X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💚STYCZEŃ 2021💚
Odpowiedz

💚STYCZEŃ 2021💚

Oceń ten wątek:
  • Mama bąbelka Koleżanka
    Postów: 46 24

    Wysłany: 6 listopada 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dobrze, ale nie jakoś super.. Od 18 października siedzę ze starszą córką w domu. Na początku złapała jakiegoś wirusa i 2 tygodnie była gorączka 39.6 plus biegunka, potem wymioty. Gdy mieliśmy wrócić do żłobka, okazało się że Pani z grupy ma korone i placówka zamknięta do 12 listopada. Teraz dostaliśmy wiadomość, że ta Pani złożyła wypowiedzenie, bo dyrektorka ujawniła jej wszystkie dane... Zostaliśmy bez bardzo dobrej nauczycielki, żal mi bo była bardzo ciepła i empatyczna. Moja córka cały czas o niej wspomina, że chce do niej wrócić. Ja ostatnie usg mam na 4 grudnia. Zaczynam się stresować sytuacją w szpitalach, opieką i tym, że czeka mnie druga cesarka

    Zuuziaaaa lubi tę wiadomość

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 8 listopada 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama bąbelka,
    Przykro mi z powodu tej sytuacji. Takie długotrwałe siedzenie w domu naprawdę potrafi dać w kość i odbić się na psychice.

    Przykra sprawa z tą panią ze żłobka. Szkoda, bo dziecko się przywiązało. Oby jej następczyni była równie dobra.

    Wiesz już w którym tygodniu będziesz miała CC? Drugie CC to Twój wybór czy zostałaś tego wyboru pozbawiona przez inne wskazania?

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 9 listopada 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u was? Jak się czujecie? Jak mają się wasze maluszki? 🤰🏼

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 9 listopada 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie raczej bez zmian, mała codziennie rozrabia w brzuchu 😉 do donoszonej został nam miesiąc, jesteśmy prawie gotowi, najważniejsze rzeczy już kupione także zostaje czekać ale oczywiście niech sobie jeszcze siedzi w brzuchu 😁

    juudi, Marcelina715 lubią tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś czuję się fatalnie. Coś mnie chyba bierze. Sama nie wiem. Oby minęło. Jeszcze nie gotowa na poród więc niech siedzi w brzuchu. Nie mam jeszcze duzooo rzeczy ale będę zamawiać na dniach.jesscze mam troszkę czasu ale przed świętami mam zamiar być w 100 proc gotowa🙂

  • alicante Przyjaciółka
    Postów: 107 64

    Wysłany: 10 listopada 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka, jesteś tu? Zniknęłas z FB :(

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 10 listopada 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juudi wrote:
    Dziewczyny co u was? Jak się czujecie? Jak mają się wasze maluszki? 🤰🏼
    U mnie 30+1, w końcu trójka z przodu 😅 Junior super się rozwija, na ostatnim badaniu tydzień temu 1350g. Będzie cesarka w ostatnim tygodniu grudnia najprawdopodobniej (a termin OM mam 18.01) więc jeszcze 1,5 miesiąca i będę się widzieć z moim kopiącym mnie synem 😃

    juudi lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 10 listopada 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majooorka! Na FB ci się włamali?

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 10 listopada 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    U mnie 30+1, w końcu trójka z przodu 😅 Junior super się rozwija, na ostatnim badaniu tydzień temu 1350g. Będzie cesarka w ostatnim tygodniu grudnia najprawdopodobniej (a termin OM mam 18.01) więc jeszcze 1,5 miesiąca i będę się widzieć z moim kopiącym mnie synem 😃
    Czemu już pod koniec grudnia? Też raczej mnie czeka CC i termin z OM mam na 10 ale szczerze to wolałabym CC w styczniu 🙈

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 10 listopada 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella88 wrote:
    Czemu już pod koniec grudnia? Też raczej mnie czeka CC i termin z OM mam na 10 ale szczerze to wolałabym CC w styczniu 🙈
    Ze względu na historię poprzedniego porodu z nagłym CC przez krwotok i dodatkowo w tej ciąży cukrzyca ciążowa.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Mama bąbelka Koleżanka
    Postów: 46 24

    Wysłany: 10 listopada 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas coraz bardziej pod górę... Od wczoraj jesteśmy z mężem na kwarantannie. Mąż przez 2 dni pracował w jednym pokoju z Panią chorą na covid. Pani nie chciała iść do lekarza, żeby nie iść na zwolnienie, bo wtedy dostanie mniej pieniążków. W niedzielę okazało się, że jest zakażona. Mąż od soboty wieczór ma objawy. Dziś razem byliśmy na testach. W domu 2,5 latka, kwarantanna czy izolacja chorego męża to fikcja. Mieszkamy w bloku, nie da się ciągle siedzieć w pokoju.... Ja na razie nie mam objawów, boli mnie tylko gardło. Dziś miałam mieć wizytę u gina, ale zamieniłam na teleporade. Przyszły wyniki badań-mam cukrzycę ciążową... Diabetologa od ciężarnych brak w okolicy, więc będę musiała jechać do Warszawy. Jeśli mam covid to dopiero za 2 tygodnie mogę zacząć coś robić... U mnie cesarka prawdopodobnie w ostatniej chwili. Nie robią przed terminem porodu, chyba że zacznie się poród naturalny. W pierwszej ciąży cesarka była wypisana i zrobiona w dniu terminu rozwiazania. Mam wskazania ortopedyczne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wy już tu pisałyście? 🙈 😔

    Mama bąbelka nie chciała mniej kasy? Ale to nie jest tak, że 2 tygodnie zwolnienia jest płatne 100% a później 80% chyba, że ciąża to cały czas 100%? Czy coś mi się myli...
    A myślałaś o teleporadzie z diabetologiem? Wyniki możesz mu przeczytać przez telefon a pewnie powie Ci, żebyś przeszła na dietę. Może można to załatwić w ten sposób 😊
    Kurcze ale jak masz wskazania do CC to nie powinni robić przed terminem? Czemu ryzykują SN skoro musisz mieć CC? 😳

  • Mama bąbelka Koleżanka
    Postów: 46 24

    Wysłany: 11 listopada 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta Pani co nie chciała iść na zwolnienie to stara baba :)
    W szpitalu gdzie rodziłam i będę rodzić wyznają zasadę, że skurcze nawet we wczesnym stadium są bardzo cenne dla dziecka. Nikt by nie eksperymentował, czy jednak urodze siłami natury.
    Dziś rano przyszły wyniki testu. Mąż ma covid, ja mam negatywny. Najlepsze jest to, że zdjęli ze mnie kwarantanne, a w domu przebywam z chorym

  • edyciak. Autorytet
    Postów: 504 529

    Wysłany: 11 listopada 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama bąbelka wrote:
    Ta Pani co nie chciała iść na zwolnienie to stara baba :)
    W szpitalu gdzie rodziłam i będę rodzić wyznają zasadę, że skurcze nawet we wczesnym stadium są bardzo cenne dla dziecka. Nikt by nie eksperymentował, czy jednak urodze siłami natury.
    Dziś rano przyszły wyniki testu. Mąż ma covid, ja mam negatywny. Najlepsze jest to, że zdjęli ze mnie kwarantanne, a w domu przebywam z chorym
    Co ty mówisz?? 😱😱
    Koleżanka jest w podobnej sytuacji co ty. Mąż ma Covid, jest w izolacji, ona ma kwarantannę. A jest w ciąży zagrożonej. Więc załatwili mężowi izolatorium, żeby jej się kwarantanna nie wydłużała, ale nikt jej testu nie robił. Ciebie sanepid skierował na test?
    Ona ma 10 dni kwarantanny od momentu, gdy mąż wyprowadził się z domu do izolatorium.

    f2wlj44jsgpqyg7q.png
  • Mama bąbelka Koleżanka
    Postów: 46 24

    Wysłany: 12 listopada 2020, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edyciak. wrote:
    Co ty mówisz?? 😱😱
    Koleżanka jest w podobnej sytuacji co ty. Mąż ma Covid, jest w izolacji, ona ma kwarantannę. A jest w ciąży zagrożonej. Więc załatwili mężowi izolatorium, żeby jej się kwarantanna nie wydłużała, ale nikt jej testu nie robił. Ciebie sanepid skierował na test?
    Ona ma 10 dni kwarantanny od momentu, gdy mąż wyprowadził się z domu do izolatorium.
    Mój mąż miał pierwsze objawy w sobotę wieczorem. W poniedziałek miał teleporade. Lekarz powiedział, że skoro jestem w ciąży, to on woli wysłać mnie też na test, dla spokoju, dla pewności czy jest ok. Kwarantanne mieliśmy oboje nałożoną od 10 listopada, czyli jak pojechalysmy na test. Dziś przyszedł wynik i jeszcze rano miałam kwarantanne do 19 listopada, a 2 godziny później była informacja, że jest zdjęta. Mąż ma do 20 listopada

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama bąbelka wrote:
    (...) W szpitalu gdzie rodziłam i będę rodzić wyznają zasadę, że skurcze nawet we wczesnym stadium są bardzo cenne dla dziecka. Nikt by nie eksperymentował, czy jednak urodze siłami natury. (...)

    To akurat dobra zasada :)
    A ryzykować nie ma co. Zdrowie najważniejsze. Dzieciaki potrzebują zdrowej mamy.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 17 listopada 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale tutaj cisza... 😕 Nikt nic nie pisze czy wy wszystkie na Facebooku?

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 17 listopada 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juudi większość chyba tak, tam jakoś łatwiej zajrzeć i ogólnie ogarnąć wpisy niż tu na forum. Mnie do szału doprowadza fakt, że co chwilę mnie wylogowuje mimo, że mam zapamiętane w przeglądarce 🙄 czasem staram się tu zajrzeć bo wiem, że nie wszystkie jesteśmy na fb.

    U mnie po staremu, dzień za dniem ucieka niewiadomo kiedy więc jesteśmy coraz bliżej spotkania z maluszkiem, na co jesteśmy prawie gotowi 🥰 zostało nam kupić przewijak, wanienkę,termometr, dokupić pieluch i mokrych chusteczek bo mam głównie tyle co do szpitala, no i uprać ubranka i muszę w końcu spakować torbę do porodu bo już chyba wszystko mam 😊

    juudi lubi tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygodniej na FB. Nie trzeba się hamować z prywatnymi danymi jak imiona itd..
    Mnie też ciągle stąd wylogowuje..

    Ja torbę już spakowałam i tak jak mówiłam jest mała 😁
    Mój mąż już zaczyna przeżywać, obydwoje odliczamy :)
    U mnie zaraz średnia córka i mąż mają urodziny, później teściowa, ja, święta, Sylwester i wtedy już można powiedzieć, że rodzę 😁 szybko zleci teraz już wiem 😊

    juudi, Mamba91 lubią tę wiadomość

  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 17 listopada 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak można dołączyć do was na Fb?

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
‹‹ 230 231 232 233 234
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ