X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się wkurzyłam! Wzięłam się za ogarnianie dostawki - ja miałam dostawkę chicco next to me2, kupę kasy nas kosztowała. Miałam dokupić tylko nowy materacyk, ja ja otwieram a tam pleśń 😭😭😭 Zapomniałam, ze ona jest na tej ścianie gdzie sąsiadowi naszemu rura poszła w komórce lokatorskiej była Wilgoć i dostawka na śmietnik poszła 😭
    Mam drugą tańsza u rodziców. Jak spaliśmy u nich to córka w niej spała z Lionelo tez swietna duzo tańsza tylko szara a ta z chicco miałam bezowa 🙈 idealnie pasująca do nowej sypialni. No nic poszukam nowego materacyka do tej lionelo i mąż mi ja przywiezie za 2 tyg

    South lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 3 października 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym sie wkurzyła. I to ostro .
    My dostaliśmy kołyskę od dobrych znajomych więc niczego sie nie obawiam. Dokupie tylko materacyk nowy. Resztę przepiore ze dwa razy bo wszystko jest ściągane i można na spokojnie wyprać

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, apropo pakietów medycznych osobiście bardzo polecam Signal Iduna:) To towarzystwo ubezpieczeniowe które ma w ramach swojej „opieki” wiele placówek medycznych. Od takich medycznych biedronek jak enel-med (tam miałam wcześniej pakiet) czy Damian po fajne przychodnie premium typu Babka Medica, Bora Med, Premium Medical (mówię o wawie). Teraz to już może trochę za późno na takie rady, ale jakbyście były w przyszłych ciążach to w mojej subiektywnej opinii warto :D Krew sobie robię w enelmedzie pod domem, ciąże prowadzę w zupełnie innej części waw z uwagi na renomę lekarza, a jak wypadają rzeczy typu okulista czy holter to szukam najbliższych terminów w okolicy - przed to, że tych przychodni jest sporo to i terminów tez:)
    Btw. oczywiście nie jestem ich pracownikiem i to żadna reklama, po prostu serio jestem zadowolona :D Wcześniej miałam pakiet w enel-medzie i tylko z tym mam porownanie:)

    Marcysia1990, Nyashka lubią tę wiadomość

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Żelka 🙁 dobrze, że zerknełaś teraz a nie później.

    Co do pakietów medycznych, ja mam z Allianz i też mają enel-med dostępny czy kliniki Invicta, gdzie ja się leczę i prowadzę ciążę. Sporo badań i różnych placówek medycznych dostępnych. Całkiem spoko opcja, szczególnie, że niedużo płacę, bo to pakiet medyczny z pracy. Jakbym miała ze swojej kasy wydawać na wizyty tyle ile razy w ciąży chodzę, to chybabym zbankrutowała 🤣

    Olciax lubi tę wiadomość

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Olcia, muszę poczytać czy we Wrocku jest coś takiego. Ja raczej rzadko chodzę po lekarzach, a pakiet wzięłam pod względem ciąży. Ale gdyby było coś spoko dla mnie i maluszka i w okolicy to do przemyślenia

    Olciax lubi tę wiadomość

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Dzięki Olcia, muszę poczytać czy we Wrocku jest coś takiego. Ja raczej rzadko chodzę po lekarzach, a pakiet wzięłam pod względem ciąży. Ale gdyby było coś spoko dla mnie i maluszka i w okolicy to do przemyślenia

    Myślę, że jest bo ja nawet jak byłam u dziadków, w malutkim miasteczku 40km od Rzeszowa to była tam prywatna przychodnia w której zrobiłam krew w ramach tego pakietu :D
    Ale tak jak napisałaś, to ma sens jak się chodzi. Ja gdyby nie ciąża to też bym raczej nie korzystała:)

    Daj znać jak przyjdą legginsy, ciekawa jestem czy dobrze gremium internetowe dobrało rozmiar Haha :D

    Nyashka to z tego co piszesz to to jest to samo zarówno i Allianz i Signal - działa na tej samej zasadzie, wiec te same plusy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 20:21

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, sama jestem ciekawa 😄

    A to ubezpieczenie to jest tylko medyczne i można je wykupić na własną rękę czy połączone jest to z ubezpieczeniem grupowym z pracy?

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Hehe, sama jestem ciekawa 😄

    A to ubezpieczenie to jest tylko medyczne i można je wykupić na własną rękę czy połączone jest to z ubezpieczeniem grupowym z pracy?

    Ja mam z pracy od męża, ale moja koleżanka kupowała dla siebie na własną rękę:)

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy miałam Compense i tez byłam bardzo zadowolona. Ja w ciąży zrobiłam badania u każdego możliwego lekarza. Nawet miałam USG żył 😃 a krew badałam 2 razy w miesiącu haha. No ogólnie u lekarki byłam co tydzień 🙈🙈 to dobrze byłam obadana haha

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest taki pakiet to trzeba korzystać 😜 To ja mam z pracy ten Medicover, mogę też mieć Luxmed i kiedyś z niego korzystałam i byłam zadowolona pod względem ilości punktów u nas. Niestety medi ma ich nie wiele i czasem trzeba się przez całe miasto przebijać co mi się już nie podoba. I np jutro idę na krzywą prywatnie koło domu i będę leżeć i pachnieć i czekać na pobranie 🤣

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Właśnie wyczytałam ciekawostkę, ze przy cukrzycy ciążowej warto wprowadzić probiotyk zawierający Lactobacilllus rhamnosus GG. Ja dzisiaj akurat misze iść do apteki to go zakupie
    Jaki preparat kupiłaś? Ja w tabletkach tylko dicoflor znalazłam.

    Olciax, nasze pakiety wyglądają podobnie 😃 to zasługa tego, że to są pakiety medyczne firm ubezpieczeniowych. Oni nie mają swoich płacówek, tylko współpracują z istniejącymi, a dzięki temu ma się dostęp do większej ilości lekarzy i miejsc. Fajna sprawa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 21:59

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Jaki preparat kupiłaś? Ja w tabletkach tylko dicoflor znalazłam.

    Olciax, nasze pakiety wyglądają podobnie 😃 to zasługa tego, że to są pakiety medyczne firm ubezpieczeniowych. Oni nie mają swoich płacówek, tylko współpracują z istniejącymi, a dzięki temu ma się dostęp do większej ilości lekarzy i miejsc. Fajna sprawa

    Taaaak, dokładnie,, masz rację :) I to samo miała Żelka w Compensie;)

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Jaki preparat kupiłaś? Ja w tabletkach tylko dicoflor znalazłam.

    Olciax, nasze pakiety wyglądają podobnie 😃 to zasługa tego, że to są pakiety medyczne firm ubezpieczeniowych. Oni nie mają swoich płacówek, tylko współpracują z istniejącymi, a dzięki temu ma się dostęp do większej ilości lekarzy i miejsc. Fajna sprawa
    Dicoflor 6 właśnie. Ale ja go daje tez córce także on jest spoko. Tak samo jak się mały urodzi to będzie dostawał Dicoflor bo jest na oleju kukurydzianym a nie palmowym.
    Kupiłam sobie tez lactovaginal zrobie sobie kuracje 7 dniowa. Ogólnie biorę jeszcze probiotyk IBS on jest polecany gdy się bierze zelazo, ja nie biorę żelaza osobno ale mam w preparacie pragna duo…


    W ogóle zrobiłam dzisiaj pierwsza turę zakupów na Allegro… wydałam ponad 1000 zł , a to jeszcze nie koniec. Zagaduje tez 8gwiazdek juz o jakis rabat na łupinę, zaproponowali 8%… i nie wiem czy kupować czy się wstrzymać i poczekac może do BF 🤔

    Nyashka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecne już mamusie czy znacie z difraxa chusteczki odkażające do smoczków? Przy córę ich używałam, jak nam gdzieś smoczek wyleciał to wtedy ratowało sytuacje. Zawsze kupowałam na Allegro, nigdzie ich nie ma… czy oni je wycofali ? Znacie może jakieś inne ?

    Difrax Chusteczki Do Czyszczenia Smoczków 25 Sztuk


    Wyglada na to, ze przepadł mi tez gdzieś podgrzewacz do butelek 😏😏 dostałam od siostry po jej córce jakis niemiecki kurczę był świetny, ustawiałam temp i cała noc miałam butelkę z woda w nim nic się mu działo. Sprawdzony. A teraz muszę szukać zastępstwa.

    Szukam tez termoopakowania na butle z mlekiem. Z córka miałam taka z canpola ale nieszczególnie to trzymało ciepło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 23:13

    age.png
    age.png
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 3 października 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po „standardowej” wizycie oczywiście bez dokładnego mierzenia. Trochę przeraziła mnie moja waga bo 8kg na plusie, a raczej wszystko poszło w brzuch i cycki tzn tak mi się wydaje 🤔 szyjka bardzo ładna, zamknięta. Chłopaki od ostatniej wizyty nadal w tej samej pozycji jeden głowa do góry i nogami przy pęcherzy, a drugi głowa obok niego, ale na ukos. W czwartek krzywa - byle przeżyć 😁

    Żurawinka lubi tę wiadomość

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Obecne już mamusie czy znacie z difraxa chusteczki odkażające do smoczków? Przy córę ich używałam, jak nam gdzieś smoczek wyleciał to wtedy ratowało sytuacje. Zawsze kupowałam na Allegro, nigdzie ich nie ma… czy oni je wycofali ? Znacie może jakieś inne ?

    Difrax Chusteczki Do Czyszczenia Smoczków 25 Sztuk


    Koleżanka poleciła mi takie chusteczki do dezynfekcji smoczka, ale nie wiem jak z ich dostępnością bo jeszcze ich nie szukałam do zamówienia.
    received-1087706325448451.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 23:19

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South przy dwójce to chyba waga idealna :) od początku drugiego trymestru to waga już może skakać 2kg na miesiąc do przodu. Najważniejszym że wszystko jest ok 😊

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ekodrogeria chusteczki waterwipes są po 10,50 zł opakowanie 😊

    https://ekodrogeria.pl/chusteczkinawilzane/waterwipes-bio-28-szt-chusteczki-nawilzane?from=listing&campaign-id=20

    Edit teraz zobaczyłam że to malutkie opakowanie. Ale mają też takie wielopaki to wychodzi ciut taniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 23:29

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 4 października 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysiu dzieki, siostra lub mama kupi mi w DM w De i przywiozą. Ja wczoraj już zamówiłam jakieś inne, wzięłam tylko jedna paczkę było 30 sztuk w środku. Na początek jak coś wystarczy mi bo i tak smoczek ewentualnie później będzie w ruchu.
    South 8 kg przy bliźniakach to jak 4 kg przy jednym. Przy twojej szczupłej figurce to wg mnie super waga 👍🏽👍🏽
    Ja jutro mam wizytę u diabetologa wiec się będę ważyć bo tygodniu od poprzedniego ważenia gdzie doznałam traumy 🙈
    Przyszło moje zamówienie ciążowe z H&M i wiadomo zamówiłam legginsy czarne by mieć na zmianę, bo ja z dzieckiem to codziennie muszę je zmieniać. A legginsy to do wszystkiego mi pasują. I zamówiłam jedne takie brązowe proste prążkowane tez M ale one są luźniejsze jakbym w ogóle spodni na sobie nie miała. Bardzo fajne.

    400-B16-E5-68-C1-40-EE-BFE3-3-D02-FE9106-B8.jpg

    No i z tym rabatem -20% to cena tych rzeczy tez super wyszła

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 4 października 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka a co na allegro zamawiałaś?

    Im głębiej w las z tą wyprawką, tym bardziej widzę ile jeszcze do kupienia.

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

‹‹ 327 328 329 330 331 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ