nawałem pokarmu, piersi jak kamienie i mogłabym konkurować z Pamelą Anderson :) mam nadzieje ze już jutro wyjdę.
    Dziękuję 😊
    Ważne że wszystko jest dobrze i dajesz rade super ze laktacja jest jak być powinna. U nas też wielka miłość do malego nie do opisania nie sądziłam że aż tak nas weźmie 🥰
    Ja miałam problem z potasem był za niski i też było ryzyko że mnie zatrzymają dłużej bo anemia i ten bardzo niski otas ale podali mi coś i w dzień wypisu zrobili wyniki że trochę się poprawiały to nas wypisali z lekami do domu i zaleceniem kontroli za miesiąc

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hakorośl wrote:
    Tak, miałam mieć balonik, ale było zamieszanie nikt nie mógł się zdecydować czy balonik czy oksytocyna i kiedy, w między czasie zaczęły się porody i inne indukcje dookoła, ja jak to widziałam to spanikowałam- przypomniały mi się tez moje porody. Nie chciałam relacjonować tutaj na bieżąco, żeby moich strachów na wyrost i moich realnych obaw nie przekazywać na dziewczyny tutaj, przed którymi jeszcze były porody. Pani ordynator zaproponowała mi, ze mogę mieć cc, jeżeli mam takie doświadczenia i taki stres. Wahałam się jeden dzień, konsultowałam z mężem i w końcu o 3 w nocy odeszły mi wody i zrobili mi cc.
    Super, że trafiłaś na szpital, który pozwolił Ci wybrać czy indukcja sn czy cc. Najważniejszy jest Twój komfort psychiczny i co czułaś w tamtym momencie. Jeszcze udała się cesarka nie na zimno skoro wody Ci odeszły? 🙂 A jak maluszek i Twoje samopoczucie?

    Angela, jak masz nawał to nic tylko się cieszyć 😃 piersi ruszają i mały będzie miał tyle pokarmu ile potrzebuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 10:35

    age.png
  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 179 101

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Super, że trafiłaś na szpital, który pozwolił Ci wybrać czy indukcja sn czy cc. Najważniejszy jest Twój komfort psychiczny i co czułaś w tamtym momencie. Jeszcze udała się cesarka nie na zimno skoro wody Ci odeszły? 🙂 A jak maluszek i Twoje samopoczucie?

    Angela, jak masz nawał to nic tylko się cieszyć 😃 piersi ruszają i mały będzie miał tyle pokarmu ile potrzebuje

    Myślę, ze to kwestia Pani ordynator. Słyszałam o niej dużo dobrego. Poczułam się super zaopiekowana, nie przejmowała się tylko dzieckiem jak to bywa zazwyczaj, ale też mną i moim samopoczuciem. Jestem jej bardzo wdzięczna.
    Teraz czuję się już dobrze. Z maluszkiem od początku była wielka miłość, czego wcześniej nie doświadczałam już na porodówce, tylko przy dwóch pierwszych synach miałam „ufff skończyło się już nie boli”. Pomimo trzeciej ciąży i trzeciej laktacji męczyłam się trochę z karmieniem, synek nie osiągnął wagi urodzeniowej przez 3 tygodnie, gdzie poprzednie dzieciaki były pulpetami pomimo kp. Dlatego prawdą jest, ze kazde dziecko jest inne🫣 podcinaliśmy wędzidełko, ma też zatkany kanalik łzowy i próbujemy walczyć masażami. Przezyliśmy tez ogromny strach, bo synek ma dwa zgrubienia/guzki nad brwią i baliśmy się, ze to coś onkologicznego, ale na szczęście to torbiele niegroźne póki co i trzeba obserwować, a jak będzie starszy to wyciąć.

    A jak u Ciebie? Jak Wy się z maluszkiem macie?

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, przede wszystkim gratuluję.💐

    Patka123 lubi tę wiadomość

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, jak się macie?

    Hakorośl, super, że już wyszliście na prostą. Co do zatkanego kanalika łzowego, mój starszy syn miał zatkany i nic nie pomagało, więc miał odtykany w szpitalu. To trwa minutkę. Pani zabrała do sali zabiegowej malucha i po chwili oddała z odetkanym kanalikiem, ale mega płaczącego synka. Dostał cycka, uspokoił się i było po wszystkim.

    Angela1108, hakorośl lubią tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hakorosl, czym sie objawial zatkany kanalik? My tez chyba mamy niedrozne, bo ropka sie zbiera.

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Angela, jak się macie?

    Hakorośl, super, że już wyszliście na prostą. Co do zatkanego kanalika łzowego, mój starszy syn miał zatkany i nic nie pomagało, więc miał odtykany w szpitalu. To trwa minutkę. Pani zabrała do sali zabiegowej malucha i po chwili oddała z odetkanym kanalikiem, ale mega płaczącego synka. Dostał cycka, uspokoił się i było po wszystkim.
    U nas leci dzień za dniem wczoraj mieliśmy wizytę w przychodni mały ładnie przybiera. Jedyne co mi się nie podoba to nacisk przez położna i pediatra wczoraj na karmienie piersią jak jej powiedziałam że mały dostaje rano i wieczorem mm to jakbym jakaś zbrodnie popełniła że dlaczego itd mówię że nie najada się rano piersią i wieczorem jest to samo to że po co że da się to zrobić piersią ale kurcze myślę że to jest moja decyzja ja oczywiście ile się da tyle chcem go kp ale bez przesady bo uważam że w mleczku mm nie ma nic złego. Za dwa tyg musimy zrobić wynik z morfologia kontrolnie. I ogólnie to wczoraj na poczekalni była 2 chorych dzieci mam nadzieję że mały się nie zaraził

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, nie przejmuj się tą gadką o mm. Karm, jak ci wygodnie.
    A co do poczekalni, to ja też jestem zawsze pełna obaw. Teraz na bioderkach też niby miałam być na 8.55 a jak byliśmy na miejscu, to dostałam numerek na 9.15. Idę pod drzwi, a tam z osiem mam z maluszkami przede mną. No masakra! I potem tylko rozkmina, czy nikt niczym nie zaraża...

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie wydaje mi się że po to są wyznaczone godziny żeby z tymi maluchami nie czekać w poczekalni z innymi dziećmi bo nigdy nie wiadomo które dziecko na co może być chore i niepotrzebnie zarazić inne

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hakorośl, oprócz tego co napisałaś to z małym jest wszystko ok? U mnie od początku problemy z brzuchem a konkretnie z kupą. Jak tylko mały skończył tydzień. Ja nie mam mleka i karmię tylko mm. Wyszła nietolerancja laktozy z badania kupy. Próbujemy różne mieszanki i leki z pomocą położnej żeby ulżyć małemu. Jest zdecydowanie lepiej ale jeszcze nie idealnie.

    Żurawinka, czy Twój mały potrafi ulać nawet 2h po jedzeniu? Mojego nawet czasem go wybudza 🙁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 14:09

    age.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:

    Żurawinka, czy Twój mały potrafi ulać nawet 2h po jedzeniu? Mojego nawet czasem go wybudza 🙁
    Potrafi. I męczy go to a mnie stresuje. Cały czas kładę małego na boczku. Do spania i drzemek, bo boję się, że inaczej się zakrztusi. Aż mu się taka płaska z boków i wydłużona głowa zrobiła.

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj mały też ma problemy brzuszkowe strasznie się pręży po jedzeniu nawet przez sen cały czas napina brzuszek mówiłam o tym lekarce wczoraj ale skończyło się znowu na temacie kp a u mnie robi się lipa pokarmowa nie wiem czy przez ten żołądek bo bardzo mało jem ale z dnia na dzień widzę że coraz mniej ściągam teraz jeszcze teściowa wraca do pl 1.02 więc będą setki złotych rad

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile ml jedzą wasze maluszki na jedno karmienie? Bo mojego odciągniętego daje mu 60 plus cyc co jakiś czas bo mu mało mm też 60ml i raczej mu to wystarczy i w dzień je co 2h w nocy budzi się raz od jakiegoś czasu koło 3 i później po 5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 16:31

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem, ile mały je, bo karmię tylko piersią i nie wiem, jaka ilość on ściąga.

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, jak pisałam tutaj na forum, ja próbowałam ogarnąć kp a że miałam mało pokarmu to wiem ile mniej więcej maluchy jedzą. Twój ma 14 dni to powinien jeść 90ml około. Tyle modyfika wtedy robiłam i czasem nawet wcinał 120ml.
    Jak karmiłam kp to najpierw cyc a potem dorabialismy 40ml, półtorej miarki. Potem to było za mało, głodny był i robiliśmy cyc + 60 ml ale kilka dni później całkowicie na mm przeszliśmy, bo coraz mniej miałam. Kilka dni później nic już nie zostało.
    To 60ml co robisz jest ok ilością


    Żurawinka, łączę się w stresie o to ulewanie. Położna mówiła że tak to bywa z maluchami i nic się nie zrobi, ale mimo wszystko się martwię. USG brzucha mój mały miał w szpitalu więc to nie refluks. Tylko cały czas trzeba go przebierać i pieluszki zmieniać bo wszystko ulane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 20:47

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się byłam dzisiaj na kontroli blizny I niby wszystko ok po za tym że robią mi się zrosty.. mają mi też zamówić jakiś lek na ten mój żołądek.. dostałam witaminy i jakieś saszetki z proszkiem na laktacje. Mówili też żeby się zastanowić nad oszczyknieciem blizny właśnie na te zrosty że od 2 do 4 takich sesji bym potrzebowała

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1408 379

    Wysłany: 1 lutego 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa I odpadl nam dzisiaj kikut z pępuszka 🥰

    Marcysia1990, Nyashka, Żurawinka lubią tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔
    02.2017 👼🏻💔
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 2 lutego 2023, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hakorośl współczuję tych zmartwień odnośnie jakiś zgrubień. Dobrze że to nic poważnego. Ja to już bym panikowała na maxa.

    My wczoraj byliśmy na pierwszej wizycie patronazowej po 4tyg i lekarka zauważyła małą asymetrię główki z lewej strony. No i faktycznie ja już też to widzę, jakby się zrobiło nawet lekkie wklesniecie. Kurcze i pilnowaliśmy tych stron w dzień że lewa prawa, jedynie w nocy to spal najczęściej na tej lewej stronie. Lekarka zaleciła nam żeby więcej go dawać na brzuszek a my faktycznie dawaliśmy go dość mało i nie codziennie . Mam nadzieję że to się naprawi.
    Żurawinka a u Ciebie ta główka to Twoje spostrzeżenia?

    Angela i tak jak dziewczyny piszą, karm tak jak Ci wygodnie. Teraz jest wszędzie jakaś ogólnopolska presja na to KP , a trzeba robić tak jak głowa podpowiada i nie słuchać żadnych uwag. I współczuję z tą teściowa , ale bądź dzielna i się nie da 😊

    A i co do tego żeby sprawdzić ile mleczka wypiło z piersi dziecko To na jednym blogu czytałam że jest taki myk żeby zważyc dziecko od razu przed karmieniem i od razu po. U mnie ostatnio wyszło ok 100ml po karmieniu.

    age.png
‹‹ 651 652 653 654 655 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ