X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 3 października 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na szczęście ma być cieplej i w końcu słońce. Praktycznie cały urlop męża padało 🙈 wraca do pracy,a tu słoneczne dni zapowiadają 🙈
    Dzięki za link, w h&m znowu -20% to może skorzystam :)

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 3 października 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas od czwartku ma być 18 stopni. Teraz też ładnie słoneczko świeci, ale jest mocny wiatr. Właśnie wykorzystuje okazje i wczoraj już puściłam pierwsze pranie dziecięcych rzeczy :D A teraz piorę poduszki, kurtki itd. Śmieje się że już syndrom wicia gniazda mi się włączył :D

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South poproś o zmierzenie dzieci, przecież przy bliźniakach to tak samo jak przy cukrzycowych ważne pilnowanie tego wzrostu.

    Kurczę dzwoniłam do kolejnej fajnej polecanej poloznej co dobrze ogarnia laktację i lipka straszna bo ona jeździ w innej części Krakowa ehh

    Patka ja się nie mogę tak listopada doczekać 🙈 w weekend listopadowy zaczynam akcje pranie. Nie będzie szło to szybko, troszkę się tego uzbierało… ale ostatnio prasowałam firane i zasłonę do sypialni i mam ból pod łopatka od tego do dzis 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 13:21

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 3 października 2022, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też będę jeszcze prać w listopadzie i wtedy prasować. Teraz chciałam się pozbyć charakterystycznego zapaszku bo mam dużo rzeczy z drugiej ręki, czy to lumpka czy vinted.
    A z prasowaniem to już myślę jak taktycznie do tego podejść 😂 trzeba znaleźć jakiś sposób żeby to robić na siedząco.
    Z tą łopatką współczuje, pewnie jakiś zakwas się zrobił albo nadwyrężyłaś :(

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 3 października 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zelka, już raz pytałam to pomiary na typowym usg, a nie na wizycie u gina. Mam zaplanowane na przyszły pt, może uda się coś przesunąć. Ale poproszę o te pomiary zobaczymy co teraz powie..

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 3 października 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ciepło w mieszkaniu, ale duży pokój to ściana okien na południowy-zachód ;) Zwykle zaczynałam grzać dopiero przy -10 ;] Teraz pewnie będzie wcześniej, bo w ciąży zawsze marznę ;]

    Kurtka będzie ta co zwykle, na szczęście nie mam problemu z dopinaniem się w ciąży w moich zimowych.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio lekarka z tego Medicover też nie zmierzyła małego, tylko czy się rusza i czy serce bije, nosz... Kurde :/ już nigdy nie wykupie takiego pakietu medycznego. A teraz chodzę i tu prywatnie i tu prywatnie, ale ten drugi lekarz to bada tak dokładnie, że niebo a ziemia. Przy kolejnej ciąży pójdę prywatnie i na NFZ będę się starała robić badania wszystkie.

    W ogóle to byłam ostatnio na NFZ u mojej poprzedniej gin od recept anty czy da mi skierowanie na ten zastrzyk z immunoglobuliny to do mnie z tekstem że ona już zamówiła potrzeba ilość dla swoich pacjentek i że nie wie czy uda jej się coś dla mnie domówic... Ściema jak nie wiem. W każdym razie dala skierowanie na przeciwciała. Jeśli odmówi mi tego zastrzyku to poproszę o odmowę na piśmie i potem im narobię rabanu bo odmówić nie mogą. Masakra z tymi lekarzami. Człowiek płaci wszystkie składki, niemałe a oni robią pod górę. Prywatnie ten zastrzyk to 400 zł więc wolałabym na NFZ nie ukrywam 🙄

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South wrote:
    Zelka, już raz pytałam to pomiary na typowym usg, a nie na wizycie u gina. Mam zaplanowane na przyszły pt, może uda się coś przesunąć. Ale poproszę o te pomiary zobaczymy co teraz powie..
    A to wy w luxmedzie nie macie takiej normalnej wizyty?
    Ja z córka miałam pakiet z comensa wiec korzystałam z ginekologów w Scanmedzie tych prywatnych, to ja miałam tyle wizyt ile chciałam i zawsze USG plus badanie szyjki.
    Co „firma” to inaczej.
    Np teraz jak chodzę do mojego lekarza prowadzącego prywatnie No to on mi bada WSZYSTKO 😃 a ten na NFZ to robi USG ale dej pan spokoj 😂😂 sama mówię mu żeby mi po mierzył małego bo on to robi na zasadzie ok serce bije. Noo ja tak małego często czuje ze mi to jego usg na tym etapie niewiele wnosi 😃

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South wrote:
    Zelka, już raz pytałam to pomiary na typowym usg, a nie na wizycie u gina. Mam zaplanowane na przyszły pt, może uda się coś przesunąć. Ale poproszę o te pomiary zobaczymy co teraz powie..
    A to wy w luxmedzie nie macie takiej normalnej wizyty?
    Ja z córka miałam pakiet z comensa wiec korzystałam z ginekologów w Scanmedzie tych prywatnych, to ja miałam tyle wizyt ile chciałam i zawsze USG plus badanie szyjki.
    Co „firma” to inaczej.
    Np teraz jak chodzę do mojego lekarza prowadzącego prywatnie No to on mi bada WSZYSTKO 😃 a ten na NFZ to robi USG ale dej pan spokoj 😂😂 sama mówię mu żeby mi po mierzył małego bo on to robi na zasadzie ok serce bije. Noo ja tak małego często czuje ze mi to jego usg na tym etapie niewiele wnosi 😃

    age.png
    age.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 3 października 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia, a jak w badaniu wychodzi brak przeciwciał, to też robi się ten zastrzyk z immunoglobuliny? Czy wtedy dopiero po porodzie?

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te z dziewczyn, które szukają jeszcze w dobrej cenie otulaczy do fotelika samochodowego to jedna dziewczyna na insta polecała firmę.

    https://allegro.pl/oferta/kocyk-otulacz-do-nosidelka-wozka-fotelika-12674164992

    Ja się skuszę chyba na dokupienie prześcieradełek z tej firmy super ceny

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Marcysia, a jak w badaniu wychodzi brak przeciwciał, to też robi się ten zastrzyk z immunoglobuliny? Czy wtedy dopiero po porodzie?

    Też się robi, to się właśnie robi profilaktycznie gdyby dzidziuś miał grupę krwi po tacie. No i później robi się drugi zastrzyk do 72h po porodzie jeśli dziecko będzie miało grupę krwi taty.
    Po podaniu tego zastrzyku w kolejnym badaniu powinny mi juz wyjść przeciwciała tego antygenu.

    age.png
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 3 października 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    A to wy w luxmedzie nie macie takiej normalnej wizyty?
    Ja z córka miałam pakiet z comensa wiec korzystałam z ginekologów w Scanmedzie tych prywatnych, to ja miałam tyle wizyt ile chciałam i zawsze USG plus badanie szyjki.
    Co „firma” to inaczej.
    Np teraz jak chodzę do mojego lekarza prowadzącego prywatnie No to on mi bada WSZYSTKO 😃 a ten na NFZ to robi USG ale dej pan spokoj 😂😂 sama mówię mu żeby mi po mierzył małego bo on to robi na zasadzie ok serce bije. Noo ja tak małego często czuje ze mi to jego usg na tym etapie niewiele wnosi 😃

    U mnie jest tak, ze jest wizyta „ginekolog-prowadzenie ciąży” i to jest wizyta w celu uzupełnienia karty ciąży, pomiary wagi i ciśnienia, badanie „ręczne”, szybkie usg - ruchy, serce, i skierowanie na badania z krwi i te wszystkie co powinny być na NFZ. Na tej wizycie dostaje się tez skierowania na takie klasyczne „USG ciąży” i wtedy inny lekarz mierzy wszystko. Niby mamy najwyższy pakiet medyczny a i tak jest kicha..

    Oczywiscie wizyta prywatna u mojego lekarza to jest full wypas.

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym mierzeniem dziecka to nawet nie co firma, tylko co lekarz. Ten wcześniejszy lekarz od "krwiaka" mierzył malego co wizytę, ale nic słowem się nie odezwał o badaniu przeciwciał czy też nigdy nie zajrzał mi wziernikiem do piczki, teraz zaczęłam chodzić do innej babeczki bo opinie miała dobre a ona z kolei zagląda wziernikiem, daje skierowanie na badanie USG ale nie dwa razy z rzędu nie zmierzyła mi małego. Za pierwszym razem to mówiła że i tak idę na prenatalne to nie musi, a Teraz to nie wiem dlaczego nie ale przy kolejnych wizytach będe ja Cisnac 😤 następna wizyta też mi się nakłada z prenatalnymi i z jej wizytą.
    Ja nie rozumiem tych lekarzy, jeszcze jakby własne pieniądze wydawali na te badania czy skierowania

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze apropo tych pakietów medycznych to nie wiedziałam, ale na koniec ciąży nie ma się gwarancji tego że wizyty będą u tego konkretnego prowadzącego, po prostu idzie się tam gdzie jest ktoś dostępny, zero jakiegoś kontaktu z lekarzem czy położona, wszystko tylko w godzinach pracy. Więc szczerze to wolę już chodzić tylko prywatne i mieć to wsparcie lekarza , przynajmniej wiem za co place. A najlepiej trafić lekarza do przyjmuje i na NFZ i prywatnie 😁

    age.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 3 października 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem zadowolona z medicover, lekarz szybko odpisuje na wiadomości a do poznych godzin wieczornych jest polozna na czacie. W 1 ciazy mialam telefon do gina ale i tak w nocy bym nie dzwonila tylko jechala na IP :)

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przypomnijcie mi 🙈 do przemywania oczek dzidziutkowi to była zwykła sól fizjologiczna roztwór 0,9 tak?🙈🙈🙈 wstyd, zapomniałam

    age.png
    age.png
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 3 października 2022, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Dziewczyny przypomnijcie mi 🙈 do przemywania oczek dzidziutkowi to była zwykła sól fizjologiczna roztwór 0,9 tak?🙈🙈🙈 wstyd, zapomniałam
    Tak, zwykła sól ☺️

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 3 października 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak. Sól fizjologiczna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 16:55

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wyczytałam ciekawostkę, ze przy cukrzycy ciążowej warto wprowadzić probiotyk zawierający Lactobacilllus rhamnosus GG. Ja dzisiaj akurat misze iść do apteki to go zakupie

    Nyashka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
‹‹ 326 327 328 329 330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ