X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💚STYCZEŃ 2021💚
Odpowiedz

💚STYCZEŃ 2021💚

Oceń ten wątek:
  • Blastka Autorytet
    Postów: 635 383

    Wysłany: 13 października 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Przepraszam, że Wam się wcinam w wątek ale chciałam zapytać czy został Wam może glucophage XR lub symformin XR lub metformax (dawki 500/750/1000) i jeśli nie będziecie korzystać czy mogłybyście odstąpić? Oczywiście zwrócę koszty zakupu i przesyłki. Szczegóły możemy ustalić po dodaniu do przyjaciółek.
    Dziękuję i pozdrawiam wszystkie mamusie 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu przejmująca cisza..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co tam słychać mamusie.

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 21 października 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka85 wrote:
    I co tam słychać mamusie.
    7 miesiąc daje w kość 😆 a dopiero go zaczynam 🙄

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 22 października 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 'nudy' tydzień temu dostałam immunoglobulinę bo mam rh-, a tak to od wizyty do wizyty 2go listopada mam prenatalne 3trymestru także robi się poważnie 😉
    A jak u Ciebie?

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • _lucky_ Autorytet
    Postów: 300 475

    Wysłany: 23 października 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczynam sie turlać. No i zaczal sie strach byle nie za wczesnie...

    thgf3e3kp0n5rgaf.png
    05.2017 - 🎀 córeczka
    Czekamy na drugą córeczkę - rośnij zdrowo 🙏
    30.12.2020 ❤ 3500g
    💔 11.2019 👼
  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 25 października 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja niestey na3 tygodnie byłam bez laptopa u rodziców bo mąż robił remont mieszkania a tlyko na laptopie mam zapisane hasło do forum :( u nas wszystko w porządku, w końcu mam duże lustro w domu więc doznałam wczoraj szoku że już tak urosłam :D

    KateHawke, Marcelina715 lubią tę wiadomość

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • nattalia Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 26 października 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi się ostatnio trochę urosło :D ale tak fajnie się czuje jak brzuszek już się zaokrąglił i przyzwyczaiłam się do niego :D Malutka z każdym dniem jest co raz bardziej aktywna, czasami nawet w nocy przypomina o sobie i mnie budzi. Szukam pozytywów w tym całym szaleństwie, które jest wokół. Dwóch lekarzy, do których do tej pory chodziłam odwołało mi wizyty i niestety zostały tylko teleporady... Całe szczęście nic się nie dzieje i nie potrzebuję pilnie badania, a 10 listopada mam umówione USG :-) Kończymy powoli kompletować wyprawkę, zostały tylko same duże rzeczy typu wózek czy łóżeczko, ale już znaleźliśmy konkretne modele i zamówimy pod koniec listopada. Chciałabym teraz skorzystać z tego że wróciły mi siły i w końcu mam ochotę wyjść z domu i robić cokolwiek, ale trochę strach wychodzić gdziekolwiek w między ludzi. Ostatnio uciekliśmy w góry na dłuższy weekend żeby naładować baterie i było super. Chcę jeszcze :-(
    A co u was ? Jak spędzacie teraz czas ? Czy wy też codziennie oglądacie i układacie wszystkie rzeczy dla maluszka ? :D
    https://zapodaj.net/88c9822204bff.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 17:25

    zud3vfxmqtq93phb.png

    17.09 połówkowe ♥️
  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 29 października 2020, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie cisza tutaj... my w koncu doszłyśmy do siebie po przejściu covida. Jeny w moim przypadku cos strasznego :O

    Czas tak pędzi boje sie tego stycznia przez to co się dzieje w szpitalach...

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
  • nattalia Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 29 października 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem w jaki sposób mam wybrać szpital, bo ciągle o którym pomyślę to za chwilę dowiaduje się że nie przyjmuje na porody albo jest przekształcony... Takie duże miasto tyle szpitali i jakiś armagedon. Trzeba zostawić to chyba na ostatnią chwilę bo i tak wszystko sie ciągle zmienia. Chciałabym zająć czymś myśli i zacząć prać i prasować ubranka ale możliwe że niedługo czeka nas przeprowadzka (oby!) I chyba jeszcze się z tym wstrzymam. Umówiłam wizytę USG na 10 listopada, tak się cieszę bo dawno nie widziałam tej kruszyny :D
    Mamka92 nadal masz termin na 26? U mnie przesunięty na 31 więc mamy tylko kilka dni różnicy :-)

    zud3vfxmqtq93phb.png

    17.09 połówkowe ♥️
  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 29 października 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nattalia wrote:
    Nie wiem w jaki sposób mam wybrać szpital, bo ciągle o którym pomyślę to za chwilę dowiaduje się że nie przyjmuje na porody albo jest przekształcony... Takie duże miasto tyle szpitali i jakiś armagedon. Trzeba zostawić to chyba na ostatnią chwilę bo i tak wszystko sie ciągle zmienia. Chciałabym zająć czymś myśli i zacząć prać i prasować ubranka ale możliwe że niedługo czeka nas przeprowadzka (oby!) I chyba jeszcze się z tym wstrzymam. Umówiłam wizytę USG na 10 listopada, tak się cieszę bo dawno nie widziałam tej kruszyny :D
    Mamka92 nadal masz termin na 26? U mnie przesunięty na 31 więc mamy tylko kilka dni różnicy :-)


    Ja z usg 24 :D u mnie w drugą stronę idzir heheh

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
  • nattalia Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 29 października 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamka92 wrote:
    Ja z usg 24 :D u mnie w drugą stronę idzir heheh

    Pewnie będziesz już po wszystkim jak ja będę w stresie czekać na swoją kolej :D

    zud3vfxmqtq93phb.png

    17.09 połówkowe ♥️
  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 29 października 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nattalia wrote:
    Pewnie będziesz już po wszystkim jak ja będę w stresie czekać na swoją kolej :D


    Ja będę miec planowe cc wiec pewnie wcześniej jeszcze hehe

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
  • nattalia Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 29 października 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamka92 wrote:
    Ja będę miec planowe cc wiec pewnie wcześniej jeszcze hehe


    Ohhh no nie! Zostanę sama na koniec stycznia :-((((((

    zud3vfxmqtq93phb.png

    17.09 połówkowe ♥️
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 30 października 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My meldujemy się po USG 3ciego trymestru. Maleńka waży już 1415 gram ❤️
    U mnie natomiast koński apetyt i w dodatku wielkie ciągotki na słodycze 🐽😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 15:20

    Mamka92, Ewelka85, Marcelina715, Kinaa, Majorka lubią tę wiadomość

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamka współczuję choroby. Dobrze że już po. Ul mnie wyszła cukrzyca więc jestem na diecie. Oprócz tego jakoś leci. Natalia u mnie też koniec stycznia więc zostaniemy razem 🙂

  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 3 listopada 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej!

    Ja melduję się po wizycie. Mała zmierzona na 1700 gramów. 53-ci centyl - czyli całkiem nieźle. Póki co nie widać żadnego z zagrożeń, którymi "straszono" mnie po pierwszych badania prenatalnych. Młoda rośnie tak, jak powinna. Przepływy w normie. Moje wyniki też super. Nie wiem czy to leki pomogły czy też ta słaba biochemia podczas testu pappa była tylko fałszywym alarmem, no ale grunt, że jest ok.

    Nadal karmię piersią starszego syna. Przez kilka tygodni dostawy mleka zanikły i Młody był na granicy odstawienia się. No ale mleczko wróciło. Z tym, że chyba ze zmienionym smakiem. Pierwszy łyk - wielkie "feee, mama, feee!". No to już myślałam, że mam go z głowy. Jednak nie, jednak zmienił zdanie... Czyli szykuje mi się tandem po porodzie. Nie wiem jak to ogarnę :)

    Rozmawiałam z moją lekarz prowadzącą o moim porodzie. Jestem po cesarskim cięciu, ale chciałabym spróbować urodzić naturalnie. Powiedziała, że na tę chwilę nie widzi przeciwwskazań, ale temat podejmiemy ponownie pod koniec ciąży. Mówiła, że warto spróbować, ale muszę mieć świadomość ryzyka oraz tego, że brak postępu porodu lubi się powtarzać. Ktoś jeszcze szykuje się do VBAC?

    Kto już ma wyprawkę ogarniętą? U mnie nic z tego.
    Jak tam waga i samopoczucie? U mnie 15 kg na plusie, a samopoczucie mocno trzeciotrymestrowe. Po wyjściu po schodach przydałby mi się respirator ;)
    Ktoś jeszcze zmaga się z drętwieniem rąk w nocy?

    juudi, Majorka, Ewelka85 lubią tę wiadomość

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 3 listopada 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😊 wczoraj miałam usg 3 trymestru, lekarz mówi, że piękna, zdrowa ciąża ( i tu pytanie skąd złe pappa, skłaniam się do teorii, że to jednak leki na astmę zaburzyły wyniki..). Według pomiarów Amelka waży 1813g (chyba 63 centyl 😊).
    Samopoczucie ok choć coraz częściej muszę poleżeć i odpocząć, Marcelina715 doskonale rozumiem kwestie schodów i respiratora - 4 piętro bez windy mnie wykańcza 😵.
    Jeśli chodzi o drętwienie rąk to zdarza mi się w każdej pozycji nawet jak stoję czy siedzę, mała pewnie gdzieś uciska i takie efekty, choć akurat jak leżę to raczej się nie zdarza ale nie kładę się już na plecy tylko zawsze na jednym z boków 😉

    juudi lubi tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 5 listopada 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina u mnie zmeczenie lvl hard 🙈 na wadze +4,5kg, raczej waga bedzie rosla powoli bo musze byc na diecie lekkostrawnej, mam ataki kolki od kamicy zolciowej 🤷🏻‍♂️
    Mi bardziej dretwieje prawa noga niz rece, no ale moj klopsik ma juz 1440g 😍 wyprawka gotowa, drobiazgi zostaly, spakowac torbe i spokojnie mozemy czekac na malutka ❤️

    juudi lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 5 listopada 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91,
    O rany, czwarte piętro! Ducha bym chyba wyzionęła...

    Na to drętwienie rąk lekarka przepisała mi magnez i potas na wypadek, gdyby to była kwestia niedoborów. Z tym, że mówiła, że to również może być początek cieśni nadgarstka i wtedy lipa - nic się z tym nie zrobi aż do porodu. Czasem ewentualnie jakiś fizjoterapeuta może pomóc.

    Spokojnej ciąży życzę :)

    Enigvaa,
    Współczuję tych ataków! Podobno ból okropny.

    No jedna porządna, co ma wszystko gotowe :) to teraz spokojnego oczekiwania życzę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2020, 17:42

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
‹‹ 230 231 232 233 234
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ