X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o ile będzie wszystko ok w grudniu będę wielorybym.. Dziś równy 11tyg i mnie jeszcze bardziej wybiło , a wieczorem to byście nie uwierzyły że to tylko 3 miesiąc

  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Ja jem więcej (bo jak nie jem to wymiotuje)ale nie przytyłam, wiec chyba organizm po prostu potrzebuje tych kalorii..
    Dziś miałam taką ochotę na mielonego z buraczkami... to było takie dobre 😍😂
    Ooo nie, narobilas ochoty 😂🙈

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Ja jem więcej (bo jak nie jem to wymiotuje)ale nie przytyłam, wiec chyba organizm po prostu potrzebuje tych kalorii..
    Dziś miałam taką ochotę na mielonego z buraczkami... to było takie dobre 😍😂

    Boże dziewczyny jak ja wam zazdroszczę ze jecie takie rzeczy ☺️

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ciągnie zaś do produktów mlecznych, makarony A od miesa, na samą myśl mam mdłości 😫😅

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Boże dziewczyny jak ja wam zazdroszczę ze jecie takie rzeczy ☺️

    Bidulka :( a nie próbowałaś cały czas coś przegryzać? Jakieś sucharki? No i rano banan w łóżku i jeszcze z 20-30 min poleżeć

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Ja o ile będzie wszystko ok w grudniu będę wielorybym.. Dziś równy 11tyg i mnie jeszcze bardziej wybiło , a wieczorem to byście nie uwierzyły że to tylko 3 miesiąc

    Ja jak dziś wstałam to własnego ciała nie poznaje.. wyglądam jak w 5 miesiącu. I to tak nagle widzę różnicę w brzuchu. I nawet go nie dam rady wciągnąć 🙄 nie wiem jak się doturlam do stycznia.
    Ale każdy mi mówił że w 2 ciąży szybciej ten brzuch rośnie🤷‍♀️

    Cały czas mi strasznie nie dobrze i tylko bym spala. Jak kładę córkę na drzemkę to spie razem z nią. A potem chodzę i tak jak bym z tydzień nie spała. 😔

    Czy któraś z Was ma cukrzycę ciążowa? Bo mi już wyszła 😔

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_ma2 wrote:
    Ja jak dziś wstałam to własnego ciała nie poznaje.. wyglądam jak w 5 miesiącu. I to tak nagle widzę różnicę w brzuchu. I nawet go nie dam rady wciągnąć 🙄 nie wiem jak się doturlam do stycznia.
    Ale każdy mi mówił że w 2 ciąży szybciej ten brzuch rośnie🤷‍♀️

    Cały czas mi strasznie nie dobrze i tylko bym spala. Jak kładę córkę na drzemkę to spie razem z nią. A potem chodzę i tak jak bym z tydzień nie spała. 😔

    Czy któraś z Was ma cukrzycę ciążowa? Bo mi już wyszła 😔

    Który u Ciebie tc ze już brzuch widać?😂
    U mnie wydaje mi się troszkę dół się zaokrąglił, ale ja przed miałam płaski bardzo, wiec podejrzewam ze dlatego widze różnice. Ale inni to napewno nie zobaczą:)

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 784 309

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d75ffa44c528.jpg

    To mój dzisiejszy brzuszek😉

    ŻonaMarynarza, kate2friend lubią tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też odrzuciło od mięsa, a nabiał, owoce i warzywa mogę jeść tonami. Lody najbardziej 😅
    Któraś wspomniała o buraczkach i teraz jem pod każdą postacią- surowe, gotowane, zupę buraczaną 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 18:22

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa wrote:
    Mnie też odrzuciło od mięsa, a nabiał, owoce i warzywa mogę jeść tonami. Lody najbardziej 😅
    Któraś wspomniała o buraczkach i teraz jem pod każdą postacią- surowe, gotowane, zupę buraczaną 😄

    Zazdroszczę ochoty na warzywa.. Wcześniej kochałam sałatki, warzywka, a teraz nie mogę przegryźć... zielone to już totalnie mnie odrzuca 🤮
    Mam nadzieje ze przejdzie w 2 trymestrze, bo teraz tyle warzyw i owoców sezonowych 😍

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ja też mam mdłości calymi fniami i nocami, jak sie budze w nocy do mlodego to koszmar....najlepiej jak jem, ale jak zjem za duzo to jeszcze gorzej....no masakra.

    Ja nie mam żadnych ciągot i chwala bo musze wagi pilnować.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 784 309

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio pochłaniam kiszonki. W środę byłam na targu i przechodziłam koło stoiska z kiszona kapusta i ogórkami, kupiłam ogorki i kapustę i jadłam jak tylko dotarłam do samochodu 😅

    kate2friend lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len bardzo ładny brzuszek😉 Myślę,że widać bo szczuplutka jesteś 🙈
    Ja to oczywiście jem wszystko, najwięcej słodyczy jak zwykle 😩
    I truskawki wciągam jak szalona, korzystam póki są.
    Słodycze to moja zmora.. Zamiast kawy zaczęłam pić taką bez kofeiny🤭 i zasnęłam po niej dzisiaj na balkonie 😆
    Ogólnie moja kawa to takie mleko z kawą.. ale teraz widzę, że zwykła dawała cokolwiek, a po tej bez kofeiny dobrze się śpi😜

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Mag_len bardzo ładny brzuszek😉 Myślę,że widać bo szczuplutka jesteś 🙈
    Ja to oczywiście jem wszystko, najwięcej słodyczy jak zwykle 😩
    I truskawki wciągam jak szalona, korzystam póki są.
    Słodycze to moja zmora.. Zamiast kawy zaczęłam pić taką bez kofeiny🤭 i zasnęłam po niej dzisiaj na balkonie 😆
    Ogólnie moja kawa to takie mleko z kawą.. ale teraz widzę, że zwykła dawała cokolwiek, a po tej bez kofeiny dobrze się śpi😜

    Spokojnie możesz pic kawę w ciąży :) do 200 mg . Takie dwie kawy dziennie „mleko z kawą” tym bardziej. Już bardziej Ci te słodycze szkodzą niż kawa :P Chyba Że z innego powodu kawę odstawilas. Mnie Np odrzuciło zupełnie, a kochałam kawę 😢

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Spokojnie możesz pic kawę w ciąży :) do 200 mg . Takie dwie kawy dziennie „mleko z kawą” tym bardziej. Już bardziej Ci te słodycze szkodzą niż kawa :P Chyba Że z innego powodu kawę odstawilas. Mnie Np odrzuciło zupełnie, a kochałam kawę 😢

    Wiem Martyna ale chciałam się przekonać czy posmakuje mi mleko z kawą bez kofeiny bo jeśli tak to co za różnica, a jednak nie musiałabym pilnować wtedy żadnych norm.
    Nie jest taka najgorsza ale widać przy moim niskim ciśnieniu trochę kofeiny jednak się przydaje.
    A słodycze to odwieczny problem, miałam się opanować i guzik 😡😡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 20:50

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słodycze uwielbiam.. W drugiej ciąży miałam cukrzycę dlatego staram się ograniczać ale kocham drożdżówki. Ja już mdłości mam coraz mniej tylko cyce wieczorem bolą.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_ma2 wrote:
    Ja jak dziś wstałam to własnego ciała nie poznaje.. wyglądam jak w 5 miesiącu. I to tak nagle widzę różnicę w brzuchu. I nawet go nie dam rady wciągnąć 🙄 nie wiem jak się doturlam do stycznia.
    Ale każdy mi mówił że w 2 ciąży szybciej ten brzuch rośnie🤷‍♀️

    Cały czas mi strasznie nie dobrze i tylko bym spala. Jak kładę córkę na drzemkę to spie razem z nią. A potem chodzę i tak jak bym z tydzień nie spała. 😔

    Czy któraś z Was ma cukrzycę ciążowa? Bo mi już wyszła 😔
    Mam to samo, po drzemce czuję się jeszcze gorzej 🙄 mam od początku cukier na czczo powyżej 100, w środę mam diabetologa więc pewnie wjedzie insulina. W pierwszej ciąży wystarczyła sama dieta.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 784 309

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem że jeszcze wcześnie, ale myślicie już nad imionami?

    My dla dziewczynki już kiedyś, zanim byłam w ciąży rozmawialiśmy że Ola lub Gabrysia choć ja najbardziej chciałabym Rozalke, drugą córkę chciałam tak nazwać ale mąż nie chciał i wątpię żeby teraz się zgodził. A dla chłopca nie mamy pomysłów, może Józek lub Olek... Ale szczerze wątpię że w końcu mielibyśmy synka😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 21:38

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len my kiedys mielismy imiona ustalone dla chlopca i dziewczynki, chlopiec zostal. Jest pomysl na drugiego, ale dla dziewczynki nic nie zachwyca🙈

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Wiem Martyna ale chciałam się przekonać czy posmakuje mi mleko z kawą bez kofeiny bo jeśli tak to co za różnica, a jednak nie musiałabym pilnować wtedy żadnych norm.
    Nie jest taka najgorsza ale widać przy moim niskim ciśnieniu trochę kofeiny jednak się przydaje.
    A słodycze to odwieczny problem, miałam się opanować i guzik 😡😡

    Nie wiem czy to pomoże, a nóż pomoże ograniczyć trochę : poczytaj sobie skład tych słodyczy i pomyśl co dajesz dziecku, z czego ma mieć sile na rozwój, aby utworzyły się małe płucka, nereczki. Cukier to nie materiał do budowania nowego życia, stawiaj na białko, owoce . Nie wiem czy takie myślenie pomoże, ale mi pomaga :)

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ