X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 4 maja 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1991 wrote:
    Hehe daj spokoj , śmieje się 😜 ale ciezko się ze starających przenieść na fioletowa stronę 😅 bo tu takie wszystko inne.

    Ja jutro mam transfer 😍 i bardzo mocno wierze że się uda , ściągam wszystkie myśli w ra stronę. Jak się uda to będę osłaniać tyły stycznia 😎 Gratuluje kochaniutkie i czekajcie na mnie 🥰😘
    to czekamy niecierpliwie na Ciebie :)

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • olinaina Koleżanka
    Postów: 58 31

    Wysłany: 4 maja 2021, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojAniolek:(( wrote:
    Witamy i gratulujemy kochane !😃 olinaina byłaś na wizycie?

    Byłam! Ale emocje 😁 jest pęcherzyk ciążowy. Na razie jest maleństwo, 4 tc. Mam dosyć dlugie cykle i późną owulację, więc te 2 kreski test wyłapał bardzo szybko.
    Byłam prywatnie u lekarza, do którego chodzę od roku i mam zaufanie. Jednak ciągle zastanawiam się, żeby zapisać się na NFZ, bo nie wyrobię z kosztami wizyt (150 zł) i badań. Dr zleciła mi cały pakiet i w diagnostyce wyszło mi 450 zł. Niestety nigdy nie chodziłam do gina na fundusz i nie znam nikogo, kto by mi polecił lekarza do prowadzenia ciąży. Takie to mam dziś rozkminy.
    Fajnie dziewczyny, że budujecie domy! Powodzenia! Ja jestem na etapie kupowania mieszkania i obecnie jestem przerażona wydatkami, spłatą kredytu, co będzie z pracą, dzieckiem... Niby staraliśmy się ponad rok, ale akurat jak odpuściliśmy i zaczęliśmy powoli przyzwyczajać się do myśli, że być może będziemy sami, to dostaliśmy od losu niespodziankę. Chciałabym się bardziej cieszyć, ale to chyba wiążę się z tym, że chciałabym się pochwalić wszystkim bliskim, a na razie z różnych powodów muszę trzymać to w tajemnicy. Jestem bardzo wylewną osobą i cieszę się, że tutaj mogę podzielić się swoimi przeżyciami 😁

    Babcia lubi tę wiadomość

    👶🏼Jan 10.01.2022 r. 👶🏼
  • Justyna1006 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dołączam i ja. Test zrobiony 03.05 i wczoraj. Pojawiły się dwie kreski :) Mam już dwójkę dziewczynek, teraz marzy nam się chłopczyk :) Ciężko mi określić na kiedy mam termin, bo moje cykle wahały się w granicach 36 a 44 dni.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLINAINA super ze wszystko ok po wizycie! ja mam jutro i juz nie moge sie doczekac:) my w pierwszej i w drugiej ciazy mowilismy pozno, a teraz juz wie duzo osób, jakoś tak wyszło :)

    Hej Justyna! tez mam dwie dziewczynki, ale cos czuje, ze teraz tez bedzie dziewuszka :D

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Justyna1006 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy powiedzieć rodzicom w dniu matki, zobaczymy czy wytrzymamy :D
    Wizytę planuję za ok 3 tyg więc chcę też poczekać aby upewnić się że wszystko jest dobrze.

  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 5 maja 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Wczorajszy bol brzucha upewnił mnie w przekonaniu o tym, ze jestem w ciąży ❤️ Przed chwila zrobiłam test i jest wyraźna druga kreska 🎉

    Mag_len lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gratuluje wszystkim !!!! 🙂 fajnie, że niektóre z Was mają już pierwsza wizyte za sobą. Ja na razie nieśmiało podczytuje bo jeśli reszta pójdzie z planem to 1wsza wizyta za 2,5 tyg. Także jeszcze szmat czasu.
    Jak się czujecie? Macie jakieś objawy?

    Mag_len lubi tę wiadomość

  • olinaina Koleżanka
    Postów: 58 31

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Hej, gratuluje wszystkim !!!! 🙂 fajnie, że niektóre z Was mają już pierwsza wizyte za sobą. Ja na razie nieśmiało podczytuje bo jeśli reszta pójdzie z planem to 1wsza wizyta za 2,5 tyg. Także jeszcze szmat czasu.
    Jak się czujecie? Macie jakieś objawy?
    Hej! czekanie na wizytę to jest męczarnia 😛 ja na razie mam pozytywne odczucia. To że jest ciąża wywnioskowałam po meeeega wzdęciach, piersi mnie bolą i mieszczą się tylko do jednego stanika. Stałam się trochę gapowata i zapominalska.🤔 No i tylko raz byłam bardzo senna i zrobiłam sobie 2 godzinną drzemkę po pracy. Na razie ,,odpukać" bez żadnych innych nieprzyjemności :)

    summer..86, Mag_len lubią tę wiadomość

    👶🏼Jan 10.01.2022 r. 👶🏼
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że większość z nas ma już dzieciaczki ☺ ja też mam dwie dziewczynki (jedna 😇😞) myślę , że będzie dziewczynka a mąż że chłopak 🙉 dopadły mnie dziś mdłosci 😒

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olinaina wrote:
    Hej! czekanie na wizytę to jest męczarnia 😛 ja na razie mam pozytywne odczucia. To że jest ciąża wywnioskowałam po meeeega wzdęciach, piersi mnie bolą i mieszczą się tylko do jednego stanika. Stałam się trochę gapowata i zapominalska.🤔 No i tylko raz byłam bardzo senna i zrobiłam sobie 2 godzinną drzemkę po pracy. Na razie ,,odpukać" bez żadnych innych nieprzyjemności :)

    No tak czekanie i ta niepewność, trzeba wytrzymać :> W przypadku pierwszej ciąży polecam sobie niczego nie żałować !!:D drzemek także :) Dopóki nie męczą żadne nieprzyjemności, korzystać z wolności ile wlezie :D
    Ja już nie mam tak lekko.
    Póki co objawów jako takich nie mam, trochę zaczęłam odczuwać KP 🤔 i mam okropne napady gorąca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 16:32

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam troche mdłości i straszną senność.no i ból pleców . a tak to nie jest źle :)

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 5 maja 2021, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olinaina z tą pamiecią i zapominaniem to chyba cos jest na rzeczy :) ja dzis wyszłąm z domu po dzieci i zostawiłam na gazie sos do sphagetti, dobrze, że do męza zadzwonił telefon i go obudził bo odsypiał nocke ;) i czasem pytam po kilka razy o jedną rzecz, coś gdzieś położę i szukam... masakra.

    nie mogę sie juz doczekać jutrzejszej wizyty a z drugiej strony bardzo sie boję,że cos bedzie nie tak...

    olinaina lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olinaina wrote:
    Byłam! Ale emocje 😁 jest pęcherzyk ciążowy. Na razie jest maleństwo, 4 tc. Mam dosyć dlugie cykle i późną owulację, więc te 2 kreski test wyłapał bardzo szybko.
    Byłam prywatnie u lekarza, do którego chodzę od roku i mam zaufanie. Jednak ciągle zastanawiam się, żeby zapisać się na NFZ, bo nie wyrobię z kosztami wizyt (150 zł) i badań. Dr zleciła mi cały pakiet i w diagnostyce wyszło mi 450 zł. Niestety nigdy nie chodziłam do gina na fundusz i nie znam nikogo, kto by mi polecił lekarza do prowadzenia ciąży. Takie to mam dziś rozkminy.
    Fajnie dziewczyny, że budujecie domy! Powodzenia! Ja jestem na etapie kupowania mieszkania i obecnie jestem przerażona wydatkami, spłatą kredytu, co będzie z pracą, dzieckiem... Niby staraliśmy się ponad rok, ale akurat jak odpuściliśmy i zaczęliśmy powoli przyzwyczajać się do myśli, że być może będziemy sami, to dostaliśmy od losu niespodziankę. Chciałabym się bardziej cieszyć, ale to chyba wiążę się z tym, że chciałabym się pochwalić wszystkim bliskim, a na razie z różnych powodów muszę trzymać to w tajemnicy. Jestem bardzo wylewną osobą i cieszę się, że tutaj mogę podzielić się swoimi przeżyciami 😁
    Możesz chodzić i prywatnie i na nfz. Poczytaj w internecie ja również mam zamiar ze względu wlasnie na koszty badań.

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam bardzo wyczulona już na pierwsze objawy, bol w podbrzuszu tydzień po zapłodnieniu (znam dokładna datę) który się nasila (nie jest to jakiś ostry bol, ale jednak nieprzyjemny), mam zachcianki jak przy dwóch poprzednich ciążach na początku, muszę szybko z rana zjeść bo inaczej mi niedobrze a z drugiej strony brak apetytu 😄
    Mam obrzmiałe i drażliwe piersi i macica powiększona. Sprawdziło mi się ze w każdej kolejnej ciąży brzuch szybko rośnie 😂

  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje kochane 🥰 fajnie że jest nas więcej 😀 jeżeli chodzi o objawy: bol piersi ale raczej przy zdejmowaniu stanika, suche usta (non stop musze smarować mascia), kłucia w podbrzuszu i czasem katar 🤔 czytałam że to normalne w ciąży, spowodowane obrzmieniem śluzówki. To wszystko 🤷‍♀️ Swoją drogą to przyznam że trochę mi smutno bo chciałabym troszkę "bardziej" odczuwać ten czas 😅 No ale jeszcze wszystko przede mną 😊

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 5 maja 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodamama2 wrote:
    Ja byłam bardzo wyczulona już na pierwsze objawy, bol w podbrzuszu tydzień po zapłodnieniu (znam dokładna datę) który się nasila (nie jest to jakiś ostry bol, ale jednak nieprzyjemny), mam zachcianki jak przy dwóch poprzednich ciążach na początku, muszę szybko z rana zjeść bo inaczej mi niedobrze a z drugiej strony brak apetytu 😄
    Mam obrzmiałe i drażliwe piersi i macica powiększona. Sprawdziło mi się ze w każdej kolejnej ciąży brzuch szybko rośnie 😂
    właśnie trochę mnie przeraża, ze z każda kolejną ciążą brzszek szybciej rosnie, w drugiej ciąży miałam dosyć szybko to ciekawe jak będzie teraz... chcaiałbym jak najdłużej mieścić się w swoja garderobę ;)
    Poprzednie dzieci rodziłam we wrześniu więc końcówka ciąży wypadła latem i mogłam chodzić tylko w sukienkach a teraz trochę przeraża mnie jesień i zima i ubieranie kilku warstw ubrań :)

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 5 maja 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bardzo bolą piersi , macice też już mam powiększoną. W drugiej ciąży w 16tyg to już było bardzo widać, aż się boję co będzie teraz .. Ja w pierwszej ciąży miałam identycznie jak teraz bo też ostatni okres 26.03 i faktycznie te ubieranie się strasznie męczy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za wizyty. Ja po 1 wszej ciąży tuż po porodzie brzuch miałam całkiem fajny🤔 a teraz tak wracałam do formy na macierzyńskim 😄,że od jedzenia i słodyczy jest mega widoczny. Ostatecznie uznałam,że skoro rozpoczynam kolejne starania to nie ma sensu gubić wszystkiego żeby za moment do tego wracać 😂 😂

    Mag_len lubi tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 6 maja 2021, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer i to jest świetne podejscie!

    summer..86 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 786 312

    Wysłany: 6 maja 2021, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nie mogę spać, chyba ze stresu przed wizytą, wyprawie dziewczyny do przedszkola i będę chodzić z kąta w kat z niecierpliwością.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ