X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie nie dopajam małego bo on jest mm i kp wiec zakładam ze pije z cyca. Kupiłam mu bboxa i próbowałam dać się napić z niego ale jeszcze nie ogarnia, jego siostra w tym wieku od razu załapała.
    My musimy się wybrać do fizjo bo mały sobie upodobał jeden bok jeśli chodzi o obrót na brzuszek…
    Dziewczyny mam pytanie co do blw, wtedy jak podajecie dziecku pierwszy raz jakieś warzywo to od razu w kawałku? Ja się troche boje i zacznę chyba od papek a pozniej powoli blw…

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do karmiących mm lub kp i mm dopajacie dzieciaczki wodą lub herbatkami ? Od kiedy?
    I drugie pytanie jaki karmicie mm również kolor kupek macie zielony ?

    Na początku,kilka razy dawałam wodę jak wracałyśmy ze spaceru, ale nie dużo z tego wypiła (5/10ml). Teraz jak są upały to częściej marudzi i daję wtedy mleko (ok. 2,5h). Wodę dostaje tylko do posiłku stałego - butelka bbox (jeszcze się gubi o co chodzi ze słomką - raz pociągnie, raz pogryzie 🙃)
    Kupki robi co 2,3 dni w odcieniu zieleni.

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Ja narazie nie dopajam małego bo on jest mm i kp wiec zakładam ze pije z cyca. Kupiłam mu bboxa i próbowałam dać się napić z niego ale jeszcze nie ogarnia, jego siostra w tym wieku od razu załapała.
    My musimy się wybrać do fizjo bo mały sobie upodobał jeden bok jeśli chodzi o obrót na brzuszek…
    Dziewczyny mam pytanie co do blw, wtedy jak podajecie dziecku pierwszy raz jakieś warzywo to od razu w kawałku? Ja się troche boje i zacznę chyba od papek a pozniej powoli blw…

    U mnie córka też się obraca z jednego boku. Na razie z tym nic nie robimy. Mam nadzieję, że szybko odkryje, że z drugiego boku też można się obracać.
    Jak leży na brzuchu to już zaczyna podnosić pupę.

    Co to karmienia to ja stosuję klasyczną metodę tj. papki i blw.
    Na talerzyku ma podane warzywa w słupki (owoce planuję podawać w następnym tygodniu). Bierze do ręki, wkłada do buzi, delikatnie zaciska dziąsła, wyciąga z buzi, miażdży w rączce i wyrzuca na podłogę 🤭
    Po takiej zabawie idzie w ruch łyżeczka. Zjada ok. pół łyżeczki i po posiłku 😁
    Poznała już brokuła i ziemniaka.

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • mama85 Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie synek pięknie robi obroty z prawej strony na brzuszek, a z lewej nie chce. Już od ponad tygodnia podnosi tyłeczek i nogi- normalnie pełza po całym łóżku, czasem przewraca się na plecy przez właśnie unoszenie pupci do góry. Czy to normalne? Ja nie wiem co powinno budzić niepokój :) powoli tez zaczynamy z rozszerzaniem diety bo u nas dalej kp ale kupki są raz na 10 dni, wiec pediatra zasugerowała żeby już zacząć ale do owockow właśnie żeby ta perystaltyka ruszyła. Synek dalej ma dosyć dużo gazów ale to pewnie tez dlatego ze tak rzadko kupki robi. Póki co zjadł już jabłko, śliwki, dynie i ziemniaka. Oczywiście pare łyżeczek, dajemy mu hippa. Dziś i wczoraj robię mu przerwę żeby mu sie uspokoiły jelitka bo mam wrażenie, ze ma więcej gazow przez te nowości a układ pokarmowy cały czas dojrzewa.

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama85 wrote:
    U mnie synek pięknie robi obroty z prawej strony na brzuszek, a z lewej nie chce. Już od ponad tygodnia podnosi tyłeczek i nogi- normalnie pełza po całym łóżku, czasem przewraca się na plecy przez właśnie unoszenie pupci do góry. Czy to normalne? Ja nie wiem co powinno budzić niepokój :)
    U nas identycznie z prawej strony się obraca idealnie, z lewej tez się obróci ale troche ma problemy wiec często się poddaje i wybiera prawą stronę. Z tym ze on już dawno zaczął się obracać i do tej pory powinien raczej bez problemu obracać się w obie strony ale cóż… zobaczymy po konsultacji.
    I tak samo u nas podnosi pupę i wędruje po całym łóżku :)

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie nie dppajam.maleho, dopiero dostanie wodę przy rozszerzaniu diety. Planuję mu dawać tylko jedzenie w kawałkach, bez żadnych papek. Na początku będzie to tylko zabawa, bo więcej wypadnie niż wpadnie 😅

    Co do koloru kupek, to u nas przez dość długo czas były zielone, ale od jakiegoś czasu już są normalnego koloru

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2022, 07:45

  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ruszam w poniedziałek z marchewką, u nas tylko kp więc wody póki co nie daję. Kupiłam ekonomiczny bidon canpola, mam nadzieję że się sprawdzi.
    U nas też obroty na jedną stronę, ma druga potrafi ale niechętnie. Gorzej mnie martwi że w nocy śpi tylko na jednym boku

    FNh9p2.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczeliśmy już rozszerzanie bo sie nie dało inaczej, mały w niedziele kończy pół roku. jako pierwszego dostał szparaga, potem kalafiora. Polizał tez banana. My typowe blw. Oba warzywa dostał w kawałku do ręki i świetnie sobie radził. mamy już dwa zęby. W piątek przy śniadaniu skradł mi kawałek chleba więc i gluten mamy już zaliczony. aaa i zielonego ogórka- tu było śmiesznie bo jak mu dałam i spadł na podłgę i już mu nie dałąm to tak krzyczał,że musiałam mu dać drugi.
    Lilka jeśli się boisz kawałków zrób najpierw próbe jak będziesz widziała, ze sobie nie radzi to jeszcze poczekaj. wi,ększosć dzieci i tak to jedzenie rozgniata w dłoni i dopiero do buzi ;)
    wodę pijemy z kubeczka ale to sporadycznie bo kp. dziś zamówiłam mu bidon bboxa.

    edit. nie dało sie bo nam wszystko zabierał, często jem z nim na kolanach i ciągle miał łapki w moim talerzu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 15:54

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci też tak się kręcą i wiercą przy jedzeniu mm? Moja baaardzo. Dodatkowo po jedzeniu wieczornym od jakiegoś czasu mocno chlusta zaraz po zjedzeniu,tak że muszę ją przebierać (nie jest to lekkie ulewani). Możliwe że dlatego że przez cały dzień podaję jej po 120 ml a na noc 150 ml...martwię się tym chlustaniem :(

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci też tak się kręcą i wiercą przy jedzeniu mm? Moja baaardzo. Dodatkowo po jedzeniu wieczornym od jakiegoś czasu mocno chlusta zaraz po zjedzeniu,tak że muszę ją przebierać (nie jest to lekkie ulewani). Możliwe że dlatego że przez cały dzień podaję jej po 120 ml a na noc 150 ml...martwię się tym chlustaniem :(

    Jeśli chodzi o ulewanie, to zauważyłam, że u mojego małego dzieje się tak jak mu się niewystarczająco odbije i ma za dużo gazów. Może po prostu prze cały dzień twoja mała kumuluje tyle gazu/powietrza, że to ostatnie karmienie już jest wypychane przez te gazy?
    U każdego dziecka wygląda to inaczej, ale u nas taki jest powód. Bo nie wydaje mi się, że dajesz jej dużo ilościowo 🤔

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 3 lipca 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci też tak się kręcą i wiercą przy jedzeniu mm? Moja baaardzo. Dodatkowo po jedzeniu wieczornym od jakiegoś czasu mocno chlusta zaraz po zjedzeniu,tak że muszę ją przebierać (nie jest to lekkie ulewani). Możliwe że dlatego że przez cały dzień podaję jej po 120 ml a na noc 150 ml...martwię się tym chlustaniem :(

    Moja córka dostaje mleko 4x150ml i na kolację 180ml (6m3d).
    Jak się zaczyna wiercić to jedna ręką pokazuję jej zabawkę, a drugą trzymam butelkę. Musi się nad czymś skupić wzrok, żeby zacząć jeść 🙃
    Może chusta mlekiem, ponieważ:
    - je za szybko (jest wygłodniała)
    - za późno bierzesz ją do odbicia
    - używasz innego smoczka/z większą dziurką (?)
    - wyciągasz butelkę z jej buzi zanim przelknie ostatnią porcję mleka


    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 3 lipca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😉
    Mój mały pęza po całym łóżku właśnie przez podnoszenie dupki do góry a jakk leży na brzuszku to odpycha się na raczkach.
    Byłam z dziecmi i teściową nad morzem tydzień. Jechaliśmy 620km w nocy bylo spoko ale w dzień gorzej.
    Co do jedzenia to mój już je obiadki(gotuje mu różne zupki), chlebek też dostaje bo się cały trzęsie jak my jemy i mu nie damy. Do polizania dostał juz nawet żurek 😂 ogólnie to lubi wszystko. Dalej jest na piersi i nadal ulewa , raz duzo raz wcale. Jak były upały to nie chciał piersi ale wode z butelki pił chętnie. On jak coś chce to tak śmiesznie rączką obraca.

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 3 lipca 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci w nocy nadal budzą się na jedzenie?
    Mój mały je o 23, 2, 5 , a czasem ma taką noc że co godzinę 😳

  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 4 lipca 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Czy Wasze dzieci w nocy nadal budzą się na jedzenie?
    Mój mały je o 23, 2, 5 , a czasem ma taką noc że co godzinę 😳
    Tak i radzę ci się z tym pogodzić😅

    FNh9p2.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 4 lipca 2022, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mój synek też się budzi, co czasem co 2-3 godzna jedzenie a czasem co godzine tak po prostu. Czasem sobie zrobi przerwę i nie śpi.
    Rutyna zachowana, po prostu tak ma.
    Zaczął gorzej spać jak zaczął się przemieszczać/dupke podnosić. Ale generalnie i bez tego jakoś super nie spał 🙄🤪

    Aaggaa02
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 5 lipca 2022, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój przeważnie przesypia noce, ale zdarza się, że się budzi raz na mleko

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 6 lipca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja je 19.30, później ok 1 lub 2 później ok 5. Moniqaaa to tylko pozazdrościć ze tak ładnie spi, ale jak karmicie piersią czy butelką ? Moze to od tego zależy?

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 7 lipca 2022, 04:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmimy mm, ale wg mnie to nie od tego zależy. Chociaż wiem, że dzieci na piersi częściej jedzą. Mój starszy też był na mm i do roku czasu budził się co godzinę 😮‍💨
    Także Bóg mi wynagrodził ten hardcore 😂

    Jedyną różnicą jest to, że teraz z Leo używam maszyny do mleka.

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam że nie ma wplywu na sen czy dziecko je mm czy KP. 1 synek mm i budził się co godzine i to w najlepszym przypadku.

    Dziewczyny, polecić jakieś strony o rozszerzaniu diety, takie konkretne?

    Babcia lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
‹‹ 328 329 330 331 332 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ