X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 3 września 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2022, 17:44

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 3 września 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my mamy za jakieś 10 dni 8 miesięcy, mała waży niecałe 8 kg I nosi 74 a czasami jeszcze duże 68 ale też nie mam pojęcia w którym jest centylu. Ciągle martwiłam się że za mało jr i że za mało przybiera, ale na 6 miesięcy osiągnęła podwójną wagę urodzeniową :)

    Babcia lubi tę wiadomość

  • olinaina Koleżanka
    Postów: 58 31

    Wysłany: 3 września 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój za tydzień 8 m-cy kończy. Ciuchy nosi 74/80. Waży 9620 g 😅
    Strasznie wystrzelił rozwojowo w tym tygodniu, pełza i raczkuje do przodu. Wspina się i stoi na kolanach przy meblach i w łóżeczku. Zęby sztuk 4. Ale znowu jakieś idą, bo gorączkę miał dziś bidulek.
    Wyjeżdżamy na urlop, a potem ostatnie chwile na macierzyńskim i wracam do pracy. Synek będzie w najlepszych rękach, bo z moją mamą. Czekamy na żłobek państwowy do czerwca przyszłego roku, jak się nie uda to prywatnie go zapisujemy. Przy domu mamy kilka miejsc, a miasto Gdańsk dopłaca do prywatnych placówek.

    Babcia lubi tę wiadomość

    👶🏼Jan 10.01.2022 r. 👶🏼
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 5 września 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wasze dzieci się szybko rozwijają.
    Mój synek też niedługo kończy 8 miesięcy, za 2 tygodnie ale jeszcze nie siedzi.
    Jesteśmy pod opieką fizjo więc powoli ale do przodu.

    Nosi 80 i waży coś ok 8,5 kg.
    Prześwitują mu już 2 dolne jedynki.

    Że spaniem bardzo różnie ale ja już przez te podubki sama się budzę i jestem często jak zombie.
    Budzi się tak co 3 godz na jedzenie, to 1 spanie ma najlepsze potrafi tak z 4 godz.

    Ja od lutego wracam do pracy, niby jeszcze trochę ale wiem że szybko zleci i będę przezywac jak go będę zostawiać w żłobku,

    Inkaa85, Babcia lubią tę wiadomość

    Aaggaa02
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 5 września 2022, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mam pytanie bo jesteśmy na mleku bebilon 2 ale chciałabym zmienić chyba na hipp bo widzę że ma lepszy skład czy któraś tak przechodziła i czy warto?

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 806 322

    Wysłany: 5 września 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    u nas intensywny czas bo najstarsza zaczela szkole więc duuuzo emocji.
    co do spania to nie narzekam, poza wstawaniem ok 5-6 rano to Mieszko spi na prawde dobrze. ma 3 drzemki w dzień, pierwsza rano jest najdłuższa ok 1,5h pozniej dwie krótsze tak ok 1h. trafił nam sie egzemplarz śpiocha :P
    wagowo mamy 10,2 kg i ubrania 80. Mieszko ma 8 miesiecy i staje i przesuwa sie przy meblach. co dla mnie jest szokiem bo dziewczyny w tym wieku to zaczynały dopiero same siadać ale jak widac nie ma reguły.
    kurcze czas szykować jesienna garderobę! i mam dylemat co przy stającym dziecku ale nie chodzacym. rozwazam kombinezon bez stóp i miekkie paputki. ten etap gdzie dziecko staje a nie chodzi to pod wieloma względami jeden z trudniejszych etapów dla mnie, raz z e wlasnie na buty za wczesnie a tu zimno bedzie a dwa oczy dookola glowy non stop trzeba miec.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 5 września 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka, ja przechodziłam właśnie z bebilon na hipp. Hipp mieliśmy przy 1 synku i byłam zadowolona, coś mnie jednak podkusiło na bebilon

    U nas bez żadnego proboemu zmiana, lepiej się rozpuszcza, bebilon zostawiał grudki, lepszy skład, chyba też jest tańszy ale już nie pamietam, same plusy. Śpi tak samo😉

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 6 września 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez mały staje i się przesuwa przy meblach, ciagle chce się gdzieś wspinać, nie usiedzi na miejscu. No mega trudny etap, często traci równowagę i obija sobie głowę… nawet jak pilnuje to i tak się zdarza ze się przewróci. Masakra… córka nie była aż tak ruchliwa.

    Babcia lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • mama85 Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 6 września 2022, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Centyle to najlepiej liczyć sobie w aplikacji, ja mam Growth i tam sobie wpisuje wagę :)
    Ja totalnie się zgadzam, ze ten etap to jest hardcore, ciagle gdzieś się mały wspina, raczkuje tak szybko, ze mu ręce się czasem podwiną i główka uderza…już raz spadł nam z łóżka, ale już mamy barierki na naszym lozku i kojec w salonie, oczywiście synek nie chce w nim siedzieć i się bawić tylko zwiedzać świat 😅 ja to codziennie mam z 10 zawałów serca ;) mega stresujący czas :)

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 6 września 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam wszędzie jej pełno na chwilkę z oka nie można spuścić, wspina się i raczkuje. Milion razy robi salon I oczywiście najbardziej ciągnie ją tam gdzie nie powinno, meble, wspinanie po szybie, po łóżeczku. Dzisiaj opuściliśmy łóżeczko na najniższy poziom

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 7 września 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz mały idzie rozwojowi jak jego starszy brat, raczkuje tylko do tyłu 🙊 u tak się denerwuje, bo tak chciałby do przodu, ale mu coś jeszcze brakuje.
    Chyba tyłek za ciężko, bo waży 12kg 😅
    Nie jest jakiś grubaśny, jest po prostu duży.
    Ma dwie dolne jedynki, ale zauważyłam dzisiaj, że wychodzą mu dolne dwójki, a górnych jedynek nie widać. Może tak być?
    Poza tym to bardzo wesoły i "wygadany" chłopczyk. Idzie spać ok 20, a w nocy budzi się ok 3 na mleko i potem śpi do 6-7.

    Jeśli chodzi o skład mleka, to najlepsze w składzie jakie znalazłam, to Kendamil i to podaję małemu. Nie ma w składzie np oleju palmowego. Niestety jesteśmy na mleku kozim, bo po normalnym miał MEGA wzdęcia i gazy. No brzuch miał jak dzieci w Etiopii. Teraz na kozim wszystko się unormowało 👌🏻

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 8 września 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2022, 17:44

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 8 września 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby też o tym czytałam, ale się nigdy z tym nie spotkałam. Będzie śmiesznie wyglądał jak będzie miał zęby tylko na dole 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2022, 13:12

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 15 września 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a smarujecie czymś buzię waszych maluchów teraz na jesień jakimś kremem? Bo szczerze mówiąc ja niczym nie smaruję, na lato czasami smarowałam tym z filtrem i widzę że w ogóle mała ma jakieś przebarwienia takie czerwone na policzkach

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 16 września 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka, jak jest słońce to nadal filtrem.

    Jakimś specjalnym na jesień nie smaruje, jak będzie zimniej to kreme mustela na zimniejsze dni.

    Może to plamki uczuleniowe i znikną?

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
  • mama85 Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 20 września 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dizewczyny a jak u Was z kp przy ząbkach maluszków? Moja mała pirania ma dwie dwójki i ja już jestem tak pogryziona :( co robić żeby sobie jakoś z tym poradzić?

  • mama85 Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 20 września 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam na myśli dwie jedynki dolne, jeju ten baby brain ;)

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 20 września 2022, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kp to she nie wypowiem, bo mój mały pije mm. Ale ma już trzy ząbki i teraz wychodzi mu na raz 5 zębów 😮‍💨 biedaczek, oby noc była dla nas łaskawa 🙏🏻

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 21 września 2022, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2022, 09:04

  • mama85 Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 21 września 2022, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 No właśnie u nas od jakiegoś tygodnia jest gorzej bo mały zaciska mocno ale górnych nie widzę jeszcze :-/ aż się boje co to będzie :( właśnie nie mam żadnych ranek na piersi a boli przeokropnie, smaruje mustela póki co ale sprawdzę te wkłady w takim razie, dzięki wielkie. U nas w nocy póki co dalej pobudki mega często i wtedy cycek oczywiście. W ciągu dnia nie ma tyle czasu na jedzenie, nawet ze zmianą pieluchy czy przebranie się to walka bo synek ma inne plany :)

‹‹ 333 334 335 336 337 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ